Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 12 urami, stankolovski pravi:

Zio!

Treba nataknit na gsxr nove copatke.. Povejte mi mnenja o zadnjih serijah mitask.. Bral sem po prejsnjih postih da naj bi drsele itd? Do zdaj sem vedno vozil mitas na cbr 600, R1.. Bil zadovoljen.. Mogoce na dot 16 opazil da je bila 15 boljsa.. Sedaj kolebam da bi probal nove gp racer.. 

 

Kaj mislite se je kvaliteta mitask pokvarila al kje je fora? 

dve možnosti sta:

ali se je preveč začelo zaupat gumam in se več odpira kot običajno,

ali pa so nekoliko trše in prej zdrsnejo.

Jaz nekih bistvenih razlik, pa jih vozim od začetka do danes, ne vidim. Res je da izkoriščam nadzor zdrsa od 2015 naprej, prej sem pač pazil in lepše odpiral. Vendar kot sem napisal, Mitas ma svoje finte, so področja kjer je slabša od ST ali drugih gum predvsem:

drsenje na vročih kačicah in belih črtah

malce čudno obnašanje na mokrem (predvsem ko začne deževat)

če vse to vzameš v obzir in se je navadiš je čisto normalna guma. Jaz osebno ji še vedno zaupam, sploh pa prvi, ki mi za razliko od drugih SS gum naredi mnogo več kmjev.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 10. 2016 ob 0:06, Igi Pop pravi:

Kje najdeš ceste kjer lahko legalno pelješ 150 skozi ovinek? Col - Godovič?

Na mopedu imam Mitaske za normalne uporabnike in sem zadovoljen. A lahko zrihtaš kakšne testne?

kalce - godovič gre mitaska 180+ čez ene par  avinkov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem prej imel Dunlop Roadsmart 2, sedaj pa imam Sportforce+ in mi je ql. Je pa res da drsijo na kačah. V splošnem sem pa bolj zadovoljen kot z Dunlopom. Tudi v dežji dobro držijo, je pa res da nikoli ne pretiravam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko  poveš  kolk se nuca sredina gume mitas vs roadsmart.. ??

Men mitas rata ravna prehitro in bi dal dunlop gor ... bo vec zdrzala?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Rogerg pravi:

Lahko  poveš  kolk se nuca sredina gume mitas vs roadsmart.. ??

Men mitas rata ravna prehitro in bi dal dunlop gor ... bo vec zdrzala?

 

če bi rad res trpežno sredino svetujem metzeler z8 al pa tanovo,

pa tud za ovinkarit je odlična

Popravljeno . Popravil Wakasaki
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Rogerg pravi:

Lahko  poveš  kolk se nuca sredina gume mitas vs roadsmart.. ??

Men mitas rata ravna prehitro in bi dal dunlop gor ... bo vec zdrzala?

 

 

Roadsmart pa mitas je in nerealno primerjat.. Imel sem enkrat roadsmart na cbr 600rr in z njo naredil 15.000km lepe voznje.. Mitas 6 do 7.000km nekateri se manj tja do 5.000km.. Je pa res da se roadsmart ni nikakor obnesla na ss motorju. Mitas odlicna zelo dober grip primerljiv z gp racer - je zelo sportno naravnana guma za ekstremne nagibe in voznjo za kar pa za roadsmart ne morem reci - je bolj touring guma.. 

Vse je odvisno kater motor vozis ter kako vozis in kdaj se vozis.. 

Moje osebno mnenje..

Popravljeno . Popravil stankolovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, stankolovski pravi:

 

Roadsmart pa mitas je in nerealno primerjat.. Imel sem enkrat roadsmart na cbr 600rr in z njo naredil 15.000km lepe voznje.. Mitas 6 do 7.000km nekateri se manj tja do 5.000km.. Je pa res da se roadsmart ni nikakor obnesla na ss motorju. Mitas odlicna zelo dober grip primerljiv z gp racer - je zelo sportno naravnana guma za ekstremne nagibe in voznjo za kar pa za roadsmart ne morem reci - je bolj touring guma.. 

Vse je odvisno kater motor vozis ter kako vozis in kdaj se vozis.. 

Moje osebno mnenje..

Se strinjam. Tudi jaz sem naredil cca 14000km na roadsmart 2. Dejansko sta to dve različni gumi. Ampak računam da bom tudi z Mitas naredil 10000km, ker lansko sezono sem jih naredil 6000km pa je še vedno dovolj profila.

Drugače pa nimam občutka, da bi se sredina bolj obrabljala. Sem imel roadsmart bolj obrabljeno na sredini, ampak mislim da je bilo to bolj zaradi moje vožnje kot pa gume...

Vse je odvisno od vsakega posameznika in sloga vožnje, tako da je težko bit pameten katera guma je boljša. Nekaterim Mitas samo zato ni všeč ker je "naša"...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potrebno je nekaj ločiti in sicer 2 komponentne gume (bicompound) ST segmenta imajo tršo sredino in sigurno naredijo več, tudi do 100% več kot SS ali Hypersport pnevmatika.

Razlika se začne poznati takrat, ko se veliko potuje v dvoje in s kufri. Takrat sredina Mitas in podobnih gum zgine. Mitas je monocompound.

Z njo lahko pričakuješ realno od 4-8kkm, kar je več, voziš fenomenalno šparovno. Medtem ko z RS2 ali RS3 lahko pričakuješ od 8-15kkm.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vozim se po kolenu... bolj snecer voznja ce ves kaj pomen... 

Velik v dvoje in po ac nekaj...  mitas zdrzi max 5 jurjev in je sredina zlizana prmen... pol pa nevem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima ima Širnik predsezonsko akcijo na Sportforce 

110/70-17=62e

120/60-17=62e

120/70-17=61.5e

150/60-17=77,8e

160/60-17=78e

180/55-17=81e

190/50-17=84e

190/55-17=89e

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Rogerg pravi:

Ne vozim se po kolenu... bolj snecer voznja ce ves kaj pomen... 

Velik v dvoje in po ac nekaj...  mitas zdrzi max 5 jurjev in je sredina zlizana prmen... pol pa nevem

To je popolnoma normalno, al greš na koleno al ne, ne igra nobene vloge. Po ravnem imaš svoj tempo pospešiš normalno ali živahno in guma naredi točno toliko. Za 5 jurjev moram jaz že pazit da jih dosežem. Tako da, v dvoje pa še AC, ne vem kaj bi več pričakoval od SS gume. Nič več ne bi naredil z ostalimi športnimi gumami tipa Sportsmat2, bt 16pro, S20 itd...

Sem pa siguren, da za ta stil , ki si ga omenil bi skoraj 2x več naredil z ST gumami tipa RS3, Z8, Angel GT itd itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Rogerg pravi:

Ne vozim se po kolenu... bolj snecer voznja ce ves kaj pomen... 

Velik v dvoje in po ac nekaj...  mitas zdrzi max 5 jurjev in je sredina zlizana prmen... pol pa nevem

kaja je to vožnja? men drži 12k + pa ne šparam

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Snecer pravi:

kaja je to vožnja? men drži 12k + pa ne šparam

ti spadaš med ekstreme :D

zaenkrat poznam še 2 osebi, ki stisneta toliko iz gume kot ti sta:

ena je z MS, druga pa iz Idrije, obe ženski.

Normalno povprečje pa, pri vseh kar govorim z vulkanizerjem in kar se pogovarjamo med sabo je od 5-8000km

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam ravno lahkega motorja 1200RT in mi zadnja zdrži med 10 in 11 kkm prednja pa okoli 14kkm.  Pa je kar nekaj vožnje v dvoje in tudi nekaj avtoceste.  Mi jo pa zmanka po sredini.

lp

Aleš

Popravljeno . Popravil ALEŠ M
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. februar 2017 ob 7:52, stankolovski pravi:

 

Roadsmart pa mitas je in nerealno primerjat.. Imel sem enkrat roadsmart na cbr 600rr in z njo naredil 15.000km lepe voznje.. Mitas 6 do 7.000km nekateri se manj tja do 5.000km.. Je pa res da se roadsmart ni nikakor obnesla na ss motorju. Mitas odlicna zelo dober grip primerljiv z gp racer - je zelo sportno naravnana guma za ekstremne nagibe in voznjo za kar pa za roadsmart ne morem reci - je bolj touring guma.. 

Vse je odvisno kater motor vozis ter kako vozis in kdaj se vozis.. 

Moje osebno mnenje..

 

exektli. Na zalost z roadsmartov nikoli nism legalno potegnu 7000km z mitasko pa nikoli manj kot 6000, rs 3 gume, mitas 4. Razlika je bla samo kje se je prvic pokazal indikator. Roadsmarti so zgubili boke, mitas pac sredino. Z 2+prtljago po stari cesti je bla rs v splitu vidno prefukana. Enako obtezen mitas na isti relaciji po AC  je pa na sredi trpel. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 2. 2017 ob 20:56, ALEŠ M pravi:

Nimam ravno lahkega motorja 1200RT in mi zadnja zdrži med 10 in 11 kkm prednja pa okoli 14kkm.  Pa je kar nekaj vožnje v dvoje in tudi nekaj avtoceste.  Mi jo pa zmanka po sredini.

lp

Aleš

no, eto... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Snecer pravi:

no, eto... :)

no, zdej poznam že 4 osebe :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

no, zdej poznam že 4 osebe :D

 

Misliš 4 osebe,ki to trdijo/sanjajo?

Vedno SS gume vedno med 1000km in 5000km...sprednja več,ker max je mogu past prvič,ko bil čuden občutek zaradi gume...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

vedno več nas je, ki znamo gumo pravilno izkoristiti

pa velik nas je takih, ki znamo gumo tudi dobro zradirati :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

preveč je takih :) no mitas je vesel

v bistvu jo tut mi dobro "izkoristimo" :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Snecer pravi:

preveč je takih :) no mitas je vesel

Jz imam sicer zdaj na skuterju mitas a bom naslednja kaj druga...oz na tem skuterju je ok...na več kubikih pa je ne bi imel!Niso mi všeč gume,ki "zelo" dolgo držijo pol pa iznenada spustijo in to je mitas!

pred 33 minutami, Snecer pravi:

vedno več nas je, ki znamo gumo pravilno izkoristiti

Ne zavedate se čemu vse se odpovedujete...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Jz imam sicer zdaj na skuterju mitas a bom naslednja kaj druga...oz na tem skuterju je ok...na več kubikih pa je ne bi imel!Niso mi všeč gume,ki "zelo" dolgo držijo pol pa iznenada spustijo in to je mitas!

Ne zavedate se čemu vse se odpovedujete...

lah mi napišeš karkol, mene gladko boli đoko, kdaj spusti. 173konjičev, 144nm navora, pa jo lahko pulim. tut na sport mode, medtem ko en pireli GT že pri grobem odpiranju na STREET mode vklaplja trekšn.

Bom čist tako po domače rekel, ni bisvene razlike med Mitas in Bt16pro ali S20 od Bridgestona, Sportsmarta ne maram, ostalega nisem testiral, zaenkrat mi qul odgovarja in dokler mi bo je ne menjam. Res da se mi za zadnjo več al manj jebe kaj namestim, kot prva bo mitas, poznam njene slabosti in jih "razumem" tako da mi je pisana dokaj na kožo, pa vsaj 8000km (prva) stržim ven z nje. Jih bi tudi 10kkm, vendar rata trikotna in ni več užitka.

pred eno uro, sesir pravi:

 

Ne zavedate se čemu vse se odpovedujete...

Prav ničemur :P dokler uživajo v vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!