Skoči na vsebino

Honda XRV 750 Africa Twin


Climber

Priporočene objave

pred eno uro, sohen pravi:

Ima kdo zavorne diske za RDO4, prednje in zadnjega za prodat?V dobrem stanju seveda.

Zanima me tudi,če imata modela RD04 in RD07 enake zavorne diske?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

LP -  sem nov na forumu. Lastnik AT 99. (od Julija letos)

Zanima me, če je pumpa kriva , da motor občasno "cuka". To sem opazil danes prvič in to po vožnji navzdol , ko ne uprabljaš stalno gas. Po par 100 m pa gre spet normalno ?? :blush:

IMG_20170824_101845.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Sax in dobrodosel v retro svetu!

Meni je ravno pred mesecem dni crknila pumpa. No ni cisto crknila, mi je pa recimo na avtocesti motor kar iznenada cist crknu. Potem pa po nekaj verglanja spet vzgal in sel brez problema naprej. Ko se mi je to zgodilo parkrat sem zakljucil da se ni za zafrkavat in sem danes ravnokar montiral Facet pumpo. Ta teden ga stestiram in javim ce bo sedaj ok. Ne vem sicer kaj bi se lahko bilo, ker sicer motor dela bp.

Zna biti, da se tudi pri tebi poslavlja pumpa, ker kolikor sem cital so simptomi podobni, ne crkne kar iz nule.

Ceprav nenavadno, da pri voznji navzdol ko je ta najmanj obremenjena, morda se ravno takrat "zlepijo" tisti kontakti. Koliko pa imas goriva ko se ti to zgodi? Kdaj si nazadnje menjal filter goriva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor in mnenje. Ja, bom prvo preveril še filter goriva. Zrak je O.K.

"Trokirat" pa je začel, ko sem iz klanca navzdol prišel na ravnino. Torej , takrat ko daš več gasa, da prideš v tisto normalno potovalno brzino. po cca 500 m pa spet vse ok.??

Čujem dosti komentarjev glede pumpe in membran na karburatorjih, pa sem malo (u paniki), kaj bi lahko bilo. :panic:

Drugače pa vse OK. Motor je res LEGENDA!

Javi kako nova pumpa

Lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isti problem. Zamenjal svečke, naštelal karboratorje, nov filter zraka in gre kot puška. Brez gasa po klancu navzdol ti ga zaliva in pol trokira dokler ne spuca svečk....

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, kp-kp pravi:

Isti problem. Zamenjal svečke, naštelal karboratorje, nov filter zraka in gre kot puška. Brez gasa po klancu navzdol ti ga zaliva in pol trokira dokler ne spuca svečk....

Lp

In rešitev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, kp-kp pravi:

Isti problem. Zamenjal svečke, naštelal karboratorje, nov filter zraka in gre kot puška. Brez gasa po klancu navzdol ti ga zaliva in pol trokira dokler ne spuca svečk....

Lp

Ja, logika bi bila lahko ta. Se pravi, da je lahko ena od membran na karburatorju ali kaj podobnega.

Glede na to , da sem to opazil včeraj prvič, in ker je lepo vreme, grem malo testirat. Javim.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Sax Hell pravi:

Ja, logika bi bila lahko ta. Se pravi, da je lahko ena od membran na karburatorju ali kaj podobnega.

Glede na to , da sem to opazil včeraj prvič, in ker je lepo vreme, grem malo testirat. Javim.

 

Torej, "Giro" je narejen. Koper - Izola - Kozina - Koper

Motor teče gladko in BP.  Verjetno sem ga vozil pod prenizkimi obrati, zdaj pa sem ga malo "spihal" - do 6000 obr. in ne kašlja več.

Čez zimo bom vseeno naredil mali remont in menjavo filtrov. Hvala za napotke in debato. Če koga kdaj pot nanese v Koper, sem na gsm. 040 629 246

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, hajoktejn pravi:

In rešitev?

Saj sem napisal. Štelanje karboratorjev ter sinhronizacija, nove svečke, filter, vmes še preveril ventile in to je to.

Če gre membrana motor ne gre nikamor oz. zelooo občutno slabše.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Sax Hell pravi:

Torej, "Giro" je narejen. Koper - Izola - Kozina - Koper

Motor teče gladko in BP.  Verjetno sem ga vozil pod prenizkimi obrati, zdaj pa sem ga malo "spihal" - do 6000 obr. in ne kašlja več.

Čez zimo bom vseeno naredil mali remont in menjavo filtrov. Hvala za napotke in debato. Če koga kdaj pot nanese v Koper, sem na gsm. 040 629 246

lp

Sax, imaš Leona nad Riom v Semedeli. Isto težavo mi je on rešil. Pa še karboratorje ti z ultrazvokom spuca, da so kot novi...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo se moje porocilo po menjavi pumpe z novo Facet 40105. Motor laufa BP, tako po avtocesti kot po hosti, s polnim kestlom ali praznim.

Par stvari:

1. V osnovi sem sledil tem navodilom http://www.xrv.org.uk/forums/mechanical-advice/9462-facet-fuel-pump-installation-long.html

2. Jaz te kvadratne Facet pumpe nisem spravil v staro gumijasto ohisje zato sem okoli nove pumpe ovil par ovojev zracnice iz specijalke, da zadeva mal diha in dusi vibracije pa vse skup pritrdil z vezicami in po veliko offroadanja ta vikend izgleda vse ok.

3. Pazljivo ker zraven nove pumpe sem jaz dobil 8mm nastavke  (namesto 10mm, ki sem jih potem moral kupiti naknadno). Original cev za bencin zahteva 10mm.

Ne vem ali je zadeva psiholoska ali je enostavno dejstvo da je hladneje, ampak motor se mi zdi da gre bolj in tudi malenkost manj zre (offroad ni bilo tako redko, da je zrla 8L), minimalno pa 5. Ta vikend pa z veliko offroadanja med 6 in 7.

Over and out

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Predlagam da zamenjaš pumpo in imaš mir za vekomaj.

1) facet 40105  sem montiral na prejšnjo RD04 podobno kot Spuzvica, razen da sem jo spravil v original gumo.  Tudi jaz sem imel občutek da ima kak % več moči.

2) mikuni pumpa  ta je že bila montirana na trenutni RD07 ki jo prodajam in pravtako dela BP

 

drugega pri teh traktorjih itak ne crkne :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Biker87 hehe, res tudi jaz se cudim vsakic kako nic ne crkne na tem motorju kljub zlorabam na terenu. Se tist kar misli crknit ti dost v naprej pove, da kje ne ostanes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Fantje ce koga zanima 18'' Zadnje kolo za Africo Twin naj me kontaktira.

Verjetno bi v samem svojem namenu 18'' feltna bolj offroadarjem prav prisla ampak kdorkoli...

IMG_20180118_145506.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

Včeraj sem iz AT pripeljal RD03 l. 1988, zdaj pa cca 1,5 meseca da se uredijo papirji. Potem bo verjetno naprodaj, fotke pripnem kasneje.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 5. 9. 2018 ob 20:38, Biker87 pravi:

Ravno včeraj sem dobil odločbo za DMV. 

Cena okrog 2,8K 

kje se ga da videt?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!