Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

Ja sem vprašal pametnjakovič in nisem jih nikjer dobil, ZADOVOLJEN.

Če je pa to zate smetenje pol pa ne vem no, pol pa kar nehajmo vsi karkoli pisat

Če je nisi dobil v TC Motoshopu, ...

hja, ... jaz ti mojo za 10 jurjev prodam :)

PS: ja, vprašanje "kje pa naj dobim to mrežo" je smetenje... ker ti posledično lahko 100 ljudi našteje pač večino moto-šatcun v Sloveniji ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mate kako sliko od te mreže,me zanima kako zgleda,hvala

Curi, duš laudan, a si špegle zgubu?

Malo nad tabo je Ice-ov post, ki ima neko besedico podčrtano. To pomeni link-vezavo na nekaj. Ti zaupam, da je pod tem linkom slikca take mreže?

Ali boš sam pogruntal, kaj praviš? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Mreža

Od Oxforda (se mi zdi, je vrečka takoj v koš letela), kupljena pri Habatu, na 6 kavljev, super stvar.

@Pritrdilna mesta

Moja maxia (50l, kupljena pred 2 leti v TC) je imela že vse pripravljeno za plato s kavlji (na notranji strani že označene in delno zvrtane luknje za vijake. Zadeva izgleda pa približno tako, da se v zgornji del kovčka zvrta 4 luknje, na zgornji del kovčka položi plata, ki ga naredi vodoravnega in pokrije ene 70-80% kovčka in se na to plato namontira 4 kavlje, katere se potem s spodnje strani z vijaki, ki grejo skoz vse te plasti dobro utrdi. Zadeva je preizkušeno 101% vodotesna, saj je Givi uporabil eno hudo finto, ke se ji reče 1,5cm velika glava vijaka in pod njo gumjasto tesnilo, zato zadeva preizkušeno ne prepušča vode. Aja slaba jastnost, na zgornji plati je še tastar logo od Givija, če to koga moti. :P

lp

Rudi

p.s.

Pozanimaj se na TC, lahko majo kje v skladišču še mamo zadevo, je sigurno bolj uporabna kot rešetka, saj je nižja in lažja, pa še mreža se tko raztegne, da sploh ne bi verjel (vanjo sta šla šotor, dve spalki, 2 armafleksa in dežna nadobleka)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja maxia (50l, kupljena pred 2 leti v TC) je imela že vse pripravljeno za plato s kavlji (na notranji strani že označene in delno zvrtane luknje za vijake. Zadeva izgleda pa približno tako, da se v zgornji del kovčka zvrta 4 luknje, na zgornji del kovčka položi plata, ki ga naredi vodoravnega in pokrije ene 70-80% kovčka in se na to plato namontira 4 kavlje, katere se potem s spodnje strani z vijaki, ki grejo skoz vse te plasti dobro utrdi. Zadeva je preizkušeno 101% vodotesna, saj je Givi uporabil eno hudo finto, ke se ji reče 1,5cm velika glava vijaka in pod njo gumjasto tesnilo, zato zadeva preizkušeno ne prepušča vode. Aja slaba jastnost, na zgornji plati je še tastar logo od Givija, če to koga moti. :P

Tud jz mam to plato na maxi-i. Na plati so pa ene take štrleče zadeve, ki imajo luknje in v te luknje zapneš kavle od mreži. Si mogoče to mislu?

Pri tem sistemu je treba pazt, da ma mreža tamale kavlje, ki pašejo v zgoraj omenjene luknje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

vprašanje

Razlika v vožnji med manjšim kovčkom (46l) in večjim (52l)? A je sploh kakšna razlika med njima in je samo estetsko vprašanje katerega kupiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in verjetno je tudi razlika v uporu in obnasanju motorja, sam vprasanje kolk cutis.

edin ce mas kaksno special edition varianto..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od motorja, meni na primer s Capotom ni nobene razlike, če imam kovček (50l Maxia Givi), pri drugih pa trese pri večjih hitrostih, pač kakor je motor in s tem aerodinamika narejena.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Pegasu mel 52L kufer pa se je motor pri VEČJI hitrosti lepše obnašal kot brez kovčka, še posebej če je bil poln - tud pri 180 ni blo problema (ok ok, po števcu)!!! Sicer mu je zadnje kolo malo pigalo levo-desno, s kufrom pa je bil čist mirn. Pa še v ovinke je lepše padal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Pegasu mel 52L kufer pa se je motor pri VEČJI hitrosti lepše obnašal kot brez kovčka, še posebej če je bil poln - tud pri 180 ni blo problema (ok ok, po števcu)!!! Sicer mu je zadnje kolo malo pigalo levo-desno, s kufrom pa je bil čist mirn. Pa še v ovinke je lepše padal :)

Meni je isto delalo na Cagivi Canyon, če ni bilo kovčka je plesal, pa še zadnja plata je vibrirala, s kovčkom je bil pa dosti bolj miren.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rudi, Area ... kot kaže imata vzmetenje slabo nstavljeno !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rudi, Area ... kot kaže imata vzmetenje slabo nstavljeno !!

verjetno ni vse v nastavitvah..

ce imam kovcek je en obcutek, ce sem brez drugi, ce imam kovcek in zeno je neki tretjega, ce je kovcek poln neki cetrtega.

in razlika med velikosmi je sigurno, sam vprasanje je kok km imas za sabo, kako vozis in kako cutis motor in cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaki, a naj drugače nastavim vzmetenje, da mi trese, ko imam kovček gor in ne trese, ko ga ni, al naj pustim tko kot je, in mi ne trese v obeh primerih. :hmm:

Ma ne, pač, če imaš Maxio 50 l z dodatno ploščo, ki ti kovček po vrhu naredi čisto raven, ti zadeva deluje kot spojler in zato pri motorjih z lahkim zadkom zadevo manj odnaša, kot brez nje (kot če bi imel sopotnika). Pri Capotu je pa tko al tko zadeva taka krava, da sploh ni problema, se drži ceste, neglede na to, kaj je zadaj, vzmetenje (preload), pa tko al tko na roke nastaviš, če maš občutek, da je premehko/pretrdo,.Sam mam te nastaitve že naštudirane, tko da ni problema.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živio!

Iščem iščem pa ne najdem (noben ne legne na pesku...pa ne, da bi komu privoščil, ne me narobe razumet, samo - se zgodi).

v glavnem- nikjer ne najdem kakih poškodovanih plastičnih bočnih kufrov.

Če kdo kaj ve, koga pozna, ki koga pozna,ki pozna nekoga,ki... ---> moja cifra = 031/684-840.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Louisu sem kupil TC Kappa 48l.

Pa gor prodajajo brez luči in kontaktov,...

Luči bom že sam zrihtal (4 led diode), bol me skrbi za kontakte!!!

Sicer bi lohk kr improviziru s kabli, pa...

A ma kdo kej pojma, kje se lohk dobijo kontakti za kufr?! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mene pa zanima kje bi lahko kupil (po možnosti v SLO) naslon za sopotnika, za kovček Nonfango (model 852)? Plizzzz help....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Louisu sem kupil TC Kappa 48l.

Pa gor prodajajo brez luči in kontaktov,...

Luči bom že sam zrihtal (4 led diode), bol me skrbi za kontakte!!!

Sicer bi lohk kr improviziru s kabli, pa...

A ma kdo kej pojma, kje se lohk dobijo kontakti za kufr?! :?

Sem že zrihtal, vseeno hvala!

Sem pri Yogiju kupil celotno elektro zadevo..... :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Imam en problemcek. Par dni nazaj sem bil z motorckom delezen manjsega padca, pri cemer sem poskodoval top-case. :(

Zadnji stranski levi rdeci del givi maxie se je sprva malo od/nalomil, nato pa se je ob nadaljni poti brez moje vednosti s pomocjo upora vetra dokoncno odlomil.

No, fora je v tem, da mi zdaj ta del kufra manjka, in ker nimam pojma kje lezi, me zanima, ce mi kdo lahko kaj pomaga. Ima morda kdo kako maxio, razbito po drugi strani za v kos in bi bil pripravljen prodati manjkajoc del? Ali pa ve, kje bi to najceneje dobil?

Kaj rabim, se vidi tudi s spodnje slike.

thanks za morebitni info, :)

lp

post-22-1092132296.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!