Skoči na vsebino

Španija - Andaluzija


Priporočene objave

 

 

Prva resna tura 2016 bo Andaluzija v začetku aprila.

Tisti, ki ste jo že prevozili mi lahko svetujete kaj se mora videti, obiskati, pogledati, poskusiti itd. Predvsem me zanimajo take stvari, ki niso čisto v vsakem turističnem vodiču.

andaluciamap2.gif

bandera-de-andalucia.png

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, gaberkosir pravi:

Ceste okoli Ronde so fantastične.

 

Cela Andaluzija je fantastična in je samo od tvojega časa odvisno koliko jo boš videl :OK: ko si pa že tako blizu pa še skočiš do Algarve pa pravijo, da je še lepša od Andaluzije  :010 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, motolover pravi:

Do tja po AC: Genova-Barcelona-..?

Nič AC. Ryan air do Malage. Ni cajta zgublat dvakrat po tri dni za transfer. Po moji matematiki je rent cenejši.

pred 13 minutami, solorider pravi:

Cela Andaluzija je fantastična in je samo od tvojega časa odvisno koliko jo boš videl :OK: ko si pa že tako blizu pa še skočiš do Algarve pa pravijo, da je še lepša od Andaluzije  :010 

Žal bo premalo časa, vendar je Portugalska v načrtih prihodnja leta.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg "železnega repertoarja" priporočam ogled manjših krajev/vasi, običajno so na griču in zelo lepo urejeni, dobra hrana, vino in prijazni ljudje (npr: Vejer de la Frontera, blizu Jereza)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, motolover pravi:

Sama pot gor-dol res nekaj stane. Gorivo za 5.000km in cestnine. 

Ja in 4x spanje, 6 dni hrana in največji strošek pijača za teh šest dni. Če vse to seštejem je rent prava "sitnica".

pred eno uro, nemo pravi:

Poleg "železnega repertoarja" priporočam ogled manjših krajev/vasi, običajno so na griču in zelo lepo urejeni, dobra hrana, vino in prijazni ljudje (npr: Vejer de la Frontera, blizu Jereza)

Hvala za namig. Sem že na guglu-zemlja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mi odštartamo v te konce... si bomo pa pot "skrajšali" s trajektom Livorno - Barcelona - Livorno (170 € povratna). Med odhodoma imamo čistih 10 dni vožnje... Konec aprila in začetek maja... Podali se bomo pa do Gibraltarja, Algarve,.. in po Portugalski do Cabo da Roca... in malo cik-caka po Španiji... obala, puščava, Sierra Nevada...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, ferek pravi:

Tudi mi odštartamo v te konce... si bomo pa pot "skrajšali" s trajektom Livorno - Barcelona - Livorno (170 € povratna). Med odhodoma imamo čistih 10 dni vožnje... Konec aprila in začetek maja... Podali se bomo pa do Gibraltarja, Algarve,.. in po Portugalski do Cabo da Roca... in malo cik-caka po Španiji... obala, puščava, Sierra Nevada...

Vse to v 10. dneh? :grupni: Saj se da, samo vidiš pa nič. Ali je pa z menoj neki narobe, izlet ( "turistično potovanje" ) si jaz očitno predstavljam drugače.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 2. 2016 at 10:03, tonystx pravi:

Nič AC. Ryan air do Malage. Ni cajta zgublat dvakrat po tri dni za transfer. Po moji matematiki je rent cenejši.

Tole zgleda pa zelo zanimiva opcija, z letalom do Malage in tam rent-a moto. Koliko je ocena stroška za letalo + rentanje motorja? S tem se (kot navajaš) izogneš 4x nočitev + 6 dni potovanja + 5000km (benz, cestnine) do Malage in nazaj. Kako si pa rentanje motorja uredil, preko kakšne agencije ali solo?

V Veroni na Bike expo sem letos videl kar nekaj agencij, ki rihtajo fure po Evropi in Ameriki. Škoda, da se še pri nas kdo kaj podobnega ne spomni...

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, izibajker pravi:

. . . .

. . . .

Škoda, da se še pri nas kdo kaj podobnega ne spomni...

 

Ti bo verjetno @bladzo kaj več povedal, . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, izibajker pravi:

V Veroni na Bike expo sem letos videl kar nekaj agencij, ki rihtajo fure po Evropi in Ameriki. Škoda, da se še pri nas kdo kaj podobnega ne spomni...

In kaj bi ti to pri nas pomagalo?

Če greš v Španijo ga verjetno najameš tam?

Ali bi imel samo "posrednika" , da ureja namesto tebe? Samo če imaš tako preveč denarja, mi lahko verjameš, da ni problem najeti motorja (kjerkoli) . Je pa bolj "komot" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa še štirje smo letos januarja še malo drugačno varianto ubral. Motorje smo iz Slovenije poslal v Barcelono s kamionom, mi pa zadaj z Rynairom do Barcelone kjer smo jih prevzeli. Potem pa smo šli do Gibraltarja pa nazaj do Barcelone in potem isti postopek domov. Meni je bila to zlo dobra varianta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, franc pravi:

In kaj bi ti to pri nas pomagalo?

Če greš v Španijo ga verjetno najameš tam?

Ali bi imel samo "posrednika" , da ureja namesto tebe? Samo če imaš tako preveč denarja, mi lahko verjameš, da ni problem najeti motorja (kjerkoli) . Je pa bolj "komot" .

lp

Jaz sem se skozi Andaluzijo že peljal, ampak z Range Roverjem na poti v Maroko. Bi z veseljem kdaj tam še z bajkom zakruzal, se mi pa ne da 5000km delat samo za pot tja in nazaj... Ne gre samo za najem motorja kjerkoli. Dober 7-10 dnevni paket za spodobno ceno, pa komplet organizacija, prevozi, prenočišča, ogledi lokalnih znamenitosti...To bi pa že koga pritegnilo, tudi pri nas. Te bolj oddaljene destinacije (Portugalska, Andaluzija...) so atraktivne od pomladi do jeseni...

pred 24 minutami, AK84 pravi:

Jaz pa še štirje smo letos januarja še malo drugačno varianto ubral. Motorje smo iz Slovenije poslal v Barcelono s kamionom, mi pa zadaj z Rynairom do Barcelone kjer smo jih prevzeli. Potem pa smo šli do Gibraltarja pa nazaj do Barcelone in potem isti postopek domov. Meni je bila to zlo dobra varianta.

Si lahko stroškovno malo bolj konkreten (cene kamionskih prevozov motorjev), pa kako je bilo treba urejat papirje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, izibajker pravi:

Jaz sem se skozi Andaluzijo že peljal, ampak z Range Roverjem na poti v Maroko. Bi z veseljem kdaj tam še z bajkom zakruzal, se mi pa ne da 5000km delat samo za pot tja in nazaj... Ne gre samo za najem motorja kjerkoli. Dober 7-10 dnevni paket za spodobno ceno, pa komplet organizacija, prevozi, prenočišča, ogledi lokalnih znamenitosti...To bi pa že koga pritegnilo, tudi pri nas. Te bolj oddaljene destinacije (Portugalska, Andaluzija...) so atraktivne od pomladi do jeseni...

 

Pa saj to ti naredijo praktično vsi ponudniki izposoje. Večina jih nudi celo vodene oglede (samo so cene za naše razmere "božjastne" ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, AK84 pravi:

Jaz pa še štirje smo letos januarja še malo drugačno varianto ubral. Motorje smo iz Slovenije poslal v Barcelono s kamionom, mi pa zadaj z Rynairom do Barcelone kjer smo jih prevzeli. Potem pa smo šli do Gibraltarja pa nazaj do Barcelone in potem isti postopek domov. Meni je bila to zlo dobra varianta.

Daj tole mal bolj konkretno opredeli... predvsem glede cen... Moja varianta do Barcelone in nazaj je sledeča: 170 € trajetkt + 60 € cestnina + 100 € gorivo... Skupaj cca 330 €, "potuješ" pa cca 2 dni v vsako smer... Koliko te je prišlo letalo + kamion in kako si logistično zadeve izpeljal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 2. 2016 at 10:03, tonystx pravi:

Nič AC. Ryan air do Malage. Ni cajta zgublat dvakrat po tri dni za transfer. Po moji matematiki je rent cenejši.

 

PAMETNO, če nimaš časa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, izibajker pravi:

Tole zgleda pa zelo zanimiva opcija, z letalom do Malage in tam rent-a moto. Koliko je ocena stroška za letalo + rentanje motorja? S tem se (kot navajaš) izogneš 4x nočitev + 6 dni potovanja + 5000km (benz, cestnine) do Malage in nazaj. Kako si pa rentanje motorja uredil, preko kakšne agencije ali solo?

V Veroni na Bike expo sem letos videl kar nekaj agencij, ki rihtajo fure po Evropi in Ameriki. Škoda, da se še pri nas kdo kaj podobnega ne spomni...

Prva stvar: Pri nas to obstaja ampak kolikor vem slovenskih turistov imajo bore malo ali nič.

Avio karta iz Benetk za dve osebi in prtljago cca 290 €.

Najem motorja urejen sicer v Münchnu ampak motorji bodo od Hispania Tours in stane 111 € na dan. V Münchnu mi je rezervacija uspela bolje samo zaradi jezika. Po špansko znam samo "ola" (ostalo se bom navadu dva dni pred odhodom).

pred 1 uro, ferek pravi:

Daj tole mal bolj konkretno opredeli... predvsem glede cen... Moja varianta do Barcelone in nazaj je sledeča: 170 € trajetkt + 60 € cestnina + 100 € gorivo... Skupaj cca 330 €, "potuješ" pa cca 2 dni v vsako smer... Koliko te je prišlo letalo + kamion in kako si logistično zadeve izpeljal?

Če bi šel do Barcelone bi šel s svojim motorjem. Do Malage je pa še celih 1000 km. Za primerjavo toliko kot je iz Lj. do Berlina. Se pravi + še en dan + cestnine + gorivo. Prehranjevanja nisi upošteval in dva dni na trajektu nimaš kaj drugega za počet kot u salonu pit, to je pa hud strošek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, basbas pravi:

Pa    Sierra  nevade  ne pozabi   ni glih dolomiti  ampak za španijo  ok.

Ne bom pozabu ! Pogledat grem al je boljš al slabš od Dolomitov. Velefique, Los Filabres in Grazalema znajo bit boljš...............ampak, bomo vidl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nori prijatelj, drugače upokojenec, je šel z RTjem do Gibraltarja in nazaj v petih dneh. Ko sem ga vprašal zakaj je rekel, da je hotel videti Gibraltar in se malo navoziti. Na koncu je priznal, da je bila huda :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, motolover pravi:

Moj nori prijatelj, drugače upokojenec, je šel z RTjem do Gibraltarja in nazaj v petih dneh. Ko sem ga vprašal zakaj je rekel, da je hotel videti Gibraltar in se malo navoziti. Na koncu je priznal, da je bila huda :)

 

Dobro si ga opisal :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Scarabeo 500 pravi:

Dobro si ga opisal :D.

Ja, ampak tko je.Če ga danes vprašaš, kako je blo, bo ziher reku , super.Pa prav ma.Tisto slabo kr pozabiš.

Mene bi sam motilo, če bi bil sam.Tko vsaj zvečer spiješ par pirov v družbi, pa je takoj boljš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, franc pravi:

Pa saj to ti naredijo praktično vsi ponudniki izposoje. Večina jih nudi celo vodene oglede (samo so cene za naše razmere "božjastne" ) .

V mislih sem imel, da (morda ponudnik izposoje motorjev) naredi kompleten paket za neko manjšo skupino, za neko ruto v vnaprej določenih terminih. Pa da v smislu "vodeni ogledi" v to karavano vključi tudi svoj kombi kot logistično pomoč, morda pelje tudi pijačo, šotore... Skratka, da je to nek fleksibilen organizator, ki zaradi vsega naštetega lahko tudi stroške optimira, pa da je cela zadeva res nek dogodek, zgodba....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!