Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

Nič paničnega...črte ko črte, ko jih ne bo več boš pa žalosten, ker bo treba spet novo gumo. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma gume drzijo... ko jeb... 600km avtoceste zedej slabga jurja po korziki drsi? kaj je ze to??? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami stručko za Jadranko :quad:

Mitaske sredina malo nad markerji za minimum tako da je bilo za registracijo ok.

Pridem po Jadranki do Paklenice pa nazaj. Vem da bo doma že nelagalna samo da ne bo do platna :? Kilaža ti je znana :winkiss:

Pol pa Rumenko al raje prej :?

Popravljeno . Popravil alko1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rumenko je kul!!!!

zdej ce bo pa dost gume se do njega pa nevem :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, alko1 pravi:

Dami stručko za Jadranko :quad:

Mitaske sredina malo nad markerji za minimum tako da je bilo za registracijo ok.

Pridem po Jadranki do Paklenice pa nazaj. Vem da bo doma že nelagalna samo da ne bo do platna :? Kilaža ti je znana :winkiss:

Pol pa Rumenko al raje prej :?

če je pol mm nad markerji je čisto dovolj. Teoretično je lahko celo na senzorjih. Jadranka je cca 700-800km je precej zavita in bolj žre boke kot sredino (razn če pretiravaš po ravnini) pa na pravilen tlak ne pozabi.

Jaz pri Mitaski računam , z rezervo seveda oziroma ob max porabi 1mm/1000kmju. Se pa z malce pameti da tudi prepolovit to porabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, DAMI34 pravi:

če je pol mm nad markerji je čisto dovolj. Teoretično je lahko celo na senzorjih. Jadranka je cca 700-800km je precej zavita in bolj žre boke kot sredino (razn če pretiravaš po ravnini) pa na pravilen tlak ne pozabi.

Jaz pri Mitaski računam , z rezervo seveda oziroma ob max porabi 1mm/1000kmju. Se pa z malce pameti da tudi prepolovit to porabo.

:004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, alko1 pravi:

:004

nč lupčka, kavo si mi doužn :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, gasperX pravi:

ma gume drzijo... ko jeb... 600km avtoceste zedej slabga jurja po korziki drsi? kaj je ze to??? 

Na Korziki še Obiličevo ne drsi... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, DAMI34 pravi:

nč lupčka, kavo si mi doužn :P

 

Ok :kava:

pred 9 urami, maus pravi:

ćustweni izlivi na Mitaske :huh: 

Ja izlivi vsepovsod :friend2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno čisto resno vprašanje...ker Metzelerka ne bo vzdržala predvidenih 4.000km po Balkanu bi nataknil nekaj za to priložnost.

Odločam se med Mitas MC24 in Mitas E08. Ker je MC24 za pičkino dlako bolj off orientirana kot E08...in ker bo nekaj makedama....večina pa vseeno asfalta....mi MC24 malce bolj diši.

Prosil bi za korektno mnenje po možnosti uporabnikov omenjene pnevmatike.

Vožnja bo solo...seveda nekaj prtljage zadaj (brez pretiravanja), motor je XT660Z Tenere....vožnja dinamična...tudi v ovinkih, makedam po zdravi pameti. Čas potovanja okrog 14 dni....vožnja tudi v dežju, če bo potrebno zato so mnenja o oprijemu v vseh pogojih nadvse dobrodošla.

Hvala v naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E-07? Sam je nisem vozil, zna pa @Dimen kaj na to temo povedat pomojem. Na GES ga je fino pičil s Tenerejko po lih vseh mogočih podlagah. No ajd, blata lih ni blo vmes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E07 sem tudi gledal...ampak je bojda malce "spolzka" v mokrem. Sedaj imam Metzeler Tourance in je sprednja še čisto ok in bo brez težav vzdržala teh 4.000km...zadnja pa bi bila proti koncu že bolj čelava in se mi za teh par evrov ne ljubi stiskarit. zato raje nataknem nekaj novega....omenjeni dve sta nekako najbolj podobni Tourance profilu....in ne bi rad sedaj glih odkrival kje je meja E07. Nataknem zadnjo novo in jo zglajzam pa v reciklažo. Potem pa cel nov komplet...nekaj primernega pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5/24/2017 ob 21:53, alko1 pravi:

. Vem da bo doma že nelagalna samo da ne bo do platna :? 

 

Ne bo do platna. Pod zmesjo namenjeno voznji je druga plast drugacne gume. Kaj je pod to plastjo pa se ne vem. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, BIF pravi:

Eno čisto resno vprašanje...ker Metzelerka ne bo vzdržala predvidenih 4.000km po Balkanu bi nataknil nekaj za to priložnost.

Odločam se med Mitas MC24 in Mitas E08. Ker je MC24 za pičkino dlako bolj off orientirana kot E08...in ker bo nekaj makedama....večina pa vseeno asfalta....mi MC24 malce bolj diši.

Prosil bi za korektno mnenje po možnosti uporabnikov omenjene pnevmatike.

Vožnja bo solo...seveda nekaj prtljage zadaj (brez pretiravanja), motor je XT660Z Tenere....vožnja dinamična...tudi v ovinkih, makedam po zdravi pameti. Čas potovanja okrog 14 dni....vožnja tudi v dežju, če bo potrebno zato so mnenja o oprijemu v vseh pogojih nadvse dobrodošla.

Hvala v naprej.

Zvozil zadnjo rabljeno MC24 na TTRi (150kg). Jo na nečem ostrem na gozdnem makadamu  pod Bjelašnico presekal. Kupil novo, ker mi na kompletu koles za asfalt in makadam ustreza (80/20) ustreza. V dim. 120/90-18 je nosilnostjo podhranjena že za mojo kobilico, ki je vsaj kakih 30kg lažja od tvoje. Za preverit. 

E08 še nisem vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, BIF said:

ker bo nekaj makedama....večina pa vseeno asfalta....

Če bo tako potem glasujem za E08, ki ima boljši profil, ko te bo zaneslo na off. Drgač pa je Mitas E07 čist ok guma za po asfaltu. Ni glasna, na suhem dobro prime, obraba ni pretirana. Na mokrem povprečno, v blatu tri od deset. Na suhem terenu je pa dober kompromis. Vsaj polovico naredi tudi tehnika vožnje. Če si trd na motorju boš prej al slej pogrnu s katerokoli gumo. Treba migat pa bo tut E08 držala na suhem makedamu/terenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 5. 2017 ob 19:00, alko1 pravi:

Ok :kava:

Ja izlivi vsepovsod :friend2:

Se je izšlo? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, DAMI34 pravi:

Se je izšlo? :P

 

Je je

Sicer do doma nelegalno bi pa na silo iztisnil še ene 300 km.

Drugače pa sva se srečala mislim da malo po Senju ti si šel nasproti (pred Senjem) ob cca 11:30.

Prvič prespal v Paklenici in bil :OK:

Drugače pa danes Rumenko vabi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, alko1 pravi:

Je je

Sicer do doma nelegalno bi pa na silo iztisnil še ene 300 km.

Drugače pa sva se srečala mislim da malo po Senju ti si šel nasproti (pred Senjem) ob cca 11:30.

Prvič prespal v Paklenici in bil :OK:

Drugače pa danes Rumenko vabi

pozdravi ga, jaz ga bom spet kmal. 3000 prevoženih, pa še kakega jurja stisnem :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!