Skoči na vsebino

Uvoz novega motorja iz DE


DrSaso

Priporočene objave

Zdravo!

 

Zanima me, če ima kdo izkušnje kako je z uvozom novega motorja kot fizična oseba iz DE?

Pri nas vem, da plačam DMV in homologacijo. Kako je pa z DDV-jem, če ga plačam gor? A ga plačam tudi pri nas in potem zahtevam nazaj?

 

Lp,

Sašo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

 

Zanima me, če ima kdo izkušnje kako je z uvozom novega motorja kot fizična oseba iz DE?

Pri nas vem, da plačam DMV in homologacijo. Kako je pa z DDV-jem, če ga plačam gor? A ga plačam tudi pri nas in potem zahtevam nazaj?

 

Lp,

Sašo

 

Plačaš ga gor, kar je tudi ceneje kot pri nas ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pride prav še komu drugemu ... Cene, če daš uvoziti kakšni firmi: 
Cena prevoza bi bila 0,35 eur na kilometer (steje se razdalja v obe smeri).

Postopek za urejanje homologacije in Dmv stane 50 eur.

 

Če ti povzamem še par stvari s foruma: 

http://www.motosvet.com/tabla/topic/25189-nakup-uvoz-homologacija-in-registracija-rabljenega-motorja-iz-tujin/page-15

Kupoprodajno sem imel jaz v italijanščini in ni bilo nobenih problemov, res pa je da sem vse nadaljne papirje urejal na primorskem koncu. Pridobitev teh treh papirjev me je v Italiji stala mislim da dobrih 100 EUR.
Na homologaciji sem opravil v pol ure (cena 96 EUR), s papirjem iz homologacije šel na davčno, od koder so vse papirje poslali na davčno v Koper, tam so za izračun potrebovali teden, nato grešpo položnico DMVja, plačaš(DMV je odvisen od moči motorja, 3% (120€/4k), morda 5% (200€/4k))ter naslednji dan (ko na davčni dobijo potrdilo, da si plačal) dvignešostale dokumente.
Najbržda so tej časi, ki si jih davčna vzame, odvisni od kraja pa od tega koliko dela imajo, pa koliko sreče imašti.
Nato tehnični.

 

 
 
DMV je, če me spomin ne vara, 5% do 1000ccm in 10% nad to kubaturo. DDV plačaš kjer kupuješ. 
 
 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bi bilo kakšnega neljubega presenečenja:

 

Slovenska zakonodaja je na področju obdavčitve pridobitev novih osebnih vozil usklajena z določbami direktive ES, ki enotno ureja področje obdavčitve z davkom na dodano vrednost. Tako veljajo za nova motorna vozila posebne določbe, in sicer se nova vozila obdavčijo z DDV v državi, kjer se registrira novo motorno vozilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma to je potem en kup komplikacij in zalaganja DDV-ja.

Hvala vsem za info. Kot kaže bo treba kar pri nas počakat, da jih dobijo.

 

Lp,

Sašo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še velja, potem za vozila, ki niso starejša od 6 mesecev in nimajo prevoženih 6000 km plačaš DDV pri nas, ne glede ali je vozilo novo ali rabljeno. Če kupuješ v tujini, kupi brez DDV, čeprav je naš DDV malce višji kot MWSt v Nemčiji, saj boš DDV plačal pri nas v vsakem primeru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!