Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

 

ps. vidim, da dobro lima :D

Lima prvih par krogov. Tretji, četrti krog pa že zdrsuje ob pospeševanju iz ovinka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, dlicen pravi:

Lima prvih par krogov. Tretji, četrti krog pa že zdrsuje ob pospeševanju iz ovinka. 

važno, da nisi prišel do točke "ko odnese" :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21368679_1471295746271148_283421747370398419_o.thumb.jpg.d8c5e3f329ad3d92b5f1a192a72abbb9.jpg

Niso slabe te Mitas..pravi avtor prispevka

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S temi gumami na dirkališču max 4 kroge,pa brez hudega odpiranja plina  v ovinku.Za kaj več pa kolkr se maš rad ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Tudi avtor te teme pravi,da niso slabe

večina lahov je kar zadovoljna...še mal iz iste objave...sam zate :P

21231910_1645027155530108_6147968812960996638_n.thumb.jpg.c95071507f296093a9baf419a5321484.jpg21273028_10212643233830168_4223664948912464337_o.thumb.jpg.47586f81c07d722de3fccd2e4902b0f1.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, odvisno od mnogo dejavnikov, po mojem.

Grobnik ima precej grob asfalt. Dan je bil kar vroč. Štirivaljniki morda manj obremenijo gumo. Kakšen drug voznik manj rad kot jaz drastično odpira plin. No, saj bi lahko tudi jaz, ampak meni se gre za zabavo, ne cajt na pisti ali kilometrino. V tej italijanski temi sem tudi bral, da so se po pisti vozili marca, ne avgusta (ne vem sicer za tega zadnjega). Itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, dlicen pravi:

Ja, odvisno od mnogo dejavnikov, po mojem.

Grobnik ima precej grob asfalt. Dan je bil kar vroč. Štirivaljniki morda manj obremenijo gumo. Kakšen drug voznik manj rad kot jaz drastično odpira plin. No, saj bi lahko tudi jaz, ampak meni se gre za zabavo, ne cajt na pisti ali kilometrino. V tej italijanski temi sem tudi bral, da so se po pisti vozili marca, ne avgusta (ne vem sicer za tega zadnjega). Itd...

lej tudi Lipstick je legel na jadranki ko je bilo 35+ celzija (špekuliram da je bila vročina pa gas krivec, ne pa kaka svinjarija), pa ni vozil SF+...vsaka guma ima svojo mejo, SF+ pa tako ali tako ni za postavljat čase na pisti, saj je daleč od tega, da bi bila track day guma, še zasnove nima za to primerne. Je pa za zabavo kot si napisal. In je za do Dinkota na polno kolikor pač na polno voziš v dvoje. :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

A ima kdo podatek v glavi, koliko ima kanala nova obična guma Mitas. Rad bi preveril, koliko mi jo je pobralo, sedaj sem na 4 mm, merjeno s šublerjem. Hvala

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, amateur pravi:

A ima kdo podatek v glavi, koliko ima kanala nova obična guma Mitas. Rad bi preveril, koliko mi jo je pobralo, sedaj sem na 4 mm, merjeno s šublerjem. Hvala

 

moje 180 in 190 imajo po 5mm do senzorja. Poraba nekje 1mm (včasih tudi manj)/1000km. Veliko vožnje v dvoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, DAMI34 pravi:

moje 180 in 190 imajo po 5mm do senzorja. Poraba nekje 1mm (včasih tudi manj)/1000km. Veliko vožnje v dvoje.

Hvala, moram pa izmerit koliko je od dna kanala do senzorja. Doslej naredil ~ 4000 km. Drugo leto junija gremo na desetdnevno furo, pa moram do takrat zamenjat gume, sedaj približno vem, koliko km imam še fore do menjave. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Še preračun porabe:

1mm zadaj = 2336km

1mm spredaj = 8015km

-----------------------

vožnja do slicka:

zadaj = 13408km

spredaj = 34785km

-----------------------

menjava torej pri 11k km :) solidna kilometrina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, Snecer said:

Mitas Sportforce+

po prevoženih 8.736km, vožnja vedno na polno

zadaj 1mm do oznake oziroma 2mm do slicka :) spredaj 2,25mm do oznake

do 11k km bo z lahkoto

 

 Pa dejte mn povedat kako to vozite na polno?! Jest ne peljem u smrt, motor ma 40kw in komaj  iztisnem 5k iz gume... od 4500 naprej ze kr nelegalen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jvalant pravi:

 Pa dejte mn povedat kako to vozite na polno?! Jest ne peljem u smrt, motor ma 40kw in komaj  iztisnem 5k iz gume... od 4500 naprej ze kr nelegalen...

Isto MitasSportforce+ ?

Mogoče imaš slabo vzmetenje pa ti gumo pobira

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, jvalant said:

 Pa dejte mn povedat kako to vozite na polno?!

Nikoli s prazno, da boš lažje razumel... :)  Ne obremenjuj se, obstajajo izjeme. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Snecer said:

Isto MitasSportforce+ ?

Mogoče imaš slabo vzmetenje pa ti gumo pobira

 

 Seveda, SF+  Vzmetenje deluje ok, menjava olja itd prek kakimi 18k, SAG nastavljen na mojo tezo, tlak 2.4 zadaj (v okvirih mitasovih predpisov). Sej ne pravim, da ne pozenemo, se posebej po ovinkih.  Mi je jasno da je nekaj kriv moj stil voznje, pocasneje v zavoj, pa potem z gasom ven. Prjatlca Ines, pelje odlicno, hitro v zavoj in bolj tekoce ven, pa naredi vec, 8k se mi zdi...  Ampak 11k? 

Tole je bilo zadnjic v Reziji:

rear2.jpg

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Snecer said:

Prejšnja mi je 13k zdržala, veliko AC itd.

Zdaj ne vem, al se menimo o dirkaški vožnji, al o neki vožnji po civilni cesti, ko se nekam pelješ na izlet.

 No, ne govorim o voznji po omejitvah.... Ne bi pa rekel, da tiscim na polno, to pa tudi ne. Na cestah kot so na Jezersko, Weissbriach, Sella Nevea, Passo Pramollo pa rad malo pozenem... Drugje niti ne morem, ker moped tko al tko ne gre kej vec kot 150 ;) Jadranka naprimer, je na ker nekaj delih ze prehitra zame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!