Skoči na vsebino

Potopis Bosna, Črna Gora in Dalmacija


Damy

Priporočene objave

pred 9 urami, Whiskey pravi:

Kje si pa našel mlajše od 18? Wtf! Ostale pa se ne skrivajo kot une zaservetane bombašice. A si bil samo 1x tam doli? Pa še to s Kmetom?

Ja sam enkrat , v čem je problem ? Bi mogel bit 32x ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Nearrain pravi:

skladišče podmornic ??? .  .  .  dalec od skladisca.

Cel polotok je prevrtan podolgem in pocez. Mala ladjedelnica je v hribu za remont podmornic. Vizavi tega vhoda je na drugi strani polotoka se en manjsi vhod/izhod iz base. 

Pasha Liman je bila (oz. bi bila, ce ne bi prislo do pizdarije me Enverjem in Nikito) najvecja Sovjetska podmorniska baza v Mediteranu.

Zaradi konflikta z USSR in zgodbe okoli te baze so nastali famozni bunkerji.

 

After WW II, under communist regime, the port was leased to the Soviet Union as a submarine base, and played an important part in the conflict between Enver Hoxha and Nikita Khrushchev in 1960–1961, as the Soviet Union had made considerable investments in the naval facilities at nearby Pasha Liman and objected strongly to the loss of them as a consequence of Albania denouncing the USSR as 'revisionist' and taking the Chinese side in the split in the world communist movement. The Soviet Union threatened to occupy Vlora with Soviet troops in April 1961, and cut off all Soviet economic, military and technical aid to Albania. The threat was not carried out, as a result of the simultaneous development of the Cuban missiles crisis, but Hoxha realized how vulnerable Albania was, and, after the USSR invaded Czechoslovakia in 1968, he built the hundreds of thousands of concrete bunkers that still litter the entire Albanian landscape. Under Hoxha, Vlorë was an important recruiting centre for the Sigurimi, the secret police.

 

 

Hvala za popravek, se opravičujem, sedaj je opuščena baza, vsaj kar vem, se pravi, še manj kot skladišče :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 3. 2017 ob 12:36, Spider™ pravi:

Za 1 maj planiram izlet v Črno goro (z motorjem seveda). Zanima me kako je z severnim delom Črne gore, in sicer z nacionalnimi parki kot so Biogradska gora in Durmitor? Bo takrat še precej hladno predvidevam? Za jug bo super takrat, če ne bo dežja ...

predlani, 16 maja je bil durmitor še neprehoden.

20150516_144351.jpg

20150516_144516.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

A je mogoče kdo prevozil to cesto med Pljevljo in Višegradom ? Kolko je makedama?

image.thumb.png.51c04574a15450a3455d8817b1ad5db2.png

Popravljeno . Popravil MitcH'
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, MitcH' said:

A je mogoče kdo prevozil to cesto med Pljevljo in Višegradom ? Kolko je makedama?

image.thumb.png.51c04574a15450a3455d8817b1ad5db2.png

Smo jo prevozili v 2016 in je solidna cesta, ni pa pričakovat podiranja hitrostnih rekordov :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Lukec1 pravi:

Smo jo prevozili v 2016 in je solidna cesta, ni pa pričakovat podiranja hitrostnih rekordov :) 

To tudi ne pričakujem, gre za bolj izi vožnjo, zraven gre kolega z paneuropo, pa mu ni po makedamu za vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, MitcH' said:

To tudi ne pričakujem, gre za bolj izi vožnjo, zraven gre kolega z paneuropo, pa mu ni po makedamu za vozit.

Normalno prevozno, sam sem bil na GTR 1400, ki je dokaj podoben motor paneuropi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎20‎.‎03‎.‎2018 ob 16:49, MitcH' pravi:

A je mogoče kdo prevozil to cesto med Pljevljo in Višegradom ? Kolko je makedama?

image.thumb.png.51c04574a15450a3455d8817b1ad5db2.png

tamle med Pljevljo pa 182 pa ni mejnega prehoda. tukaj je seznam mejnih prehodov, pa si najd pravega http://www.podgorica.embassy.si/index.php?id=3196 ... no mogoče je pa tudi, za nekatere :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 3. 2018 ob 12:28, pajkica pravi:

tamle med Pljevljo pa 182 pa ni mejnega prehoda. tukaj je seznam mejnih prehodov, pa si najd pravega http://www.podgorica.embassy.si/index.php?id=3196 ... no mogoče je pa tudi, za nekatere :)

Zdaj pa moram preverit, @Lukec1 je to cesto prevozil v 2016, je pa res, kot me je opozorila @pajkica da najverjetneje tam ni mejnih prehodov, bom preveril in napisal, da bo mogoče kdaj drugemu prav prišlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tam tudi 2016 ni blo prehoda.... boš moral sam najt kak cesto, tukaj večina potuje samo z googlom.... ali pa niti ne pogleda kaj jih kdo sprašuje in odgovarja površno, pa nekaj na pamet.... danes če se ne hvališ kje si vse bil, tudi če nisi bil, nisi pač "in" :) tko da velik sreče, predlagam kak drug forum za tole vprašanje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, MitcH' said:

Zdaj pa moram preverit, @Lukec1 je to cesto prevozil v 2016, je pa res, kot me je opozorila @pajkica da najverjetneje tam ni mejnih prehodov, bom preveril in napisal, da bo mogoče kdaj drugemu prav prišlo.

@MitcH' zaradi komentarjev, sem šel skozi slike in pregledal lokacije posnetkov. Mejni prehod med Srbijo in MNE zgleda tako...

To smo vozili dne 16. sep. 2016: https://goo.gl/maps/SSvHigGgE2L2

20160916_103350.jpg

Popravljeno . Popravil Lukec1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Lukec1 pravi:

@MitcH' zaradi komentarjev, sem šel skozi slike in pregledal lokacije posnetkov. Mejni prehod med Srbijo in MNE zgleda tako...

To smo vozili dne 16. sep. 2016: https://goo.gl/maps/SSvHigGgE2L2

20160916_103350.jpg

@Lukec1 sem ravnokar govoril s prijateljem iz Črne Gore in mi je tudi pritrdil, da je tu mejni prehod. @pajkica :ras::D, ne smeš vse kar povpreko imet za "compriderje". Hvala, pa saj veš, človek rad preveri, da ni potem kake zajebancije  :OK:.

Popravljeno . Popravil MitcH'
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

 

čez dober mesec imam namen prevoziti Hr, BiH in Črno goro.

1. dan: Prek Metlike - Karlovac - Bihać - Ključ - Jajce - Bugojno - Mostar

2. dan: Od tu bi pot nadaljeval do Durmitorja in do obale Črne gore - Boka kotorska, potem pa nazaj ob morju do Dubrovnika

3. dan: po magistrali nazaj, z možnostjo podaljšanja na 4. dan

Destinacije so okvirne, prosim za predloge izbire poti, predvsem Mostar - Durmitor. Predlogi za prenočitve?

Hvala, lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že prvi dan bi ti svetoval pot preko Drvarja  (v B.Petrovcu zaviješ desno) na Livno in naprej do Mostarja. Lahko spiš tudi v Širokom Brjegu, 

Iz Mostarja na Nevesinje, Gacko preko Tjentišta na Fočo in tam na GP Ščjepan polje.

V Plužinah zaviješ na Durmitor.

  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem je manj prometna, ko sem jo vozil nisem srečal nobenega radarja. Je pa večji del obnovljen po vojni in je res lepa. Cesta Bosanski Petrovac -Drvar se polovica vzpenja  in ta del je je en sam užitek. Na vrhu prelaza imaš Titov voz, v Drvaru pa Titovo kolibo.

Sam ne uživam preveč voziti skozi mesteca in naselja. Zaradi tega mi je ta relacija prijetnejša.

Najbolj sem pa bil presenečen, ker srečaš ob cesti skupinice pohodnikov ob cesti. V Širokom Brjegu ni je pa domačin razložil, da so to romarji, ki romajo v Međugorje  :huh:.

Relacija Mostar-Nevesinje-Gacko manj prometa, cesta ni nič posebnega, le pokrajna je divja.

Preko Tjentišta je pa nora cesta, zaustavi se v Spomen parku Sutjeska.

Od Foče do Plužin; vožnja po robu kanjona nejprej Drine  in nato Pive noro; je bila že dostikrat tu opisana.   

 

   

Popravljeno . Popravil Kaldu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bo malo drugače, manj prometno in veliko zanimivega za videt predlagam relacijo Bihać-Kulen Vakuf- (8km makadama, vstop v nacionalni park ob Uni, obisk Štrbaćkega buka), Martin Brod (ogled slapov na Uni), Drvar, Livno, (zanimiva vožnja skozi Hercegovino, malo prometa in dobre ceste), Tomislavgrad, Blidinje park prirode (cca 2x po 10km makadama, pred in izza turističnega naselja v Blidinjah), Jablanica, Mostar, Gacko, Tjentište - Sutjeska (majka od ceste), do Foče in potem vstop v CG.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozil. Res je lepa ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Fantocci pravi:

Da bo malo drugače, manj prometno in veliko zanimivega za videt predlagam relacijo Bihać-Kulen Vakuf- (8km makadama, vstop v nacionalni park ob Uni, obisk Štrbaćkega buka), Martin Brod (ogled slapov na Uni), Drvar, Livno, (zanimiva vožnja skozi Hercegovino, malo prometa in dobre ceste), Tomislavgrad, Blidinje park prirode (cca 2x po 10km makadama, pred in izza turističnega naselja v Blidinjah), Jablanica, Mostar, Gacko, Tjentište - Sutjeska (majka od ceste), do Foče in potem vstop v CG.

Me veseli, da tudi drugi uživajo na podobnih cestah. Le makadama ne maram preveč, kajti upočasni tempo in močno umaže motor. Bihać-Kulen Vakuf-Drvar sem prevozil v obratni smeri pa je bil samo motor ves prašen. Nobenega užitka.

Za vračanje iz ČG, priporočam relacijo Nikšič-Bileća -Trebinje po Popovi dolini  na Hutovo in naprej na Neum.

Cesta Vilusi- Petroviči  (odcep iz glavne ceste Nikšič-Trebinje za Bilećo) je  nova in NORA, prazna, pregledna in enkratna za uživanje. Ko se voziš iz Bileče proti Trebinju vidiš hercegovski krš in razumeš  :pos: Bieških ŠRO-cev.

Tako se izogneš gužvi ob morju, predvsem pa na mejnih prehodih.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, franc said:

Vse to v 3 dneh?

A sploh kaj vidiš?

Tudi za WC se ne smeš ustaviti.

Verjetno nekaj delam narobe.

lp

Nič ne delaš narobe. Za naju je to 5-6 dni, za nekatere pa 3. Tako pač je. Tudi jaz rad na skretu kakšen cajtng preberem...:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎9‎.‎5‎.‎2018 ob 14:15, b-sprint pravi:

Zakaj, je boljša cesta, lepša pokrajina?

dolgcajt od ceste, ravna u pm... od grahovga do livna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za napotke:OK:

Mogoče še kak predlog za prenočit na relaciji Mostar - Nevesinje - Gacko? Mogoče tudi kje pri vrelu Bune?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!