Skoči na vsebino

KTM 390 DUKE in Adventure


lukec

Priporočene objave

Ok prvi servis narejen, QS mi je dodal serviser, v meniju ga sicer nimam kot opcije, ampak mi je tudi pokazal screenshot software-ja, da ga je dal gor in rekel, da na manjših modelih ni nujno, da je v meniju (lahko da ima samo letnik 2022, moj pa je 2021 model? To niti ne vem kak preverit, piše povsod, da je letnik 2022)

In zadeva deluje na šaltanje navzdol super, mehko kot putrček v vseh primerih, še iz 2. v 1. lepo prešalta. Brez pripomb tu! 

Šaltanje navzgor pa je druga zgodba. Tam berem v navodilih, da naj bi delal za gor ko imaš več kot 2000 obratov in manj kot 9000 in samo držiš gas enakomerno in butneš prestavo gor. Ok dela samo me 3. in 4. prestavo in 5. in 6. Pri vseh ostalih si skoraj zlomim prst/nogo in se ne premakne šalter za milimeter, kot bi bil zaklnejen. 

Zdaj a je še kaj za nastavit na KTM-u? Na BMW-ju sem imel tudi probleme s QS na začetku, pa je serviser potem nastavu, da mi je delal (tam je delal upshift na pospeševanje, se prav ko si privijal gas, si samo ročico pritiskal gor). 

Tu sem probal tudi to varianto ampak takrat sploh noče šaltat, najbolje je, če gas držim na konstanti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet:

Za gor

Motor mora pospeševati, obrati 3 in več, gas je v fazi odpiranja. Takrat najbolje dela. V glavnem delaj na posluhu, da slišiš kako motor zapoje.

Med 1 in 2 skoraj nikoli ne uporabim qs.

Poskusi pa javi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok bom še probaval, sem tudi včeraj precej probaval. Zdaj motor je najbolj srečen tam med 4-6k obratov, pod 3 jurje se trese k indijanska baba pred sexom. Verjetno pa se da še kje kaj nastaviti? Spodaj pri ročici imam eno nastavitveno matico, ki je lahko da povezana s tem? Ne vem točno, kje ima stikalo za QS, kot zgleda v menjalniku notri, ne zunaj. 🤔 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Tepko pravi:

Ok bom še probaval, sem tudi včeraj precej probaval. Zdaj motor je najbolj srečen tam med 4-6k obratov, pod 3 jurje se trese k indijanska baba pred sexom. Verjetno pa se da še kje kaj nastaviti? Spodaj pri ročici imam eno nastavitveno matico, ki je lahko da povezana s tem? Ne vem točno, kje ima stikalo za QS, kot zgleda v menjalniku notri, ne zunaj. 🤔 

Tista matica verjetno določa višino menjalne ročice. Slikaj, mi bo prec jasno, bv da jaz 790ko objavljam. Vendar, kot sem rekel in si sam ugotovil, pod tri je zamorjen, ne bo lepo delalo, od 4 do 6 je optimum, tudi čez 6 ne bo problema, samo naj pospešuje in ročica plina naj bo dobro odprta. Nič podzavestnega vračanja, ko naraščajo obrati. Jaz na 790ki sploh nisem dokupil qš. Gladko menjam brez sklopke navzgor, ker sem tako navajen. Ampak ko ta trzaj ponovim na husi, ali SXu ali GTju, kateri imajo qš je pa štala :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam...fuck!!!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!