Skoči na vsebino

Dr_Jakob

Priporočene objave

PREDRAGI BAJKERJI !!


Mraz in sneg vas ne strašita?
Obolevate za abstinenčno non-motoristično krizo?
Dolgčas vam je?
Radi bi dobro staro motoristično odštekano fešto?



Nič bat! Imam rešitev. 12., 13. in 14. februarja 2016 bomo

 

 

PR' CENC',

PAKA 57 nad VITANJEM,

 

znova organizirali najboljši slovenski zimski moto tabor!!


MAMUTOVANJE 2016
 

post-1357-0-47053600-1410949766_thumb.jpg


Vstopnina bo predvidoma 20€, za to dobite welcome drink,

naročje drv in kup slame za pod rit.

Vse ostale pripomočke prinesite s seboj!

 

Avtomobile in štirikolesnike pustite doma, ker niso zaželeni!!

Dobrodošli ste pa vsi bajkerji, ki ste za dober žur ob tabornem ognju!
Pridite z motorji na tri dni mrzle moto zabave v snegu!!


POVEJTE SE DRUGIM MOTORISTOM, KI SE NE BOJIJO ZIME!!! OGLAŠUJTE NAOKROG!!!


 

 

 

Dr_Jakob in ostala organizacijska družba
p.s. prijave in dodatni info na jaka.lencek@gmail.com

 

 

Predlagana oprema:

 

* šotor in armafleks ter spalna vreča (imamo tudi eno zelo dobro in preizkušeno metodo za udobno spanje- od kolega surferja si sposodiš vrečo za surf, vanjo zatlačiš navadno povprečno spalno vrečo, ter noter zlezeš še sam)

 

* lopata za sneg

 

* pijača in jedača (vino, ČAJ, pivo, šnops in klobase, lahko privlečete tudi kakega odojka ali 5) Naj se enkrat poudarim, da organizatorji pripravimo samo prostor, drva in slamo! HRANO IN PIJACO PRINESITE S SEBOJ!!!
 

* žoge, frizbiji in ostale pripomočke za krajšanje časa (tudi karte in Monopoli

ha-ha )
 

* roštilj, lonce za golaž, termovke za čaj, ... skratka vse kar rabite za uspešno kuhinjo zunaj!
 

* TOPLA OBLACILA IN ODEJE, ker BO mraz!!

Tukaj bomo:

http://www.geopedia.si/#T105_F450:14940707_x500000_y100000_s9_b4

Malo pogleda za nazaj:

 

https://youtu.be/yHrD5CGBqFc


http://motosvet.com/tabla/topic/38382-mamutovanje-2014/
https://youtu.be/jKCdrHz29CE

http://motosvet.com/tabla/topic/37088-mamutovanje-2013/
https://youtu.be/gGIxcuN9qBU

 

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Jaka link od zadnjega videa Mamutovanje 2015 si pa dobro skril... 

Hahaha kako se fanta trudita na lep način povedat, da sta dala vsak svoj motor na koleno... In to večkrat! hahahahah

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Se veselim na polno. 

Že gruntam kaj bi tokrat ušpičil. 

Qrc, travnik smo Elotu že pred dvemi leti zoral, naj se še mal obraste ruša.

 

Kar se pa hrane in pijače tiče... ok, pustimo organizatorje, oni si zaslužijo da pridejo brez vsega in da jih filamo od zadi in spredi. 

Ampak... 

Js sam vem da eni in isti pridejo vsako leto brez pol qrca robe in govorijo, da je lani tolk vsega ostal, da letos niso nič prinesli. 

No banda, vsako leto manjka dobrega pira in to ogromno. Tko za idejo, če kdo ne ve kaj bi prinesel.

Js ga vedno prinesem več kot ga spijem, ostane mi pa na koncu en al dva, drugo gre v šerfolder.  

Meni se zdi da je na pretek samo kake žestoke žganice. Prneste še dobrih borovničk, tko cca en hektoliter, to bo šlo tut v promet. 

Sej vem da je težko trogat v hrib  po ledu otovorjen motor+še voluminozno pijačo kot je pir ali vino. 

Koncentrat z nizko težo ala šnopc, pač zasede manj placa in je precej lažji. 

Tko da če je komu premal izziv zadnji vzpon , naj si namontira en sod pira na motor in ga prpelje. 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob Saturday, December 05, 2015 at 18:38, SF pravi:

Kaj pa trening?

.

... jest grem v soboto trenirat ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sneg za Mamutovanje 2016 je že naročen in to v obilnih količinah. Nočna panoramska letos za spremembo bo! Met diska je zaradi varnosti prestavljen na ponedeljkov termin.

Za to rundo sem se odločil, da bom šel gor z bolj zlizanimi gumami.

Kaj če bi za drugo leto res naredil en premični jacuzzi?

 

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en predlog za jacuzzi:

kako je pa z vožnjo v zimskih razmerah nad črnim kalom? Kdo že kdaj dubu kazen za vožnjo z motorjem po snegu? (ker ne vem če kdo vleče verige sabo? :blush: )

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se tega bojiš, obstaja cel kup pneumatik z oznakami m+s, homologiranih snežnih verig pa še nisem videl... V snežnih razmerah se da odlično pomagat z vrvmi navitimi okrog koles...

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je v petek šel na temeljiti servis po poletnem razfuku. Upam, da ga do februarja spaca nazaj skup, da se lahko pridrajsam gor. Letos s primernejšimi gumami :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ZVCP ne piše nič o zimski opremi za motorna kolesa, (verjetno nihče ni pomislil na totalne idiote, ki se furajo pozimi.. le kdo jih razume, kajneda tovarišija?)

Torej... ROCK OUT!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ELO pravi:

piše, da morajo zimsko opremo imeti vsa motorna vozila...

podrobneje pa tole piše:

Zimska oprema vozil do skupne mase 3,5t (kategorije M(1), N(1), L(5)e, L(6)e in L(7)e):

4 zimske pnevmatike z min. globino profila 3mm ali

4 letne pnevmatike z min. globino profila 3mm + snežne verige v priboru.

Vozila s štirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru stalnega pogona snežne verige vsaj za zadnjo os in v primeru priklopljivega pogona vsaj za stalno vklopljeno os. 

torej poišči kategorijo tvojega vozila, pa boš vedel kaj je/ni predpisano :D

Podrobneje je že Borutt pojasnil v eni izmed tem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v primeru zdrsa, povzročitve nesreče ali kaj podobnega je zakon na naši strani, kljub temu, da smo na "letnih" gumah?

jaz imam na mamutmopedu itak m+s motorsko gumo, tako da sem najbrž zaščiten kot nuna, nataknjena na z dvema kondomoma prevlečeno svečo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, ELO pravi:

v primeru zdrsa, povzročitve nesreče ali kaj podobnega je zakon na naši strani, kljub temu, da smo na "letnih" gumah?

jaz imam na mamutmopedu itak m+s motorsko gumo, tako da sem najbrž zaščiten kot nuna, nataknjena na z dvema kondomoma prevlečeno svečo...

to pa nisem sigurn, ker vedno obstaja tisti lepi člen "neprilagojena hitrost", mislim da niti vozila z zimsko opremo niso zaščitena v primeru nesreče. Ampak če pogledaš realno, zastojev na cesti ali AC v primeru sneženja že ne boš nardil z mopedom, ker boš v prvih 100m ob primeru sneženja že ležal na tleh :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej .. če cesta dovoli 300 km/h .. potem lahko tok peleš .. in ja .. prilagodil sem vožnjo razmeram na cesti :jezik: 

mamut letos :? ... mejbi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

+da je treba vožnjo prilagoditi razmeram na cesti

sej, ko se uležeš u grmoule si jo prilagodil, a ni res? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U bistvu te vedno zaj*** neprilagojena hitrost, ker je nedefiniran pojem. Poleg tega pa lahko v primeru zdrsa dobiš kazen zaradi zdrsa :D HAHA. No, vsaj glede zimske opreme nimajo KEJ sikat.

P.s. Kadarkoli grem na zimsko furo, imam vedno s sabo liter šnopsa pa dolge gate. Čist vedno ko me ustavijo in postavijo klasično vprašanje: "Mate zimsko opremo?" Sledi klasičen odgovor:  -"Mam. šnops pa dolge gate. Šnops mam tle, če češ mam tud štamprl kozarček, gat vam pa res ne mislim kazat." In ne, ne hecam se. Kdorkoli se je z mano vozil pozimi, ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!