Skoči na vsebino

Predelave, Cafe Racer, Brat, Bobber, Scrambler, itd.


Noise

Priporočene objave

Ob 28. 5. 2015 at 7:52, dive pravi:

Kupujem nekaj 'starega' zase, verjetno bi ga čez čas predelal v stil cafe racerja. Gledam pa cenejše Honde, npr. 750Boldor, cb650, 550 in podobno, tam okoli 1000 bi recimo dal. Ostale znamke me zaenkrat ne zanimajo. Moje vprašanje je, kaj priporočate tisti, ki ste imeli opravka s takimi Hondami, oziroma ali so imeli omenjeni motorji kakšne težave zaradi katerih se jih naj izogibam? Ali je kaj specifičnega da bi moral biti pozoren pri nakupu, poleg seveda običajnih stvari?

1000 eur je mal nizka za te motorje, vsaj če nočeš dobit čist razmajane podrtije, po možnosti brez papirjev, v katero boš na koncu vložil še par jurjev. Sploh 550-ke majo kar cene. Drugač so pa vse te Honde kar OK in nekih hudih napak niso imele, do zdaj sem imel od klasičnih Hond: CM400 (izpeljanka cb400), GL1000, CB900F (bol d´or) pa CX500c in ni blo razen standardnih stvari, nobenih problemov. Je pa res, da pazim pri nakupu in ne kupujem zgonjenih mašin. Te motorji, če so lepo vzdrževani in voženi (sploh Honde), so praktično neuničljivi!

Če te zanima je moja Honda cx500c 1980 še vedno naprodaj, lepa osnova za cafe racerja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor, se strinjam da je 1000€ mal nizka cena....v Sloveniji. Če pogledaš malo naokoli se jih dobi precej ceneje. Npr. v Nemčiji so taki motorji cenejši, predvidevam da zaradi večje ponudbe kot pri nas, kjer se prodajajo po trije, štirje recimo. Sem pa že gledal tvojo hondo in se mi ne dopade tank, katerega bi rad dobil bolj 'ravnega' in ne 'čoperskega' kot je na cx500c.

Trenutno gledam eno Boldorko750 letnik 83. Cena je ugodna, me mika da bi šel ponjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak stvar okusa...je pač C izvedenka. Men osebno lepša:)

 

Ponavad ne kritizirma po forumih ampak vseeno: Glede tele ˝kao˝ boldorke... sam stran se drž: http://www.avto.net/ad.asp?id=9742659...

1.) Tip me klicar vsakič, ko prodajam kej starodobnega ter ponuja neke smešne cene in tud tole kao boldorko mi je hotu porint za menjavo...je pač mičken nateguna. tud na Bolhi ma ene par profilov, kjer kupuje vse možno od motorjev do telefonov. http://www.bolha.com/uporabnik/golftdi001

2.) Tole sploh ni Bol d´orka ampak prešravfana CB750K...taki motorji so ponavad zamenjal par 10 lastnikov in so v 90% zgonjeni do amena...

 

Tko da, fantje naj vas nizke cene ne zavedejo. Ne v SLO ne v tujini. Glede kupovanja v tujini..ja motorji so cenejši, ampak jih morš preklet dobr poznat, da se ne nategneš. Ker ko narediš npr. 1000km v eno smer in prideš do prodajalca pa vidiš podrtijo v garaži ni luštno. Pa pazit je treba na papirje-Nemci majo npr. 2 delno prometno. Potem pa še naša birokracija pa stroški prevoza itd.

Tko mi je človek, ko sem prodajal boldorko, razlagal kako so te zadeve v Švici skoraj pol cenejše..ja ampak sprav jo iz Švice...pa uredi papirje.. P.S. Švica ni EU

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, se v precejšnji meri strinjam z napisanim.

Ne gledam tele honde, ampak eno iz tujine. Ravno zato pa nisem prepričan, ker takih motorjev ne poznam tako detajlno, mi je pa tip (nemec) precej dobro opisal kaj naj bi z motorjem bilo in kaj vse je bilo rihtano. Ma kar nekaj kilometrov ampak kakor pravi, je vzdrževana.

Ne bom pa dal 3 jurje za njo samo zato ker je slovenska, kar ponavadi pomeni, da je tudi števec po vsej verjetnosti 'poservisiran'.

Glede 2 delne prometne....kaj točno naj bi to pomenilo oziroma kaj mi mora on dat da lahko pri nas speljem papirje brez pizdarij? Kakor jaz vem, nekih težav ne bi smel imeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej poklič na DURS pa Amzs, pa ti bojo vse točno razložili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 10. 6. 2015 ob 18:36, cely3000 pravi:

FLK_0378namedi.jpg

 

A lahko še kakšen podatek k takšni objavi pripišeš. Kdo, kje, kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko še kakšen podatek k takšni objavi pripišeš. Kdo, kje, kaj...

Oprosti mi je postal prej predem sem lahko še to dodal ;)

White Collar GS750

Suzuki od White Collar bikes iz Indonezie če se ne motim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj kofetar je danes dobil barve :) Barval mi je Erik Smerdelj iz Selc, ki barva tudi za Dreammachine....

Več kot zadovoljen z samim izdelkom ter z sodelovanjem...priporočam.

201506110944051.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Evo, nova najdba: gS 750 1977.

post-20343-0-79205900-1435755658_thumb.jpg

Več slik in podatkov na:  https://www.facebook.com/pages/ANALOGmotors/458644014318394. Tukaj imam namen objavljati slike in opise motorjev, ki jih kupim in obnavljam, pa tudi slike kakšnih predelav in trikov iz delavnice....tako da, če vas zanimajo klasiki, spremljate zadevo :) Motorji, vključno z temle, so v večini naprodaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Ta mesec bo koncan, k cakam 2 dela se iz anglije pa potem dam fotke koncnega izdelka gor. Pa fotke s fotoaparatom nc bat. Mam komplet obnovo z dobrim fotoaparatom posneto. Lazje mi je blo s telefona gor nalagat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav. Mene pa zanima ce kdo ve za kaksnega kawasakija Z900 da je na prodaj? Zanima me letnik od 73-77 pa po moznosti cimbol originalen.

L.p

Roman

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!