Skoči na vsebino

Bosna


dašenka

Priporočene objave

  • 4 tedne pozneje...
pred 8 minutami, motolover pravi:

Kam v Travniku na čevape?

Google mi je tole splunil:  Cevabdzinica Hari

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namesto googla pogledas eno stran nazaj :P

Na, pa klikni tole, da ne bos brskal...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, Travnik ni glih Bascarsija... voha se u glavnem smog z glavne ceste. Sori, ampak za tega Harija nikad cuo. Morda je tud ok, neb vedu. Bajro je zrihtana cevabdzinica u marmorju, pa cista. Velik vrt in parkirisce. Zraven je Becka kafana, lepo (skoraj originalno) obnovljena stara stavba. Super ambient, dobre tortice, tud kaksna greha vredna kelnarca se najde. To je tud od Bajre. Aja, ne, nimam procentov od njega.... :P Cevapi pri njih so spodobni - sploh pa se mi zdi fajn, ker imajo v lasti veliko verigo mesnic.. tako da predvidevam, da zase obdrzijo dobre sestavine, "srot" pa raje prodajo drugim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Hari v Travniku velja za enega boljših....

Popravljeno . Popravil notranc
vel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 9. 2016 at 21:49, motolover pravi:

Hvala ekipa. Jutri se peljem skozi in bo ravno pravi čas za obrok. Bom poročal kam me je zaneslo.

Dolgo ti ješ te čevapčiče!  :fredyjecar:  Da bi kaj z nami delil to pa ne!  :mad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

48 minutes ago, solorider said:

Dolgo ti ješ te čevapčiče!  :fredyjecar:  Da bi kaj z nami delil to pa ne!  :mad:

Prišel šele včeraj pozno zvečer domov, zato nisem nič poročal.  Bosna je bila preblizu, zato sem zavil še v Srbijo, Črno goro in Albanijo. Se nisem ustavil v Travniku, ker je preblizu Sarajeva, pojedel raje prej v Bihaću (Panache). 

Taki so bili pa v Srbiji v Zlatiboru.

IMG_4987_zpsdbhykyxs.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://siol.net/trendi/potovanja/v-bih-zaceli-graditi-najvecje-turisticno-sredisce-na-balkanu-426105

Ne vem no, mislim da to pa res ni za nikamor - ta kič sodi mogoče k njim, tukaj pa naj bi bila doma drugačna arhitektura. je pa zadeva po moje večplastna: denarja imajo (zaenkrat) na vagone, pa ga sedaj plasirajo ali celo perejo izven arabije; potem je tu vpliv in širjenje njihovih "vrednot" v EU, ....

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Fazer03 pravi:

http://siol.net/trendi/potovanja/v-bih-zaceli-graditi-najvecje-turisticno-sredisce-na-balkanu-426105

Ne vem no, mislim da to pa res ni za nikamor - ta kič sodi mogoče k njim, tukaj pa naj bi bila doma drugačna arhitektura. je pa zadeva po moje večplastna: denarja imajo (zaenkrat) na vagone, pa ga sedaj plasirajo ali celo perejo izven arabije; potem je tu vpliv in širjenje njihovih "vrednot" v EU, ....

 

Še malo pa nam ne bo več potrebno v Dubai. Kar se je letos dogajalo v Bosni - prava invazija, niti pod razno si ne more človek predstavljati.

Tvoji zemljevidi so resnično zelo dobri - mislim tiste narisane na roko. Veščina, ki je večina ne zna uporabljati. :OK:

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn potopis! Mraz pa ja, cez dan se nekako gre...  Eno vprasanjce: a se da zdaj v Titov bunker kar uletet (brez silnih najav, kot je bilo vcasih)?

Bob steza pa... vprasani pa ziher ni bil domacin, ce se "priseljenci" to vemo. Bila sta cisto blizu, vidim po sliki, da sta bila pri spomeniku bob steze. Tam pri "spomeniku" je krizisce (kontra od hotela Pino), kjer gre asfaltirana cesta cca 500 m, in te pripelje do steze. Ce hoces na vrh, je se cca 200m voznje (asfalt). Pa drugic... Je pa treba it tja podnevi, ko je v okolici kaj ljudi (dokaj priljubljen plac za razne lopovscine).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Sitko pravi:

Fajn potopis! Mraz pa ja, cez dan se nekako gre...  Eno vprasanjce: a se da zdaj v Titov bunker kar uletet (brez silnih najav, kot je bilo vcasih)?

Bob steza pa... vprasani pa ziher ni bil domacin, ce se "priseljenci" to vemo. Bila sta cisto blizu, vidim po sliki, da sta bila pri spomeniku bob steze. Tam pri "spomeniku" je krizisce (kontra od hotela Pino), kjer gre asfaltirana cesta cca 500 m, in te pripelje do steze. Ce hoces na vrh, je se cca 200m voznje (asfalt). Pa drugic... Je pa treba it tja podnevi, ko je v okolici kaj ljudi (dokaj priljubljen plac za razne lopovscine).

Ja zjutraj in zvečer je kazalo tam 6-7 stopinj, če k temu dodaš še vlago od rek in jezer in mal višjo nadmorsko dobiš idealno kombinacijo, da rataš pingvin ....ampak zimske rokavice, gretje ročk in dežjak povrh usnja malo omilijo zadevo, ni pa luštno......za ogled bunkerja sva dva dni prej poklicala turist infocenter Konjic (cifra na netu od bunkerja) in je teta rekla, da imajo oglede ob 10.00 in 12.00 in naj dan prej najaviva prihod prek sms-a. Drugač je bolj kot ne za skupine, midva sva se pol prključla enim.

Za bob stezo sva zdj po netu našla, da sva bila čisto blizu, sm ko sva tam lutala sem in tja naju ni noben znal usmerit pa sva jih kar nekaj vprašala, naj bi bli clo domačini tam.....pa drugič. Folka pa neomejeno na Jahorini, gužva na polno, ker mal prej je tud nek nov center z neko sankaško progo, k pr nas na Rogli.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, SharpNinja said:

Ja zjutraj in zvečer je kazalo tam 6-7 stopinj, če k temu dodaš še vlago od rek in jezer in mal višjo nadmorsko dobiš idealno kombinacijo, da rataš pingvin ....ampak zimske rokavice, gretje ročk in dežjak povrh usnja malo omilijo zadevo, ni pa luštno......za ogled bunkerja sva dva dni prej poklicala turist infocenter Konjic (cifra na netu od bunkerja) in je teta rekla, da imajo oglede ob 10.00 in 12.00 in naj dan prej najaviva prihod prek sms-a. Drugač je bolj kot ne za skupine, midva sva se pol prključla enim.

Za bob stezo sva zdj po netu našla, da sva bila čisto blizu, sm ko sva tam lutala sem in tja naju ni noben znal usmerit pa sva jih kar nekaj vprašala, naj bi bli clo domačini tam.....pa drugič. Folka pa neomejeno na Jahorini, gužva na polno, ker mal prej je tud nek nov center z neko sankaško progo, k pr nas na Rogli.

 

Jah, zal... Arabci imajo polno rit kesha, pa ga serjejo po BiH. No ja, saj tole (link) pa obliznji Pino hotel sta se OK, napram t.i. resortom. Se malo, pa se bo zacelo muditi jugonostalgikom na obisk pristnega... (me spomne na strah amerikanizacije Kube)

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, Snecer pravi:

na sliki gori sta slikala "vhod" do bob steze :)

No za drugič veva kam....mislm, kje ste bli prej,da nama ni noben povedal hahaha.....ja drugač tele olimpijske objekte bi se jim splačal obnovit, so na lepih mestih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, SharpNinja pravi:

No za drugič veva kam....mislm, kje ste bli prej,da nama ni noben povedal hahaha.....ja drugač tele olimpijske objekte bi se jim splačal obnovit, so na lepih mestih.

 

uporabljata gps? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, SharpNinja pravi:

 

 Na poti sva imela plan pogledat še plavajoče mline na Plivi pa jih nisva našla, v tisti megli in mrazu mi je blo pa tud čist vseen, če jih vidim al pa ne :ras:, pa drugič. Pol pa sam še via domov čez Mrkonjič Grad ---

Mline na Plivi ni problem najti, pa če tudi je megla. Stvar je dokaj zanimiva, sploh če jih vidiš prvič. Upam, da misliš te mline, ki prilagam sliko ... bil 3x tam in vedno lušten (v hotelu tam blizu sem spal) . Kot si omenila, so na cesti v smeri Mrkonjič Grada.

Znamenite cerkve v Mrkonjič Gradu nisi opazla? Skoraj ne moreš zgrešit. Takoj za modrim mostom se ustaviš in imaš pregled na celim Mrkonjič gradom ... v ospredju pa je cerkev, ki ima zlate strehe (pravo zlato) ... prilagam sliko, tudi sam sem bil presenečen in navdušen. Hehe ... pri nas bi jo takoj obiskali "brazilci".

Vodenice na Plivi ...

23340705.jpg

 

CERKEV - Mrkonjič Grad - strehe in obrobe iz zlata

23340732.jpg

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!