Skoči na vsebino

Dirka okoli Slovenije - z motorjem po trasi 1250km


Priporočene objave

Ob 27. 4. 2016 ob 20:40, smasher pravi:

predlagam švoh motorje za tak krog...

Ta zamisel s švoh motorji je čist relevantna. Upam, da se je kdo loti...  Jaz Tomos-a žal nimam, zato bom to odpeljal s tistim kar imam. Si bom pa posamezne segmente planiral tako, da se bom vmes še kje ustavil, kaj zanimivega videl..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff, tale trasa deluje res super, z veseljem se vam pridružim na dvodnevni turi, če se bo šlo kak poletni vikend, ob lepi vremenski napovedi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi segment te trase planiram konec naslednjega tedna odpeljat. Relacija bo: Ortnek-Sodražica-Cerknica-Postojna-Pivka-Ilirska Bistrica-Podgrad-Obrov-Kozina-Črni kal-Kubed-Sv.Anton-Marezige-Pomjan-Šmarje. Pa mimo Padne in Dragonje do Umaga na tole:

http://www.coloursofistria.com/sl/dogodki/destinacije/umag/moto-srecanje-ooooold-rockerji?gclid=CKqhudeFu8wCFcG6Gwod6DwPRQ

http://staaarirokeri.hr/

Bolj podroben opis bo par dni prej v Najavi dnevnih voženj. Dobra družba olvejs uelkom:photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 27. 4. 2016 at 20:40, smasher pravi:

predlagam švoh motorje za tak krog, če lahko to folk prekolesari, (ne glih folk ampak nekaj posameznikov ki to zmorejo) tako da če naj bi bil to nek poseben krog je treba tut na motorju malo furat safr. 

Glede na to da so zdej 3je šli v afriko na tomosih, bi lahko bil tudi ta krog tak, lahko povem da pri počasni vožnji dosti več okolice opaziš. 

 

http://motosvet.com/albums/album/12446-1120-km-po-sloveniji-z-apn4-l-1973/

skoraj 1/3 sem spustil pa se jih je nabralo 1120 ..  sama dolžina meje je 1382 km ..realno je to za nareditit cca 1600-1700 km če bi hotel "obvoziti" slovenijo najbližje meji - kot sem napisal nemalokrat izven slovenije zaradi samih geografskih /cestnih pogojev.. z apn 4 to pomeni cca. 8 dni uživanja po 8h čiste vožnje.. z nekim lažim 125 - 400 motorčkm je to vsaj 5-6 dni..

pred 33 minutami, izibajker pravi:

Včerajšnja vožnja je vključevala tudi en majhen odsek (črtkano) tele Rute okol Slovenije...DOS-Ruta okol Slovenije - odpeljana.jpg

to se meni zdi predaleč od mej .. me ima , da bi speljal maksimalno kar se da v bližini slovenske meje - neka znotraj in nekaj zunaj meja .. največji problem je meja od sečovelj do lendave - nekaj zaradi samih cest in makadamov ki se velikokrat prevesijo v gozdne poti ali pa jih celo zmanjka , nekaj pa zaradi same naše jžne sosede in njenih organov če bi se vozil cik-cak čez mejo .. 

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 6. 2016 ob 22:39, thumper pravi:

http://motosvet.com/albums/album/12446-1120-km-po-sloveniji-z-apn4-l-1973/

skoraj 1/3 sem spustil pa se jih je nabralo 1120 .. 

to se meni zdi predaleč od mej .. me ima , da bi speljal maksimalno kar se da v bližini slovenske meje ....

Jaz se bom kar te trase držal. Je odlično dokumentirana, z vsemi imeni krajev. Drug razlog pa je v tem, da ne bi rad vozil po Mc Adamu... Odmik od "uradne" poti bom napravil edino na goriškem, tam bom šel ob Soči navzgor... Pa vmes se bom vračal domov, spanje predvidevam samo na prekmurskem koncu.

Ja, tisti tvoj potopis z apn4 sem bral že takrat. Super furo si naredil, svaka čast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 6. 2016 ob 22:56, thumper pravi:

kje je faking point da hodš domov spat?...

Faking point je v tem, da nameravam to odpeljat takrat, ko mi bo cajt dopuščal, pa tako, kot mi paše. Bom pa vesel, ko bom še koga na tej trasi srečal, mogoče na biciklu, skiroju, kotalkah, rolki... Dobi za pir, pa še velik :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje jast sem to traso prevozu leta 2013.Vendar skrajno ob meji tako,da sem 2x prečkov mejo .Enkrat na hrvaškem Babno poloje in enkrat Avstrisko Pavličevo sedlo.Pa v Kobaridu sem zavil desno in sem šel čez Livek vmes je bilo malo makedama.Tako,da je blo čez 1300km.V treh dneh prva etapa Zgorna Bela-žaga ob kolpi v šotoru,druga etapa do Hodoša tretja do Črne na Koroškem čezKoprivno na pavliča in čez Jezersko domov

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, gusar pravi:

Fantje jast sem to traso prevozu leta 2013.Vendar skrajno ob meji tako,da sem 2x prečkov mejo ....

Ja, vem da so eni to obvozili še bolj ostro na mejo. Z Royal Enfieldi, po vsem mejnih prehodih, karaulah... Lohk samo rečem :worship:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Da mal oživim temo.

Danes sem zaključil krog okoli Slovenije. Vse skupaj je naneslo 1685 km, 6 dni vožnje. Sem se pa strogo držal meje, nekajkrat sem jo tudi za malo časa prestopil ampak minimalno. Šel sem solo, ker sem se lahko potem sam s sabo kregal, zakaj mi je tega treba, ko sem kopal po kakšnem makadamu več kilometrov, na koncu sem moral pa še obrnit, ker je blo konec ceste :mad:. Ampak marsikje na koncu je bil potem tako lep razgled, da se je splačalo mal klet vmes. Moram pa reči, da je to ena lepših tur, ki sem jih naredil.

Popravljeno . Popravil AK84
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako makadam kaj ni trasa taka da se jo lahko tisti odštekani kolesarji prepeljejo s specialkami?

( kreganje sam s sabo je zmiri komplicirano ker imata oba prav :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 7. 2016 at 21:20, smasher pravi:

Kako makadam kaj ni trasa taka da se jo lahko tisti odštekani kolesarji prepeljejo s specialkami?

( kreganje sam s sabo je zmiri komplicirano ker imata oba prav :D )

Makadam je bil zato, ker sem si traso naredil sam. Trasa se je bolj držala meje kakor se tista, ki jo vozijo odštekani kolesarji :D.

pred 14 urami, izibajker pravi:

A na celi trasi ti pa ni ratal nardit nobene fotke?

Pride kaka fotka sem v tem tednu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Stanje je trenutno takole.

5922a6c6e8e30_DOS-RutaokolSlovenije-odpeljana.thumb.jpg.be1c27b23f7599622ba40a0f1e2ca92a.jpg

Kot sem že parkrat omenil, to traso vozim po segmentih. Držim se rute, edino na goriškem koncu sem napravil obvoz bližje meji.

Zadnji vtisi pa so zabeleženi tule:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!