Skoči na vsebino

Ustavimo rekreativne bicikliste


Priporočene objave

s kolegi se zmer vozmo v štric po tri, kak drugač naj se pogovarjaš in razglabljaš o Cerarju in Janši?  Samo bi nekaj preganjal in vstavljal, strpnosti nobene, sploh do nas športnikov, čebvečkrat gonli picikl, verjetno nam potem neb trobli in nam jeb.. mat, pa tut kak špegu bi vam ostal cel, ko me razpiz..., pa vas moram pol šetat okrog vašga vozila, no, vsaj malo poskrbim za vašo rekreacijo, če ne drugače, ko tečete pred mano

 

 

 

:OK:  :010  :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s kolegi se zmer vozmo v štric po tri, kak drugač naj se pogovarjaš in razglabljaš o Cerarju in Janši?  Samo bi nekaj preganjal in vstavljal, strpnosti nobene, sploh do nas športnikov, čebvečkrat gonli picikl, verjetno nam potem neb trobli in nam jeb.. mat, pa tut kak špegu bi vam ostal cel, ko me razpiz..., pa vas moram pol šetat okrog vašga vozila, no, vsaj malo poskrbim za vašo rekreacijo, če ne drugače, ko tečete pred mano

 

 

 

:OK:  :010  :hooray:

Ne bit tok grob no  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skozi domžale se vozi veliko število rekreativnih "specialcev" .. 

kaj je komu všeč nikogar od nas , ki se moramo voziti po luknjastih cestah skozi naselje ter ustavljati pred rdečimi semaforji in prehodi za pešce in se nasploh držati prometnih predpisov NE ZANIMA  - ker se pač moramo in ker tako je !

 

in to vse kar velja za nas velja tudi za kolesarje - vse ostalo je kršenje prometnih predpisov - tukaj ni nobenega izgovora , olajševalne okoliščine ali izjem ... 

 

ravno včeraj stojim z avtom na semaforju izhod iz domžalskega hofer-ja ... kreten fotrovski nas prehiti s kolesom po nasprotnem pasu in zavije na levo prek prehoda za pešce na pločnik / kolesarsko stezo v NASPROTNO SMER VOŽNJE !!! 

aja a sem omenil brez zaščitne čelade ? ma ja nima veze ...

a sem omenil našo rdečo luč in zeleno za tiste ki zavijajo noter k hoferju z glavne ceste ? aja nima veze..

a sem omenil vožnjo mimo po nasprotnem pasu na oni strani polne neprekinjene črte ? rh to nima veze s kolesarji ane..

a sem omenil da z nobeno kretnjo ni nakazal nobene svoje spremembe smeri ali namere? aja to ni važno..

 

bom pa omenil nekaj pomembnega :  KRETEN JE IMEL NA KOLESU ZADAJ 2-3 LETNEGA OTROKA V SEDEŽU !!! 

 

še pogled na samo stuacijo - jaz sem stal na mestu za zafiro :

https://www.google.si/maps/@46.148342,14.61067,3a,75y,72.49t/data=!3m4!1e1!3m2!1sTWgIbZNl1Q-fCexCbOtgyg!2e0?hl=sl

 

in še nepreglednost iz drugega zornega kota kjer so imela vozila zeleno luč  za zavijanje v desno:

https://www.google.si/maps/@46.148469,14.610576,3a,75y,90h,72.49t/data=!3m4!1e1!3m2!1sMzyo93ZuJmj2CLGKbSzBmg!2e0?hl=sl

 

Najbrž ni tako hudo, kot ti na to gledaš. Sprosti se in uživaj tiste tri km, kolikor je iz ene strani Domžal, do druge! Peš si čez v 20 minutah.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s kolegi se zmer vozmo v štric po tri, kak drugač naj se pogovarjaš in razglabljaš o Cerarju in Janši?  Samo bi nekaj preganjal in vstavljal, strpnosti nobene, sploh do nas športnikov, čebvečkrat gonli picikl, verjetno nam potem neb trobli in nam jeb.. mat, pa tut kak špegu bi vam ostal cel, ko me razpiz..., pa vas moram pol šetat okrog vašga vozila, no, vsaj malo poskrbim za vašo rekreacijo, če ne drugače, ko tečete pred mano

 

 

 

:OK:  :010  :hooray:

še noben fizikalc ni ostal pred avtom ko sem pohodil gas v prvi ...no ja tiste 3 sekunde brnavta je mel čajt za odskočit ..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž ni tako hudo, kot ti na to gledaš. Sprosti se in uživaj tiste tri km, kolikor je iz ene strani Domžal, do druge! Peš si čez v 20 minutah.

skoraj - ampak vseeno pa res ne - bi ti zaželel dobiti takega kretena na havbo ko ga ne bi videl... pa dagledaš kako leti otrok po luftu ... pa pade na robnik in si razbije glavo al pa hrbtenico ..

pa ko ne bi bil ti kriv..

pa potem brati tvoje veleumske objave tukaj .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst predlagam da ustanovimo društvo in organiziramo strelsko tekmovanje, tko da se postavmo v vrsto ob prometni kolesarni transverzalineki in jih postrelimo čimveć. Ker pa smo humani, uporabimo gumijaste naboje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst predlagam da ustanovimo društvo in organiziramo strelsko tekmovanje, tko da se postavmo v vrsto ob prometni kolesarni transverzalineki in jih postrelimo čimveć. Ker pa smo humani, uporabimo gumijaste naboje.

jst sm jih hotla lani malo osvežit v vročih poletnih dneh s pištolco na vodo, ampak bo to to kak obritonožec takoj kot najmanj poskus umora policajem predstavu, tko da mi itak drugega kot se jezit nad to klubsko drhal ne ostane :dry:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes peljem po kolesarski (da pač pridem do ''moje'' makadam trase), spet vzporedno modeli na glavni cesti... Smo šli z enako brzino... Bom ob priliki poslikal kolesarsko in vzporedno glavno cesto s flikami. Mogoče res imajo fetiš na izogibanje udarnim jamam in flikam...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm jih hotla lani malo osvežit v vročih poletnih dneh s pištolco na vodo, ampak bo to to kak obritonožec takoj kot najmanj poskus umora policajem predstavu, tko da mi itak drugega kot se jezit nad to klubsko drhal ne ostane :dry:

 

A nimaš avta in sistema za špricanje vetrobranskega stekla ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nimaš avta in sistema za špricanje vetrobranskega stekla ;)

a še kaj naštimam na motor ali je to zadostna rešitev splošnega problema ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nimaš avta in sistema za špricanje vetrobranskega stekla ;)

ma sej kdaj bi res koga prav z veseljem, samo ne mislim met nobenga "na vesti". tko da ostane samo pr  :fight2:

 

sicer pa prej dokler nism živela na glavni trening progi kluba izvir vipava takih ekcesov sploh nism vidla. tej so res majstri!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skozi domžale se vozi veliko število rekreativnih "specialcev" .. 

kaj je komu všeč nikogar od nas , ki se moramo voziti po luknjastih cestah skozi naselje ter ustavljati pred rdečimi semaforji in prehodi za pešce in se nasploh držati prometnih predpisov NE ZANIMA  - ker se pač moramo in ker tako je !

 

in to vse kar velja za nas velja tudi za kolesarje - vse ostalo je kršenje prometnih predpisov - tukaj ni nobenega izgovora , olajševalne okoliščine ali izjem ... 

 

ravno včeraj stojim z avtom na semaforju izhod iz domžalskega hofer-ja ... kreten fotrovski nas prehiti s kolesom po nasprotnem pasu in zavije na levo prek prehoda za pešce na pločnik / kolesarsko stezo v NASPROTNO SMER VOŽNJE !!! 

aja a sem omenil brez zaščitne čelade ? ma ja nima veze ...

a sem omenil našo rdečo luč in zeleno za tiste ki zavijajo noter k hoferju z glavne ceste ? aja nima veze..

a sem omenil vožnjo mimo po nasprotnem pasu na oni strani polne neprekinjene črte ? rh to nima veze s kolesarji ane..

a sem omenil da z nobeno kretnjo ni nakazal nobene svoje spremembe smeri ali namere? aja to ni važno..

 

bom pa omenil nekaj pomembnega :  KRETEN JE IMEL NA KOLESU ZADAJ 2-3 LETNEGA OTROKA V SEDEŽU !!! 

 

še pogled na samo stuacijo - jaz sem stal na mestu za zafiro :

https://www.google.si/maps/@46.148342,14.61067,3a,75y,72.49t/data=!3m4!1e1!3m2!1sTWgIbZNl1Q-fCexCbOtgyg!2e0?hl=sl

 

in še nepreglednost iz drugega zornega kota kjer so imela vozila zeleno luč  za zavijanje v desno:

https://www.google.si/maps/@46.148469,14.610576,3a,75y,90h,72.49t/data=!3m4!1e1!3m2!1sMzyo93ZuJmj2CLGKbSzBmg!2e0?hl=sl

upam da si vsak otroku en sladoled prnesu pol....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

 

Skratka I30 in somišljeniki, razmišlajm če niste slučajno v sorodu s tistimi, ki posipajo pesek in polivajo olje po Ridah. Se metode so druge, mentaliteta pa ista. Za razliko oni vsaj kaj naredijo, ne pa samo nabijajo, jamrajo in jokcajo po forumu. Sami junaki izza domačega ekrana.  ...

Če je res huda želja, se da zment, da ti ustrežemo. Sam povej kje pa kdaj, pa kaj bi rad! Ole, žajfnco, mivko?

Pa tak cajt pa plac izber, de bomo lohk pol hitr pospravlm pa pomedl, de ne bo kešn človk gor plaču!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V naselju vidiš malo rekreativcev, večinoma so otroci, mladina in tisti, ki se vozijo po opravkih. Če bi kolesaril, bi vedel, da vožnja po naselju ni všeč nobenemu pravemu kolesarju. Isto velja za motoriste. 

Nobenemu pravemu kolesarju? 

Čak mal, zdej smo pa spet tam. Otroci, mladina, tisti, ki se vozijo po opravkih praviš. Ja, zame so pa ravno ti pravi kolesarji. In ti spadajo na cesto oz. kolesarsko kjer je, ker jim je kolo prevozno sredstvo.

Vam "pravim kolesarjem" po tvojem tolmačenju pa naj bi površine za katerih uporabo mi ostali plačujemo cestnino, dajatve pri gorivu, registracijo in smo identificirani s tablicami SLUŽILE ZA ŠPORT IN REKREACIJO!???

Mamicu vam ne nabijem!

ZGINTE NA ŠPORTNE OBJEKTE, na pa na javno cesto, če se ne znate zakonov držat!

Banda rekreativna!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nimaš avta in sistema za špricanje vetrobranskega stekla ;)

A bi ta sistem, če ga premontiram na motor kaj preveč štrom obremenil?  :hmm:

Ma bemtiš, velikost rezervoarja bo hudič. :kva1: 

Bi ga dal u kufer, pa ga tako nerad vozim s seboj, če ni potrebe. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupm bicikl,sam da bom I30 razpizdu  :grim

Bogi zajci. Zdej jih boš že z biciklom pregajnu? :blush: 

Pa drgač, kolen pa to?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je res huda želja, se da zment, da ti ustrežemo. Sam povej kje pa kdaj, pa kaj bi rad! Ole, žajfnco, mivko?

Pa tak cajt pa plac izber, de bomo lohk pol hitr pospravlm pa pomedl, de ne bo kešn človk gor plaču!

Štepanjsko naselje, vsak dan, kadarkoli lahko prideš.... ;)

 

ps. pa si že kaj naredil v smeri, da ustaviš rekreativne kolesarje, al..... ? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bogi zajci. Zdej jih boš že z biciklom pregajnu? :blush: 

Pa drgač, kolen pa to?!

Bo ,zdej ga že dela Akrapovič za mene.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobenemu pravemu kolesarju? 

Čak mal, zdej smo pa spet tam. Otroci, mladina, tisti, ki se vozijo po opravkih praviš. Ja, zame so pa ravno ti pravi kolesarji. In ti spadajo na cesto oz. kolesarsko kjer je, ker jim je kolo prevozno sredstvo.

Vam "pravim kolesarjem" po tvojem tolmačenju pa naj bi površine za katerih uporabo mi ostali plačujemo cestnino, dajatve pri gorivu, registracijo in smo identificirani s tablicami SLUŽILE ZA ŠPORT IN REKREACIJO!???

Mamicu vam ne nabijem!

ZGINTE NA ŠPORTNE OBJEKTE, na pa na javno cesto, če se ne znate zakonov držat!

Banda rekreativna!

Mislim, da se tule malce motiš. Za te površine ne plačujemo mi ostali s cestnino, registracijo ali trošarinami na gorivo, ampak vsi davkoplačevalci, tudi tisti, ki kupijo vstopnico za kino, gledališče, nogomet ali gredo k frizerju oz. na večerjo. Imamo namreč integralni proračun in ni več bencinskega dinarja za ceste, kot včasih. Torej tudi kolesarji prispevajo za "svoj" del ceste, kot prispevajo za vzdrževanje parka, kjer ti npr. sprehajaš psa ali obale, kjer se kopaš ali igrišča, kjer se tvoji otroci gugajo.

 

Sicer pa te ne razumem, saj smo motoristi na pol poti do kolesarjev. Ravno tako se vozimo za zabavo (redki iz potrebe), ravno tako kršimo predpise in zakone, ravno tako se silimo naprej na križiščih in mejnih prehodih, parkiramo tam, kjer avtomobilisti ne smejo in podobno. Ko se gremo skupinsko vožnjo, ponekod blokiramo križišča, da se ne bi raja vrivala. Zakaj? Zakaj si pes liže jajca? Ker lahko.

 

In oboji imamo občutek, da nam to pač pripada. Ker smo pravi dedci. Ker vozimo motor.

 

Preden napadeš poskusi razložiti (z argumentom), v čem smo boljši. In šele potem vrzi kamen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se morajo kolesarji voziti po cesti (npr. Logatec, Tržaška od Dolgega mostu pa do Brezovice), čeprav imajo kolesarsko stezo ?

 

Kaj se zgodi, če se z avtomobilom ali motorjem pelješ po kolesarski stezi :? .. če pomoti hodiš po kolesarski stezi, te vsak kolesar napizdi, kakšen kreten si, ker si stopil na kolesarsko stezo.

 

Zakaj se jim ne prepove voziti po glavnih cestah ... skuterji se tudi ne smejo voziti po AC in HC ... pa še ni noben štrajk naredu. ..

 

Če je tako, pa naj se kolesarji vozijo po AC... sj je odstavni pas ... 

 

a je kdo že vidu kolesarja, ki je stopil s kolesa in prečkal prehod za PEŠCE in ne za kolesarje ... jaz sem zadnjič enega videl ... in to je zelo redko.

 

mal za kurjavo :P .. se javim kasneje :jezik: .... aja .. kolesarji so :ras: in :SS

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene vprašaš, je kolesarjenje po glavnih cestah bolj nevarno od motoriranja (če vsaj približno upoštevaš paragrafe!)

Kolesarja vsak prehiti in, če računamo še njihov kolesarski čredni nagon, kjer se ponavadi razbohotijo čez pol ceste, je trk v rit, ali v krmilo skoraj neizbežen... To pa lahko pomeni (posebno brez čelade,) razpočena lobanja itd. In ravno to sem videl lani na Primorskem. Grdo!! :O :yes:

Je pa tudi nekaj res. Da bi se morali tudi mi včasih malo posuti s pepelom! (Pa jih nič ne zagovarjam!) :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!