Skoči na vsebino

Motosvet in forum - kam greš?


Priporočene objave

pred 11 urami, mladench pravi:

Odobravanje postov je tud dobra ideja sam bi blo treba met kšbga moderatorja več, da se ne čaka, če kdo hoče kej novga povedat :D

 

pred 10 urami, vandrovec pravi:

Je kje prepovedano branje? Če se pa stremi k temu, da se onemogoča nove debate in vključevanje drugih z drugačnimi izkušnjami pa pomeni zame to nazadovanje. Večina uporabnikov išče nove objave in nanje replicira,

 

pred 6 urami, Arzen pravi:

Oprosti, kolikor jaz vidim, skoraj vedno novi pride in butne vprašanje ven ne da bi uporabil iskalnik in prebral forum, ker ko vidi po 10 strani ali več, se mu enostavno ne da. Potem pa ima samo 3 al 4 poste, ker bodisi dobi odgovor bodisi se naveliča. Jaz sicer nisem čisto nov, sem pa med frišnimi, pa ste me lepo sprejel, čeprav sem dosaden in pišem večinoma brezvezne poste, ker pač še nimam izkušenj z vožnjo. Potem šele bodo smešni posti, ko bom glupa vprašanja dajal v zvezi z vožnjo, morebiti bom raje pisal PMje :D   Pohvala moderatorjem za trud, upam da vas ne mine.

vprašanja , objave , posti - to so stvari , ki spadajo v odprte teme..malokrat sem videl , da bi tukaj kdo popluval novinca , ki je zastavil vprašanje v odprti temi. če ne drugače , se ga je napotilo besedno aliz linkom v pravilno temo.

druga stvar pa je odpiranje novih tem!! bom zdaj napisal tisto kar mi je zvečer ušlo ko je net dol padel..

na marsikaterem forumu imajo za nove uporabnike nek tak sistemček , da se prijaviš kot nov uporabnik , ob sprejetju na forum pa si dolžan prebrati navodila za uporabo in se strinjati z njimi.(tako naj bi bilo tudi tukaj ..eh leta)

v teh navodilih pa piše , da se moraš kot nov uporabnik najprej predstaviti v točno določeni temi v kateri te nekdo odgovornih s foruma- ali pa več njih - lepo pozdravi in ti zaželi veliko užitka ob sodelovanje. brez te objave tvoj nick ne postane aktiven !!!! in se ne moreš vključiti v nobeno debato!!! ne na čvek in večina tem  celo sploh ni dostopna za branje !! ker je za aktivne člane!

naslednja stopnja je predvajenec .. do določenega števila cca.50- se podrazumeva kot tehtnih - objav v konkretnih strokovnih temah sploh ne moreš komentirati v raznih temah "splošno" ali "kr neki" ..

šele ko dobiš naziv vajenec ti je omogočeno komentiranje v vseh temah..

šele kot vajenec dobiš možnost , da zaprosiš odgovorne za dovoljenje za odpiranje novih tem !!!

zanimiva je ena stvar - ta čas če si resen se naučiš uporabljati iskalnik , navežeš stike z drugimi člani , ki te občasno iz ene teme tudi napotijo v pravilno če imaš kakšno vprašanje pa ne veš točno kje bi ga zastavil..

ta čas tudi izkoristiš za prebiranje in seznanjanje s temami , forumom in njegovim utripom..

večinoma na vseh forumih obstajajo teme za nabijanje , kurbanje in pijančevanje.. vendar te niso splošno vidne in dostop do njih je nagrada za uspešno sodelovanje v resnih temah na forumu

sam tolk mal sem hotel napisat..

pred 7 minutami, maus pravi:

:nono: js nimam časa, ker sem v službi zaposlen full :P

Itak bodo vedno jamrouci in nekateri, ki se radi mal pohecamo ... 

pravilen zapis bi bil -: ti so zaposlen za polni delovni čas ..bi bilo pa dovolj , če bi bil za skrajšan delovni čas ..:P

 

mogoče še nekaj : "prijavi objavo" pomeni tudi napisati zakaj je moteča .. če temu sledijo sankcije je mogoče smotrno članu , ki je sankcioniran posredovati text tistega , ki se je pritožil - seveda samo čisti tekst pritožbe. s tem se da prekrškarju tudi vpogled v stvar , ki naj bi jo popravil pri svojih objavah..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, cikadina pravi:

V zadnjih letih se tega foruma skor da ni moderiraro in je bla povsod ena sama solata. na en pamegen post jih je potem padlo deset enih in istih prepucavanj in internih for. to da se brise in spravi stvari v red je edini nacin da stvar zivi naprej. mism da nima nihce nic proti malo "domačnosti" tudi v "resnih" temah, ampak ne pa toliko, da se popolnoma izgubijo uporabne informacije. 

Glede preglednosti na podobno foro kot so urejeni motorji po znamkah bi lahko bilo urejeno se kaj. tako hitro vidis kje iskat. vsaj nekdo, ki ni reden obiakovalec tega foruma ze leta tako hitreje kaj najde. 

pa se nekaj nam se nase fore zdijo super domace pa smesne, ampak nekomu novemu pa to daje obcutek kot da ne sodi zravn.

Točno tako. Urejamo tudi kategorijo Oprema. Zaenkrat sem očistil cca 15 strani tem, ki so imele po 0 ali pa samo nekaj odgovorov, in ki so zamrle več kot 10 let nazaj. Ampak je treba vseeno prečekirat, ne moreš kar nahitro pobrisat...Potem se bojo pa ustvarile podkategorije... Prosimo za razumevanje, ne moremo vsega v parih dnevih narest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, thumper pravi:

mogoče še nekaj : "prijavi objavo" pomeni tudi napisati zakaj je moteča .. če temu sledijo sankcije je mogoče smotrno članu , ki je sankcioniran posredovati text tistega , ki se je pritožil - seveda samo čisti tekst pritožbe. s tem se da prekrškarju tudi vpogled v stvar , ki naj bi jo popravil pri svojih objavah..

lp

točno tko ... nj javno pove tistega k jokca, da ga nekatere objave motijo .. se bo hitro ugotovilo, da se je nekdo z drugim nickom prijavil in nagajal drugemu, ki ga ne mara ... al bo pa napisal od prijatla prijatu se je prtožu, da zaradi mausa ne more najti primernih gum ali primernega motorja zase, ker je vse nepregledno :lol1:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, izibajker pravi:

Prosimo za razumevanje, ne moremo vsega v parih dnevih narest.

ja lahko .. potrudite se :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, thumper pravi:

 

pravilen zapis bi bil -: ti so zaposlen za polni delovni čas ..bi bilo pa dovolj , če bi bil za skrajšan delovni čas ..:P

 

a take klevete so dovoljene :eek: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

a take klevete so dovoljene :eek: 

čakam da se srečava na :kava: .. kar pričakujem , da me boš :twak:  .. ker resnica boli pravijo .. :P

 

pred 8 minutami, Codeine pravi:

Tukaj: 

 

HD-dyna ... dovoljenje boš dobil , ko se boš zresnil v resnih temah .. :D 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, thumper pravi:

HD-dyna ... dovoljenje boš dobil , ko se boš zresnil v resnih temah .. :D 

Hmmm, se vidi, da me ne poznaš, tole sem jest najbl resen kar se da... Drgač sm pa velik manj resen, kadar nisem resen...

Sej ne vem več, no ..... Aja, zase se brigi :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od 21-ih, ki imajo danes rojstni dan je bil na forumu eden letos in 4-je lani ...

alla vse najboljše !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, thumper pravi:

od 21-ih, ki imajo danes rojstni dan je bil na forumu eden letos in 4-je lani ...

alla vse najboljše !!

Nope. Če obkljukaš anonimno prijavo se tvoj obisk ne zabeleži (ostane na datumu, ko si se nazadnje prijavil  kot neanonimen) oz. ga vsaj ti ne vidiš. Poglej si pri nekaterih, ki veselo pišejo, pa je njihov zadnji obisk za "javnost" zabeležen lani enkrat :D 

Screen Shot 2017-01-20 at 09.11.45.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Codeine pravi:

Nope. Če obkljukaš anonimno prijavo se tvoj obisk ne zabeleži (ostane na datumu, ko si se nazadnje prijavil  kot neanonimen) oz. ga vsaj ti ne vidiš. Poglej si pri nekaterih, ki veselo pišejo, pa je njihov zadnji obisk za "javnost" zabeležen lani enkrat :D 

Screen Shot 2017-01-20 at 09.11.45.png

ok..saj točno to sem hotel povedati...  neresnost  članov , ki se tako prijavljajo ..

če si prijavljen anonimno ne rabiš imeti dovoljenja za objavo postov temveč imaš kot član dostop do svojega profila in pisanja sporočil drugim ter dostop do branja vseh tem , ki ti pripadajo kot članu..

če hočeš objavit prispevek se prijavi ..klinc... sploh ne vem zakaj anonimnost - itak popoldanski s.p.  žandar pravi da smo itak anonimni pod našimi nick-i  :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, thumper pravi:

ok..saj točno to sem hotel povedati...  neresnost  članov , ki se tako prijavljajo ..

če si prijavljen anonimno ne rabiš imeti dovoljenja za objavo postov temveč imaš kot član dostop do svojega profila in pisanja sporočil drugim ter dostop do branja vseh tem , ki ti pripadajo kot članu..

če hočeš objavit prispevek se prijavi ..klinc... sploh ne vem zakaj anonimnost - itak popoldanski s.p.  žandar pravi da smo itak anonimni pod našimi nick-i  :P 

zakaj pa ne .. sj si prijavljen kot član, samo ne izpiše ti, kdaj si bil prijavljen ... men je to fajn, da me ne morjo vidt, kdaj sem bil prijavljen, če pa objavim post, se mi pa izpiše da sem ga jaz napisal ali kaj lajkal in ne anonimus ... štekaš ...

pa to nima veze z nabijanjem :P

itak se več kot polovica skriva za enimi nicki in fejk slikami .... pr men je vsaj slika prava ... s tem nickom sem pa poznan pri prijatlih če skor 40 let ... k me policaj ustau sploh ne pogleda vozniške ampak reče .. o maus.. ti si ... boš pihou :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, thumper pravi:

ok..saj točno to sem hotel povedati...  neresnost  članov , ki se tako prijavljajo ..

če si prijavljen anonimno ne rabiš imeti dovoljenja za objavo postov temveč imaš kot član dostop do svojega profila in pisanja sporočil drugim ter dostop do branja vseh tem , ki ti pripadajo kot članu..

če hočeš objavit prispevek se prijavi ..klinc... sploh ne vem zakaj anonimnost - itak popoldanski s.p.  žandar pravi da smo itak anonimni pod našimi nick-i  :P 

To na žalost ne gre nastavit. Če malce uporabim iskalnik, bomo kaj hitro prišli do teme, kjer je bil splošni upor proti temu, da anonimna prijava ni delovala in da bo zato zdaj zdaj konec sveta. Res pa je, da ima forum to bedasto rešeno, bolje bi bilo, da se sploh ne izpiše noben datum ali pa besedilo član ne želi tega razkriti. Ne vem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, vandrovec pravi:

Tudi meni se zdi, da je forum prej neka živa skupina (virtualna) kot pa leksikon tehničnega znanja.

Če zastavi nekdo neko vprašanje se mu skuša pomagat, ne pa modrovat, naj raje poišče, saj že vse piše. Zakaj bi potem še kaj pisali, saj je že skoraj vse napisano, "nestrokovne" debate se pa itak pobriše?

Forum je lahko oboje. Tehnične teme naj bojo pač bolj strogo moderirane. S tem se v šumu nesmiselnih objav ne izgublja informacij, ki imajo neko vrednost. In forum, ki vsebuje koristne informacije, bo obiskovan in bo živel.

Nestrokovne debate pa spadajo v bolj 'neformalni' del foruma. Tam se ponavadi pušča precej več 'umetniške svobode'. Ob doslednem moderiranju in (upam da) vsaj za silo odraslih obiskovalcih se pa itak slej ko prej razvije nek neformalni nabor pravil, s katerimi se tudi vzdržuje red. Enkrat bo boljše, drugič bo slabše. Taki smo ljudje, čredni nagon in podobno.

 

Odobravanje objave postov pa ne spada na javen forum. Če kdo preveč smeti, so na voljo za to ukrepi. Ne pa članov obravnavati kot da s(m)o kup mularije v vrtcu. Nismo, čeprav kdaj zgleda tako :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jskrablin pravi:

 

Nestrokovne debate pa spadajo v bolj 'neformalni' del foruma. Tam se ponavadi pušča precej več 'umetniške svobode'. Ob doslednem moderiranju in (upam da) vsaj za silo odraslih obiskovalcih se pa itak slej ko prej razvije nek neformalni nabor pravil, s katerimi se tudi vzdržuje red. Enkrat bo boljše, drugič bo slabše. Taki smo ljudje, čredni nagon in podobno.

 

Kdo pa odloča kaj je nestrokovno :?

Ko berem nekatere razlage, ki so kao resne, ampak iz mojih izkušenj zelo nestrokovna ... ko pa jaz kaj napišem, sicer malo na svoj način, ampak imajo podlago v mojih dolgoletnih izkušnjah, se pa smatra za nabijanje .....

ni treba it daleč .. samo gume poglej kok "strokovnih mnenj" je .... ćlouk res ne ve več kakšne gume naj bi meu (čeprav jaz zase vem) al pa ker motor naj bi si kupu (čeprav jaz vem).

Vseeno menim, da gre motosvet v pravo smer in naj zdaj ostane na teh smernicah, katere je @DAMI34 rezal brazdo :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

... ko pa jaz kaj napišem, sicer malo na svoj način, ampak imajo podlago v mojih dolgoletnih izkušnjah, se pa smatra za nabijanje .....

ni treba it daleč .. samo gume poglej kok "strokovnih mnenj" je .... 

Človek mora biti mal poseben, da razume tebe :P

:friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

Kdo pa odloča kaj je nestrokovno :?

Argumenti in skupnost.

pred 2 minutami, maus pravi:

Ko berem nekatere razlage, ki so kao resne, ampak iz mojih izkušenj zelo nestrokovna ... ko pa jaz kaj napišem, sicer malo na svoj način, ampak imajo podlago v mojih dolgoletnih izkušnjah, se pa smatra za nabijanje .....

Način prezentacije je v javnem nastopu zelo pomemben. In pisanje po javnem forumu = javno nastopanje. Ko si mnenja, da je potrebno nekoga spraviti k pameti, ne pisat 'malo na svoj način' ker tako izpadeš neresen. Sploh za tiste, ki te ne poznajo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, jskrablin pravi:

 Ko si mnenja, da je potrebno nekoga spraviti k pameti, ne pisat 'malo na svoj način' ker tako izpadeš neresen. Sploh za tiste, ki te ne poznajo.

Jebi ga, mausa vsi poznajo pa nima problema s tem.  Kdor ga ne pozna, bi ga še resno jemal.:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jskrablin pravi:

Argumenti in skupnost.

Način prezentacije je v javnem nastopu zelo pomemben. In pisanje po javnem forumu = javno nastopanje. Ko si mnenja, da je potrebno nekoga spraviti k pameti, ne pisat 'malo na svoj način' ker tako izpadeš neresen. Sploh za tiste, ki te ne poznajo.

nobenega nočem spraviti k pameti iz enega praktičnega razloga, ... jebe se mi za druge ... še posebi za une, ki jih ne poznam.... pa tudi kako jaz izpadem mi je vseeno, edin da ni iz aviona ...

kar se tiče pa argumenti in skupnost, pa se res ne splača zgubljati besed, ker o mitaski je tok velik dobrega napisanega, ampak jaz je ne bom dal gor ... z enimi motorji je enako, hvalijo hvalijo, ninđe pa probal niso :P

men je samo važn, da gre motosvet v pravo smer, itak se ne oglašam v drugih "resnih" temah :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se ne bojim da bi ratal ta forum prevec zamorjen, al pa bog ne daj strokoven :P

je pa vseeno fajn da se ne smeti po vseh temah kot se komu zdi. 

mausi ma pa itam ful uporabne navete, kitor ninja, gume conti sport attack 3, kombinezon kengorujcek, skrenjcki zlati, kava cna podaljsana :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

zakaj pa ne .. sj si prijavljen kot član, samo ne izpiše ti, kdaj si bil prijavljen ... men je to fajn, da me ne morjo vidt, kdaj sem bil prijavljen, če pa objavim post, se mi pa izpiše da sem ga jaz napisal ali kaj lajkal in ne anonimus ... štekaš ...

pa to nima veze z nabijanjem :P

itak se več kot polovica skriva za enimi nicki in fejk slikami .... pr men je vsaj slika prava ... s tem nickom sem pa poznan pri prijatlih če skor 40 let ... k me policaj ustau sploh ne pogleda vozniške ampak reče .. o maus.. ti si ... boš pihou :P

 

točno v tem je problem...  aja moram dodat - javnih služb .. ker nadrejeni in javnost vidi ,da se vlačijo zaposleni po forumih namesto , da bi delali...ja saj vem maus - ti pa tvoje nočne so izjema :P vse not prineseš..

jaz bi tudi komot dal svojo sliko v avatar ..sam kaj k nisem tolk fotogeniče kot ti ..pol mi pa noben nebi več nič lajkal.. :D

 

pred 47 minutami, jskrablin pravi:

Forum je lahko oboje. Tehnične teme naj bojo pač bolj strogo moderirane. S tem se v šumu nesmiselnih objav ne izgublja informacij, ki imajo neko vrednost. In forum, ki vsebuje koristne informacije, bo obiskovan in bo živel.

Odobravanje objave postov pa ne spada na javen forum. Če kdo preveč smeti, so na voljo za to ukrepi. Ne pa članov obravnavati kot da s(m)o kup mularije v vrtcu. Nismo, čeprav kdaj zgleda tako :P 

o odobravanju odpiranja novih tem - mišljeno za strokovni del od - motocikli do splošno.. .. tudi mi tastari lahko kdaj kaj spregledamo ali pa ne najdemo v iskalniku - kar pa bi moderatorju mogoče uspelo..dvojna korist : ni podvajanja tem in še član je usmerjen v pravo temo če že obstaja ..ostalo o postih/prispevkih so pa sankcije in postopki kot si napisal .

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, thumper pravi:

točno v tem je problem...  aja moram dodat - javnih služb .. ker nadrejeni in javnost vidi ,da se vlačijo zaposleni po forumih namesto , da bi delali...ja saj vem maus - ti pa tvoje nočne so izjema :P vse not prineseš..

jaz bi tudi komot dal svojo sliko v avatar ..sam kaj k nisem tolk fotogeniče kot ti ..pol mi pa noben nebi več nič lajkal.. :D

ni zarad službe, na FB-ju sem itak skoz gor, kjer službeno komuniciramo preko chata, in s tem šparamo, ker se ne kličemo po telefonih :P

res je, da nisi tok lep k js, ampak se saj zajebaval ne bodo s tabo več, ko te vidijo na sliki :lol1:

in nimaš prav ... po eni strani naj bi se videlo in se ne bi mogel prijaviti anonimno, po drugi strani pa skrivate svoje grde face :eek:

u čem je zdj poanta :?

kaj sm hodtu povedat ... aja .. ne drekajte to z anonomnostjo članov ... motosvet ge itak v pravo smer ... ne zdj iz tega delat ene posebne fame, ker bo res forum ratu dougcajt .. en bo napisal .. JAZ SEM BIL V ČRNI GORI ... in pol nč ... aplauz in to je to - brez komentarja :?

ne preveč zapenjat, samo to povem ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

res je, da nisi tok lep k js, ampak se saj zajebaval ne bodo s tabo več, ko te vidijo na sliki :lol1:

ne preveč zapenjat, samo to povem ;)

 

kar si zapel imaš zdaj evo ti ..:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, thumper pravi:

kar si zapel imaš zdaj evo ti ..:ras:

:blush:

evo .. pa gre v pravo smer :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, thumper pravi:

kar si zapel imaš zdaj evo ti ..:ras:

Ufff, krč te je prjeu ... in to u midle finger :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!