Skoči na vsebino

Počivališča ob cesti


gaberkosir

Priporočene objave

Podobne teme nisem zasledil, zato odpiram novo. Rad bi, da se v to temo vnašajo lokacije počivališč ob cesti. Ne govorim o motorističnih zbirališčih ali lokalih, ampak samo o klopi z mizo, kjer se lahko poje kakšen sendvič. Ker se večino časa vozim sam, se mi je že velikokrat zgodilo, da sem se ustavil nekje ob robu ceste, ob nadaljevanju, pa je bilo takoj za ovinkom lepo urejeno počivališče.

Kot primer je takšno počivališče na cesti za Korensko sedlo, ali pa takoj čez Vahto na belokranjsko stran.

Ne me takoj "spluvat" kaj kompliciram, meni je pač tudi pavza na furi pomembna.

 

post-473-0-52888300-1430990660_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobne teme nisem zasledil, zato odpiram novo. Rad bi, da se v to temo vnašajo lokacije počivališč ob cesti. Ne govorim o motorističnih zbirališčih ali lokalih, ampak samo o klopi z mizo, kjer se lahko poje kakšen sendvič. Ker se večino časa vozim sam, se mi je že velikokrat zgodilo, da sem se ustavil nekje ob robu ceste, ob nadaljevanju, pa je bilo takoj za ovinkom lepo urejeno počivališče.

Kot primer je takšno počivališče na cesti za Korensko sedlo, ali pa takoj čez Vahto na belokranjsko stran.

Ne me takoj "spluvat" kaj kompliciram, meni je pač tudi pavza na furi pomembna.

Pa ti ko greš na furo z motorjem, si že vnaprej planiraš kje boš imel postanek, al je to spontano, kot pri večini motoristov? KO si utrujen, lačen, se ti lušta kava, čik... se preprosto ustaviš... al je klopca ali ne....

 

Itak je pa neuporabno pisat tukaj počivališča, ker ne vem kdo si bo preden gre na furo, pregledal vsa počivališča v njegovi smeri??? :lol1:

 

No, da nam sam "težak".... od Vrhnike proti Logatcu imaš na levi in desni strani počivališče, s klopco, lahko tudi prenočiš v spalki... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobne teme nisem zasledil, zato odpiram novo. Rad bi, da se v to temo vnašajo lokacije počivališč ob cesti. Ne govorim o motorističnih zbirališčih ali lokalih, ampak samo o klopi z mizo, kjer se lahko poje kakšen sendvič. Ker se večino časa vozim sam, se mi je že velikokrat zgodilo, da sem se ustavil nekje ob robu ceste, ob nadaljevanju, pa je bilo takoj za ovinkom lepo urejeno počivališče.

Kot primer je takšno počivališče na cesti za Korensko sedlo, ali pa takoj čez Vahto na belokranjsko stran.

Ne me takoj "spluvat" kaj kompliciram, meni je pač tudi pavza na furi pomembna.

 

Pavza na furi je po mojem pomembna vsem, sicer je pa tko, da je tale zemljevid, ki si ga pripopal tako ali tako premalo natančen. Ko si rekel, da si se ustavil ob robu ceste, za ovinkom pa lepo urejeno počivališče - iz zemljevida niti ne razberem ali si se ustavil na ravnini ali pred oz. za ovinkom...

 

Ko si pač zaželiš odmora, se ustaviš na "počivališču", ki ti ustreza, če ga ni takoj, bo pa čez 5 minut morda kakšno, sej ni taka nuja, da se takoj ustaviš. Če pa že je, narediš svoje in se za daljši odmor ustaviš na primernem počivališču, ki ga najdeš.

 

Sej ne da bi pljuval čez temo, samo tudi meni se ne zdi, da bo folk planiru postanke vnaprej, sploh v naši majčkeni Sloveniji.

 

Zgolj moje skromno mnenje  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj verjetno ni mislil, da bi planiral postanke, ampak da veš, da lahko pričakuješ na določeni relaciji počivališče. Moje mnenje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj verjetno ni mislil, da bi planiral postanke, ampak da veš, da lahko pričakuješ na določeni relaciji počivališče. Moje mnenje.

lp

franc, danes si prebereš 222 počivališč s klopcami po Sloveniji.... greš čez 3 tedne na furo... my ass boš vedu za katerim ovinkom je počivališče s klopco :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je zadnič pri Preboldu prijelo na malo potrebo .. se mi je skor pred Marijo Reko zanohtalo .... pol sm kr zapelju na en makadam, da sem se olajšu .... nubenih klopc do spomenika na ovinku ... :glare:

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je uporabno za tiste z navigacijo.

 

Če se naredi baza POI takšnih klopca miza počivališč jih rukneš samo v navigacijo in ko se voziš samo klikneš "najdi najbližjo premium počivališče"...

 

Po moje je tako mišljeno oziroma samo tako je uporabno, preko navigacije.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zemljevid je gor samo za vzorec in počivališča niso mišljena samo v Sloveniji. In ja, če bi vedel za počivališče in če je zraven še lep razgled po okolici, bi sigurno v naprej planiral postanek.

Najbrž je res najbolje tako, kot pravi Snecer - POI baza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se takih cestnih počivališč izogibam, sploh ponoč zna tm bit "zanimivo", če maš "srečo" te kdo obkrade, napade, al pa oduzadi...sej se ve kdo se tm zbira

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se takih cestnih počivališč izogibam, sploh ponoč zna tm bit "zanimivo", če maš "srečo" te kdo obkrade, napade, al pa oduzadi...sej se ve kdo se tm zbira

 

Še zdaj te je strah.

 

Po moje je mišljeno tole, da lahko sedež, poješ kaj iz "nahrbtnika" in se posončih ter naužiješ lepega razgleda.

 

Torej kvalitetno "počivališče".

 

Na tem "počivališču" se vedno ustavim s tem namenom, napade pa me lahko samo klop-cek in to od spodaj.

 

wp20140705143441pro.jpg

wp20140705143314pro.jpg

wp20140705143234panorama.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanimajo samo tista počivališča s klopco in sekretom... Navigacije pa nimam! A se bom moral pol posrat?? :O:D:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nekaj časa iščem klopco z mizo (v senci).

Če pa ne najdem klopce, imam vedno s sabo deko in se zavlečem kam v senco.  :D

 

post-12625-0-15924100-1431032334_thumb.jpg

 

Scarabeo

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nekaj časa iščem klopco z mizo (v senci).

Če pa ne najdem klopce, imam vedno s sabo deko in se zavlečem kam v senco.  :D

 

post-12625-0-15924100-1431032334_thumb.jpg

 

Scarabeo

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zdaj te je strah.

 

Po moje je mišljeno tole, da lahko sedež, poješ kaj iz "nahrbtnika" in se posončih ter naužiješ lepega razgleda.

 

Torej kvalitetno "počivališče".

 

Na tem "počivališču" se vedno ustavim s tem namenom, napade pa me lahko samo klop-cek in to od spodaj.

 

wp20140705143441pro.jpg

wp20140705143314pro.jpg

wp20140705143234panorama.jpg

Ja mišljeno je tole. To je na Pavliča, če se ne motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se sama ideja ne zdi tako slaba. Bi pa sam prilagodil na idejo, kje so najlepša počivališča oz. kakšen prostor, kjer lahko tudi uživaš ob lepem razgledu (lep primer je podal snecer!). Kot je zastavil bi obogatil zadevo obvezno s sliko / če je na voljo; google street view print screen-om in geotagg oznako (npr. v kolikor ni slike).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pavlič je to ja

No, danes sem pomislil na to temo :)

V Jodlariji ni problem, je polno tega, pri nas pa je žalost.

 

wp201505080011.jpg

wp201505080051.jpg

wp20150508125843panorama.jpg

A mi lahko poveš lokacijo tega. Ne morem (ne znam) najti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!