Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 56 minutami, DAMI34 pravi:

enako porabo imam jaz, DOT 2017?

Ja, april.

A misliš da bi nama v Savi priznali reklamacijo; haha...

..drugače sem tudi z drugimi znamkami delal tam nekje 4Tkm, še raje manj. Tako da je tale sf+ kar v normah.

(preden sem jo kupil sem se bal da bo pretrda - nekateri so navajali da z sf+ delajo celo 11Tkm, po jadranki pa to...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, giro pravi:

Ja, april.

A misliš da bi nama v Savi priznali reklamacijo; haha...

..drugače sem tudi z drugimi znamkami delal tam nekje 4Tkm, še raje manj. Tako da je tale sf+ kar v normah.

(preden sem jo kupil sem se bal da bo pretrda - nekateri so navajali da z sf+ delajo celo 11Tkm, po jadranki pa to...)

tisti, ki te kmje potegnejo so nekaj posebnega :D

Sem zadnjič z Rumenim mal jadranke obiral in sva se oba strinjala, da je dot 17 bolj nevtralna, manj občutljiva na spremembe, bolj allround, manj svaljka, žal pa se za odtenek hitrej troši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, BIF pravi:

Lani sem kupil nov motor na katerem so bile kot prvovgradnja Metzeler Tourance (enak profil kot Mitas E-08). Že od samega začetka mi guma ni delovala ravno...hmmm....zaupanja vredna. Nekaj manjših zdrsov zadnjega kolesa pri nežni vožnji....

Kljub temu da sem bil zmerno otovorjen in z mojimi 100kg....se mi obraba ne zdi nič pretirana, glede na profil, prevožene podlage in način vožnje.

Nekaj dni nazaj je naneslo, da sem jo imel možnost preizkusiti tudi v konkretnem nalivu...od Sl.Bistrice do mene je kakšnih 22km....voda je ceste dobesedno zalivala...res je, da sem že zaradi previdnosti peljel nekaj počasneje (bolj zaradi vidljivosti kot kaj drugega) in se izogibal belih označb...vendar guma ni niti v enem trenutku pokazala "ranljivost" v oprijemu zaradi dežja.

 

Tudi sam sem imel na Stromu gumi Metzeler Tourance in je zadnja vcasih na ovinku podrsela. Res pa, da se je to dogajalo bolj proti koncu, ko je bilo ze precej manj profila.

Na prejsnji strani lahko vidis sliko trenutnih Mitas E-08, s katerimi sem naredil cca. 9000 km; vec kot polovico casa v dvoje na motorju. Meni delujejo se precej ohranjene. Ne vem pa, ce tiste milimetrske razpokice, ki gredo par cm ob visokem profilu (ob kanalih), kakorkoli negativno vplivajo na voznjo oz. na varnost. Najbolj se lahko to opazi na povecani sliki zadnje gume.

Precej sem jih vozil tudi v dezju - npr. v vecurnem dezju/nalivu/bliskanju, ko naju je brez prestanka konkretno pralo od Livorna do Slovenije.

Tu pa tam pa opazim razliko med Metzeler Tourance in Mitas E-08, ko bolj nagnem motor. Se mi zdi, da z Mitas E-08 na neki (prelomni) tocki kar potegne motor se bolj v nagib. Mogoce zato, ker imam precej ohranjen profil na robu gume. Ampak to sem obcutil ze takoj prve dni, ko sem prvic vozil z Mitas E-08. Do neke tocke motor v zavoj nagnem, nato pa se na nekem mestu kar "prekucne" se bolj v nagib... Saj mogoce je to pravilno; kaj pa vem. :) Bi znal kaksen bolj izkusen motorist vec povedati. Pa tile "nagibi", ki jih omenjam, bi se verjetno enim zdeli prav smesni, saj dopuscam moznost, da se le meni zdi, da naredim vecji nagib. :D

Popravljeno . Popravil Slow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja te Mitas gume so res super duper gume!Najboljše na svetu...Slovenec naredil revolucijo za cestne gume!! Vsi kupite Mitas gume saj so kar nekaj razredov nad vsemi ostalimi!Pa še ceneje...Saj veste cenejše gume,zavore,motor kakovestnejši in boljši in bolj super duper je!

Vse je res! Kmentarji proti Mitas se itak brišejo,plus opozorilo dobiš!( kljub temu da sam uporabnik Mitas gum pove,da ga prijatelj na Pirelli gumah in Rain mode z lahko sledi on pa na Race mode kuk zmore Mitas...)

Tako da Mitas je super duper guma...tako pišejo vsi komentarji,ki niso izbrisani in komentator opozorjen :ras::ras::ras:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, sesir pravi:

Ja te Mitas gume so res super duper gume!Najboljše na svetu...Slovenec naredil revolucijo za cestne gume!! Vsi kupite Mitas gume saj so kar nekaj razredov nad vsemi ostalimi!Pa še ceneje...Saj veste cenejše gume,zavore,motor kakovestnejši in boljši in bolj super duper je!

Vse je res! Kmentarji proti Mitas se itak brišejo,plus opozorilo dobiš!( kljub temu da sam uporabnik Mitas gum pove,da ga prijatelj na Pirelli gumah in Rain mode z lahko sledi on pa na Race mode kuk zmore Mitas...)

Tako da Mitas je super duper guma...tako pišejo vsi komentarji,ki niso izbrisani in komentator opozorjen :ras::ras::ras:

Vsake toliko Slovencem kaj rata in smo v samem vrhu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi sam Mitas furam na obeh mopedih. Razlogi? Solidne gume, cena je relativno ugodna. Pa predvsem vem, da so zame dosti dobre in jih dobro poznam. Enim pa grejo v nos, ker so 'češke' pa 'gume za traktorje'. Tudi prav, jaz jih bom pa še naprej veselo kuril. Ko bom dobil primerljiv Preperreli za primeljivo ceno... pa bom Preperrelije fural.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe .. sesirjevi komentarji v tej temi so neprecenljivi .. ;)

 

1 hour ago, sesir said:

Ja te Mitas gume so res super duper gume!Najboljše na svetu...Slovenec naredil revolucijo za cestne gume!! Vsi kupite Mitas gume saj so kar nekaj razredov nad vsemi ostalimi!Pa še ceneje...Saj veste cenejše gume,zavore,motor kakovestnejši in boljši in bolj super duper je!

Vse je res! Kmentarji proti Mitas se itak brišejo,plus opozorilo dobiš!( kljub temu da sam uporabnik Mitas gum pove,da ga prijatelj na Pirelli gumah in Rain mode z lahko sledi on pa na Race mode kuk zmore Mitas...)

Tako da Mitas je super duper guma...tako pišejo vsi komentarji,ki niso izbrisani in komentator opozorjen :ras::ras::ras:

čist razumem admine, če ti takšne in podobne komentarje brišejo, tako da ne se jezit no .. :friend1: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Snecer pravi:

Vsake toliko Slovencem kaj rata in smo v samem vrhu.

Kaj nisem napisal da so super duper gume?!

pred 16 minutami, Tex pravi:

 

čist razumem admine, če ti takšne in podobne komentarje brišejo, tako da ne se jezit no .. :friend1: :)

Ne takih komentarjev kjer piše da so Mitas super duper se ne briše!

Briše se vse realne...

Recimo ko dami34 sam napiše da ga kmet lovi z Pirelli in Rain mode medtem ko on na super duper Mitaskah in race mode....seveda se to briše in jaz dobim opozorilo šele za tem ko si dami pride gor,da s tem priznava,da ima pirelli v rain mode toliko oprijema in pospeškov oz omogoča elektronika kot njemu Mitas omogoča v Race mode :ras:

In tako se bo brisal tudi ta komentar buš vidu....preveč realen komentar glede na spozorsko temo!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Tex pravi:

hehe .. sesirjevi komentarji v tej temi so neprecenljivi .. ;)

 

čist razumem admine, če ti takšne in podobne komentarje brišejo, tako da ne se jezit no .. :friend1: :)

Točno tako,ko pridem do kompa bo dobil novo nagrado, ker ne razume kdaj je konec nabijanja...vsako objavo mu bom moral odobrit, pa bomo videli koliko casa bo še vsaki temi klobasal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Kaj nisem napisal da so super duper gume?!

Ne takih komentarjev kjer piše da so Mitas super duper se ne briše!

Briše se vse realne...

Recimo ko dami34 sam napiše da ga kmet lovi z Pirelli in Rain mode medtem ko on na super duper Mitaskah in race mode....seveda se to briše in jaz dobim opozorilo šele za tem ko si dami pride gor,da s tem priznava,da ima pirelli v rain mode toliko oprijema in pospeškov oz omogoča elektronika kot njemu Mitas omogoča v Race mode :ras:

In tako se bo brisal tudi ta komentar buš vidu....preveč realen komentar glede na spozorsko temo!

Šešire s tabo tu ne mislim debatirat, ce pa mislis da boš o gumah Mitas klobasal v temi ktm superadventure se pa motiš, sploh ko nabijaš, kadar se o problemu vklaplanja tcja pogovarjamo. Smatraj tale post za moj zadnji v smislu "poboljsaj se".

In ja meni mitas na Superduku dobro sluzijo, pa še enga poznam na litrskem gsxu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, sesir pravi:

Kaj nisem napisal da so super duper gume?!

Ne takih komentarjev kjer piše da so Mitas super duper se ne briše!

Briše se vse realne...

Recimo ko dami34 sam napiše da ga kmet lovi z Pirelli in Rain mode medtem ko on na super duper Mitaskah in race mode....seveda se to briše in jaz dobim opozorilo šele za tem ko si dami pride gor,da s tem priznava,da ima pirelli v rain mode toliko oprijema in pospeškov oz omogoča elektronika kot njemu Mitas omogoča v Race mode :ras:

In tako se bo brisal tudi ta komentar buš vidu....preveč realen komentar glede na spozorsko temo!

tu guma ni faktor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, jskrablin pravi:

Jaz tudi sam Mitas furam na obeh mopedih. Razlogi? Solidne gume, cena je relativno ugodna. Pa predvsem vem, da so zame dosti dobre in jih dobro poznam. Enim pa grejo v nos, ker so 'češke' pa 'gume za traktorje'. Tudi prav, jaz jih bom pa še naprej veselo kuril. Ko bom dobil primerljiv Preperreli za primeljivo ceno... pa bom Preperrelije fural.

sam vozim na mitas sf že četrti komplet in so zelo solidne gume, še posebej če upoštevaš ceno (price/performance)...nisem sicer najbolj zadovoljen z njimi v dežju, a jebiga, život je kompromis...sem pa pravkar zelo ugodno nabavil 2 kompleta "prepereli" angel...sicer st in ne gt...a ker iščem nekaj malo bolj primernega za vožnjo v dvoje, je to moj naslednji poizkus...če bo približno kot sf+ in malo bolje v dežju in na kilometrini zadnje gume...potem bom zadovoljen...sicer iščem dalje ali grem nazaj na sf+...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kateri vulkanizer ima Mitas na zalogi in da jutri dela. Notranjsko-Primorska regija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 7. 2017 ob 11:04, giro pravi:

Ja, april.

A misliš da bi nama v Savi priznali reklamacijo; haha...

..drugače sem tudi z drugimi znamkami delal tam nekje 4Tkm, še raje manj. Tako da je tale sf+ kar v normah.

(preden sem jo kupil sem se bal da bo pretrda - nekateri so navajali da z sf+ delajo celo 11Tkm, po jadranki pa to...)

tisti so bolj izjema kot pravilo z 11 jurji po jadranki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, danes preko dostave dobil še sprednjo :P

20170731_122243.jpg

Popravljeno . Popravil thunderace
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 5 minutami, Rey pravi:

Ravno iščem teste sport touring gum in na kaj naletim:

http://www.tyrepress.com/2017/08/mitas-sport-touring-radial-on-its-way/

To bo Brutal Force+ :)

Impresivno, upam da bo v 2018 narejena, ko se bom preobuval.

Citiraj

According to Trelleborg, its Mitas business is now making “concentrated preparations” towards penetrating the radial sport touring tyre segment with a “new concept in radial tyres.” It hasn’t revealed the name of the tyre developed by the Mitas/Trelleborg facility in Kranj, Slovenia, however it says the tyre is intended for use on heavier sport motorcycles that can carry two people and luggage over longer distances.

“Because of higher mileage, such tyres must exhibit unrivalled characteristics,” comments Boštjan Gubanc, head of R&D at the Kranj centre. “With the technology we are developing now, we will be able to meet customer requirements. The outstanding performance incorporated in the existing tyre (Mitas entered the motorcycle radial business with the Sport Force in 2013, and updated this tyre with the Sport Force+ in 2015) will be maintained, but enhanced to achieve longer mileage.”

The tyre maker shares that the upcoming Mitas radial motorcycle tyre uses a new combination of materials that ensure the “best possible tyre handling during cornering and cambering as well as gripping under various weather conditions.” It claims to have field tested the tyre at speeds of more than 300km/h.

@sesir si videl novico?

pred 2 minutami, Rogerg pravi:

to bo pol res top... edin cena bo šla v luft če jo bojo  preveč hvalil :D

za slo bodo še vedno serije po "120 EUR" iz palete :) za Zahod pa bodo prave (isto ko Hofer roba)

jaz mislim, da cena ne pretirano poskočila, ker sicer bo rs3/4 spet v igri.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎31‎.‎7‎.‎2017 ob 12:28, thunderace pravi:

Evo, danes preko dostave dobil še sprednjo :P

20170731_122243.jpg

Ti beli napisi samo še dodatno podkurijo tiste ki imajo pomisleke za mitaske :smoke:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2017 SF+ same pohvale, na tripu se je odlično obnesla, nikoli problemov, nobenih nenadnih zdrsov, lima in lima in zanimivo, presegla bo pričakovano kilometrino :P

Sedaj pa res ne vem zakaj, kajti bilo je vsaj 500km AC velik ravnih odsekov, tako da je kvadratna, edina razlika, vročina in manj konjev zna bit to. Do sedaj sem se matral izvleči 5 jurjev, ta bo pa komot za 6.

 

  • Všeč mi je 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!