Skoči na vsebino

BMW S 1000 XR


Cufa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

IMG_3251.JPG.f5bda04d743c3cd3b79b01a43a42c159.thumb.jpg.4b11bc50966b66617c31a39268b14dcc.jpg

Priporočene objave

pred 26 minutami, shark90 pravi:

Jaz imam tole :D je pa več slik TUKAJ

IMG_1793.thumb.JPG.1b52d48e799c5fd68f01aa0688577b19.JPG.e1ca78bc9d84b0a3c5930fd0f5d5c051.JPG

končno en lep ror na XRu.

ps. kufri gredo še vedno na svoje mesto, ker v originalu je lonc zelo položen in kazi formo motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, DAMI34 said:

končno en lep ror na XRu.

ps. kufri gredo še vedno na svoje mesto, ker v originalu je lonc zelo položen in kazi formo motorja.

Bolj kot to da je lep, je meni vsec kaksen zvok spusti...:yea2:  Na zalost pa ima tale lonec eno pomankljivost :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni originalen ror sploh ni tako napačen, sem pa razmišljal, da bi ga prebarval na črno tako kot nameravam hladilnika.

Kakšna barva za inox in visoke temperature, če kdo ve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mat črna barva spray za peči....mislim da je do 600 stopinj. Bau Bau...obi...merkur...tam nekje...ne spomnim več točno.

verjetno se bo obdržalo na poliranem inoxu.

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vem, s takšno barvo sem že marsikaj rešil, tudi oba hladilnika bom prebarval s podobnim. Za inox me mal skrbi, da se ne bi luščila? Morda kakšen primer za osnovo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 11. 2017 ob 11:48, DAMI34 pravi:

končno en lep ror na XRu.

ps. kufri gredo še vedno na svoje mesto, ker v originalu je lonc zelo položen in kazi formo motorja.

Seveda ;) Sicer sem dal za vsak slučaj kovinsko zaščito na spodnjo stran kovčka :D

IMG_1707.JPG.48038bddc2dcc1b3d2bf716797fe0775.thumb.JPG.3fae19c67c1cadae4246a3adfcebc623.JPG

Ob 12. 11. 2017 ob 19:01, vuk76 pravi:

Bolj kot to da je lep, je meni vsec kaksen zvok spusti...:yea2:  Na zalost pa ima tale lonec eno pomankljivost :doze:

Pomanjklivost? To da nima db killerja ali da je preglasen :hmm::whistle: Drugače pa tisto z slabim prostim tekom in ugašanjem je rešena zadeva, vrjetno sploh ni bil kriv izpuh ampak športne stopalke ( oboje sem menjaval čez zimo) ampak ko sem dal ponovno nastavit quikija se je zadeva uredila, vrjetno je bilo to krivo..:slap:

pred 21 urami, mcgiver pravi:

meni originalen ror sploh ni tako napačen, sem pa razmišljal, da bi ga prebarval na črno tako kot nameravam hladilnika.

Kakšna barva za inox in visoke temperature, če kdo ve?

Glede hladilnikov, raje kupi črno mrežico.. res malo dražje kot sprej ampak boš videl da boš kmalu kupil mrežico, saj bo hladilnik cel potolčen od kamenja in še barva se bo vrjetno luščila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz hladilnika se preverjeno ne lušči, sem na prejšnjem motorju napravil enako. V 7ih letih vse bp. Mat barva v sprayu posebej namenjena izpušnim sistemom nekega italijanskega proizvajalca, prodaja merkur.

bolj me skrbi inox iz katerega je narejen originalen izpuh

Popravljeno . Popravil mcgiver
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, shark90 said:

Seveda ;) Sicer sem dal za vsak slučaj kovinsko zaščito na spodnjo stran kovčka :D

IMG_1707.JPG.48038bddc2dcc1b3d2bf716797fe0775.thumb.JPG.3fae19c67c1cadae4246a3adfcebc623.JPG

Pomanjklivost? To da nima db killerja ali da je preglasen :hmm::whistle: Drugače pa tisto z slabim prostim tekom in ugašanjem je rešena zadeva, vrjetno sploh ni bil kriv izpuh ampak športne stopalke ( oboje sem menjaval čez zimo) ampak ko sem dal ponovno nastavit quikija se je zadeva uredila, vrjetno je bilo to krivo..:slap:

Glede hladilnikov, raje kupi črno mrežico.. res malo dražje kot sprej ampak boš videl da boš kmalu kupil mrežico, saj bo hladilnik cel potolčen od kamenja in še barva se bo vrjetno luščila...

He,he...verjetno ves kaj sem mislil - ziher ne zaganjanje - kul pa da si resil zadevo. Zvok mi je bil vsec, mogoce za odtenek res malce preglasen - ali pa sem jaz ze star ;)

@mcgiver - se pa strinjam z shark90 in raje nabavi kaksno zascitno mrezico za hladilnik - mas zascito, pa se hladilnik je crne barve  zatem - sam imam tole od Evotecha: https://evotech-performance.com/products/bmw-s-1000-xr-2015-onwards-radiator-and-oil-cooler-guard-set

Zgleda super pa obnese se tudi super.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to poznam, vendar z barvo ne rešiš samo estetskega izgleda ampak tudi preprečiš oksidacijo aluminija, kar ta mreža ne. Jo bom pa montiral zaradi mehanske zaščite.

Kar me res zanima je inox izpuh, saj ne bi rad da se mi barva lušči. Če ima  tukaj kdo kakšne izkušnje kako in s čim pobarvat?

 

 

Popravljeno . Popravil mcgiver
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

zdravo, mene pa zanima če je že kdo montiral kakšne meglenke na xr-a, original ali kakšne druge?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 4. 2018 ob 22:04, shark90 pravi:

zdravo, mene pa zanima če je že kdo montiral kakšne meglenke na xr-a, original ali kakšne druge?

jaz sem na GS a. Kupil pri preko Aliexpress (meglenke in stikalo, 65€), nosilce (Louis,45€), rele (lokalna elektro trgovina, 5€) in original konektor za Bmw (Avtoval, 15€). Zmontiral in deluje. Verjetno na XR ni bistveno drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@tomash pa si homologiral tudi?

pred 5 minutami, tomash pravi:

jaz sem na GS a. Kupil pri preko Aliexpress (meglenke in stikalo, 65€), nosilce (Louis,45€), rele (lokalna elektro trgovina, 5€) in original konektor za Bmw (Avtoval, 15€). Zmontiral in deluje. Verjetno na XR ni bistveno drugače.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj jaz sem naročil od kitajcov ponaredke originalnih, glede vezanja imam v mislih kot si napisal, preko releja in stikalo. Iz kot pa si potegnil signal? Iz luči, vtičnice ali kaj drugega? Mislil sem da se da vezat mogoče na kakšno original napeljavo ker ima nekaj puščeno..

Homologirat bi se tudi moglo? :whistle::slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma pogosto ti poceni kitajski heci, ko všteješ vse drobnarije, delo in končni rezultat, izpadejo precej manj privlačno. Še posebej na razmeroma dragem in hudem motorju. In še bolj posebej, če fašeš kazen za nehomologirano opremo. :) Po mojem vgradi opremo, ki je vsaj legalna...

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vezano na original aux konektor. Vse piše v temi R1200gs do 2013 okoli strani 239. Verjetno ima tudi xr rezerviran konektor za navigacijo... Le ta omogoča avtomatski izklop luči po določenem času in onemogoči nekontrolirano praznjenje akumulatorja.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, tomash pravi:

Vezano na original aux konektor. Vse piše v temi R1200gs do 2013 okoli strani 239. Verjetno ima tudi xr rezerviran konektor za navigacijo... Le ta omogoča avtomatski izklop luči po določenem času in onemogoči nekontrolirano praznjenje akumulatorja.  

Ja torej kar na 12v vtičnico, ti 1min po izklopu motorja prekine napajanje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, shark90 pravi:

Ja torej kar na 12v vtičnico, ti 1min po izklopu motorja prekine napajanje..

To pa ne vem. Poglej če ima AUX konektor. Vsekakor mora biti automatski izklop. Kar se tiče homologacije se mi ne zdi smiselna. Gre za dodatno in ne osnovno opremo. 

Popravljeno . Popravil tomash
Dopolnil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, shark90 pravi:

Ja torej kar na 12v vtičnico, ti 1min po izklopu motorja prekine napajanje..

Imaš Konektor in sicer No. 611656

https://www.ebay.com/itm/OEM-BMW-Motorrad-Reparaturstecker-3-polig-Original-611656-83300413585/362248270400?epid=1414638413&hash=item5457adf240:g:ugoAAOSwMGVaVfVh&vxp=mtr

 

Verjetno je ga imajo tudi na kakem servisu. To je najenostavnejša rešitev, pa še original inštalacija. 

image.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomash pravi:

Verjetno je ga imajo tudi na kakem servisu.

... če ga nimajo naročijo. V Celju sem kupil že dva. Cena pa enaka kot na "Bayu".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, MiNa pravi:

... če ga nimajo naročijo. V Celju sem kupil že dva. Cena pa enaka kot na "Bayu".

Veš ti mogoče kako je z XR-om. Detajli ipd, ali je enako kot pri GS-u?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom signal vrjetno potegnil kar iz vtičnice, ker sem jo že tako zamenjal z večjo klasično vtičnico in je spodaj še prosto za kak kabel dodati :)  Hvala za pomoč ;) 

Ima pa tak konektor za navigacijo, ker sem original nosilec navigacije dol vzel in sem to odklapljal.. 

Popravljeno . Popravil shark90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 4. 2018 ob 21:10, shark90 pravi:

Jaz bom signal vrjetno potegnil kar iz vtičnice, ker sem jo že tako zamenjal z večjo klasično vtičnico in je spodaj še prosto za kak kabel dodati :)  Hvala za pomoč ;) 

Ima pa tak konektor za navigacijo, ker sem original nosilec navigacije dol vzel in sem to odklapljal.. 

To je to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!