Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

Stvar okusa... 

Sam sem imel oz imam k49..  Ravno dovolj mali da ni "kontajnerski" in ravno dovolj velik za pospravit stvari....

50+ zgleda grozno na fz6...  Roko na srce...  Sicer pa nekdo da na estetiko in uporabnost, nekdo pa sam na uporabnost...

received_10208999142354128.jpeg

DSC_0459.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živijo spet js težim :) .. Ker nevem točno kaj bi ali bi kufre železne 360€+ ali tole zadevo http://www.ebay.com/itm/401157708825?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Gre se mi za to, da rabim 2x na leto! Predstavlat si pa ne znam kolk spraviš v takšne torbe stvari da so torbe še funkcjonalne in da ne raspade nekje. :)  Jih kdo mogoče ima je imel kakšen nasvet se priporočam! Je pa res da za kakšno off road turo so pa bol primerne torbe. Ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alposovi kufri te pridejo 150€ (par) . Za po cesti so boljši od torb. Za "offroad" pa so torbe kot jih imaš na sliki prevelike (so pa še vedno boljše kot "trdi" kufri) . Pri "offroadu" igra vlogo skupna širina.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, franc pravi:

Alposovi kufri te pridejo 150€ (par) . Za po cesti so boljši od torb. Za "offroad" pa so torbe kot jih imaš na sliki prevelike (so pa še vedno boljše kot "trdi" kufri) . Pri "offroadu" igra vlogo skupna širina.

lp

Kufre lahko tudi lažje pustiš na motorju, ko letaš okoli.Je pa širina tudi po cesti pomembna, ko naletiš na več 10  km kolone in vijugaš med avti in tovornjaki.Jaz imam mislim da 47l Givi stranske kufre, pa sem jih imel dvakrat.Raje imam navadne torbe,ožji in lažji sem.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom sem nekje na forumu zasledil spletno stran kjer izdelujejo notranje torbe in dodatne torbe za motorje. Iščem torbe, ki se pričvrstijo na stranske kovčke. Mislim da je bilo podjetje iz Poljske. Preiskal sem forum pa ne najdem več :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Sorty pravi:

Pred časom sem nekje na forumu zasledil spletno stran kjer izdelujejo notranje torbe in dodatne torbe za motorje. Iščem torbe, ki se pričvrstijo na stranske kovčke. Mislim da je bilo podjetje iz Poljske. Preiskal sem forum pa ne najdem več :dry:

A obe temi (Stranske torbe, Stranski ALU kovčki) v tej kategoriji si pregledal?

Če se morda spomniš imena tega produkta povej, pa bom probal najti, če je slučajno šlo v smetnjak..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Sorty pravi:

Pred časom sem nekje na forumu zasledil spletno stran kjer izdelujejo notranje torbe in dodatne torbe za motorje. Iščem torbe, ki se pričvrstijo na stranske kovčke. Mislim da je bilo podjetje iz Poljske. Preiskal sem forum pa ne najdem več :dry:

Mogoče pomaga....

http://www.21brothers.eu/21brothers.eu/Torby_PLUS.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Xebec pravi:

Ima kdo kaj izkušenj s temi torbami

https://www.fc-moto.de/en/Kriega-US-30-Drybag

 

Gledam da bi vzel 10+30.

Sicer ne poznam ampak pritrjevala bi se naj z trakovi z hitrimi spojkami iz PVC? Ne vem, ce bi temu sistemu prevec zaupal. Pa cena je tudi skoraj za en dober kufer. V Louis-u dobis vreco iz gumiranega platna za dokaj malo denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, IZTOK pravi:

Sicer ne poznam ampak pritrjevala bi se naj z trakovi z hitrimi spojkami iz PVC? Ne vem, ce bi temu sistemu prevec zaupal. Pa cena je tudi skoraj za en dober kufer. V Louis-u dobis vreco iz gumiranega platna za dokaj malo denarja.

Za kufre bi moral aftermarket nosilce kje najdit ali pa prvo sedez menjat. Verjamem da so kufri uporabni ampak za vsakodnevno za na šiht jih ne rabim. V 10ko bi pomoje pasalo vse kar se mi zdaj po žepih vala, s 30ko se pa tudi že do morja pride za teden dni (za 1 osebo).

Kolikor vem se trakci motirajo pod sedež oz nekam kjer je plac, potem pa se na te trakce z kovinskimi zaponkami pritrdi torbe. Če dobro špona ne bi smelo bit problema.

 

Bolj me zanima nepremočljivost in podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Xebec pravi:

Za kufre bi moral aftermarket nosilce kje najdit ali pa prvo sedez menjat. Verjamem da so kufri uporabni ampak za vsakodnevno za na šiht jih ne rabim. V 10ko bi pomoje pasalo vse kar se mi zdaj po žepih vala, s 30ko se pa tudi že do morja pride za teden dni (za 1 osebo).

Kolikor vem se trakci motirajo pod sedež oz nekam kjer je plac, potem pa se na te trakce z kovinskimi zaponkami pritrdi torbe. Če dobro špona ne bi smelo bit problema.

 

Bolj me zanima nepremočljivost in podobno.

Jaz sem videl PVC zaponke, ravno to me je zmotilo. Poskusi najt mojstra, ki bi ti nosilec izdelal, to ne more stat veliko. Sicer pa, za dnevne voznje je vecja tank torba dovolj. Ko sem fural SS cestaka sem imel not dezjaka, vse drobnarije, pa se kaj za pomalicat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Xebec pravi:

Za kufre bi moral aftermarket nosilce kje najdit ali pa prvo sedez menjat. Verjamem da so kufri uporabni ampak za vsakodnevno za na šiht jih ne rabim. V 10ko bi pomoje pasalo vse kar se mi zdaj po žepih vala, s 30ko se pa tudi že do morja pride za teden dni (za 1 osebo).

Kolikor vem se trakci motirajo pod sedež oz nekam kjer je plac, potem pa se na te trakce z kovinskimi zaponkami pritrdi torbe. Če dobro špona ne bi smelo bit problema.

 

Bolj me zanima nepremočljivost in podobno.

kot prvo, ne pozabi in ne se hecat, rabiš najmanj distančnike za mehke torbe, (lahko od givija cca 40-50€) poglej na netu, da ne opletajo in udarijo po gumi, blatniku itd.

Kot drugo, prefuram sem veliko 2x 27l itrske torbe, kar ni mal placa in če so slučajno premočljive, najprej robo zbašeš v najlon vrečko in je problem premočljivosti rešen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

kot prvo, ne pozabi in ne se hecat, rabiš najmanj distančnike za mehke torbe, (lahko od givija cca 40-50€) poglej na netu, da ne opletajo in udarijo po gumi, blatniku itd.

Kot drugo, prefuram sem veliko 2x 27l itrske torbe, kar ni mal placa in če so slučajno premočljive, najprej robo zbašeš v najlon vrečko in je problem premočljivosti rešen.

Ta zadeva montirana zgleda nekako takole:

https://www.google.si/search?q=kriega&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiL3KPF7abSAhWFOxoKHfxxD0QQ_AUICCgB&biw=1680&bih=926#imgrc=WiAlDZTuU965HM:

 

tako da ne vem kaj naj bi opletalo? :hmm:

Zase vem da rabim za cca 7-10 dni približno 30-35L, pa še to večinoma nazaj privlečem 1/4 čistih cunj.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Xebec pravi:

Ta zadeva montirana zgleda nekako takole:

https://www.google.si/search?q=kriega&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiL3KPF7abSAhWFOxoKHfxxD0QQ_AUICCgB&biw=1680&bih=926#imgrc=WiAlDZTuU965HM:

 

tako da ne vem kaj naj bi opletalo? :hmm:

Zase vem da rabim za cca 7-10 dni približno 30-35L, pa še to večinoma nazaj privlečem 1/4 čistih cunj.

 

če je vodoravno na sedežu pozabi moje pisanje, takoj ko pa visi navzdol, pa ponovno preberi kar sem pisal :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Touratech za vstroma ima 102 cm. Holan pa ima vse tri volumne pod meter širine, res so se potrudili. :OK:

Dobra informacija Synth. Za to firmo sem prvič slišal.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Holan na tujih forumih kar pohvalijo, tako glede kvalitete, kot tudi cene. Tudi sam bom verjetno ob nabavi endure posegel po njihovih stranskih kovčkih.

Je pa to manjša Poljska (družinska) firma, ki je včasih delala kot podizvajalec za enega renomiranejših proizvajalcev kufrov in je, ko so jih začeli pretirano stiskati s cenami, šla na trg s svojo blagovno znamko.

Popravljeno . Popravil Synth
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

"Lepota je v očeh opazovalca"

Mene spominja na cheap Transformerja, ampak če je tebi všeč, go for it in vsekakor ignoriraj mnenja ostalih :)

Planet-Of-Toys-Plastic-Transformer-SDL497766377-3-5bbfa.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!