Skoči na vsebino

Nakup Piaggio Ciao/Bravo


astraboy

Priporočene objave

Zdravo,

 

za poletno vožnjo po vasi bi si kupil omenjeni moped.

 

Ogledal sem si že ponudbo na Avto.netu pa me zanima kako je z dokumenti za omenjena mopeda.

Ker registracija ni potrebna, me zanima če je potrebno narediti prepis/kupoprodajno pogodbo oziroma 

katere dokumente mi mora prodajalec izročiti, da se lahko vozim legalno pa brez skrbi pred policaji,

 

 

Še eno vprašanje:

Kaj je potrebno posebej pazljivo pregledati pri ogledu rabljenega mopeda Ciao ali Bravo?

 

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Živjo,

Ja kr lepa stvarca, za poleti...

Seveda, dudi če ni za registracijo se naredi prepis... (Saj v kupoprodajni pogodbi piše za vsa motorna kolesa, kolesa, kolesa z priklopnikom ali brez njega)

Mora ti izročiti, zeleno kartico na njej mora pisati v italjanščini.. Naketeri pravijo tej kartici "liberto".. 

Nato pogledaš če se koda ujema z gruštom ter dokumenti.. 

Priporočam ti, da narediš prepis ker tako se izogneš vsemu in potrjuje da je motorček samo tvoj.. 

 

LP 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uradno so tudi cioti in bravoti v IT registrirani, v SLO se bravo, cio , grillo ne registrirajo zaradi lenosti policije, karkoli gre več kot 25km/h mora bit registrirano (če ima motor).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, smasher pravi:

uradno so tudi cioti in bravoti v IT registrirani, v SLO se bravo, cio , grillo ne registrirajo zaradi lenosti policije, karkoli gre več kot 25km/h mora bit registrirano (če ima motor).

Ja res bi se morali registrirati saj, grejo 45 km/h že tovarniško.. Vendar se rešujejo "če ima pedala se lahko vozi brez registracije" kar pa ni res... 

Ampak na cesti ne vidim nobenega ki bi imel tablico.. Le nalepko 25 na ciaotu.. 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Živijo !

Star sem 14 let in odločil sem se da bi si kupil moped Piaggio Ciao za vožnjo po vasi. Mopeda ne bi uporabljal za norenje ali ga predeloval. Ogledana imam dva oglasa na bolhi (http://www.bolha.com/avto-moto/motociklizem/mopedi/piaggio-ciao-1306059817.html?aclct=1471361622&kw=piaggio+ciaohttp://www.bolha.com/avto-moto/motociklizem/mopedi/piaggio-ciao-z-dokumenti-1305906751.html?aclct=1470119292&kw=piaggio+ciao). Prosim če mi lahko pomagate pri nakupu in mi date nekaj nasvetov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vzami tistega zelenega, če ima dokumente še boljše. 

O ja, kod da nevem da z njim neboš norel. Tako sem tud jaz ko sem biu se mlad, sem govoril nebom nebom ko sem pa dobil pa menjava izpuha in nevem še česa za tistih 3-4 km/h več. 

Če motor, lepo laufa dobro vleče v klancih in nič ne ropota. Je kar uredu. 

 

Če boš rabil, več info. Me kontaktiraj na zasebno sporočilo, pa se tam zmeniva :quad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!