Skoči na vsebino

Komaj sem odnesel celo glavo


maus

Priporočene objave

23 minutes ago, jskrablin said:

Pogledaš 2x v vsako smer, trenutek pavze, pogledaš še enkrat in gremo. Če pa samo malo "vržeš" pogled levo-desno in gasa, pa lahko spregledaš tudi 747, ki ti lihkar pristaja z ene strani. Še tolko bolj, če ga ne pričakuješ. Pa ajd, 747 je ok... to ponavadi ne pristaja na magistralkah. Avti, kamioni, traktorji, motoristi, biciklisti, kombiji, kamperji... so pa kr redne pojave, ki jih moraš pričakovati.

Nisi zastopil..., NE vidiš, pika, nima veze koliko gledaš, NE vidiš!

Verjetno se ti je že kdaj zgodilo, da si nekaj gledaj, in si videl nekaj drugega, čudnega. Šele ko si ugotovil kaj gledaš, si videl prav.

To kar ti omenjaš paše bolj v tole:

53 minutes ago, DAMI34 said:

Men se pa bolj zdi, da ne gre za nesrečne slučaje, ampak zavestno malomarnost, ignorantski odnos...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, twom pravi:

Nisi zastopil..., NE vidiš, pika, nima veze koliko gledaš, NE vidiš!

Verjetno se ti je že kdaj zgodilo, da si nekaj gledaj, in si videl nekaj drugega, čudnega. Šele ko si ugotovil kaj gledaš, si videl prav.

Čisto v redu zastopim. Naša senzorika (vid, sluh, tip, vonj) in procesorska enota (možgani) niso zanesljivi. Zato pa imaš na voljo določene postopke, ki to nezanesljivost do določene mere 'popravijo'. Tako kot imam npr v svoji službi predpisane standardne procedure ob dogodku X, da se možnost nenamerne napake pri obravnavi dogodka X zmanjša. Vprašaj kdaj kakega pilota, kako standardizirano je njihovo delo. Z zelo dobrim razlogom - ljudje smo nezanesljivi.

Seveda se kljub proceduram še vedno kdaj kaj zajebe. Sej smo samo ljudje. Ne mi pa pravit, da povprečni vozniki vedno pogledajo vsaj 2x pa kljub temu spregledajo. Ker to pomeni, da so praktično slepi. Ali pa na IQ nivoju imbecila in kot taki ne bi smeli opraviti izpita. V večini primerov se niti ne potrudijo dobro pogledat. Al pa rinejo na silo v dvomljive situacije. Ne držijo se predpisanih protokolov niti pri osnovnih manevrih (žmigavci, ogledala, mrtvi kot, obračaš na preglednem mestu ne sredi ovinka, ipd). Seveda ne moreš ob takem vedenju kaj dosti pričakovati v bolj zahtevnih situacijah. Ponavadi je presenečen fris pa bremza. Če sploh pridejo do bremze.

Pojav, ki ga opisuješ pa seveda poznam. Kot poznam dejstvo, da večino časa možgani zgolj predvidevajo in vedo bolj malo. Obstaja nekaj zamika pri prejemu in procesiranju informacij in zato je 'real time' zgolj projekcija pričakovanja. Zato ti kdaj iz situacije X na lepem rata situacija Y. Ker lepem dojameš, da se dogaja nekaj drugega, kot si pričakoval/sklepal da se. Če se ti to dogaja redno, imaš resen problem. Vsake tolko pa ja, se zgodi vsakomur. Pa ne samo na cesti.

 

Sam ajd, to je debata za kam drugam.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... to "sekanje" ovinkov je vsakodnevni pojav.

...pa to ni klasično sekanje ovinka, ampak je zavzemanje široke linije pred ovinkom. To se dogaja redno in čedalje pogosteje.....in večji avto kot je ( razni X5, X6, Q7... Range roverji...itd...itd) bolj si upajo to delat.

Torej:

Paziti je treba tvoje leve ovinke, ker šofereji avtomobilov/kombijev zavzemajo tvoj pas pred svojim desnim ovinkom.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebeš ovinke, Xsar se dejte pazit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, ludiluka pravi:

Ni xara kriva baba je bla kriva :P

maš prav, obe sta babi, xsara bi pa lahko imela mal manjši gobec, da bi jo lažje preskočil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je pa ene 14 dni nazaj na relaciji most na soči idrija kmalu en bmw nabasal čelno in ne ni bil avto ampak gs na polno po mojem pasu. Sm ga tko preklel da mu je pomoje par ovinkov naprej kardan odpadel 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ludiluka pravi:

mene je pa ene 14 dni nazaj na relaciji most na soči idrija kmalu en bmw nabasal čelno in ne ni bil avto ampak gs na polno po mojem pasu. Sm ga tko preklel da mu je pomoje par ovinkov naprej kardan odpadel 

Samo, da ni bil bele barve? 13 dni nazaj, v torek sem pa vozil na tej relaciji v smeri od Mosta na Soči proti Idriji. :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem dva sta bla prvi je vozil lepo po svojem pasu drugi pa po mojem in to glih tako da mi je prvi zasenčil drugega  in sem ga zagledal glih ko sem preložil motor iz enega ovinka v drugi. Pa sama sreča da sem vozil počasi ker so to eni prvih km v tej sezoni.

Zakaj sprašuješ a ti je slučajno kardan odpadel? :D  drugače me pa težko fališ z mojim motorjem :D

Popravljeno . Popravil ludiluka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ludiluka pravi:

Zakaj sprašuješ a ti je slučajno kardan odpadel? :D  drugače me pa težko fališ z mojim motorjem :D

Sem se bal, da bi mi lahko odpadel samo takih slučajev nimam v spominu.

Kakšen poseben motor voziš, rdeč Ducati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, vandrovec said:

Sem se bal, da bi mi lahko odpadel samo takih slučajev nimam v spominu.

Kakšen poseben motor voziš, rdeč Ducati?

Jp cel v nalepkah in nr1 na maski :D

122912738098906691205693.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, DAMI34 said:

ne gre za nesrečne slučaje, ampak zavestno malomarnost, ignorantski odnos...

Se popolnoma strinjam.

Zanimivo se mi je zdelo par let nazaj, ko smo po prevoženih 13k km v enem kosu prvo vožnjo čez črto (in to kr konkretno; se je izšlo za mišjo dlako) doživeli na Korenskem sedlu (Slo). Folk = lutke, na zunaj vse štima, no3 pa luft :sleep2:

Dva dni nazaj - vožnja kontra po izvozu iz ac. Šjora je kot izgleda šla kontra v krožni :huh: mimo otočka narejenega na solzico :? in proti prometu. Valda se ustavimo, trobimo - nič. Čakamo nekaj časa, da pride gospodična k sebi, in ko že mislimo, da bo obrnila in šla prav, se umakne ob rob v želji, da bi se mi spokali, ona pa nadaljevala zadano pot :eek: Motorist pred nami, v stilu lokalnega šerifa, vrže motor počez, nam ukaže, da zablokiramo cesto :lol1:in jo začnemo skupno podit. Nakar ona vidi, da nima šanse proti takim trmam :cool: in se odpravi totalno kr nekam, kamor garant prvotno ni bila namenjena :huh:

Potem pa zaupaj, da bodo vsi udeleženci spoštovali pravila...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎4‎.‎7‎.‎2016 at 9:32, DAMI34 pravi:

Men se pa bolj zdi, da ne gre za nesrečne slučaje, ampak zavestno malomarnost, ignorantski odnos...

"Če ima registrsko tablico, ima tudi zavore" reče voznik avtobusa (prej šleparja na špediciji) ko zapleje na prehitevalni pas pred osebni avto.

Čisto res 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!