Skoči na vsebino

MOTO brezrokavniki, Odsevni jopiči, Airbag...


RAN

Priporočene objave

pred eno uro, Cartman pravi:

 

M kit je 480, in brezrokavnik je 500. Top shit gore jakna z integriranim j kitom in airbagom je 1500 redna cena. Ja drago je. Pa spet, telovniki ki se nosijo ohlapno in prozijo na spagco, z izpostavljenmi kanistri,...tak polizdelek meni ni vredn 500. 

Pare na sunce. Tale motorama more bit orenk stacuna

 

jsrablin: kje je mogoče kupiti Dainese D-air Misano 1000? Naslovil sem ga na uradnega uvoznika Dainese  www.moto-limit.si , vendar še nimam  prejel odgovora. Sem pa s cenami Moto-limita drugače zelo zadovoljen.  Prepričan pa sem, da izdelek nikakor ne bo poceni, še zlasti ne za naše razmere. Vendar je kvaliteto vedno potrebno plačati...

Carman: se popolnoma strinjam s teboj. Ohlapni telovnik z vrvico meni ni vreden 500 E...

Zato bom počakal na Dainese D-air Misano 1000 ali kakšen podoben izdelek, če bo finančno dosegljiv...

Motolover: tudi mene enodelni kombinezon ne zanima..., je pa za pisto super... 

 

Popravljeno . Popravil Dark
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ludiluka pravi:

Grozljivka

hahahaha... ja... trda "koroščina" in resnično "profesionalni" posnetki... 

ampak če komu ni kaj jasno, mu po tem gotovo bo!

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, ferek said:

hahahaha... ja... trda "koroščina" in resnično "profesionalni" posnetki... 

ampak če komu ni kaj jasno, mu po tem gotovo bo!

:lol1:

To ja samo z vidika da gre za uradno predstavitev izdelka neke firme katerega namen je povečati prodajo,.. nepravilna slovenščina, narečje,... uglavnem žalost 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Janez se res trudi... Sama reklama je on osebno... na zborih, partijih, v klubhausih, sestankih... kamorkoli se ga povabi, pride!

Trudi se in fejst dedec je!  Jaz ne morem ene slabe stvari o njem rečt... 

Tudi ta posnetek je nastal čisto v lastni produkciji ob pomoči prijateljev, brez nekega "profesionalizma"... Odrezal si je slovenski kos "potice" in kolikor vidim na furah že ima nek tržni delež tale helite... Če pa malo pomislim, še nobene druge firme airbaga nisem nikjer srečal, pa pri 20000 letno kar nekaj prevozim in precej zborov obiščem....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, ferek pravi:

Ja, Janez se res trudi... Sama reklama je on osebno... na zborih, partijih, v klubhausih, sestankih... kamorkoli se ga povabi, pride!

Trudi se in fejst dedec je!  Jaz ne morem ene slabe stvari o njem rečt... 

Tudi ta posnetek je nastal čisto v lastni produkciji ob pomoči prijateljev, brez nekega "profesionalizma"... Odrezal si je slovenski kos "potice" in kolikor vidim na furah že ima nek tržni delež tale helite... Če pa malo pomislim, še nobene druge firme airbaga nisem nikjer srečal, pa pri 20000 letno kar nekaj prevozim in precej zborov obiščem....

Ferek, pišeš, da je bil video narejen v lastni produkciji ob pomoči prijateljev in brez "profesionalizma". Pa saj tako tudi izgleda. Kot pol izdelek in v jeziku, ki je ponižujoč do kupcev na južni strani Alp. Promocijski video uradnega prodajalca pač ne bi smel biti narejen v pogovornem jeziku. Kako bi reagirali Avstrijci, če bi izdelali promocijski video v polomljeni nemščini? Ob vsem spoštovanju do naših Korošcev v Avstriji... 

Ne dvomim, da je g. Janez "fejst dedec" in da se z veseljem udeležuje prireditev, kamor ga povabijo. Pa saj na njih nastopa kot prodajalec. Vendar moj nasvet: če mu je bila škoda denarja, da bi plačal slovenskega govorca za nastop v videu, potem bi bilo bolje, da bi brezrokavnike še naprej prodajal na moto srečanjih... 

Ker sem zagovornik zaščitne opreme na motociklu, me je zanimal tudi Helitov Airbag. Zato sem se za osnovne informacije obrnil tudi nate, ko si o njem objavil prvi zapis na forumu. Všeč mi je, da si z njim zadovoljen in vsi ostali motoristi, ki jih srečuješ na "furah" in motorističnih zborih.

Sam pa sem se po ogledu videa dokončno prepričal, da ni vreden tega denarja, zato sem ti zelo hvaležen za objavo linka.  

 

 

 

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zanimivo.... jaz pa cenim ravno to, da se sam uradni distributer potrudi nagovoriti kupce v njihovem jeziku in svoj produkt tudi osebno predstavi... 

Glede airbaga ti pa svetujem, da se udeležiš ene od njegovih promocij, stopiš do njega, oblečeš airbag, ga sprožita, občutiš, kako ti zastane dih, te zalada z železno štango po hrbtu, ti poskusi premaknit čelado, itd...

Takšen preizkus stranke prepriča... Sam nisem imel možnosti nit videti niti preizkusiti nobenega drugega sistema.

Pa nič ne rečem, upam da bom srečal kdaj tut kak dainesov, cloverjev ali hitairov telovnik na furah... do sedaj ga še nisem... nič čudnega, saj se tovrstnega "neprofesionalnega" marketinga ne poslužujejo... In na čigavi strani je sedaj prodaja?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, ferek said:

... Če pa malo pomislim, še nobene druge firme airbaga nisem nikjer srečal, pa pri 20000 letno kar nekaj prevozim in precej zborov obiščem....

Ferek, s3j daineseja cloverja in alpinestarsa ne mors videt, ce ne na jakni ne preberes d air tech air ali pac airbag

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma cist kul video, za tiste ki rabijo vedet kako deluje itd. je vse predstavljeno... in ga bodo tudi kupili neglede na izgovorjavo itd.   tisti ki pa vedno samo iscejo napake in drekajo oz. pametujejo pa itak ne mislejo kupit... oz resen kupec bo opazoval kar zeli kupit ne pa ce se bo slucajno zmotil kako besedo... groza :)

Popravljeno . Popravil Rogerg
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Cartman pravi:

Ferek, s3j daineseja cloverja in alpinestarsa ne mors videt, ce ne na jakni ne preberes d air tech air ali pac airbag

Verjemi... kot uporabnik "konkurence" se vzamem am... opazil bi... cloverjev ali hitairov telovnik zagotovo... pa tudi helitove jakne z vgrajenim airbagom poznam...  Ob vsej debati pa čakam, da se tukaj javi kak uporabnik kateregakoli drugega sistema... Trenutno pa osebno poznam cca 15 uporabnikov helitovega telovnika in 1 ki uporablja helitovo jakno... Aja, helitove brezrokavnike uporabljajo tudi slovenski motoristi reševalci - morda so slednji malo preštudirali zadevo preden so jih nabavili, mislim da sedem... 

Drugače pa hit air, helite, dainese.... VEČINA od pametovalcev tule pa nima jajc kupit karkoli od tega... 500 ali 1500 €?... verjemite kako MAJHEN DENAR je to!... imel sem zlomljeno hrbtenico, zdrobljeno ramo in ključnico in vem kaj govorim... Vozim motor za dobrih 15000 €... Dark, tvoj je še precej dražji, a ne?... Ko vas bo 5 tule vsak s svojim sistemom, se pa z veseljem srečam z vami in aktiviramo vse po vrsti, pa bodo prednosti in slabosti takoj jasne vsem? 

Zdaj pa da vas vidim kdo bo prvi nabavil in kdo še čakal ter iskal pluse in minuse v tehle debatah in neprofesionalnih spotih ter polomljeni slovenščini na predstavitvah na slovenski klubski sceni...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Rogerg pravi:

Cist kul video, za tiste ki rabijo vedet kako deluje itd. je vse predstavljeno... in ga bodo tudi kupili neglede na izgovorjavo itd.   tisti ki pa vedno samo iscejo napake in drekajo oz. pametujejo pa itak ne mislejo kupit... oz resen kupec bo opazoval kar zeli kupit ne pa ce se bo slucajno zmotil kako besedo... groza :)

Rogerg, me veseli, da ti je video "kul" in da boš kupil brezrokavnik. In kako bi te motil jezik, ko pa je popolnoma v slogu tvojega pisanja.B) Ampak na forumu, kjer nastopaš anonimno, se takšen jezik še lahko tolerira, v promocijskem videu nekega izdelka, pa bi pričakoval večje spoštovanje do svojega materinega jezika. Še enkrat: v Avstriji bi te za takšno nemščino križali, za 'Slovenceljne' pa je tako vse dobro. Žal - so takšna navodila in promocije tujih podjetij v Sloveniji zelo pogosta in kot kaže, veliko ljudi, kot tudi tebe, sploh ne motijo in jih celo agresivno zagovarjaš. Pa saj nisi g. J.?:)

Ko kupim motoristični Airbag, ti pošljem fotografijo. Farka pa bom povabil na motoristično kavo, ker na cesti moje zaščitne opreme ne bo prepoznal. Želim ti lep konec kulturnega praznika...:)

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, ferek pravi:

Drugače pa hit air, helite, dainese.... VEČINA od pametovalcev tule pa nima jajc kupit karkoli od tega... 500 ali 1500 €?... verjemite kako MAJHEN DENAR je to!... imel sem zlomljeno hrbtenico, zdrobljeno ramo in ključnico in vem kaj govorim... Vozim motor za dobrih 15000 €... Dark, tvoj je še precej dražji, a ne?... Ko vas bo 5 tule vsak s svojim sistemom, se pa z veseljem srečam z vami in aktiviramo vse po vrsti, pa bodo prednosti in slabosti takoj jasne vsem? 

Zdaj pa da vas vidim kdo bo prvi nabavil in kdo še čakal ter iskal pluse in minuse v tehle debatah in neprofesionalnih spotih ter polomljeni slovenščini na predstavitvah na slovenski klubski sceni...

Ferek, v tej niti sodelujem, ker imam namen kupiti motoristični Airbag. Iz podobnih vzrokov kot ti. Tudi sam sem imel nesrečo, na srečo ne tako hudo kot ti, ker sem imel popolno motoristiično opremo (Airbagov takrat še ni bilo na tržišču): vrhunsko čelado, usnjen kombinezon, želvo, ščitnik prsi, motoristične rokavice in škornje. In če bi ne imel opreme, bi bile posledice moje nesreče mnogo, mnogo hujše. Zato se še kako zavedam, kaj pomeni dobra motoristična oprema. Že v svojem prejšnjem zapisu sem te povabil na motoristično kavo, ko dobim Airbag. Svojega seveda ne bom aktiviral, ker jih obnavljajo v tovarni. 

Dovoli mi še drobno pripombo: promocije, kako lahko Airbag ponovno aktiviramo, so brez predmetne. Ob moji nesreči je bil usnjen kombinezon višjega cenovnega razreda popolnoma odrgnjen, odrgnjeni so bili tudi vsi drsniki, zato verjetno ni pričakovati, da bo sintetični brezrokavnik mogoče ponovno uporabiti.

Še enkrat: vesel sem, da si zadovoljen s svojim Airbegom in ti iskreno želim, da ga na cesti ne boš uporabil (razen, ko boš pozabil, da ga imaš na sebi:)).

Za konec: Airgega, ki ga reklamira simpatični g. Janez ne bom kupil, pa ne zaradi njegove polomljene slovenščine, temveč ker je, tako sem vsaj prepričan, izdelek, ki ga nameravam kupiti, nekaj svetlobnih let pred izdelkom, ki ga propagirate... Oprosti za to zadnjo pripombo, ki jo sprva nisem imel namena zapisati.

Se že veselim kave s teboj!

 

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je... v to sem tudi sam prepričan da ob temeljitem padcu bo zadeva verjetno neprimerna za reaktiviranje... Ta opcija je seveda bolj primerna za tisto "po nesreči"... Je sicer res, da se velikokrat pozabim "odpet" ampak mi ga še ni uspelo aktivirat...

Tudi s tem se strinjam, da je zadeva za jurja in pol sigurno dodelana na višjem nivoju... edino do senzorjev sem malo skeptičen... Sem pa tudi dosti dobro napisal "slabosti" helitovega brezrokavnika in za koga menim da je oz za koga ni, tako da "oh in sploh ga gotovo ne reklamiram"... Jaz ne hodim na pisto, kotalim se po svetu s 400 kilsko drekpumpo in magičnimi 90 kmh... Poleti oblečem helita preko kratkih rokavov... ko je mrzlo preko debele jakne, ker je prilagodljiv... itd. Za 480 oz 580 € je trenutno pač edina izbira s servisom, disribucijo in zadovoljnimi uporabniki na slovenskem oz. balkanskem trgu...

Dejstvo, ki pa sem ga želel izpostaviti je način marketinga, ki je Janezu nedvomno uspel... Torej od klubske scene, preko BMW kluba Slovenija, do reševalcev in menda celo Petrola... Ja Dark... tvojo zadevo, ko bo, pa definitivno bi želel videt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede reševalcev je opremljanje uredil Božič, predsednik BMW motokluba. Zbrali so denar in vse, kolikor vem g.Janez ni imel pri tem nič in njegov marketing ni kaj dosti pomagal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motolover pravi:

Glede reševalcev je opremljanje uredil Božič, predsednik BMW motokluba. Zbrali so denar in vse, kolikor vem g.Janez ni imel pri tem nič in njegov marketing ni kaj dosti pomagal.

Res je... Božič... ampak direkt preko Janeza... saj drugače ni bilo možno, če je edini distributer... Sicer to niti ni pomembno... Izbrali so hilite in ne karkoli drugega...  Je zdaj to marketing, ponudba, cena, kvaliteta...ali kaj drugega, to sploh ni važno... ampak za to znamko so se odločili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izbirali so po ceni, ker je šlo za donatorski denar. Vsekakor lepa gesta in obenem neumno, da moramo z donacijami oblačiti reševalce. Me spominja na samoprispevek. 

Kdo je pa oblekel Henrya Colea?

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motolover pravi:

Kdo je pa oblekel Henrya Colea?

 

točno... tudi on ga je nosil po Balkanu... prej menda nikoli... A to kaj pove o naših cestah al o vozniški kulturi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se za svoj Helite brezrokavnik odločil, ker je imel dovolj dobre ocene na Adacovih testih. Pred cca 1 letom poleg HitAir-a in Clover-ja nisem našel drugih variant. Menim, da mi v primeru padca mi lahko samo koristi...

V Helite Francija so mi svetovali, naj se za nakup obrnem na g. Janeza, ker je bil takrat on edini njihov zastopnik za naš del Evrope. Zaenkrat lahko njegov odnos samo pohvalim.

Ko bodo na voljo boljše variante, bom pa razmišljal o menjavi.

LP Andrej

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, ferek said:

točno... tudi on ga je nosil po Balkanu... prej menda nikoli... A to kaj pove o naših cestah al o vozniški kulturi?

Ne vem kaj bi to lahko povedalo o vozniški kulturi ali cestah? Cole se je vozil še po bolj nevarnih cestah Rusije in še marsikje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!