Skoči na vsebino

Maribor - Rusija, Mongolija


Dr.SPEED

Priporočene objave

Ob 9. 1. 2016 at 15:16, Dr.SPEED pravi:

Jaz sem šel sam in zato verjetno gledam malo drugače

 

Kot sem že 1x v tej temi napisal ... res Dr.SPEED, vsaka ti čast. Čestitam za takšen podvig.
To moraš imet "jajca", da se sam odpraviš na takšno pot. Slike so vrhunske, prav tako video posnetki.

Verjetno si poln zgodb, katere bi vsak poslušal z odprtimi usti. 
Z lahkoto se ob bok postaviš Šerugi in Pulkovi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Dr.SPEED pravi:

Saj to me večina ljudi vprašuje-zakaj sam :? ti si nor,kaj če se kaj zgodi :yawn:.....nor :D to verjetno sem,edino papirja še nimam :whistle: malo za hec,sedaj pa če resno razmislim :mad:

Seveda bi šel še z kakšnim,ki ga to veseli na takšno pot,kajti včasih me je bilo kar malo strah,če se bo vse v redu končalo.Ko sem se pripravljal na pot,sem imel vsega polno glavo in se nekak nisem hotel še z tem obremenjevat-poznal pa tudi nisem nobenega:(,ki bi imel takšno pot v mislih.

Sedaj,ko pogledam nazaj,mi niti malo ni žal,da sem bil sam na poti :) naslednjič,ko pa mi pade kakšna nora ideja na pamet,pa jo bom z veseljem prvo predstavil,tak kot večina vas :P

Ena iz Mongolije

IMG_0063.JPG

Lahko bi pa mene vprašal že leta 2010!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen, Dr. Speed

Lahko da mi ne bos verjel, ampak to kar si ti naredil lansko leto sam planiram ze kar nekaj let. Ker zame predstavljajo ruskra prostranstva in narava nekaj posebnega sem se oziroma se odlocam podati na tako pot kot si jo ti izbral. Problem je pri meni to, da vedno pride nekaj vmes, da se stvar zalomi in sanje ostanejo samo sanje. Sam planiram pot po jusni strani Rusinje do Kamcatke in potem po severni strani nazaj .

Imam nekaj konkretnih vprasanj zate.

-Katero navigacijo si uporabljal ter katere karte, ker sem slisal da je Russija zelo slaba z pokritostvo v navigaciji, imas mogoce se shranjene poti iz navigacije katere si prevozil

-Kaksen je bil celoten strosek poti z bencino in vsem drugim...

- koliko je bilo priblizno prevozenih kilometrov

- katero kamero si uporabljal na celadi

- kaksna je okvirna cena bencina v rusiji

 

Hvala 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dr. Speed

Kar imam jaz informacij v zvezi z Kamcatko je, da so ceste normalno prevozne v poletnem casu. Res da so pretoki rek povecani ampak bojda da ni vecjih problemov. Ne vem ce si gledal, ja bila pred kakim letom Discovery Chanell neka serija oddaj, ko sta dva motorista odsla iz Portugalske po celi Europi in Rusiji do Kamcatke, nato cez Beringovo morje z trajektom, po celi Aljaski in Kanadi do Floride. Tam je bila na dolgo in siroko predstavljena cela pot, zlasti pa Rusija ker jo je bilo tudi najvec. Sicer onadva sta imela se spremljevalno ekipo s seboj in vse. Vozila pa sta BMWv1200 gs Adven... Pritozevala sta se sicer nad tezo motorjev, ampak razen polomljenih vilc, ker je zgazil v luknjo, da naj nebi imela drugih problemov.

Imam pa kolega ki je bil na Kamcatki, sicer zaradi lova, in je govoril, da tako lepe pokrajne kot je tam on se ni videl v zivljenju. Pa je tip prepotoval ze skoraj vese kontinente.

Ker sem videl da si imel na poti fobijo pred medv3di, me zanima zakakaj nisi s seboj ali pa tam kupil plinskega razprsilca, ki je namenjen prav za napade medvedov. Narej3n je tako, da ti na kakih 5 do 7 m brizgne ven solzilec cesar pa medved ne pranasa najbolje. Pri nas ga dobis skoraj v vsaki lovski trgovini.

 

Popravljeno . Popravil borzon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so ga odvzeli na meji. Kao, da je prepovedan v Rusiji in bi lahko imel resne težave, če bi mi ga našli v državi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kiri pravi:

Meni so ga odvzeli na meji. Kao, da je prepovedan v Rusiji in bi lahko imel resne težave, če bi mi ga našli v državi.

A so bi ob vstopu v Rusijo pregledali vso opremo ali kako so ti ga nasli? Si jim ti povedal da mas?

 

L.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premetali vso prtljago in ga našli med kamp opremo. Mel sem pa enega večjega, mislim da niti ni v redni prodaji. Doza podobne velikosti kot deodorant.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ruski cariniki so precej hecni. Pri meni sicer niso našli spreja (nisem imel) a na manjšo sekiro in potapljaški nož (25 cm rezilo) še trznali niso. Kot da so zagledali "usrane gate". . . ..   :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, avtomoto pravi:

Ruski cariniki so precej hecni. Pri meni sicer niso našli spreja (nisem imel) a na manjšo sekiro in potapljaški nož (25 cm rezilo) še trznali niso. Kot da so zagledali "usrane gate". . . ..   :)

še sreča, da nisi imel motorko zraven  :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!