Skoči na vsebino

Takojšen odvzem motorja


Angiiie

Priporočene objave

Prvo kot prvo bi vas rad lepo pozdravil če sem postal v napačni topic se opravičujem namreč nisem nekaj veliko gor na temu forumu pred kratnim sem kupil predelan skuter peda italijanski skuter 25kmh z homologacijo prvi lastnik ga je predelal z tem da je dal novi 70ccm cilinder kit ter športno cdi enoto kar je pomagalo skuterju dosečti preko 90kmh... Torej par dni po tem ko sem ga kupil sem se vozil po cesti in naletel na radar na omejitev 70kmh sem pripeljal 54. Policist me je ustavil in zahteval izpit ter prometne papirje rekel sem da jih nimam ker je 25tka nisem videl radarja nevem kako je lahko on mene nato mi je pokazal radar ter je pisalo 54kmh na njemu in so se mi samo zasvetle oci in sem rekel pričo njega jebiga kaj naj drugega zdaj rekel je zakaj skuter gre tolko rekel sem da sem ga kupil predelanga itd malo sem se naredil idiota ter da jaz to neznam naredit nazaj na normalno nato je policist šel v avto ter nekaj minut potem me poklical k avtu ter hotel da mu izročim kontaktni ključ jaz seveda sem ker nisem vedel kaj naj nardim saj je bil prvi prometni prekršek rekel je da ga bodo dali na izrednega tehničnega in sem ga vprašal ali lahko jaz to nardim sam? trdil je da ne da bo to policija naredla in mi nikakor ni pustil torej takojšen odzvem motorja je bil zdaj je že 1 tedn od tege kar je blo imam samo dokazilo od vzema vozila in nič drugega, Skuter je sedaj na deponiji pri ANB Trade stranice že en teden.

Torej zanima me naslednje za kazen vem predelava motorja v višini 500/450€ to mi je že policist rekel zanima me je možnost da dobim motor nazaj? namreč lastnik mi je dal original dele za njega zraven motor je homologiran imam vse papirje za njega itd. zanimajo me tudi naslednji postopki kaj bodo sedaj naredili ker sem čist zgubljen in me zanima ali je kdo mel že takšne probleme hvala:)

 

Bres neomestnih komentarjov prosim.

Popravljeno . Popravil Angiiie
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne umestnih odgovorov za to "spakedranščino" ki si jo napisal in ki si jo storil, ne boš dobil.

Jebi ga "pljuni istini u oči" in pojej kar si si skuhal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, drmr69 said:

ne umestnih odgovorov za to "spakedranščino" ki si jo napisal in ki si jo storil, ne boš dobil.

Jebi ga "pljuni istini u oči" in pojej kar si si skuhal.

Plačal bom za kar sem naredil nismo pri slovenščini v osnovni šoli za " spakedranščino " lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Angiiie pravi:

...nismo pri slovenščini v osnovni šoli za " spakedranščino " lp.

:eek:

Niti predstavu se še nisi, pa že pametuješ... :OK:

 

Če se boš malo lepše obnašal, bo mogoče celo naš g. dežurni policist dešifriral to tvoje sporočilo ter ti podal kakšen citat iz zakona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Ferrarist said:

:eek:

Niti predstavu se še nisi, pa že pametuješ... :OK:

 

Če se boš malo lepše obnašal, bo mogoče celo naš g. dežurni policist dešifriral to tvoje sporočilo ter ti podal kakšen citat iz zakona.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na polovici nehal brat, ker se bere kot neskončen stavek :)

Vstavi vejice, da bo malo bolj razumljivo in lažje za brat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro no ,prosi za pomoč mi ga pa ubijamo s Slovenščino . Če bi kaj vedel o scooterjih bi ti pomagal ,za policijsko stran pa kontaktiraj Borutta ,to je Ferarist mislil z dežurnim policajem . 

Je taprav dec in vem da ti bo odgovoril po črki zakona .

lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, drmr69 pravi:

ne umestnih odgovorov za to "spakedranščino" ki si jo napisal in ki si jo storil, ne boš dobil.

Jebi ga "pljuni istini u oči" in pojej kar si si skuhal.

Stavek začnemo z veliko začetnico,ko smo že pri pravopisu.

Vsak naj najprej pomete pred svojim pragom.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policija ti bo dala skuter na izredni tehnični pregled, kjer bodo ugotovili kakšne predelave so bile narejene, nato pa na servis, kjer ga bodo na tvoje stroške predelali nazaj v originalno stanje.

Plačal boš torej kazen + stroške pregleda + stroške predelave + stroške deponiranja vozila ...

Več in bolj uradno pa bo znal Borutt povedat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, blindek pravi:

Na polovici nehal brat, ker se bere kot neskončen stavek :)

Vstavi vejice, da bo malo bolj razumljivo in lažje za brat

Ma na kakšni polovici, po prvih 5 besedah me je minilo dešifriranje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom napisal nekoliko pozneje, ker moram sedaj spraviti nekoga v dobro voljo. Mislim, da me bodo od navdušenja in vriskanja bolela ušesa :P.

Lahko pa samo namignem, da je vse skupaj nekoliko drugače, kot je bilo narejeno in, kot ste pisali. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

borutt: Lahko malo več napišeš na temo predelanih mopedov, ki presegajo 45kmh, kakšen je postopek če te naprimer ustavi policija ti pa se nomalno pelješ 45kmh ali majn njemu pa se zdi da je moped predelan.

 

sry za off.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 3. 2016 at 16:59, Angiiie pravi:

Prvo kot prvo bi vas rad lepo pozdravil če sem postal v napačni topic se opravičujem namreč nisem nekaj veliko gor na temu forumu pred kratnim sem kupil predelan skuter peda italijanski skuter 25kmh z homologacijo prvi lastnik ga je predelal z tem da je dal novi 70ccm cilinder kit ter športno cdi enoto kar je pomagalo skuterju dosečti preko 90kmh... Torej par dni po tem ko sem ga kupil sem se vozil po cesti in naletel na radar na omejitev 70kmh sem pripeljal 54. Policist me je ustavil in zahteval izpit ter prometne papirje rekel sem da jih nimam ker je 25tka nisem videl radarja nevem kako je lahko on mene nato mi je pokazal radar ter je pisalo 54kmh na njemu in so se mi samo zasvetle oci in sem rekel pričo njega jebiga kaj naj drugega zdaj rekel je zakaj skuter gre tolko rekel sem da sem ga kupil predelanga itd malo sem se naredil idiota ter da jaz to neznam naredit nazaj na normalno nato je policist šel v avto ter nekaj minut potem me poklical k avtu ter hotel da mu izročim kontaktni ključ jaz seveda sem ker nisem vedel kaj naj nardim saj je bil prvi prometni prekršek rekel je da ga bodo dali na izrednega tehničnega in sem ga vprašal ali lahko jaz to nardim sam? trdil je da ne da bo to policija naredla in mi nikakor ni pustil torej takojšen odzvem motorja je bil zdaj je že 1 tedn od tege kar je blo imam samo dokazilo od vzema vozila in nič drugega, Skuter je sedaj na deponiji pri ANB Trade stranice že en teden.

Torej zanima me naslednje za kazen vem predelava motorja v višini 500/450€ to mi je že policist rekel zanima me je možnost da dobim motor nazaj? namreč lastnik mi je dal original dele za njega zraven motor je homologiran imam vse papirje za njega itd. zanimajo me tudi naslednji postopki kaj bodo sedaj naredili ker sem čist zgubljen in me zanima ali je kdo mel že takšne probleme hvala:)

 

Bres neomestnih komentarjov prosim.

 

pred 14 urami, boych pravi:

Policija ti bo dala skuter na izredni tehnični pregled, kjer bodo ugotovili kakšne predelave so bile narejene, nato pa na servis, kjer ga bodo na tvoje stroške predelali nazaj v originalno stanje.

Plačal boš torej kazen + stroške pregleda + stroške predelave + stroške deponiranja vozila ...

Več in bolj uradno pa bo znal Borutt povedat.

23. člen

(zaseg motornega vozila)

(1) Policist zaseže vozniku motorno vozilo, s katerim je bil zaloten pri storitvi hujšega prekrška in je izpolnjen eden od naslednjih pogojev:

1.     če je bil storilec kot voznik motornega vozila v zadnjih dveh letih najmanj trikrat pravnomočno kaznovan za prekršek:

-  prekoračitve dovoljene hitrosti v območju za pešce ali v območju umirjenega prometa za več kot 20 km/h,

-  prekoračitve dovoljene hitrosti na cesti v naselju za več kot 30 km/h,

-  prekoračitve dovoljene hitrosti na cesti zunaj naselja za več kot 40 km/h,

-  prekoračitve dovoljene hitrosti na avtocesti ali hitri cesti za več kot 50 km/h,

-  vožnje pod vplivom alkohola,

-  vožnje pod vplivom prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil in drugih psihoaktivnih snovi ali

-  odklonitve odrejenega preverjanja psihofizičnega stanja;

2.     če se storilcu izvršuje kazen oziroma sankcija prepovedi vožnje motornega vozila;

3.     če je storilcu začasno odvzeto vozniško dovoljenje, se mu izvršuje varnostni ukrep odvzema vozniškega dovoljenja ali sankcija prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja oziroma prepoved uporabe vozniškega dovoljenja;

4.     če je storilec kljub prepovedi nadaljnje vožnje vožnjo nadaljeval ali ponovil prekršek, zaradi katerega mu je bila prepovedana nadaljnja vožnja;

5.     vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil tiste kategorije oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki jo vozi.

(2) Zaseženo motorno vozilo je treba takoj oddati sodišču, ki je pristojno za postopek o prekršku, lahko pa se do izdaje sodbe o prekršku hrani pri policiji.

(3) Ob zasegu vozila policija odvzame registrske tablice vozila in jih pošlje upravni enoti, kjer ima lastnik vozila prebivališče ali sedež. Upravna enota podatek o zasegu vozila vnese v evidenco registriranih vozil, ob vrnitvi vozila lastniku pa ta vpis izbriše.

(4) Za hujši prekršek se šteje prekršek, za katerega je predpisana stranska sankcija najmanj treh kazenskih točk v cestnem prometu ali stranska sankcija prepovedi vožnje motornega vozila. Za hujši prekršek se šteje tudi vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil tiste oziroma tistih kategorij, v katero spada vozilo ali skupina vozil, ki ga vozi voznik v času prekrška, vožnja vozila v času izvrševanja prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja oziroma prepoved uporabe vozniškega dovoljenja.

 

Člen s pooblastilom o zasegu motornega vozila. Nikjer ni omenjena predelava in ostale rokodelske spretnosti domačih mojstrov v želji prehiteti konjsko vprego. Je kdo opazil, da je v členu omenjeno motorno vozilo ? 

 

13.  »kolo« je enosledno ali dvosledno vozilo z najmanj dvema kolesoma, ki ga poganja voznik z lastno močjo ali s pomočjo pomožnega motorja, s katerim lahko doseže hitrost največ 25 km/h;

13.   »moped« (»kolo z motorjem«) je motorno vozilo z dvema ali tremi kolesi, katerega delovna prostornina motorja na prisilni vžig ne presega 50 ccm ali moč motorja na kompresijski vžig ali trajna nazivna moč elektromotorja ne presega 4 kW in pri katerem konstrukcijsko določena hitrost ne presega 45 km/h;

17.   »motorno vozilo« je vozilo, namenjeno vožnji po cesti z močjo lastnega motorja, razen tirnih vozil in koles s pomožnim motorjem;

19. člen

(predelana in popravljena vozila)

(1) Postopek posamične odobritve predelanega vozila se izvede tudi za vozilo, katerega skladnost s predpisi je že bila ugotovljena, če je bila na njem pozneje narejena predelava (v nadaljnjem besedilu: predelano vozilo), ki ustreza vsaj enemu od naslednjih pogojev:

1.      se nanaša na podatke, evidentirane v postopku registracije vozila;

2.      vpliva ali bi lahko vplivala na homologirane dele vozila;

3.      vpliva ali bi lahko vplivala na varnost vozila.

(2) Zamenjava katerega koli dela vozila z njegovim nadomestnim delom, razen dela, na katerem je identifikacijska številka vozila, se ne šteje za predelavo na vozilu.

(3) Za predelavo po prvem odstavku tega člena se ne štejejo opravljene spremembe na vozilu iz 53. in 54. člena tega zakona.

(4) Predelave in spremembe na vozilu, ki pomenijo poslabšanje njegovih varnostnih ali okoljevarstvenih lastnosti, niso dovoljene.

(5) Postopek posamične odobritve popravljenega vozila se izvede za vozilo, ki je bilo napoteno na posamično odobritev skladno z določbo 1. točke četrtega odstavka 75. člena tega zakona.

(6) Z globo 4000 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik ali posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, ki ravna v nasprotju s četrtim odstavkom tega člena, njihova odgovorna oseba pa z globo 400 eurov. Z globo 400 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki ravna v nasprotju s četrtim odstavkom tega člena.

(7) Z globo 4000 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik ali posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, ki uporablja v prometu vozilo, ki je bilo predelano, pa ta predelava ni bila v skladu s prvim odstavkom tega člena odobrena oziroma sprememba iz 53. člena tega zakona ni bila vpisana v evidenco, njihova odgovorna oseba pa z globo 400 eurov. Z globo 400 eurov se kaznuje za ta prekršek lastnik oziroma uporabnik vozila, če je fizična oseba.

48. člen

(preverjanje tehnične brezhibnosti vozil)

Tehnična brezhibnost vozil, udeleženih v cestnem prometu, se preverja s tehničnim pregledom, ki pomeni postopek, s katerim strokovna organizacija ugotavlja podatke o vozilu, stanje delov, naprav in opreme vozila in izpolnjevanje drugih zahtev za vozilo, določenih s tem zakonom in na njegovi podlagi izdanimi predpisi.

49. člen

(vrste tehničnih pregledov)

(1) Vozila, ki so udeležena v cestnem prometu, razen motokultivatorjev in delovnih strojev, so pregledana na tehničnih pregledih v rokih, določenih v 50. členu tega zakona.

(2) Vozila so pregledana na izrednih tehničnih pregledih, če so pri opravljanju nadzora napotena nanj v skladu s 73. ali 75. členom tega zakona. Opravljen izredni tehnični pregled ne vpliva na roke za izvedbo tehničnih pregledov.

 

Vidimo, da se tehnično brezhibnost vozil ugotavlja s tehničnim pregledom. Prav tako lahko vidimo, da sta dve vrsti tehničnih pregledov in sicer redni tehnični pregled in izredni tehnični pregled. In nas sedaj zanima izredni tehnični pregled. V 2. odstavku se omenja napotitev in 73. ter 75. člen, kjer naj bi bila zakonska podlaga za napotitev na izredni tehnični pregled. 

73. člen

(nadzor, ki ga opravlja policija)

(1) Policija nadzira izvajanje tega zakona v okviru nadzora cestnega prometa in nadzora varnostnih elementov na traktorjih pri opravljanju kmetijskih ali gozdarskih del.

(2) Policist lahko zaseže vozilo, ki je predelano tako, da presega največjo moč motorja ali največjo konstrukcijsko hitrost, določeno v homologacijskih dokumentih vozila, če predelava ni bila odobrena v skladu z 19. členom tega zakona, ali največjo konstrukcijsko hitrost, določeno v predpisih o homologaciji, za posamezno kategorijo vozil.

(3) Zaseženo vozilo se praviloma odda sodišču, pristojnemu za postopek o prekršku, lahko pa se do izdaje odločbe o prekršku hrani pri policiji.

(4) Ob zasegu vozila policija odvzame registrske tablice vozila in jih pošlje upravni enoti, v kateri ima lastnik vozila prebivališče ali sedež. Upravna enota podatek o zasegu vozila vnese v evidenco registriranih vozil, ob vrnitvi vozila lastniku pa ta vpis izbriše.

 

Sedaj pa poglejmo pooblastilo iz 73. člena. Jaz berem in preberem, da lahko policist zaseže predelano vozilo, katero je močnejše ali hitrejše. Nikjer pa ne piše, da policist v primeru suma na predelavo, s katero neko vozilo doseže nadzvočno hitrost, odredi izredni tehnični pregled. Torej ta člen ni pooblastilo, s katerim bi policist odredil izredni tehnični pregled zaradi predelave. Poglejmo še 75. člen.

75. člen

(ukrepi v cestnem nadzoru in pri opravljanju del)

(1) Inšpektor ali policist lahko pri opravljanju svojih nalog izloči iz prometa ali prepove uporabo pri opravljanju del vozilu:

1.      ki ni tehnično brezhibno;

2.      ki je tako poškodovano v prometni nesreči, da ni sposobno za varno udeležbo v cestnem prometu;

3.      katerega skladnost s predpisanimi zahtevami ni bila ugotovljena v skladu s tem zakonom in predpisi, izdanimi na njegovi podlagi;

4.      ki ne izpolnjuje posebnih tehničnih zahtev za namen, za katerega se uporablja;

5.      ki je predelano ali spremenjeno v nasprotju s predpisi;

6.      pri katerem vgrajeni deli niso homologirani za to vozilo, čeprav bi morali biti;

7.      ki ni registrirano ali nima veljavnega dovoljenja za preskusno vožnjo ali za katero je potekla veljavnost prometnega dovoljenja;

8.      katerega voznik ovira ali ne omogoči izvedbe inšpekcijskega pregleda;

9.      ki ni obvezno zavarovano v skladu s predpisi;

10.   za katero niso poravnane obveznosti plačila letne dajatve za uporabo vozil v cestnem prometu;

11.   ki ni ali ni na predpisani način označeno z registrskimi ali preskusnimi tablicami, ali

12.   ki je označeno z registrskimi ali preskusnimi tablicami, ki niso izdane za to vozilo.

(2) Izločitev vozila ali prepoved uporabe vozila traja toliko časa, dokler se ne odpravijo razlogi, zaradi katerih je bila odrejena. Inšpektor ali policist, ki izloči vozilo iz prometa, lahko odvzame prometno dovoljenje in registrske ali preskusne tablice. Če voznik ne odstrani registrskih ali preskusnih tablic z vozila, se odstranijo z neposredno fizično prisilo na voznikove stroške. O odvzetem prometnem dovoljenju in registrskih tablicah inšpektor ali policist izda potrdilo.

(3) Inšpektor ali policist odredi izredni tehnični pregled vozila in odvzame registrske tablice, če sumi, da:

1.      vozilo ni tehnično brezhibno zaradi napak na podvozju ali na napravah za upravljanje ali zaviranje ali na napravah za povezovanje vlečnega in priklopnega vozila;

2.      ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede emisij onesnaževal in hrupa, ali

3.      je tako poškodovano, da ni sposobno za varno udeležbo v cestnem prometu, razen v primerih iz 1. točke četrtega odstavka tega člena.

(4) Inšpektor ali policist odredi, da mora vozilo v tehnično službo za posamično odobritev in odvzame registrske tablice, če sumi, da:

1.      ima vozilo huje poškodovano podvozje ali naprave za upravljanje ali zaviranje;

2.      je vozilo predelano ali spremenjeno v nasprotju s predpisi, ali

3.      vgrajeni deli niso homologirani za to vozilo, čeprav bi morali biti.

(5) V primeru iz 3. točke tretjega odstavka tega člena in 1. točke prejšnjega odstavka se tehnični pregled oziroma posamična odobritev opravi, ko je vozilo popravljeno.

(6) Stroške izrednega tehničnega pregleda ali posamične odobritve plača voznik. Vozniku se ti stroški, razen v primeru iz 3. točke tretjega odstavka in 1. točke četrtega odstavka tega člena, povrnejo, če se ugotovi, da je vozilo tehnično brezhibno. V tem primeru plača stroške pregleda organ, ki je pregled odredil.

(7) Odvzeto prometno dovoljenje in tablice se v treh dneh od odvzema vrnejo uporabniku ali lastniku vozila, s katerega so bili odvzeti, če je odpravljen razlog, zaradi katerega so bili odvzeti in če so plačani vsi s tem nastali stroški. Lastnik ali uporabnik vozila to dokaže s potrdilom o tehnični brezhibnosti vozila oziroma z ustreznim vpisom v potrdilu o skladnosti vozila in dokazili, da vozilo izpolnjuje predpisane pogoje za uporabo v cestnem prometu. Po tem roku se prometno dovoljenje in registrske tablice pošljejo registracijski organizaciji, ki jih je izdala. Odvzete preskusne tablice registracijska organizacija uniči.

 

Tukaj pa sedaj piše, da policist odredi izredni tehnični pregled vozilu zaradi suma na napake opisane v treh točkah 3. odstavka. Spet ne najdem predelave vozila. Je pa naslednji odstavek zanimiv, ker je v 2. točki omenjena predelava. Pa poglejmo prvi stavek tega odstavka. Piše, da policist odredi, da mora vozilo v tehnično službo za posamično odobritev in odvzame registrske tablice, če sumi, da je vozilo predelano (to nas sedaj zanima). Je kdo našel, da se odredi izredni tehnični pregled ? 

Torej, predelan skuter in siten policist. Pravilno je, da policist odredi, da mora vozilo v tehnično službo za posamično odobritev in odvzame registrsko tablico. Tukaj ne more policist zaseči vozila, ker nima nobenega dokaza o predelavi, ampak šele sumi, da je vozilo predelano. Tudi ne more odrediti izrednega tehničnega pregleda, ker nima nobenega pooblastila za to. Kar pomeni, da policist ravna nezakonito v primeru odrejenega izrednega tehničnega pregleda zaradi suma na predelavo in seveda tudi nezakonito zaseže vozilo. Da pa nadaljujem prejšnji postopek; ko ostane voznik brez registrskih tablic, je njegova dobra volja ali bo šel v tehnično službo na posamično odobritev in dokazoval svojo nedolžnost in se še naprej legalno vozil oziroma imel svoje vozilo registrirano. Seveda to dokazovanje ne bo ravno enostavno, saj bo potrebno pridobiti marsikateri papir, kateri bo dokazoval, da vozilo ni predelano in tako dobil registrske tablice nazaj. Se mora pa vsak pri sebi vprašati ali se splača spuščati v boj z birokracijo. Ne smem pa pozabiti na kolesa s pomožnim motorjem, kjer je pravna praznina, saj to vozilo ni registrirano in nima registrske tablice. 

 

 

pred 2 urami, miha9977 pravi:

borutt: Lahko malo več napišeš na temo predelanih mopedov, ki presegajo 45kmh, kakšen je postopek če te naprimer ustavi policija ti pa se nomalno pelješ 45kmh ali majn njemu pa se zdi da je moped predelan.

 

sry za off.

Ime se piše z veliko začetnico. Odgovor na vse ostalo pa najdeš nekoliko višje. 

Popravljeno . Popravil Borutt
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na cesti je ogromno Ciaotov in Bravotov. Vsi se z njimi vozijo kot da so kategorija 25, vendar so veliko hitrejši. Mulcem sem najprej kupil Flexer 25, da bo vse po predpisih. Skoraj novega za 650 EUR. Po dveh mesecih je izginil. Potem sem šel pa na Primorsko iskat Bravota za 250 eur. Lepo zrihtanega, s športnim frizerjem itd, gre 55km/h. Morala zgodbe: če je vse po predpisih je drago, pa še dolgočasno. 25 km/h je pa res mučenje in te vsi bicikli prehitevajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Igi Pop pravi:

...25 km/h je pa res mučenje in te vsi bicikli prehitevajo.

Torej, odgovoril si si kar sam. Bicikl jim kupi, ko bodo dovolj stari, pa izpit za moped :jezik:

Popravljeno . Popravil Ferrarist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Ferrarist pravi:

Torej, odgovoril si si kar sam. Bicikl jim kupi, ko bodo dovolj stari, pa izpit za moped :jezik:

A si ti mal skregan z logiko?Namesto,da bi se otrok lepo počasi vozu  25 na uro mu ti kupiš kolo,da lahko divja 50 po mestu(vasi):lol1:

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Borutt pravi:

Bom napisal nekoliko pozneje, ker moram sedaj spraviti nekoga v dobro voljo. Mislim, da me bodo od navdušenja in vriskanja bolela ušesa :P.

Lahko pa samo namignem, da je vse skupaj nekoliko drugače, kot je bilo narejeno in, kot ste pisali. 

in v dobro voljo si ga spravil :grupni:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Ferrarist pravi:

Torej, odgovoril si si kar sam. Bicikl jim kupi, ko bodo dovolj stari, pa izpit za moped :jezik:

To sem spomine obujal za par let nazaj. Sedaj je ženin avto polno zaseden, moped pa v garaži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom samo to napisal; podpiram take akcije in še več bi jih moralo biti. Ker to, kaj se v LJ dogaja z raznimi Ciao dirkači in pa z nalepkami 25km/h (gredo pa občutno nitreje), je norost! Pa še, vse bi se moralo registrirat (+zavarovanje)! Ker, ko ti en tak norec prileti v avto/motor/moped/kolo in seveda pobegne....nimas ne registerske ne nič! Preveč se goljufa s temi 25km/h nalepkami!

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Samo kaj sem se zdaj nasmejal  :cool:

Za konec te špakedranšči ne pa še Tut ne vem

Še tel ne prepozna tešpakedranščine  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 3. 2016 at 21:49, Borutt pravi:

 

(3) Inšpektor ali policist odredi izredni tehnični pregled vozila in odvzame registrske tablice, če sumi, da:

1.      vozilo ni tehnično brezhibno zaradi napak na podvozju ali na napravah za upravljanje ali zaviranje ali na napravah za povezovanje vlečnega in priklopnega vozila;

2.      ne izpolnjuje predpisanih zahtev glede emisij onesnaževal in hrupa, ali

3.      je tako poškodovano, da ni sposobno za varno udeležbo v cestnem prometu, razen v primerih iz 1. točke četrtega odstavka tega člena.

(4) Inšpektor ali policist odredi, da mora vozilo v tehnično službo za posamično odobritev in odvzame registrske tablice, če sumi, da:

1.      ima vozilo huje poškodovano podvozje ali naprave za upravljanje ali zaviranje;

2.      je vozilo predelano ali spremenjeno v nasprotju s predpisi, ali

3.      vgrajeni deli niso homologirani za to vozilo, čeprav bi morali biti.

(5) V primeru iz 3. točke tretjega odstavka tega člena in 1. točke prejšnjega odstavka se tehnični pregled oziroma posamična odobritev opravi, ko je vozilo popravljeno.

(6) Stroške izrednega tehničnega pregleda ali posamične odobritve plača voznik. Vozniku se ti stroški, razen v primeru iz 3. točke tretjega odstavka in 1. točke četrtega odstavka tega člena, povrnejo, če se ugotovi, da je vozilo tehnično brezhibno. V tem primeru plača stroške pregleda organ, ki je pregled odredil.

(7) Odvzeto prometno dovoljenje in tablice se v treh dneh od odvzema vrnejo uporabniku ali lastniku vozila, s katerega so bili odvzeti, če je odpravljen razlog, zaradi katerega so bili odvzeti in če so plačani vsi s tem nastali stroški. Lastnik ali uporabnik vozila to dokaže s potrdilom o tehnični brezhibnosti vozila oziroma z ustreznim vpisom v potrdilu o skladnosti vozila in dokazili, da vozilo izpolnjuje predpisane pogoje za uporabo v cestnem prometu. Po tem roku se prometno dovoljenje in registrske tablice pošljejo registracijski organizaciji, ki jih je izdala. Odvzete preskusne tablice registracijska organizacija uniči.

 

Tukaj pa sedaj piše, da policist odredi izredni tehnični pregled vozilu zaradi suma na napake opisane v treh točkah 3. odstavka. Spet ne najdem predelave vozila. Je pa naslednji odstavek zanimiv, ker je v 2. točki omenjena predelava. Pa poglejmo prvi stavek tega odstavka. Piše, da policist odredi, da mora vozilo v tehnično službo za posamično odobritev in odvzame registrske tablice, če sumi, da je vozilo predelano (to nas sedaj zanima). Je kdo našel, da se odredi izredni tehnični pregled ? 

Torej, predelan skuter in siten policist. Pravilno je, da policist odredi, da mora vozilo v tehnično službo za posamično odobritev in odvzame registrsko tablico. Tukaj ne more policist zaseči vozila, ker nima nobenega dokaza o predelavi, ampak šele sumi, da je vozilo predelano. Tudi ne more odrediti izrednega tehničnega pregleda, ker nima nobenega pooblastila za to. Kar pomeni, da policist ravna nezakonito v primeru odrejenega izrednega tehničnega pregleda zaradi suma na predelavo in seveda tudi nezakonito zaseže vozilo. Da pa nadaljujem prejšnji postopek; ko ostane voznik brez registrskih tablic, je njegova dobra volja ali bo šel v tehnično službo na posamično odobritev in dokazoval svojo nedolžnost in se še naprej legalno vozil oziroma imel svoje vozilo registrirano. Seveda to dokazovanje ne bo ravno enostavno, saj bo potrebno pridobiti marsikateri papir, kateri bo dokazoval, da vozilo ni predelano in tako dobil registrske tablice nazaj. Se mora pa vsak pri sebi vprašati ali se splača spuščati v boj z birokracijo. Ne smem pa pozabiti na kolesa s pomožnim motorjem, kjer je pravna praznina, saj to vozilo ni registrirano in nima registrske tablice. 

 

Kolikor sem se uspel prebit cez te tezaske uradne tekste, jaz ne vidim nic spornega. Policist je mulca izmeril 54km/h, moped gre lahko le 25 km/h, torej ima upravicen sum, da je vozilo predelano. Torej, komot poslje vozilo na izredni tehnicni. 

Ko pa ze ravno pisem, se malo razlage strokovne latovscine. Prosim, ce mi potrdis, oz me popravis v razmisljanju: 

- Zaseg vozila se zgodi, ko se zgodijo vsaj trije vecji prekrski, itd. (opisano zgoraj) in ni nujno, da se motor pelje tudi na izredni tehnici. Zasezeno je do pravnomocnosti postopka.

- Izredni tehnicni v osnovi ni zaseg. To postane, ko vozilo tehnicnega ne opravi? Se pravi, ce ti ugotvijo, da imas vozilo predelano, se ga vrne v prvotno stanje. Lastnik placa ta poseg. Kaj pa placa se zraven? Verjetno neko "lezarino"? Kdaj dobi nazaj vozilo?  Takoj, ali po pravnomocnosti postopka? Malo nerodno sem napisal, vem. Lahko nekdo iz prve roke napise, kaksen je postopek, ko "pades" izredni tehnicni?  

Popravljeno . Popravil compaq
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, compaq pravi:

Kolikor sem se uspel prebit cez te tezaske uradne tekste, jaz ne vidim nic spornega. Policist je mulca izmeril 54km/h, moped gre lahko le 25 km/h, torej ima upravicen sum, da je vozilo predelano. Torej, komot poslje vozilo na izredni tehnicni. 

Ko pa ze ravno pisem, se malo razlage strokovne latovscine. Prosim, ce mi potrdis, oz me popravis v razmisljanju: 

- Zaseg vozila se zgodi, ko se zgodijo vsaj trije vecji prekrski, itd. (opisano zgoraj) in ni nujno, da se motor pelje tudi na izredni tehnici. Zasezeno je do pravnomocnosti postopka.

- Izredni tehnicni v osnovi ni zaseg. To postane, ko vozilo tehnicnega ne opravi? Se pravi, ce ti ugotvijo, da imas vozilo predelano, se ga vrne v prvotno stanje. Lastnik placa ta poseg. Kaj pa placa se zraven? Verjetno neko "lezarino"? Kdaj dobi nazaj vozilo?  Takoj, ali po pravnomocnosti postopka? Malo nerodno sem napisal, vem. Lahko nekdo iz prve roke napise, kaksen je postopek, ko "pades" izredni tehnicni?  

Ker nisi bral dovolj natančno, si vse skupaj pomešal in zamešal. Še enkrat preberi moj zapis, ker sem na ta tvoja vprašanja odgovoril, samo ti nisi prebral vsega, niti nisi prebral natančno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posipam se s pepelom. Zamesal sem pojma izredni tehnicni pregled in tehnicna sluzba za posamicno odobritev. Prebral se enkrtat oz. dvakrat, mislim, da sedaj bolje razumem. 

Torej, v konkretnem primeru, je voznik ostal upraviceno brez tablic in s tem mu je bila prepovedana nadaljna voznja. Oz. brez ne more ostati, ker je sploh nima. Kaj sedaj?Upravicen je sum, da je vozilo predelano in ni v skladu s predpisi, zaseci se ga pa ne sme. MOra voznik sam poskrbeti za odvoz vozila - poklicati avtovleko? Torej, je v danem trenutku edina skrb voznika, da policistom izpred oci odstrani vozilo, kasneje pa se mulo lahko pozvizga na vse skupaj, in v najslabsem primeru moped proda naprej, brez da se ukvarja z dokazovanjem tehnicne skladnosti vozila. 

Ocitno se zelo dobro spoznas. Kaksen je po tvojem mnenju pravilen postopek in kaksna je  pravilna kazen za konkreten primer?

Odvzeto prometno dovoljenje in tablice se v treh dneh od odvzema vrnejo uporabniku ali lastniku vozila, s katerega so bili odvzeti, če je odpravljen razlog, zaradi katerega so bili odvzeti in če so plačani vsi s tem nastali stroški. Lastnik ali uporabnik vozila to dokaže s potrdilom o tehnični brezhibnosti vozila oziroma z ustreznim vpisom v potrdilu o skladnosti vozila in dokazili, da vozilo izpolnjuje predpisane pogoje za uporabo v cestnem prometu. Po tem roku se prometno dovoljenje in registrske tablice pošljejo registracijski organizaciji, ki jih je izdala. Odvzete preskusne tablice registracijska organizacija uniči

Ce se z vprasanjem navezem se na tale odstavek. Recimo, da me ustavijo in odvzamejo tablice. Imam casa natanko 3 dni, da dokazem nedolznost, ali vec? Kaj pomeni, da se tablice posljejo registracijski organizaciji, ki jih je izadala?

Upam sicer, da nikoli ne bom v podobni situaciji. Verjetno pa se koga zanima, saj stvari niso tako enostavne, kot se morda komu zdi, ko predeluje svoje vozilo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!