Skoči na vsebino

KTM 1290 Super Duke ( R 2014 in GT 2016)


Cufa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Denar je precenjen in ni tako pomemben, kot mislimo.

Tu so še kartice, zlatnina, neoremičnine,...

Bravo, to bom sprintal pa jutri nesel šefu in mu razložil zakaj rabim vsaj enkrat višjo plačo ;)

Sicer pa prednji del mi je prenizek in previsok obenem. V "noro izkušnjo" na cesti pa ne dvomim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ne mesec in bomo v živo pogledali vse novitete za 2016.

...že, sam če ga nimaš nimaš niti za z750 kaj šele za duka...

Potem kupiš kaj še cenejšega in vseeno uživaš. Tako kot so zdaj motorji poceni in dosegljivi, ni bilo nikoli. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ne mesec in bomo v živo pogledali vse novitete za 2016.

Potem kupiš kaj še cenejšega in vseeno uživaš. Tako kot so zdaj motorji poceni in dosegljivi, ni bilo nikoli. 

...sam pol ne moreš sodelovat v debatah o super duper zverinah...saj kar je manj itak ni za nikamor...kaj šele, da bi se kam pelal...:-)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zverina gor al dol, meni bi pa sedel kot ST moped za 2 nepreviskorasla čist supr. Če se sedaj 2 nagneteva na SXa, bi se tule tut čist fajn najdu, koneckoncev ma oznako GT :D

 

KTM-1290-SMT-Supermoto-T-BMH-Images-03.j

ktm-1290-super-duke-gt-spied-up-against-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zverina gor al dol, meni bi pa sedel kot ST moped za 2 nepreviskorasla čist supr. Če se sedaj 2 nagneteva na SXa, bi se tule tut čist fajn najdu, koneckoncev ma oznako GT :D

 

KTM-1290-SMT-Supermoto-T-BMH-Images-03.j

ktm-1290-super-duke-gt-spied-up-against-

sej ti pravim...nekaj v smeri smt 990...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako logicna valilnica novih modelov  . . . 

SD 990 -> SD 1290

SMT 990 -> SD 1290 GT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako logicna valilnica novih modelov  . . . 

SD 990 -> SD 1290

SMT 990 -> SD 1290 GT

...samo meni (pa še marsikomu) bi iz cenovnega vidika bolj dišala varianta smt990-smt1050 - z malo več vranci kot na adv1050 :-) in ceno podobno adv 1050.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...samo meni (pa še marsikomu) bi iz cenovnega vidika bolj dišala varianta smt990-smt1050 - z malo več vranci kot na adv1050 :-) in ceno podobno adv 1050.

Se to napis med predloge KTM-u :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bistvo je očem nevidno.

lp

Mali princ :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...samo meni (pa še marsikomu) bi iz cenovnega vidika bolj dišala varianta smt990-smt1050 - z malo več vranci kot na adv1050 :-) in ceno podobno adv 1050.

Drugo leto ko bo spet 1050 v prometu mi napiš ZS ,ti dam za en krog ,pa mi boš pol povedal če bi rabil še kaj vrancev .....1190 ih ima 150 pa vrjem da jih nikjer ne izkoristiš.....razen po AC :D

Mi je pa ta prihajajoči GT že na seznamu .......:OK:mojih prihodnjih želja.....in XR tudi,moram oba sprobat pa se odločim .....;)

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugo leto ko bo spet 1050 v prometu mi napiš ZS ,ti dam za en krog ,pa mi boš pol povedal če bi rabil še kaj vrancev .....1190 ih ima 150 pa vrjem da jih nikjer ne izkoristiš.....razen po AC :D

Mi je pa ta prihajajoči GT že na seznamu .......:OK:mojih prihodnjih želja.....in XR tudi,moram oba sprobat pa se odločim .....;)

sprauhano ;-)

sej veš da od viška glava ne boli

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je pa ta prihajajoči GT že na seznamu .......:OK:mojih prihodnjih želja.....in XR tudi,moram oba sprobat pa se odločim .....;)

 

Sergej, že sedaj vem, da se ne boš mogel upreti 1290 GT. Pa tudi z XR bo težka. Nakup obeh bo najboljša rešitev...:grupni:

Popravljeno . Popravil Dark
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Sergej, že sedaj vem, da se ne boš mogel upreti 1290 GT. Pa tudi z XR bo težka. Nakup obeh bo najboljša rešitev...:grupni:

Ja sej se nisem mogel tud SADV a me je koleno ustavilo pred naložbo :blush: v decembru dobim umetnega ,karte so odprte.....:D

Letos grem v Milano ,da  vidim GT v živo ....

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet špekuliram, vendar GT se ne more primerjat z XR in obratno, namreč 2 različni osnovi, 2 različna agregata, tudi komoditeta po slikah ni ista. Oba sta mi sicer všeč, vizuelno in agregatsko, čeprav mislim da bo GT večji razbojnik. Prodajala se bosta pa oba, vsak bo našel svoj segment kupcev. Trenutno se bolj nagibam na GT in če bo le možnost, ga bom peljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi XR naj bi bil konkurenca MTS  .....

Kolikor poznamo rivalstvo med znamkami bo GT imel brutalnejši agregat ,upam samo da ga polikajo ......kolikor sem zasledil naj bi imel tudi luči ki sledijo ovinku kot BMW 1600 GT  pa še se bo našel kakšen bonbonček  in upam da bo ugodnejši kot polno obložen XR ki pride kar nekaj čez 18k evrov .

Do zdaj vse špekuliramo ,bomo vidli kaj prinese Milano ,ni pa rečeno da bomo tam že videli končno različico motorja .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te luči samo dvigujejo težo motorja. Če veliko voziš ponoči ima smisel, drugače jih raje nimam. Vsaj ne na takem tipu motorja, mogoče na tipu GTL križarke, ki tako ali tako tehta ogromno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno, preveč vsega, dviguje ceno mopedu, poleg tega, si vsaj jaz osebno želim bolj cestnega razbojnika z GT udobnostjo (polikan agregat s konstantnim vlekom, dobro vzmetenje,) in nekaj malega nujnimi elektronskimi pritiklinami + asketska oprema za potovanja, pa konkurenčno in pametno ceno...sanjam..:D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem je zate Triumph Speed Triple. Minimalna, samo nujna oprema, fantastična krivulja navora, dva kufrčka se da dati gor, ne vem pa kako je primeren za vožnjo v dvoje. Za soliste je super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno, preveč vsega, dviguje ceno mopedu, poleg tega, si vsaj jaz osebno želim bolj cestnega razbojnika z GT udobnostjo (polikan agregat s konstantnim vlekom, dobro vzmetenje,) in nekaj malega nujnimi elektronskimi pritiklinami + asketska oprema za potovanja, pa konkurenčno in pametno ceno...sanjam..:D

jer b ti jebo a da ti ne uđe?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ne, polikan agregat, razumem kot agregat s konstantno močjo, lepo krivuljo navora...ne vem zakaj ga neb nardili. 1290 adventure s krajšimi prestavnimi razmerji, pa smo tam :D za vse ostalo probleme itak lahko poskrbi elektronika

Potem je zate Triumph Speed Triple. Minimalna, samo nujna oprema, fantastična krivulja navora, dva kufrčka se da dati gor, ne vem pa kako je primeren za vožnjo v dvoje. Za soliste je super.

za 2 ne pride v poštev.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krajša prestavna razmerja narediš s spredaj -1, če hočeš še več, daš še zadaj +2 zobnik. Prednost pogona z verigo :)

Moj mopi je dobil spredaj -1 in je razlika ogromna.  Kdo sploh potrebuje 300km/h?

Če bi šel na dolgo turo po AC, lahko v 15 minutah zamenjaš nazaj na večjega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

jer b ti jebo a da ti ne uđe?

 

On bi ofce i nofce :smoke:

 

BTW: Po videnih fotkah z duck tape-om polimanga SD je vsaka debata okoli tega modela brezpredmetna. Naj preden vesoljna pamet sprosti svoj potencial KTM vsaj kaj bolj oprijemljivega na kaksnem sejmu pokaze.

 

So pa predstavili model za 2016  SC 1290 

3971f4b4d69d5f72558a21a918a0d779_zpskytz

PS: sam spekuliram

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!