Skoči na vsebino

Dilema glede nakupa motorja


stenx

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Ker sem nov na forumu prvo lep pozdrav vsem.

kupil bi si maxi skuter (moj prvi)  za vožnjo vglavnem po ljubljani in pa kakšen izlet na morje ali po sloveniji z ženo (oba skupaj imava 140 kil).

razmišljam med 300 ccm naprimer honda foza ali kawasaki J300 ali 400 ccm yamaha xmax. (govorim o novih skuterjih). pa me zanima ali se za tistih sto kubikov in par kilovatov več splača plačati 1000 € več

hvala in lp

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splača / ne splača. Vsak ima svojo logiko.

Po logiki tistih, ki gredo vsak vikend smučat ali kajtat ali se potapljat ali potujejo s Camperjem..., se že nakup motorja ne splača. Nobenega. (samo po tej logiki se ne splača kupit niti avta, če z njim ne delaš več kot 15.000 km letno)

Ko prvič z 200 ccm gresta na daljši izlet (300 km v dnevu ali dveh),

ko prvič na klancu poskušaš prehitet kamion pa si ravno na sredini ko drugi pripelje nasproti, ... kupiš 500 ccm. 

Ko zmanjka izletnih lokacij v SLO začneš vozit dlje in zelo kmalu kupiš 650 ccm.

In ko si v katerokoli kopno smer 1.500 + km daleč obredel večino vsaj-na-četrt-civiliziranih lokacij...

razmišljaš da boš šel z letalom in tam rental. . . 650 ccm ali več !

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od viška glava ne boli.Jaz sem vzel 300ccm,ker je bil jurja cenejši od 400ccm.po ravnini je bilo ker v redu v dolomitih me je pa zmankovalo moči.Sedaj sem se odloču,da kupim 500 ccm in pa obvezno ABS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot napisano... gusar se najbrž vozi solo. Ti in gospa 140 kg.

Je to šteto z obleko + obutvijo + čelade + rokavice + mobiteli + polnilci +

pod sedež ali v kufer kopalke + brisače + japonke + krema za sončenje + 

dežnaki + set za pnevmatike.

Če je večdnevni izlet rabiš torbe in + 30 kg.

Ja, če boš prodajal 1 leto starega, je jurja zgube prec. Že na osnovni ceni, pa servis, gume če si se kaj vozil, vinjeta...

In iz 500 na 650 je več razlike zaradi dveh cilindrov, kot le kubatura.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če vse to upoštevam sva res malo težja  zato sem tudi napisal najino težo ker sem pri prebiranju foruma opazil da veliko motoristov pravi da če sta dva je vedno bolje imeti malo več kubikov je pa res da je to relativno nekje lahko dva pomeni 200 kil vglavnem bolje več ccm kot manj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, stenx said:

Pozdravljeni!

Ker sem nov na forumu prvo lep pozdrav vsem.

kupil bi si maxi skuter (moj prvi)  za vožnjo vglavnem po ljubljani in pa kakšen izlet na morje ali po sloveniji z ženo (oba skupaj imava 140 kil).

razmišljam med 300 ccm naprimer honda foza ali kawasaki J300 ali 400 ccm yamaha xmax. (govorim o novih skuterjih). pa me zanima ali se za tistih sto kubikov in par kilovatov več splača plačati 1000 € več

hvala in lp

 

 

 

140 kil bo tud 300ccm peljal,  boš pa na odprti cesti pogrešal več moči. Predvsem na obvoznicah in avtocestah. Kupi najmočnejš kar lahko. Morda raje rabljenga 2 valnika. ala Burgman, Silver Wing....tile ta veliki so odlični kot skuterji, pa vseeno lahko z njimi suvereno pohajaš.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo nekako se ogrevam za symmaxim 400i, pa me zanima, če je ima kdo tak skuter ali kar koli od sym-a.

Sem malo bral teste v neki reviji, pa pravjo da je problem samo v predsodkoh, da ni slab skuter glede na to, da je 1000 € cenejši od konkurence.

izkušnje lastniko hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam izkušenj z symmax, vendar glede na to koliko sem jih videl prejšnji teden v Barceloni, sigurno ne more biti slab skuter.

Na cesti jih je bilo skoraj toliko kot Yamah, ki prevladujejo med skuterji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem upošteval 2 mnenji za maxiskuterja.

1. najbolje, da je made in Japan :grupni:

2. dvo valjnik :yea1:

vse ostalo si sam izber. Kar se pa tiče KW, jih boš pa po 10 dneh hotel še +20 ali več. Če pa si izbiraš skuterja za po mestu in v službo pa nima veze kaj in kako. Lahko tudi čing-čonga :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, stenx pravi:

Evo nekako se ogrevam za symmaxim 400i, pa me zanima, če je ima kdo tak skuter ali kar koli od sym-a.

Sem malo bral teste v neki reviji, pa pravjo da je problem samo v predsodkoh, da ni slab skuter glede na to, da je 1000 € cenejši od konkurence.

izkušnje lastniko hvala lp

mel Sym yojmaxa 250ccm...čisto spodoben moped, za denar ki ga plačaš, vendar v dvoje je hitro premalo, pa čeprav sva z ženo tudi bluzila po jadranki. če greš na maxija, vzemi 500ccm, bo bolje povlekel, bo mel močnejši okvir, boljše zavore itd...

da nadaljujem zgodbo, v treh mesecih sem se skuterja naveličal in v pol leta prodal in kupil 600ccm moped.

prednosti skuterja in slabosti v primerjavi z motorjem

komoditeta, prostor pod sedežem, ležernost vožnje po mestu

slabosti:

male gume, slabši oprijem, slabše zavore, slabše vzmetenje

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

mel Sym yojmaxa 250ccm...čisto spodoben moped, za denar ki ga plačaš, vendar v dvoje je hitro premalo, pa čeprav sva z ženo tudi bluzila po jadranki. če greš na maxija, vzemi 500ccm, bo bolje povlekel, bo mel močnejši okvir, boljše zavore itd...

da nadaljujem zgodbo, v treh mesecih sem se skuterja naveličal in v pol leta prodal in kupil 600ccm moped.

prednosti skuterja in slabosti v primerjavi z motorjem

komoditeta, prostor pod sedežem, ležernost vožnje po mestu

slabosti:

male gume, slabši oprijem, slabše zavore, slabše vzmetenje

Bi se strinjal vendar imaš pri motorjih udobje, itd, vendar je potem tukaj drug problem in to je cena ki je večja kot za skuter. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, car_freak pravi:

Bi se strinjal vendar imaš pri motorjih udobje, itd, vendar je potem tukaj drug problem in to je cena ki je večja kot za skuter. 

no, tut skuterji niso ravno poceni, ena yamaha tmax....je kr cifra, udobna pa kot mamin fotelj, športna, da vsacga 600ccm naserje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

no, tut skuterji niso ravno poceni, ena yamaha tmax....je kr cifra, udobna pa kot mamin fotelj, športna, da vsacga 600ccm naserje

Tmax ali pa BMW 650gt - moje sanje! Sam so pa tudi cene take, da samo gledaš...

Popravljeno . Popravil car_freak
slovnicna napaka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8. 2. 2016 at 0:34 PM, stenx said:

Evo nekako se ogrevam za symmaxim 400i, pa me zanima, če je ima kdo tak skuter ali kar koli od sym-a.

Sem malo bral teste v neki reviji, pa pravjo da je problem samo v predsodkoh, da ni slab skuter glede na to, da je 1000 € cenejši od konkurence.

izkušnje lastniko hvala lp

Pozdravljen,

če boš že kupoval SYM-a priporočam SYM MAYSIM 600i ABS. Nov pride dobrih 6500 euro. Tu je napisan test, ki sem ga sam delal in moram rečt, odličen skuter za majhen denar. 

http://maxiscooter.si/index.php/testi-2/682-sym-maxsym-600i-abs

 

LP

A.

1 minute ago, hoyla said:

Pozdravljen,

če boš že kupoval SYM-a priporočam SYM MAYSIM 600i ABS. Nov pride dobrih 6500 euro. Tu je napisan test, ki sem ga sam delal in moram rečt, odličen skuter za majhen denar. 

http://maxiscooter.si/index.php/testi-2/682-sym-maxsym-600i-abs

 

LP

A.

Sem bil mal prepozen....hehehehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni!

Sam sem motorist in skuterist. Vozil sem ogromno zadev na dveh kolesih in moram reči,da so me skuterji pozitivno presenetili. Seveda govorim o maksi skuterjih,ki se zelo razlikujejo tako po ceni,namembnosti,porabi in voznih lastnostih,da izgleda sploh ne omenjam. Sam se nagibam k udobju in tu so konkurenčni trije. Bmw , a mu ne zaupam,ker ima od kimkota mašino,kar se na njihovih motorjih ni ravno izkazalo,kakor tudi motor kimko kot celota ne, saj zaostaja močno za ostalimi po kvaliteti. Pa tudi kaj vse so obljubljali pri tej žlahtni znamki bmw je izdelek le senca tega.Potem je burman ki ,ki ima malce dražje vzdrževanje in v krmilu nimaš dovolj informacij iz ceste,sama oprema ki jo ima pa posledično kot uporabnik le redko koristiš. Potem je tu še honda ki pa je sinonim kvalitete,udobja in nizke porabe. Narejena je tako ,da viška opreme ni tudi sam videz ni kaj posebnegaa  zadeva pa zelo dobro funkcionira in vzdrževanje je minimalno,ter poraba ki se lahko giblje okoli 3.5l, je hvale vredna.T max je bolj športna varijanta in res kvaliteten ter lep motorček,a pri udobju se bolj nagiba k motorjem, v ta segment spada tudi integra ki je pol motor,pol skuter,pa vendar se vodi pod skuterje in je sila zanimiv in vozen koncept. Ostale žal sploh nebi omenjal v tem višjem rangu ,ker jo ne dosegajo tako po kvaliteti,voznih lastnostih kot tudi po agregatih. Govora je seveda o aktualnih novejših modelih 500-600kubikov.

Veliko je tudi s čem kupuješ-srcem očmi ali z glavo in kaj v dotičnem trenutku potrebuješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omenil bi še, da skuter na en cilinder ne zadostuje in poskrbi za tresljaje ,ki so v tem segmentu čisti višek. Za kratke fure je dobro vsako skropucalo le da te ne pusti na cesti. Za daljša potovanja pa je potrebno skrbno izbrati in ne le poslušati srce, ter naj vas oči ne zavedejo na svetleč dizajen in razne elektronske dodatke. 

Vem tudi sam sem nekoč tako zaletavo kupoval in posledično trpel zaradi vizualnega nakupa. Tudi izbire in testov ni bilo kot sedaj. Posledično je bila menjava motorja zelo pogosta in velikokrat draga izkušnja,zaradi servisov,nekvalitetnih izdelkov in izgube vrednosti motorja. Če kupiš skuter ga verjetno zaradi udobja ki ga nudijo in preprostosti vožnje in vzdrževanja le tega. Pa tudi sopotnik-sopotnica vam bosta hvaležna. Marsikatera žena ,ki "sovraži"motorje se omehča na udobnem skuterju,ki ima veliko odprtin za žensko"nujno"potovalno prtljago. Torej razmislek je na mestu. Pa srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi se čisto strinjal, da mora maxi skuter imeti 2 cilindra. Moj ima enega pa mi je čisto v redu. Je res, da je boljše, kot si rekel zaradi tresljajev. Vendar to no odločujočega pomena pri izbiri skuterja. 

Kar si rekel glede žensk vs motorjev oz skuterjev pa čisto drži! Moja se ni hotla vozit ko pa je vidla prostor za brisače sva bila takoj na poti na morje! :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa vam diši exkluziva pa poglejte za hondo ctx700,dn-01 ali vultusom,ki so redkost in zelo kvalitetni izdelki-motorji prihodnosti in so skorajda neomenjeni v čtivu motoristov in skuteristov zaradi nepoznavanja tehnikalij in motorjev samih. Torej ne bodite omejeni in se razsvetlite,razširite svoja obzorja. Kdor bi rad izstopal,kdor bi rad prihodnost že sedaj vam je na dosegu roke vsi ti motorji se lahko vozijo kot skuterji ali pa preko stikal prestavljate vizualno-tiptronik.Uživancija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, luxuz pravi:

Če pa vam diši exkluziva pa poglejte za hondo ctx700,dn-01 ali vultusom,ki so redkost in zelo kvalitetni izdelki-motorji prihodnosti in so skorajda neomenjeni v čtivu motoristov in skuteristov zaradi nepoznavanja tehnikalij in motorjev samih. Torej ne bodite omejeni in se razsvetlite,razširite svoja obzorja. Kdor bi rad izstopal,kdor bi rad prihodnost že sedaj vam je na dosegu roke vsi ti motorji se lahko vozijo kot skuterji ali pa preko stikal prestavljate vizualno-tiptronik.Uživancija.

Še dobro da imamo tebe Kolumbo :worship::OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, luxuz said:

Če pa vam diši exkluziva pa poglejte za hondo ctx700,dn-01 ali vultusom,ki so redkost in zelo kvalitetni izdelki-motorji prihodnosti in so skorajda neomenjeni v čtivu motoristov in skuteristov zaradi nepoznavanja tehnikalij in motorjev samih. Torej ne bodite omejeni in se razsvetlite,razširite svoja obzorja. Kdor bi rad izstopal,kdor bi rad prihodnost že sedaj vam je na dosegu roke vsi ti motorji se lahko vozijo kot skuterji ali pa preko stikal prestavljate vizualno-tiptronik.Uživancija.

Kljub nagnjenosti k izdelkom koncerna Honda mi na kraj pameti ne pride da bi želel voziti enega od teh treh. Že to da naj bi vožnja spominjala na skuter je zame povsem odvračajoče. Če je prihodnost taka sem obsojen na rabljen segment (tako ali drugače)., No bom vsaj imel dober izgovor zdaj za staro robo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarečenega kruha se največ poje:twak: Star slovenski pregovor,ki smo ga že vsi okusili tako ali drugače.

Pred leti bi se absolutno strinjal s teboj. Kot sem rekel pregovor deluje. Sam sem vozil dva od treh omenjenih in bil pozitivno presenečen. Kar se Janezek nauči-proba, to Janezek zna-pozna.Mokre želje mi predstavlja gold winga,a sem zadovoljen s tem kar mi trenutno finančno stanje dovoljuje oziroma sem pripravljen sklepati kompromise. Drugače pa je bila debata o skuterjih StaraFeltna in ne mislim te prepričevati v svoj prav,izrazil sem le svoje videnje iz izkušenj motorizma in skuterizma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti CTX se mi zdi da ne sodi ravno v kategorijo skuterjev. Enači ga edino avt. menjalnik. Vsepovsod ga primerjajo z "urban cruiser kategorijo", največkrat z Kwako vulcan s. Zadeva brez maske je na moč podobna vulcan s-ju. Z masko pa cruiser potovalnikom - baggerjem. Nebi jest to k skuterjem dajal. Tolk majo skupnega kot skuter in recimo aprilia Mana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!