Skoči na vsebino

Bočna prikolica za motocikle


Moto32

Priporočene objave

Ural 650, 3.200 € na salamon.si.

ural650.jpg.2807d1fadb6350d21ec4222cf7e6

Bj RTV Slovenija, 28. septembra 2009 na srečanju starodobnikov na Vranskem, ko sem jaz že 22 dni "počival" na UKC.

64626393_img_1254.jpg.89e952b3ebfd3579a0

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, RobiRoberto pravi:

Ural 650, 3.200 € na salamon.si.

ural650.jpg.2807d1fadb6350d21ec4222cf7e6

Robi ,dej mi prosim pošlji link ,pliss B)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Zivnorc pravi:

...no.. ker se nihče ni "užgal" na tole.... bom kar jaz odgovoril.

... zato... ker na tem "homologacijskem uradu" pojma nimajo, kaj počnejo...in se ukvarjajo samo s papirji...o strokovnosti pojma nimajo...in ker nimajo pojma, kaj delajo, oz. kaj bi morali delati (oni sicer vedo, kaj morajo delati), noče noben prevzeti odgovornosti za to, za kar ti je izdal homologacijo.

Nihče ni strokovno podkovan (izšolan) recimo iz strojnišva...in pojma nimajo, kaj morajo gledati... kako gledati... kaj pomeni neka konstrukcija...preračun konstrukcije... statika.... kaj je varneje..oz. boljše, recimo.... kaj pomeni, če je varjeno, ali vijačeno... in potem ti tak "strokovnjak" izda neko dovoljenje za uporabo tega izdelka na cesti.

Moj primer, ko sem si sam izdelal namensko avtomobilsko prikolico. Sem bil prijazen in uvideven do njih.. sem se šel k njim pred izdelavo pozanimat, na kaj moram biti pozoren, da ne bom potem spreminjal ali popravljal...

...INN?!?!

pomembno je bilo samo to, kam obesiti svetilna telesa...in pa da imam račune od torzijske osovine, priključne sklopke in luči..  :eek:, da izdelam neko skico konstrukcije prikolice...in osnovne dimenzije nadgradnje.

Ko pripeljem prikolico na homologacijo, se najdeta dva, ki sta mi začela govoriti, da "ruda" ne sme biti varjena... da mora bi ti vijačeno...da zvari niso dovolj močni...itd...itd.... pa da mora biti torzijska os z objemkami pritrjena na  pohištveno cev podvozja ..al pa z vijaki "skoz in skoz"..itd..itd...

..nato pa jim pokažem papirje, ki sem si jih pripravil v "obrambo":

Naredil sem cel "elaborat" s podrobnimi načrti osnovne konstrukcije in nadgradnje... vse podrobnosti..od zasnove zvarov... skratka vse kar zahteva delavniška risba za izdelavo. Priložil sem WPS (postopek varjenja) za vse zvare... certifikate varilca... potem pa še poročila o vizuelni kontroli zvarov in konstrukcije, penetrantski kontroli zvarov.... kontrolah med posameznimi fazami izdelave... in to vse podkrepljeno z vsemi štempiljkami, ki jih premorem...

nekaj so se še hoteli spotikati in me za kako stvar malo :l_01: ... pa so videli, da imam za vsako vprašanje argument, o katerem pojma nimajo...ampak, ker se je z moje strani slišalo vse "strokovno".... so mi brez besed izdali homologacijo.

Lahko bi se jaz močno zmotil v vsem tem, kar sem jim predložil... ampak noben ni strokovno usposobljen, da bi preveril moje papirje...oz. trditve. Važno je, da papirji so.

 

Si se mogoče vprašal, zakaj papir na papir do homologacije ? Zato, ker tako prisilijo izdelovalce in predelovalce h kvaliteti oziroma jih prisilijo, da stojijo za svojim izdelkom s papirjem, pečatom in podpisom. V primeru kakršne koli nevšečnosti se išče krivca na podlagi teh papirjev. Tako je najbolj enostavno in najbolj hitro. 

Se strinjam, da bi lahko obstajal neki organ za pregled celotnega izdelka, kateri bi na podlagi preizkusa izdal homologacijo. Ampak se mi zdi, da bi v tem primeru moral ti narediti dve prikolici, ker bi preizkusno testirali do onemoglosti. Saj veš, da je na testu potrebno preizkusiti moč zvara do njegovega bridkega konca. In tako dalje pri vseh elementih. Boš potem to polomljeno in pretegnjeno prikolico vlekel za seboj ?

Tukaj pa pride do izraza slovenska posebnost imenovana papir na papir oziroma prevzemanje odgovornosti za opravljeno delo, na podlagi katerega strici izdajo homologacijo. In, če se bo karkoli zgodilo z bilo katerim elementom na prikolici, bodo strici s prstom pokazali nate in na tvoje kao kvalitetno delo. Pa še papirje imajo v rokah. 

Je sedaj vsaj malo razumljivo ?

Sem videl že veliko prikolic lastne izdelave in so bile več ali manj zelo kvalitetne. Torej zgornji zapis ni kritika, ampak pojasnilo, zakaj potrebuješ papir na papir. Kako pa naj drugače dokažeš kvaliteto in pravilnost izdelave, kot s papirjem za katerim stojiš ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..točno tako.

Z vsem, kar si napisal, se popolnoma strinjam.... sem hotel še to napisati..o preskusih..itd... pa mi je ušlo... ker sem se že tako ali tako preveč razpisal...   :P

 

Oni napišejo potrdilo, da je vozilo izpravno, za katerega kvaliteto izdelave odgovarjaš sam.

Pojma pa nimajo, kaj so izdali. ...važno, da so v primeru nevšečnosti oprani vsakršnekoli krivde ali odgovornosti... ampak izdali pa so potrdilo..   :huh:

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Zivnorc pravi:

.. ampak izdali pa so potrdilo..   :huh:

... in ti izdali tudi račun !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

..točno tako.

Z vsem, kar si napisal, se popolnoma strinjam.... sem hotel še to napisati..o preskusih..itd... pa mi je ušlo... ker sem se že tako ali tako preveč razpisal...   :P

 

Oni napišejo potrdilo, da je vozilo izpravno, za katerega kvaliteto izdelave odgovarjaš sam.

Pojma pa nimajo, kaj so izdali. ...važno, da so v primeru nevšečnosti oprani vsakršnekoli krivde ali odgovornosti... ampak izdali pa so potrdilo..   :huh:

 

 

Točno vedo, kaj so izdali, saj je vsa odgovornost na tebi, ker si priložil vsa zahtevana potrdila. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... to so pol tko kot župnik...

... babo si si sam izbral....on te je samo poročil... za naprej pa itak sam odgovarjaš, če bo prvi dan po poroki tečna ratala...  :P

:lol1:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎10‎.‎2‎.‎2016 at 10:08, Zivnorc pravi:

... ne da se bi hvalil... imam znanje in izkušnje, da naredim tako prikolico za motor, da samo gledaš :eek:...

.... ampak me zanima kaj porečejo na homologaciji... ..koliko so trdi , oz. nefleksibilni. (kot vsi trdijo, da se bočne prikolice ne da homologirat pri nas).

Ko sem delal zase prikolico (avtomobilsko) ene pet let nazaj, so me hotli nekaj :l_01:...

.... pa se je izkazalo ravno obratno....  :smoke: ... so mi brez besed nastreljali številke na rudo in izdali homologacijo....  :D

 

 

To potrjujem, ampak ČASA NIMAŠ!!!

Poglej po dvorišču,delavnici in garaži, pa čakalno listo.:ras:

No če se Kmet vpiše danes bo na vrsti koncem leta 2020. Kaj češ dobavni roki pri tebi so kot pri Pipistrelu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kaldu pravi:

To potrjujem, ampak ČASA NIMAŠ!!!

Poglej po dvorišču,delavnici in garaži, pa čakalno listo.:ras:

No če se Kmet vpiše danes bo na vrsti koncem leta 2020. Kaj češ dobavni roki pri tebi so kot pri Pipistrelu

Bom rajši en motor kupil pol naj pa tistega lovijo ki ga je skonstruiral in izdal homologo....:P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kaldu pravi:

To potrjujem, ampak ČASA NIMAŠ!!!

Poglej po dvorišču,delavnici in garaži, pa čakalno listo.:ras:

No če se Kmet vpiše danes bo na vrsti koncem leta 2020. Kaj češ dobavni roki pri tebi so kot pri Pipistrelu

.. ravno daness gre iz hangarja en avijon...in naredim plac za naslednjega  :D ... tko da danes kličem Kikota, da lahko pripelje tista čreva... da mu naredim nov izpuh...   :D

... NAAASSSLEDNJIIII PROOSIIMMM:..  :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

.. ravno daness gre iz hangarja en avijon...in naredim plac za naslednjega  :D ... tko da danes kličem Kikota, da lahko pripelje tista čreva... da mu naredim nov izpuh...   :D

... NAAASSSLEDNJIIII PROOSIIMMM:..  :D

 

Kaj pa podstreha?

 

Pa tlakavci? Še motorja ne morem na tačko postaviti pred tvojo hišo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...itak veš, da imam svoje podstrešje malo zmedeno...  :D

...pa ne bom tlakovcev polagal, če se boš ti z BMWjem pripeljal na dvorišče in parkiral, ker ti stalno pušča olje iz kardana in mašine....

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoje podstrešje je urejeno, le veliko nedokončanih stvari je v njem.

 

Tisto olje je od Opla,  BMW ne pušča, je skoraj nov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala,za prvega mi je že Robi poslal ,drugi tudi zanimiv ,ttrenutno pa čakam enega strička ki obnavlja R65 :-) mogoče se kaj zmenim ,definitivno pa nekaj najdem do sezone. Tej starejši Urali so me nekako minili ko sem jih videl ene 5 in vsi v bolj tako ,tako stanju .....Je pa eden res u nulo poštiman ,sam možak zahteva 12ceglov,to se mi zdi pa preveč za takšen motor.

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9653665&show=1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

Motorcycle-trailer-homepage.jpg.3c485182

Ta teden sem v eni od oddaj na TV videl tudi prvi moped z bočno prikolico, vendar ker si nisem zapisal "njegovega naslova" ga z googlom tudi nisem mogel poiskati ... :(

Harley iz leta 1918 je bil verjetno "že njegov sin" ... :OK:

 

1918.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, HD-Dyna pravi:

Eto ti enega v Stari Gorici za 9.000...

Ural Sportman 750

pa še novejšega iz Nemčije za 8.500 :

Ural 750

Pa še eden za 6.300

Ural retro

Zraven vsakega dodaj še 15% ker ni euro 3-al 4 pa naš davek pa imam skor novega za 11k€+ .......

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!