Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

moje mnenje...oni niso prisli delat ampak samo boljse zivet....zakaj nemcija a...da se bodo zacele delati celice v centru eu..pol nam bodo pa dali vetra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

                                                   TROJANSKI KONJ!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se lahko kdo sploh zamisli, kaj bi bilo, če (ko bodo) bi imeli orožje v rokah!?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim vas naj vas ne zavedejo televizijske hiše in različni drugi mediji ki so v političnih ali kapitalističnih krempljih ki jih vodi pohlep po zaslužku in imajo bolj malo stika z realnostjo oziroma zavajajo ,podpihujejo in sploh deformirajo resnico samo v imenu zaslužka,marsikaj je res a vseno treba biti pozoren na manipuliranje medijev z ljudmi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti begunci ne bodo nikoli Evropejci.

Se še najbolj strinjam, da gre za trojanskega konja.

 

Še moja izkušnja v Leonbergu blizu Stutgarta, ko sem čakal na prevoz celo popoldne in sem imel čas opazovati ljudi na glavni ulici.

Čekiram malo za šalo malo zares, ta je Nemec, ta je Turk, Iranc, ta je pa onaj naš... Do približno 17.00 je še bilo razmerje znosno.

Po 19.00, sploh pa po 20.00, grozljivo. Nemci so poniknili, počutil sem se kot nekje na daljnem vzhodu. Naenkrat sem se sredi lepega mesta počutil popoln tujec.

 

Še ena misel. V Nemčiji postavljajo kontejnerje za te ljudi, a so jih tudi za svoje brezdomce?

Ko smo imeli potres v Posočju, sem daroval 2x, prvič sam, drugič nam je država naložila delovno soboto, da bodo pomagali ljudem, na koncu so dobili kredite, ki so jih morali vračati.

 

Scarabeo

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Begunci.

Prihajajo v tisočih, utapljajo se v morju, umirajo v tovornjakih.

Kmalu bodo preplavili Evropo.

Bežijo pred vojno, pred nasiljem, iščejo boljše življenje.

Do tega imajo pravico, kot vsi ljudje.

 

Ampak - kdaj se bo to nehalo, koliko beguncev lahko Evropa prenese ?

Kaj bo svet storil da to krizo prekine na njenem izvoru - torej tam od koder bežijo ?

Ker če tam ne uredijo razmer - konec vojn, delo, izbolšanje socialnih razmer - se bežanje ne bo nehalo.

 

Države EU sočustvujejo z begunci, samo sprejeli jih pa ne bi... sleepy.gif

Po družbenih omrežjih se pojavlja sovražni govor proti beguncem.

 

Begunci so ljudje, z enakimi pravicami kot vsi.

Toda - ne poznam avtorja naslednjega izreka - Človekove pravice posameznika, skupine ali naroda lahko sežejo le tako daleč dokler ne posegajo v človekove pravice drugega posameznika, skupine ali naroda.

 

Torej - kaj z njimi ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postavljanje kontejnerjev je kot aspirin - lajša posledice, ne zdravi pa bolezni, ki je izvor vročine.

 

Sicer pa, ko sem omenil specialno vojno - tisti, ki delujejo na področju varnosti (naj ostane pri tem), pojav (ilegalnega) migrantsva, kakršnemu smo priča v zadnjem času, dejansko že obravnavajo kot specialno vojno.

Bolj kot enormna množica teh ljudi je namreč zaskrbljujoče dejstvo, da jih izredno veliko (večinoma moških!) potem, ko pridejo v EU, dobesedno "ponikne" neznano kam, kar kaže na določeno stopnjo (dobre) organiziranosti. Brez kontejnerjev....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj od vsega me jezi, ker se te ljudi označuje z nazivom begunci. TO NISO BEGUNCI- to so opurtunistični migranti, ki so vojno izrabili za selitev v DE. Zanimivo je to, da "bežijo" sami. Brez staršev, otrok, žena... bežijo tudi Afganistanci, itd... Za vse ostale je na "vojnem" območju dobro, le za mlade moške ni!? Tudi jaz bi zbežal v Švico, ali pa v Dubaj, ker iščem boljše življenje, ker v Slo ni prihodnosti...

 

Evropa kot jo poznamo izginja. Mi pa ne bomo sorili ničesar, da bi to preprečili. Potem si več kot to ne zaslužimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam res ne razmete, kako naj begunec za sabo pospravi, če mora pa naprej? ima druge stvari u glavi da se z njimi ukvarja, mora bežat, ne pa pospravljat :sleep2:

a vi bi pa pospravljal za sabo v taki situaciji :O

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja ... v kakšno kanto za smeti bi pa lahko vrgli ... vsaj nekaj .. v Budimpešti so metali smeti po cesti, čeprav so bili zraven smetnjaki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisoče prebežnikov se je steplo z Grškimi policisti. Uničevali so hiše in napadli trajekt.

Največje vprašanje se pa postavlja...zakaj tile zdravi moški, niso vzeli orožje in se borili za svojo državo (ko bi se lahko in še vedno imajo možnosti za zmago).
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do takrat ko nas bodo vodili osebki, ki so se do 30 leta valjali, po faksih, potem so jim pa očki zrihtali službe v državnem aparatu, do takrat, bomo gledali takole sranje. Ko bodo pa enkrat prevzeli vajeti ljudje, ki imajo stik z navadnimi ljudmi, ki so že kdaj naredili kakšno stvar z rokami (sajenje okrasnega drevja na vrtovih ni delo) in imajo vsaj malo kmečke pameti, takrat se bo obrnilo na bolje.  Skrbi me samo to, da so že prišli v Evropo, ker ko enkrat spustiš nevzgojenega psa z verige, ga ne moreš več priklicati nazaj....

 

Ti "prebežniki" so navadni kriminalci, ter nasilni protestniki. Kje je sedaj policija, kot takrat ko so 3 študentje vrgli granitne kocke v naši hram korupcije-aaam parlament! Samo vprašanje časa je kdaj bodo, v Nemčiji začeli delati izgrede.

 

Kdo "nas" bo branil? Vojska ki šteje 7000 osebkov, od tega je cca 3000 vojakov?

 

Vse to je bilo načrtovano že leta nazaj v USA.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa js morm z dokumenti izkazovat identiteto na mejah, ki niso v o schengenskem območju ... kje je enakopravnost ? ... če nima dokumentov, ker begunci jih največkrat vržejo stran, da se ne more ugotoviti od kje so in se jih ne more vrniti v državo od koder so prišli ..

 

jaz tudi zahtevam ... da se vsi upokojenci prijavijo kot begunci in se jim mora zagotoviti brezplačna hrana, postelja, topli obroki in ne vem kaj še vse ... nisem sovražen do tujcev, ne do vere ... bioi me đoko kere vere so al pa če sploh niso ... ampak ... bodimo vsi enakopravni ...

.... včasih so bili vsi begunci registrirani ... popisani .... in še vedno ne razumem zakaj zdaj ne .. moji prstni odtisi pa so, ker sem jih moral dati... se bojijo, da jih potem dobijoi pri nečednih poslih  ...  zakaj jaz ja oni pa ne ?

 

zahtevam, da imajo vsi otroci v Sloveniji zagotovljena vsaj dva zastojn obroka ... dokler tega ni, sem bolj skeptičen do pomoči drugim

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skalar,

 

Tu je Slovenija bolj ogrožena.

Nemci jih bodo sicer sprejeli ampak anarhije tam ne bo. Hkrati s humanitarnimi organizacijami se pripravlja tudi policija. Ko bodo "azilantje" poizkusili z nezakonitimi dejanji bo milosti konec. Nemška policija je zelo korektna dokler ne mečeš v njih, kar ti pride pod roke. Tedaj ni usmiljenja in ga tudi za "begunce" ne bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skalar,

 

Tu je Slovenija bolj ogrožena.

Nemci jih bodo sicer sprejeli ampak anarhije tam ne bo. Hkrati s humanitarnimi organizacijami se pripravlja tudi policija. Ko bodo "azilantje" poizkusili z nezakonitimi dejanji bo milosti konec. Nemška policija je zelo korektna dokler ne mečeš v njih, kar ti pride pod roke. Tedaj ni usmiljenja in ga tudi za "begunce" ne bo.

ja se strinjam, tudi vem približno, kako dela Nemška policija. Ravno zato sem napisal, ali nas bo 3000 vojakov (na papirju) branilo.

 

A se je soloh kdo vprašal, od česa bodo živeli tile "begunci" ? Služb še za evropejce ni. Kaj bodo potem oni storili, ko bodo ugotovili, da v EU ni prihodnosti-odšli mirno nazaj od koder so prišli?

 

Največji pesek v oči je NATO. Da se države nebi oboroževale. Da se niso sposobne same branit. Medtem pa USA...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!