Skoči na vsebino

Predelave, Cafe Racer, Brat, Bobber, Scrambler, itd.


Noise

Priporočene objave

izibajker, on 19 May 2015 - 08:35, said:snapback.png

Belstaff, legendarne jakne... Ker so še dandanes fensi (mnogi zvezdniki jih nosijo) so svoj logo nalimali tudi na tole limited edition dodelavo

attachicon.giftriumph_bonneville_belstaff.jpg

http://www.bikeexif....eville-belstaff

a dej no...to pa res ni predelava ... to ma ludiluka narjen pa čist suho barvo v 21 urah pa še tri sosede podre vmes ..

Nisi dobro prebral, nisem napisal predelava ampak dodelava (boljšega izraza za to se nisem spomnil). V bistvu je samo pobarvan neserijsko, jasno da potem to tržijo kot limited edition...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jebo vas limitid edišn ... boniji so itak vsi limitid vsaj t100 - vsak letnik k ma dvobarvn tank ma različno razmerje površine že fabrško ...  :grim

Ma ne se razburjat. Nisem tržni meneđer pri Triumphu.

Limitid edišn, Spešl edišn, Enivrseri edišn... ti to poznaš najbolš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne se razburjat. Nisem tržni meneđer pri Triumphu.

Limitid edišn, Spešl edišn, Enivrseri edišn... ti to poznaš najbolš.

ja sej se mi že kr mal kegla od teh stvari ..  :lol:  

še dobr da imam suwath-a ko sta še dva enaka v slo ... .... ok no unadva sta enaka ne moj ..  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 5. 2015 at 21:23, thumper pravi:

 

Sem že sam ugotovil da je na prvi pogled podoben Hondi F6B ( bagger pač )  ampak če tako razmišljaš, potem je Triumph Thunderbird čista kopija Harleya, Triumph Tiger je čista kopija BMW, Triumph Daytona je čista kopija japončkov...... prav bedno!  

No, vsaj Bonneville in stari Speed triple sta ok. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah mal res vleče nanga. bmw je sicer mal bol prefinjen. ampak ce bi se ze spustu do te oblike bi pa vseen HD z bagger style škatlami uzad. kej tazgale npr.

post-47423-0-65017800-1432595103_thumb.jpg

ampak vseen neee!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že sam ugotovil da je na prvi pogled podoben Hondi F6B ( bagger pač )  ampak če tako razmišljaš, potem je Triumph Thunderbird čista kopija Harleya, Triumph Tiger je čista kopija BMW, Triumph Daytona je čista kopija japončkov...... prav bedno!  

No, vsaj Bonneville in stari Speed triple sta ok. 

dej rec da se hecaš l pa da sam provociraš ..

 

ker : ne ločiš med v-twin in trenutno največjim 1700ccm paralel twin agregatom (kar je milo rečeno za nekoga s tvojo reputacijo namerno žaljenje samega sebe)

 

ker : tiger ni kopija bmw-ja ker ima prečni triple agregat (isto kot zgoraj) in je imel v prvotni različici paralelni twin ter se je v sedanjem času z obliko samo prilagodil modnim smernicam katere so švabi skopirali od suzukija (DR 800 BIG) - btw je bil prvotni novodobni tiger 855 kar malo pred svojim časom glede oblike..

 

ker : so japončki začeli s kopijami evropskih motorjev ter z nakupom BSA ...

 

torej če povzamem - v bistvu si angleži jemljejo nazaj ... 

 

za konec pa še to : poglej in preberi si naslov teme ! nikjer niso omenjeni baggerji in bmfle ! ja?!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ne ločiš med bokserjem Goldwinga in vrstnim agregatom BMWja ( kar je milo rečeno za nekoga s tvojo reputacijo namerno žaljenje samega sebe)

 

za konec pa še to : poglej in preberi si naslov teme: Predelave ....itd!  Hočeš reči, da tole ni predelava in da predelava ne sme biti BMW? Meni je vseeno ali je BMW, Ural ali Triumph. Pomembna je domišljija, inovacija..... ne pa znamka.

 

PS

Kar se oblikovanja tiče, Triumph je dejansko postala copy/paste znamka. Se pa prodaja in kvari tudi, deli so pač Made in Thailand & Brazil. 

 

PS2

Če smo že pri Goldwingu, 1978 GL 1000 iz Avstralije:

post-11340-0-12774300-1432638995_thumb.jpg

post-11340-0-72557300-1432639013_thumb.jpg

post-11340-0-89231000-1432639029_thumb.jpg

post-11340-0-11783300-1432639069_thumb.jpg

post-11340-0-80465400-1432639086_thumb.jpg

post-11340-0-20326300-1432639107_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 5. 2015 at 23:28, baddad pravi:

  ampak če tako razmišljaš, potem je Triumph Thunderbird čista kopija Harleya, Triumph Tiger je čista kopija BMW, Triumph Daytona je čista kopija japončkov...... prav bedno!  

No, vsaj Bonneville in stari Speed triple sta ok. 

 

Ob 26. 5. 2015 at 2:44, thumper pravi:

dej rec da se hecaš l pa da sam provociraš ..

 

ker : ne ločiš med v-twin in trenutno največjim 1700ccm paralel twin agregatom (kar je milo rečeno za nekoga s tvojo reputacijo namerno žaljenje samega sebe)

 

ker : tiger ni kopija bmw-ja ker ima prečni triple agregat (isto kot zgoraj) in je imel v prvotni različici paralelni twin ter se je v sedanjem času z obliko samo prilagodil modnim smernicam katere so švabi skopirali od suzukija (DR 800 BIG) - btw je bil prvotni novodobni tiger 855 kar malo pred svojim časom glede oblike..

 

ker : so japončki začeli s kopijami evropskih motorjev ter z nakupom BSA ...

 

torej če povzamem - v bistvu si angleži jemljejo nazaj ... 

 

za konec pa še to : poglej in preberi si naslov teme ! nikjer niso omenjeni baggerji in bmfle ! ja?!!!

 

Ob 26. 5. 2015 at 13:20, baddad pravi:

Ne ločiš med bokserjem Goldwinga in vrstnim agregatom BMWja kar je milo rečeno za nekoga s tvojo reputacijo namerno žaljenje samega sebe)

 

za konec pa še to : poglej in preberi si naslov teme: Predelave ....itd!  Hočeš reči, da tole ni predelava in da predelava ne sme biti BMW? Meni je vseeno ali je BMW, Ural ali Triumph. Pomembna je domišljija, inovacija..... ne pa znamka.

PS2

Če smo že pri Goldwingu, 1978 GL 1000 iz Avstralije:

ti si dal primerjavo thunderbirda in harleya ...in na to sem ti odgovoril !!!!!! thunderbird ima trenutno po prostornini največji paralelni twin agregat torej se ne more primerjati s harleyevim v-twinom...

zdej pa eno resno vprašanje :

- kateri motor-ji imajo prečni v-twin

in

-kateri motor-ji imajo vzdolžni v-twin ??

in ne - to ni predelava ker je tovarniški prototip ... nobene domišljije ali inovacije ni vidno razen prečno postavljenega vrstnega 6cil  agregata katerega so nemci naredili nekih 70 let za ostalimi ( res da so bili dirkalni ) ..

druga zanimivost je ta , da nemci za svoj boxer pravijo da je 180 stopinjski V ... brez veze ...

ta gl1000 pa je predelava in mi je zelo všeč !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuu GL 1000. Sem jo imel tole zimo en kratek čas. Letnik 76. Je pa trenutno v pravih rokah in lahko pričakujemo spet kako hudo SLO predelavo...

 

Fotke žal bol slabe..

 

post-20343-0-62745200-1432664662_thumb.jpg

 

post-20343-0-20793000-1432664725_thumb.jpg

 

post-20343-0-43053800-1432664758_thumb.jpg

 

Zanimiva zadeva; cesto je ugledala 1975 slečena in baje v začetku zamišljena kot dirkalna /performance mašina, ki je potem zavila na pot super-tourerja. 

Zanimiv je platinski vžig, mehansko gnana bencinska črpalka, ˝dummy˝ tank - taprav je bol ali manj pod sedežem, ventili gnani preko jermenov itd. Aja pa plastike so debele slab centimeter-se vid da takrat sploh pri luksuznih modelih niso šparal.

Aja pa možnost nožnega zagona....če maš jajca :)

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nism vedu d je mela gw dummy. a so filtri notr al cist empty?

tegale iz kamnika verjetn poznate, lep izdelk, mar ne? :)

post-47423-0-54763400-1432668628_thumb.jpg

post-47423-0-23642200-1432668648_thumb.jpg

post-47423-0-48993800-1432668669_thumb.jpg

ER

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zračni filter je spodaj + predal za drobnarije pa na zadnjem delu tanka pokrovček za gorivo.

 

Nisem še vidu tele, lepa je ja. A ma tale mojster več predelav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje ga poznas, er motorcycles, blaž. on je men suzy predelau.

drgac pa bi rabu še kovinske bremz lajtunge, če za koga ok veš?...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, pomoje ne poznam..bemu bom mogu res facebook odpret :)

 

Za lajtunge imamo baje od Hell-a zastopstvo po tanovem v SLO. Sem jih mel pa so kar kvalitetne. Drugače pa e-bay. Jih pa par podjetji dela tudi pri nas, npr. PRIT na dolgem mosti, ampak niso prov poceni..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap pletene lajtunge dobiš pri hidravliki Prit, kot pa je že trojan69 ugotovil niso prav poceni (105€ za opleteno zavorno cev za Tuono.. )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje ga poznas, er motorcycles, blaž. on je men suzy predelau.

drgac pa bi rabu še kovinske bremz lajtunge, če za koga ok veš?...

Venhill, preverjeno, se dobijo pri nas pa še kr hitr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem v Postojni srečal tipa, ki je imel  lepo predelano Kawo Z650 cafe racer - PO registracija ( Tomaselli balanca..) . Pozna kdo ? ( Cartman? ) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno da sm bil js...neka blaga predelava cafe racer ubistvu. Če misliva isto :) Je pa moj v predelavi v pravega kafetarja.

post-12955-0-85164400-1432745566_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem nekaj 'starega' zase, verjetno bi ga čez čas predelal v stil cafe racerja. Gledam pa cenejše Honde, npr. 750Boldor, cb650, 550 in podobno, tam okoli 1000 bi recimo dal. Ostale znamke me zaenkrat ne zanimajo. Moje vprašanje je, kaj priporočate tisti, ki ste imeli opravka s takimi Hondami, oziroma ali so imeli omenjeni motorji kakšne težave zaradi katerih se jih naj izogibam? Ali je kaj specifičnega da bi moral biti pozoren pri nakupu, poleg seveda običajnih stvari?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!