Skoči na vsebino

KTM 1290 Super Duke ( R 2014 in GT 2016)


Cufa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

31 minutes ago, DAMI34 said:

ej ne vem, sem jih naročil pri Axlu. 105€ je bil komplet (2para)

Potem imaš dobro ceno in če si zadovoljen je res nesmiselno menjavat.

Sam sem bil z originalnimi bol zadovoljen kot s temi, ki jih imam sedaj iz RC8 zato bom probal še kaj drugega.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Nightmare pravi:

Potem imaš dobro ceno in če si zadovoljen je res nesmiselno menjavat.

Sam sem bil z originalnimi bol zadovoljen kot s temi, ki jih imam sedaj iz RC8 zato bom probal še kaj drugega.

 

 

Lp, Samo

ja, popust so mi dali :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

GT vs XR vs MV turismo veloce

 

 

You sit on you KTm and say:

FUCK YOU to the world :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motorcycle.com/shoot-outs/bmw-s1000xr-vs-ktm-1290-super-duke-gt-vs-mv-agusta-turismo-veloce

Three Ways To Tour, But Only One Winner

The truth is, when it comes to Sport-Touring, all three of these bikes are excellent for the job. Relative comfort and great sporting chops are combined with generous cargo space and a bevy of useful electronic doo-dads. For such big bikes, all three returned fairly decent mpg figures, too: 34.2 mpg for the S1000XR, 37.7 mpg for the MV Agusta, and 38.1 mpg for the KTM – impressive, considering how heavy our right wrists are during our group rides and photo shoots. The BMW has the smallest tank at 5.2 gallons, while the MV’s is 5.7 gallons. Again, the KTM wins out, able to hold 6.1 gallons of petrol.

BMW S1000XR vs. KTM 1290 Super Duke GT vs. MV Agusta Turismo Veloce

According to the MO Scorecard, the lowest ranked bike in this test, the MV Agusta Turismo Veloce, still scored an 85.8% – that’s still a very respectable score, and we wouldn’t hesitate to recommend it if the MV is the Sport-Tourer that stirs your soul.

When it comes to passenger accommodations, the BMW treats the pillion just as well as it does the pilot. Though we didn’t spend too much time back there, the back seat on the BMW is where a passenger would want to be. The seat is broad and well padded, just like it is in the front. The KTM comes next, though its seat is slightly more narrow and the passenger grab handle can be a little difficult to reach. Passengers on the MV, however, should be relegated to those who register as, uh, petite. The seat is the narrowest, though Tom noted the Turismo Veloce gets points for having a couple of conveniently placed accessory outlets for both the rider and passenger; perfect for plugging in heated clothing.

As for us, you’d be angry if we called them all winners, so let’s go on and rank them with the MO scorecard. At the end of the day, motorcycling is about having fun, and none of us needed a stinkin’ scorecard to tell us which bike gave us the biggest thrills. The KTM Super Duke GT’s riding position may be the most aggressive here, “but not oppressively so,” says Evans. “I could easily manage extended freeway stints without issue.” It’s comfortable enough, has cruise control, and the WP suspension, when switched to comfort mode, is downright plush! Of course, in the event you’re still bored, banging a couple downshifts to third and pulling power wheelies all day long is an instant cure for whatever ails you. Not that we condone such behavior…

KTM 1290 Super Duke GT action

The KTM Super Duke GT is simply an outstanding motorcycle if you can only have one bike to do it all – and you have 20-grand burning a hole in your wallet.

Of course, once the road looks more like spaghetti than a ruler, the Super Duke GT simply can’t be touched. Just ask Evans. “Get my body in that slight forward cant with my mitts in an aggressive position, stir in that nasty exhaust note, and you’ve got a recipe for hooliganism.” It may be a $20,000 motorcycle, but if we had the cash and Sport-Touring is the mission, this would be the bike we put in our garage.

The fight for second place is a little more complicated. Being the bigger fellas they are, Tom and Evans gravitated towards the BMW. They both preferred its bigger stature, greater comfort (in their opinions), more powerful engine, and predictable handling. And while the BMW is, by all accounts, a perfectly capable motorcycle, it feels too big for my taste. I preferred the smaller dimensions, greater agility, and exotic exhaust note of the MV Agusta.

In the end, the scorecard will say KTM first, BMW second, and MV Agusta third, but that decision was by no means unanimous.

Except for the KTM. That bike rules.

2017 BMW S1000XR
+ Highs

 

  • Best weather protection
  • Reduced vibration
  • Ideal for bigger/taller riders
– Sighs

 

  • Pricey once fitted with options
  • Annoying vibration still creeps in at certain rpm
  • Smaller riders could be put off by its heft
2017 KTM Super Duke GT
+ Highs

 

  • Killer engine!
  • Killer handling!
  • And still returned the best fuel mileage!
– Sighs

 

  • Least comfortable seat
  • Least weather protection
  • Somebody want to give us 20-large?
2017 MV Agusta Turismo Veloce
+ Highs

 

  • Looks great with or without bags
  • The 800cc Triple punches well above its weight
  • Dimensions suited for smaller riders
– Sighs

 

  • Sensitive to suspension tuning
  • Quickshifter has a bit too much lag at street speeds
  • Dash display is convoluted
Sport-Touring Three Ways ScoreCard
  BMW S1000XR KTM 1290 Super Duke GT MV Agusta Turismo Veloce 800
Price 81.1% 88.6% 100.0%
Weight 93.9% 98.2% 100.0%
lb/hp 94.4% 100.0% 61.8%
lb/lb-ft 81.1% 100.0% 55.4%
Total Objective Scores 87.6% 95.6% 86.2%
Engine 87.5% 94.1% 90.0%
Transmission/Clutch 93.3% 89.1% 86.6%
Handling 86.6% 90.8% 85.0%
Brakes 86.6% 91.6% 85.8%
Suspension 92.5% 90.0% 81.6%
Technologies 93.3% 90.0% 83.3%
Instruments 90.0% 90.0% 81.6%
Ergonomics/Comfort 86.6% 83.3% 84.1%
Luggage/Storage 88.3% 86.6% 85.0%
Quality, Fit & Finish 90.8% 88.3% 87.5%
Cool Factor 82.5% 89.1% 85.8%
Grin Factor 85.0% 93.3% 87.5%
Evans’ Subjective Scores 89.4% 89.4% 84.0%
Tom’s Subjective Scores 89.4% 90.1% 85.0%
Troy’s Subjective Scores 86.7% 90.5% 88.0%
Overall Score 88.5% 90.0% 85.7%
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in absolutno se strinjam s tole izjavo, oziroma tudi mene zelo moti ker:

Thankfully, switching between modes is a simple operation performed on the left bar, but again there’s a catch. While traction control and ABS can be disengaged, they are otherwise linked to their respective ride modes. For $20k, I think KTM should allow the rider to select his or her own settings in regards to engine braking, TC and ABS intervention, throttle sensitivity, etc.,” says Tom

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 21. 4. 2017 at 3:44 PM, DAMI34 said:

in absolutno se strinjam s tole izjavo, oziroma tudi mene zelo moti ker:

Thankfully, switching between modes is a simple operation performed on the left bar, but again there’s a catch. While traction control and ABS can be disengaged, they are otherwise linked to their respective ride modes. For $20k, I think KTM should allow the rider to select his or her own settings in regards to engine braking, TC and ABS intervention, throttle sensitivity, etc.,” says Tom

Pri bemfi bi blo to tudi super....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi tile mopedi so zelo primerni za v garažo in na cesto , vendar pa če bi ravno izbiral glede na estetiko izdelka pa v mojih očeh MV Agusta glede na ostala dva nima ravno neke resne konkurence.Primerjava pa je tudi dokaj ne posrečena glede na kubitažo motorjev čeravno so v istem segmentu.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mojih očeh...nič novega...KTM itak...Malo sanjam kdaj in prebiram kater motor bi imel zdaj,če....absolutno pa jemKTM v top tri!A zelo verjetno star superduke mi vse sede na njem...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, vuk76 pravi:

Pri bemfi bi blo to tudi super....

uf, pa sem mislil, da ima te možnosti.

Gre se za tako enostavne zadeve, recimo RAIN program, ki je podoben pri vseh mopedih (omejitev konjev na cca 100 oz 70%) včasih pride izredno fajn na kakih zavitih potkah, serpentinah itd, a vsaj zame po suhem popolnoma neuporaben, saj mi vsak zavoj, ki ga preveč oz. primerno cesti odpeljem, vzame gas :( ter preveč vklaplja TC. Za mokro in spolzko je sicer kul, za suho, pa kot sem napisal....neuporabno.

pred 2 urami, imker pravi:

Vsi tile mopedi so zelo primerni za v garažo in na cesto , vendar pa če bi ravno izbiral glede na estetiko izdelka pa v mojih očeh MV Agusta glede na ostala dva nima ravno neke resne konkurence.Primerjava pa je tudi dokaj ne posrečena glede na kubitažo motorjev čeravno so v istem segmentu.lp

Jaz pa ne gledam tako, z ozirom, da imajo vsake oči svojga malarja, je o estetiki težko debatirati (čeravno je MW fukiš), v primerjavo je vzet motor s kar nekaj manj ccmji, nižjo ceno, pa ne vidim hudega zaostanka za njima, v bistvu jima kar dobro konkurira.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

V mojih očeh...nič novega...KTM itak...Malo sanjam kdaj in prebiram kater motor bi imel zdaj,če....absolutno pa jemKTM v top tri!A zelo verjetno star superduke mi vse sede na njem...

fun factor ima, to je to.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

fun factor ima, to je to.

Itak ja...po mojem je starsuperduke narejen le za dušo od voznika...drugače 1290 Gt ali aprilia rsv4 aprc..jo ima prijatelj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

uf, pa sem mislil, da ima te možnosti.

Gre se za tako enostavne zadeve, recimo RAIN program, ki je podoben pri vseh mopedih (omejitev konjev na cca 100 oz 70%) včasih pride izredno fajn na kakih zavitih potkah, serpentinah itd, a vsaj zame po suhem popolnoma neuporaben, saj mi vsak zavoj, ki ga preveč oz. primerno cesti odpeljem, vzame gas :( ter preveč vklaplja TC. Za mokro in spolzko je sicer kul, za suho, pa kot sem napisal....neuporabno.

Jaz pa ne gledam tako, z ozirom, da imajo vsake oči svojga malarja, je o estetiki težko debatirati (čeravno je MW fukiš), v primerjavo je vzet motor s kar nekaj manj ccmji, nižjo ceno, pa ne vidim hudega zaostanka za njima, v bistvu jima kar dobro konkurira.

Kar se tiče malarjev to kar si napisal vsekakor drži , kar se tiče poprodajne obravnave lastnika iz strani servisa tudi vemo kako je z KTM-om napram BMW-ju.Ničesar omenjenega pa ne vemo glede MV Aguste še sploh če govorimo o veloceju.Pozanimal sem se sicer pri edinemu uvozniku in uradnemu serviserjev v Sloveniji in lahko rečem da so cene servisnih storitev napram ponudnikov temu primerne.Kljub temu pa je veloce moja first izbira če ravno o izkušnjah na slovenskem trgu nimam nikakršnjih informacij a bi jih bil zelo vesel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, imker pravi:

Ničesar omenjenega pa ne vemo glede MV Aguste še sploh če govorimo o veloceju.Pozanimal sem se sicer pri edinemu uvozniku in uradnemu serviserjev v Sloveniji in lahko rečem da so cene servisnih storitev napram ponudnikov temu primerne.Kljub temu pa je veloce moja first izbira če ravno o izkušnjah na slovenskem trgu nimam nikakršnjih informacij a bi jih bil zelo vesel.

Boš mogu v tej temi vprašat...nekaj forumašev jih vozi ali je vozlo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj GT in Ktm samo hvalimo :P

MW AgustA je drugje, jo pa v smislu poprodajne podpore, servisov, vzdržljivosti daje v rang exotov aka Benelli....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni sicer o KTM ampak samo za info, na BMW ce imas variante pro imas opcijo USER kjer lahko nastavis nacin in TC neodvisno od programa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, luxsa said:

Ni sicer o KTM ampak samo za info, na BMW ce imas variante pro imas opcijo USER kjer lahko nastavis nacin in TC neodvisno od programa.

Mogoce bo nov model SDGT imel tudi to opcijo.

Aktualni modeli se se ulaufali niso vsi, ko se ze nov model testira.  

superduke-gt-8.jpg.c2996f941a908e46b901bd3d44f00a3a.jpg

http://www.motorcyclenews.com/news/new-bikes/2017/april/ktm-super-duke-gt-spy-shots/

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 4. 2017 ob 8:37, imker pravi:

Vsi tile mopedi so zelo primerni za v garažo in na cesto , vendar pa če bi ravno izbiral glede na estetiko izdelka pa v mojih očeh MV Agusta glede na ostala dva nima ravno neke resne konkurence.Primerjava pa je tudi dokaj ne posrečena glede na kubitažo motorjev čeravno so v istem segmentu.lp

od teh treh da mi postavijo, ni nobene dileme, MV Agusta :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Snecer pravi:

od teh treh da mi postavijo, ni nobene dileme, MV Agusta :) 

Se vidi, da si nisi še lastil italijana :D

Nije to kava, pa niti ktm :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor je še vsaj približno toliko vzdržljiv in nepokvarljiv bo najbrž enkrat v moji garaži.Vendar pa bo potrebno počakati na prve odzive uporabnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 41 minutami, Lipstick pravi:

haha, kasno paljenje birokratov v Bruslju, sicer tut KTM ni tok hiter, je pa to star vpoklic zaradi "fuel hose". Po mojem dajo eno vezico gor več, pa je :P

Da bi pa kaj drugega bolj pomembnega (beri dražjega) vpoklicali, jim pa niti na pamet ne pride.

tule, marca že objavljeno:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Že dolgo nisem nič napisal tule, a za vikend sem se preganjal z zverinico in prav sladko je bilo :P

Ultimativni GT športni potovalnik. :D

IMG_20170526_181813.thumb.jpg.067054408b680c5469affd366185c382.jpg

ampak res, v dvoje bombnik, solo bombnik, olwejs bombnik :ras:

18673330_1409036269165921_2899331998140415858_o.thumb.jpg.751ab6f52ca5a7cb5259e49e94348a61.jpg 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!