Skoči na vsebino

kolo s pomožnim motorjem


smasher

Priporočene objave

Zanima me če je že kdo probal namontirati na kolo kitajski 50cc kit:

izgeda približno tako:

Black-2-stroke-49cc-font-b-50cc-b-font-f

tale zadeva bi teoretično štimala po slovenski zakonodaji, ker je 50cc in moč 1.5konja, piše max hitrost 30km/h, če vzamemo da so to kitajski kilometri smo dejansko nekje na dobrih 20km/h.

in še iz nemčije dokaj poceni pišljejo: http://www.ebay.com/itm/50CC-2-Stroke-Petrol-Gas-Engine-Motor-Kit-motori-della-bici-adattarsi-26-28-/400980787318?hash=item5d5c514076:g:aMMAAOSwu4BV1DDV

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo kitajski stroj montiran in v fazi ulavfavanja - daš gas in si takoj na zadnjem biciklu :kva2:

IMG_20160303_133231.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda ne. Ko montiram še GPS sledilc na njega pa pričakujem ob najinem srečanju na ridah ali črnem kalu pogled čez prste, ...:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt, točno to sem iskal, našel zakone in pravilnike za mopede, nisem našel pravilnika za homologacijo kolesa s pomožnim motorjem? ČE ima kdo kej napisane zahteve, naj prilepi. Ali je samo pogoj da kolo izponjuje vse pogoje za kolo in da ko ga dajo na valje ne gre več kot 25 km/h?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Približno tako naj bi bilo. Če te kaj več zanima, piši na ZS, da se pozanimam.

Popravljeno . Popravil sunnygirl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, smasher pravi:

Borutt, točno to sem iskal, našel zakone in pravilnike za mopede, nisem našel pravilnika za homologacijo kolesa s pomožnim motorjem? ČE ima kdo kej napisane zahteve, naj prilepi. Ali je samo pogoj da kolo izponjuje vse pogoje za kolo in da ko ga dajo na valje ne gre več kot 25 km/h?

Narejena je bila predelava vozila. Tukaj je problem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Borutt pravi:

Narejena je bila predelava vozila. Tukaj je problem. 

Narejena je bila predelava vozila, ki nima in ne potrebuje listine za neko dokazovanje pred policijo ...

Če me boš ustavil z biciklom, boš hotel prometno in vozniško ?

Malo morgen !!!!

Tut šajtrgo sem predelal po svoje in jo vozim tudi po cestah pa nimam listine o homologaciji...

Drugo je, če presega hitrost 25 km/h in pade v drugo zgodbo ...

Spet bi bili eni bolj papeški od Papeža :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, HD-Dyna pravi:

Narejena je bila predelava vozila, ki nima in ne potrebuje listine za neko dokazovanje pred policijo ...

Če me boš ustavil z biciklom, boš hotel prometno in vozniško ?

Malo morgen !!!!

Tut šajtrgo sem predelal po svoje in jo vozim tudi po cestah pa nimam listine o homologaciji...

Drugo je, če presega hitrost 25 km/h in pade v drugo zgodbo ...

Spet bi bili eni bolj papeški od Papeža :blush:

Očitno se ne razumeva. Kolo je prišlo iz tovarne brez motorja. In vsaka nadgradnja kolesa z vgrajevanjem motorja je predelava vozila. Preden omenjaš papeža, si preberi kakšen člen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Očitno se ne razumeva. Kolo je prišlo iz tovarne brez motorja. In vsaka nadgradnja kolesa z vgrajevanjem motorja je predelava vozila. Preden omenjaš papeža, si preberi kakšen člen. 

In kakšen dokument mora imeti moj Solex ????

Nobenega Borrut ! Pa je samo predelano kolo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

In kakšen dokument mora imeti moj Solex ????

Nobenega Borrut ! Pa je samo predelano kolo :P

Ti še vedno ni jasno, kaj je kolo s pomožnim motorjem, kakršno je prišlo iz tovarne in, kaj je kolo z dodatno vgrajenim motorjem, kakršno ni prišlo iz tovarne ?

Te bo kdo vprašal za dokument, s katerim boš dokazoval lastništvo. In bo problem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Ti še vedno ni jasno, kaj je kolo s pomožnim motorjem, kakršno je prišlo iz tovarne in, kaj je kolo z dodatno vgrajenim motorjem, kakršno ni prišlo iz tovarne ?

Te bo kdo vprašal za dokument, s katerim boš dokazoval lastništvo. In bo problem. 

Ti še vedno ni jasno, da za kolo ne potrebujem nobenega dokumenta in za Solexa tudi ne ker je hitrost nižja od 25 km/h !!!

Povej kaj bi zahteval od mene, če bi me ustavil na Solexu... Kako veš kaj je predelano, da je bilo prej samo kolo ...

Brez prometnega dovoljenja in homologacijskega papirja pač ni homologacije...

Bi me na LPP kr strpal u kako gajbo, če bi prišel homologirat kolo ... Kam bi mi pa to vpisali ??? Za uho mogoče ?

Drugače pa : razsvetli me prosim !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, HD-Dyna pravi:

Ti še vedno ni jasno, da za kolo ne potrebujem nobenega dokumenta in za Solexa tudi ne ker je hitrost nižja od 25 km/h !!!

Povej kaj bi zahteval od mene, če bi me ustavil na Solexu... Kako veš kaj je predelano, da je bilo prej samo kolo ...

Brez prometnega dovoljenja in homologacijskega papirja pač ni homologacije...

Bi me na LPP kr strpal u kako gajbo, če bi prišel homologirat kolo ... Kam bi mi pa to vpisali ??? Za uho mogoče ?

Drugače pa : razsvetli me prosim !

js bi te tok časa tepu, da bi povedu kam si base skriu ... štekaš :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Solexom po mojem "brcaš v temo" in "paše" tja kamor sodijo razni Ciao-ti (s tem da določene verzije presegajo 25 km/h in zanje rabiš še čelado, registracijo in  izpit) .

Me pa dejansko zanima kaj pravi zakon o predelavi kolesa? Jaz ne najdem nič.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, HD-Dyna pravi:

Ti še vedno ni jasno, da za kolo ne potrebujem nobenega dokumenta in za Solexa tudi ne ker je hitrost nižja od 25 km/h !!!

Povej kaj bi zahteval od mene, če bi me ustavil na Solexu... Kako veš kaj je predelano, da je bilo prej samo kolo ...

Brez prometnega dovoljenja in homologacijskega papirja pač ni homologacije...

Bi me na LPP kr strpal u kako gajbo, če bi prišel homologirat kolo ... Kam bi mi pa to vpisali ??? Za uho mogoče ?

Drugače pa : razsvetli me prosim !

Zdej ti bo iz "biblije " nalimal :P.....pa sej se trudi no .......a ti tud kaj kadiš ?:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, HD-Dyna pravi:

Ti še vedno ni jasno, da za kolo ne potrebujem nobenega dokumenta in za Solexa tudi ne ker je hitrost nižja od 25 km/h !!!

Povej kaj bi zahteval od mene, če bi me ustavil na Solexu... Kako veš kaj je predelano, da je bilo prej samo kolo ...

Brez prometnega dovoljenja in homologacijskega papirja pač ni homologacije...

Bi me na LPP kr strpal u kako gajbo, če bi prišel homologirat kolo ... Kam bi mi pa to vpisali ??? Za uho mogoče ?

Drugače pa : razsvetli me prosim !

Potrebuješ dokazilo o lastništvu. Saj tudi kros motor nima prometnega dovoljenja, pa vseeno potrebuje dokazilo o lastništvu. Se ti kaj svita, kaj bi to bilo ? 

Kar pa se tiče predelav koles s pomožnim motorjem, sem pa že nekje na dolgo in široko napisal in prilepil vse živo. Sploh ni problem neki Solex s 30 km/h maksimalne hitrosti namesto 25 km/h. Problem so predelave, zaradi katerih letijo ti bicikli 100 km/h in to po površinah namenjenim pešcem. In problem je neuporaba čelade in neregistriran bicikel, zaradi česar so poškodbe v primeru padca veliko hujše in kršenje predpisov ob vsaki uri. Zato je registracija najboljša rešitev.  Poleg čelade, seveda. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede lastništva ni problem, če kupiš kolo imaš račun, pri vsakem kolesu če ga kupiš novega dobiš račun garancijki list na kateremu je številka okvirja in podobno (kako nekdo dokaže lastništvo kolesa če mu ga ukradejo?). Lastništvo ni problem, problemi so lahko če hočeš homologirat ali rabiš CE certifikat motorja, potrdilo o strokovni vgradnji ?? 

Sunnygirl, jst osebno ne rabim še teh podatkov ker sem se odločil da raje kot denar v to bom popravil yamaho, vendar bi morda komu drugemu prišli prav, v kolikor niso kakšne poslovne tajnosti lahko sm napišeš kakšen napotek.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko napišem kakšen napotek, ker nisem strokovno podkovana v tem. Če ima pa kdo kakšno vprašanje glede homologacije (tudi motorjev) mi pa lahko napiše na ZS o konkretnem primeru, pa bo dobil strokoven odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!