Skoči na vsebino

Ustavite Cerarja


I30

Priporočene objave

Alla, like! :OK:

 

Dami, jutr naprej, mam zdej ene opravke.
Sam tolk, de nimaš čist prow!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, I30 pravi:

Alla, like! :OK:

 

Dami, jutr naprej, mam zdej ene opravke.
Sam tolk, de nimaš čist prow!

itak, da mam sam js prow :ras: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Alla pravi:

Se ne strinjam.
Mislim, da je zdaj sistem zelo nenaklonjen razmišlajnju s svojo glavo. Cel šolski sistem, mediji, marketing itd je namenjeno samo temu, da nam vcepljajo v glavo da moramo biti tiho, delati in trošiti. In kakšno kramo vse potrebujemo, da bomo srečni.  Vzgajani za idealne potrošnike - ovce.
Žal jim odlično uspeva.

 

In prepričana sem, da rešitev ne leži v tem, da vsak čimbolje poskrbi sam zase, temveč v povezovanju, sočutju, empatiji, medsebojni pomoči.
 

Nisem rekel, da je sedanji sistem kakorkoli boljši, konec koncev je samo produkt preteklosti. Zgodilo se je točno to, da smo bili brez zgodovine (leta in leta pod tujci, tako tudi brez narodne zavesti) in še tisto malo zgodovine, kakršnakoli je bila, bi najraje izbrisali. Zato ni noben problem vzgojit ovc ali potrošniške raje. 

Tako da ja, absolutno se strinjam z zadnjim stavkom!!!

Malo se jih zaveda, da se dober kapitalizem lahko gredo/gremo samo tisti, ki imajo izredno dobro socialno zavest in zavest do sočloveka. In ker smo kot narod očitno še nezreli, bi bilo skoraj bolje, da bi ostali v prejšnjem režimu, kjer smo imeli malce manj, a bili bolj srečni...malce karikiram, a bistvo ti bo jasno.

Za vzgled so nam lahko nordijske države, mislim, da zadeva samo tam dobro špila.

pred 45 minutami, I30 pravi:

Alla, like! :OK:

 

Dami, jutr naprej, mam zdej ene opravke.
Sam tolk, de nimaš čist prow!

sej noben nima čist prou, pa noben čist narobe, je že vse Kmet povedu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to ni problem samo naše države, temveč na žalost kar globalni problem.
Predvsem pa države oz. posamezniki, ki furajo ta naš ljubi planet

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da, vendar globalni problem težje rešujemo, domačega bi pa mogoč mal lažje, če ne drugače pa na naslednjih volitvah. 

Oziroma, sej se bo samo skristaliziralo, kar ima za propast, bo propadlo, in kar bo dobrega se bo obdržalo. Ampak zdej smo že daleč od začetne debate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, I30 pravi:

Jskrablinova teorija je ekonomska neoliberalna teorija. Osnova današnjega kapitalizma.

To teorijo so prevzele Češka, Poljska, Slovaška, Madžarska in Romunija. Pa se jim splača? Seveda...ko človek primerja ekonomsko razvojne parametre teh držav in naše kure za recimo zadnjih 15 let, je slika jasna. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Tedybear pravi:

To teorijo so prevzele Češka, Poljska, Slovaška, Madžarska in Romunija. Pa se jim splača? Seveda...ko človek primerja ekonomsko razvojne parametre teh držav in naše kure za recimo zadnjih 15 let, je slika jasna. 

 

Če bi pri nam pokraden denar investirali v razvoj, bi tudi naši kazalci bili boljši. 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, HD-Dyna said:

Alla imaš moj lajk, žalostno je to kar počnejo z nami, vendar je brez revolucije težko spremeniti sistem, ker ljudje smo ovce, žalostno vendar resnično:blush:

... in kje vidiš rezervo varianto ? Jaz jo med politiki ne vidim ! Vsi so isti in zaradi istega cilja v politiki !!!!

Spremenit ustavo !

Noben javni funkcionar ne more imeti vec kot dva mandata , pa naj bo to politik, al pa direktor zdravstvenega doma.

Fluktuacije sveze "krvi", neskurumpirane, brez taksnih in drugacnih povezav nam manjka. 

Noben v kakrsnemkoli kazenskem postopku nima kaj iskat na volitvah..KAKRSNIHKOLI !!! ... kaj sele zasedat kakrsnokoli funkcijo. Absoulten pogoj nekaznovanost. 

Ce se koga dobi ali samo utemeljeno sumi, da je imel prste v marmeladi tud bralne znacke ne more dozivotno osvajat.

Kazenska odgovornost za zafuke ! 

 

Tok za zacetek.

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Politiki in njihovi pomagači bi morali odgovarjati z svojim premoženjem, samo takega zakona pri nas ne bomo doživeli niti v sanjah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, DAMI34 said:

""torej, od kje ti logika, da boš več zaslužil, če ga boš načrtno izčrpal?""

Prodal bom firmine nepremicnine (itaq sem pred nakupom preveril, da imajo zelo lepe parcele/lokale/mrezo poslovalnic ipd), stroje, nategnil se malo delovno silo ....  i  . . .  eto PROFIT !

 Da odkupov terjatev in bancnih mahinacij sploh ne omenjam. 

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, maus pravi:

itak, da mam sam js prow :ras: 

V to noben ne dvomi :P

pred 11 urami, Scarabeo 500 pravi:

Če bi pri nam pokraden denar investirali v razvoj, bi tudi naši kazalci bili boljši. 

Saj ga investirajo v razvoj .... Kajmanov :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Nearrain pravi:

Prodal bom firmine nepremicnine (itaq sem pred nakupom preveril, da imajo zelo lepe parcele/lokale/mrezo poslovalnic ipd), stroje, nategnil se malo delovno silo ....  i  . . .  eto PROFIT !

 Da odkupov terjatev in bancnih mahinacij sploh ne omenjam. 

Se ne razumemo, dal sem predpostavko, da si plačal normalno ceno-torej realno vrednost. Sicer je pa tvoj zapis že ujema s tem, ko sem napisal, da kupiš zaradi izboljšanja podjetja, ali zaradi tega da ga boš zaprl. Čeprav je zapiranje podjetja, bodisi zaradi tega, ker imaš še eno tako podjetje, torej konkurenčnosti, bolj klavrnega značaja, kajti to pomeni, da že s sedanjim podjetjem, ki ga imaš v lasti nisi v stanju prodat 100% zmogljivosti.

Pravi lastnik, ki kupi podjetje za denar, ima samo 2 opciji, kot sem opisal. Za vse ostalo, je odgfovorna država, organi pregona in sodstvo.....žal pa vemo, kako to deluje. 

Torej, glede na to da smo še vedno v tranziciji, pri večini podjetij lastniki sploh niso znani. Šele, ko bo podjetje imelo znane in prave lastnike, bo mogoče, kaj iz njega, do takrat, pa bo ostajalo izčrpavanje, slabo vodenje, kraje, prodaje pood ceno itd...

Kar vem se velik giblješ po tujini, torej, kako tam lastniki skrbijo za svoja podjetja, pa tudi za nova, ki jih kupijo?

Recimo, uspešnejša ladjedelnica kupi slabšo ladjedelnico, kaj stori?

zniža stroške, zmanjša upravo in birokracijo, poenoti in združi določene službe, ter nastopa na podlagi nabave in prodajne moči še močnejša na trgu.

Vsekakor pa je neumnost, če se gre razprodajo tistega kar je kupila. Razprodajo se greš, če si nekaj kupil pod ceno...oziroma, če nisi lastnik in samo upravljaš z imetjem.

Poleg tega, je pri strateških podjetjih pri nas še vedno lastnik država, ki bi morala paziti na to, kdo kaj kupi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Se ne razumemo, dal sem predpostavko, da si plačal normalno ceno-torej realno vrednost.
... 

Kolikor se jaz spomnim se je pri nas privatizacija začela z zastavljanjem še ne kupljenih firm za pufe s katerimi so potem te firme odkupili, na koncu pa davkoplačevalci plačujemo te pufe, firme so pa večinoma propadle.
Manire tujih investitorjev kot smo že nekajkrat videli pa so enake. Firmo za npr. 2mio€ kupuje firma s premoženjem 600.000€ ipd. štorije.
Tako da je tvoja predpostavka o normalni ceni bolj kot ne rariteta.

Gre enostavno za bolj kot ne prefinjene mehanizme izčrpavanja na daljši ali krajši rok. Ker se gre v vse to z računico profita. V povezavi z nerealnim denarjem je štala popolna.

Ko bo folk dojel ....

Ma ja ne da se mi več ponavlat, verjemte kar čte, jest grem svirat qrcu, zmerom manj me briga za folk, k je večinoma zabit ko šterna, zato se jih pa striže ovce. pa še mene zravn.:mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to nam je vsem jasno, in zato sem zapisal, dokler ne bodo znani lastnik...pravi, tisti, ki so podjetje ustvarili, ali ga kupili. Za vse ostalo vemo, kdo je krivec.

A misliš da Akrapovič bo šel izčrpavat podjetje, ki ga je ustvaril? Mogoče misliš, da nekdo, ki bi recimo kupil Akrapoviča, ga bo šel izčrpavat?

Glavni krivec, da ni pri nas lastnine, je divja privatizacija, nesposobni politiki in pregon, ki tega ni znal/hotel zajeziti. 

In v luki Koper ni nič drugega, kot boj kdo bo z njo upravljal, brez da bi bil lastnik, tak ki je odštel denar...v tem primeru se luki nič dobrega ne piše.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

to nam je vsem jasno, in zato sem zapisal, dokler ne bodo znani lastnik...pravi, tisti, ki so podjetje ustvarili, ali ga kupili. Za vse ostalo vemo, kdo je krivec.

A misliš da Akrapovič bo šel izčrpavat podjetje, ki ga je ustvaril? Mogoče misliš, da nekdo, ki bi recimo kupil Akrapoviča, ga bo šel izčrpavat?

Glavni krivec, da ni pri nas lastnine, je divja privatizacija, nesposobni politiki in pregon, ki tega ni znal/hotel zajeziti. 

In v luki Koper ni nič drugega, kot boj kdo bo z njo upravljal, brez da bi bil lastnik, tak ki je odštel denar...v tem primeru se luki nič dobrega ne piše.

Akrapoviča ne, edino če bi kakšen močan izdelovalec izpuhov kupil in bi ga, zaradi konkurenčnosti, ugasnil .. dam pa roko v ogenj, da po prodaji Luke Koper propade, saj bi to pasalo Trstu in Reki ... 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Nearrain pravi:

Prodal bom firmine nepremicnine (itaq sem pred nakupom preveril, da imajo zelo lepe parcele/lokale/mrezo poslovalnic ipd), stroje, nategnil se malo delovno silo ....  i  . . .  eto PROFIT !

 Da odkupov terjatev in bancnih mahinacij sploh ne omenjam. 

Tako dela veliko naših "managerjev", ne vem kje so jih to naučili, gre se jim samo za hitri ENKRATNI dobiček

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

Se ne razumemo, dal sem predpostavko, da si plačal normalno ceno-torej realno vrednost.

Redki so poslovnezi, kateri kupujejo podjetja v Zloveniji za "normalno-realno" vrednost . . . prej nihce !

Sploh pa so res redki zlovenski poslovnezi, kateri bi kaj kupili, da bi nadaljevali s proizvodnjo. Ce ze kupi Zlovenec, kupi zato, da bi zasluzil z rasprodajo in ne zato, da bi delal.

Denarja imajo nasi vrli Zlovenski businessman-i dovolj za pokupit vse, kar je se na voljo v lepi nasi, samo delal/nadaljeval s proizvodnjo nebi nihce! 

HIT & RUN is the name of the game . . . na zalost

 

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, maus pravi:

Akrapoviča ne, edino če bi kakšen močan izdelovalec izpuhov kupil in bi ga, zaradi konkurenčnosti, ugasnil .. dam pa roko v ogenj, da po prodaji Luke Koper propade, saj bi to pasalo Trstu in Reki ... 

 

 

Se strinjam, zato pa je tu naslov teme "ustavimo Cerarja" in ostale budale...ki so dolžni zadevo prodati, tako, da bo imela perspektivo. Če jo sploh ima...hm

Ampak te namene je moč prepoznati, mar ne. In še vedno velja moje pisanje, kupiš, da bo dobro delalo, ali da boš zaprl. dolgoročno izčrpavanjje je nesmisel. To počne tisti, ki ni pravi lastnik, oziroma tisti, ki ni vložil denarja bodisi v nakup ali dokapitalizacijo. 

Recimo, da sem lastnik luke Koper, pa kupim (za prave pare) luko Trst, kaj lahko z njo počnem?

Dve možnosti, ali jo razprodam in zaprem, ali združim s Koprom in postanem še močnejši. Dolgoročno izčrpavanje pa počnejo sedaj, ker ne vejo kaj bi z njo, ker ne vedo kdo je lastnik itd itd....ne bom trdil, tudi med našimi gospodarstveniki "ki niso lastniki ampak samo upravljalci" se najde kdo, ki je sposoben in zna dobro voditi in bi lahko celo uspešno posloval, vendar je še vse preveč politike in borbe za oblast ter kontrolo prisotne na trgu.

pred 11 minutami, Nearrain pravi:

Redki so poslovnezi, kateri kupujejo podjetja v Zloveniji za "normalno-realno" vrednost . . . prej nihce !

Sploh pa so res redki v zlovenski poslovnezi, kateri bi kaj kupili, da bi nadaljevali s proizvodnjo. Ce ze kupi Zlovenec, kupi zato, da bi zaslizil z rasprodajo in ne zato, da bi delal.

 

to mu pa omogoča kdo? Namišljeni lastnik, ker proda pod ceno...zato so te mahinacije možne. Sploh pa v Zloveniji nihče ne kupi "sa svojim parama" .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

. dolgoročno izčrpavanjje je nesmisel.

Sploh ne... dalec od tega. Prodas samo enkrat....molzes pa lahko kar nekaj casa.

Dolgorocno izcrpavanje je dolgorocen donos za vrlega poslovneza. 

Predpogoj za dolgorocno izcrpavanje je smrdljiva politicna povezava, za recimo namescene javne razpise in seveda usluzni bancnik s praznimi zepi...vsaj ta dva predpogoja sta kljucna.... poj pa samo molzi....dalj casa ko traja, lepse barke so v bliznjih marinah.  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Nearrain pravi:

Sploh ne... dalec od tega. Prodas samo enkrat....molzes pa lahko kar nekaj casa.

Dolgorocno izcrpavanje je dolgorocen donos za vrlega poslovneza. 

Predpogoj za dolgorocno izcrpavanje je smrdljiva politicna povezava, za recimo namescene javne razpise in seveda usluzni bancnik s praznimi zepi...vsaj ta dva predpogoja sta kljucna.... poj pa samo molzi....dalj casa ko traja, lepse barke so v bliznjih marinah.  

to smo že vse predebatirali, predpogoj je, da država in organi pregona opravijo svoje delo, ter da se končno dobijo pravi lastniki podjetij. 

Iz debate smo že zdavnaj zašli, saj sem jaz začel s pisanjem, kaj je smiselno meni kot delavcu, da za zaščito mojih interesov, do katerih imam legalno pravico, uporabim vsa sredstva vključno s povzročanjem škode temu podjetju? ? ? Tu je ta dilema.

Lahko je štrajkat in povzročat škodo (izgubo) v javnih podjetjih, ki so financirana od drugje, težko in vprašljivo je pa v podjetjih, ki morajo poslovati z dobičkom. Torej, na kratki rok, bom dosegel da mi dajo kar mi pripada, na dolgi rok, pa bom podjetje oslabil, katero bo še slabše poslovalo, kar pomeni, da bom spet moral štrajkat za zaščito mojih pravic...in tu je začaran krog.

Zato tudi moja trditev, da je včasih potrebno nekaj požgati do tal, da na tem mestu zraste kaj bolj zdravega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odsekat je treba glavo in ne nohte strizt ! 

Sprememba ustave torej !!!

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Nearrain pravi:

Odsekat je treba glavo in ne nohte strizt ! 

Sprememba ustave torej !!!

evo, to tut jaz pravim, odstrel sedanje vladajoče garniture za vzgled naslednjim, ki prihajajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

 

Zato tudi moja trditev, da je včasih potrebno nekaj požgati do tal, da na tem mestu zraste kaj bolj zdravega.

 

Popravljeno . Popravil FLY
mistake
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pokvarjene politike u lublanco namakat, pol pa še skuteriste šćwlat :ninja: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!