Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 10 minutami, maus pravi:

Bridgestone BT016 PRO je bila prva vgradnja na obeh ninđah ... za ulaufat motor je dobra, ko pa se začne motor mau bol vrtet, pa dol vržem in dam najboljše gume na ceumu svetu in bližnji okolici gor .. in to niso Mitas, temveć ContiSportAttack :jezik: 

Ti ja k maš dnar, mi revčki pa mitas gor tlačmo :dry:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, maus said:

sj ga mam js tut v zapestju trekšn.. ampak sj poznaš ... moj drugi jaz je včasih mau zlobn, pa mi gas odpira :P

 

vsi nekako preračunavate ceno na km in kaj se vam najbolj splača ... men se najbolj splača, da guma drži, ne glede na ceno ... to je edini stik med asfaltom in komoucom, ramo in čeladkanjem

ampak .. vsakemu svoje ... pa daleč od tega, da sem kje rekel da je Mitas slaba guma .. še vedno pravim, da so vse gume na slovenskem trgu , tok dobre, da jih, ob normalni vožnji v cestnem prometu, ne moremo izkorititi do konca.

:ninja: 

 

Se strinjam-tudi jaz sem včasih tlačil samo gp racer gor, ker mi je pač ustrezala, grip in filing taprav-ampak-samo za po cesti kotalinkat se meni mitas več kot zadošča, in sem zadovoljen z gripom, kako gre v oviek, s povratnimi informacijami-in ko prištejem še ceno je zame to trenutno zmagovalni komplet. Mi je pa blazno zanimivo-ko sem začel motorirat je bilo blazno težko do gum pridt, na sredi sezone ponavadi že težko dobil kompletek. Takrat smo vsi vozili na dunlop 207....čist cestna guma, na grobniku po treh krogih že drsel čez ovinke, če nisi šel 5 krog dol, si reskiral padec-za po cesti bila pa čisto ok....207rr....to je bilo pa že čist hudo :-)  Sem prepričan da je zdej vsaka nova guma bolš od tiste 207.....ampak-je pa fajn se prepucavat po forumih :-)

Vsak nej pelje tist kar mu paše-jebeš forum, sprobaš, če ti ni, greš na drugo, dokler ne najdeš optimuma za svoj stil vožnje :-)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, cb1300 pravi:

.....ampak-je pa fajn se prepucavat po forumih :-)

Vsak nej pelje tist kar mu paše-jebeš forum, sprobaš, če ti ni, greš na drugo, dokler ne najdeš optimuma za svoj stil vožnje :-)

 

itak :OK:

po mau več kot 30-letih motoriranja sem našel gumo, ki mi ustreza za vsa moja pričakovanja ... predvsem za potovanja, tut kakšn makadam, pogosto dež ... se pa da z lahkoto pokolenčkat in mau na gas prtisnt (seveda po omejitvah ) ... in ima primerno kilometrino ...

ampak .. kot si rekel ... vsakemu kar želi in ja ... vse gume so odlične .. in če kdo ne more na kolen, to ni guma kriva ... 

:ninja:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, XTR pravi:

Bridgestone BT016 PRO, ni ravno najnovejši model, kar še ne pomeni da so slabe. Cena je enaka kot Mitas, pa še multi compound je.

Mitas še nisem probal, ker sem s temi zadovoljen (dobil stare na motorju ob nakupu, pa sem probal še nov komplet, meni so ok). 

kolko jaz vem, je bt16 pro multicompound samo prednja, zadnja je mono. sem malo gledal, ker bom verjetno po par kompletih mitas prešaltal na kaj drugega...iščem predvsem nekaj s tršo sredino na zadnji gumi (ker se več vozim v dvoje). v tem cenovnem rangu je tudi sport attack (prva izdaja), ki sem jo zvozil, je pa zelo podobna kilometrina, kot na mitas, potem je tu še pirelli diablo, a je to že tako star model gume, da ne vem, če bi probal...ostalo je dražje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, maus said:

itak :OK:

po mau več kot 30-letih motoriranja sem našel gumo, ki mi ustreza za vsa moja pričakovanja ... predvsem za potovanja, tut kakšn makadam, pogosto dež ... se pa da z lahkoto pokolenčkat in mau na gas prtisnt (seveda po omejitvah ) ... in ima primerno kilometrino ...

ampak .. kot si rekel ... vsakemu kar želi in ja ... vse gume so odlične .. in če kdo ne more na kolen, to ni guma kriva ... 

:ninja:

 

 

Tole se bolj nebi mogel strinjat s tabo :smoke: začel sem kolenčkat ta teh dunlop d208   http://www.dunlopmotorcycletires.com/tire-line/d208-zr/       čeprav bi verjetno zdaj kater ugotovil da je ta guma po današnjih merilih nevarna  :D  S Fripsom sva jo znala nasvaljkat po kočevki s 600 cc raketami :D tudi z Dunlop D220 http://www.dunlop.eu/dunlop_sisl/mc/tyres/on_road/Sportmax_D220_ST.jsp  ki ni bila ne vem kaj od gume... smo čisto normalno kolenčkali in iskrili okol... pa sem siguren da jih je veliko če bi sedaj to gumo vozli bi bili mnenja da je to samomor. Tako da je mitas zame fajn guma... ramenčkal sicer še nisem z njo..:D. Nekaj je bilo govora o vožnji prednje do roba... koliko sem poskusil ne zmore vsak motor peljat te gume do roba ker že prej vse brusi... z R mašinami pa gre do roba brez kakih posledic 

 

Če ni kojones, je lahko guma iz božjih rok... pa ti ne pomaga... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, NX650 pravi:

Nekaj je bilo govora o vožnji prednje do roba... koliko sem poskusil ne zmore vsak motor peljat te gume do roba ker že prej vse brusi...

vsaka sprednja ne gre do roba po cesti ... CSA2 je šla z lahkoto CSA3 pa pusti nekaj mm roba ob enaki vožnji po enaki cesti...

za Mitas pa ne vem ... vem pa le, da vsaka ne gre do roba in ne z vsakim motorjem .. tudi zadnja ne gre, če je guma preširoka in/ali previsoka glede na predpisano gumo na določenem motorju.

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, siks said:

kolko jaz vem, je bt16 pro multicompound samo prednja, zadnja je mono. sem malo gledal, ker bom verjetno po par kompletih mitas prešaltal na kaj drugega...


Tudi zadnja je multi..https://youtu.be/pkrSFi479j0?t=186  Kljub temu ne pričakuj kakšne izjemne kilometrine. (~5kkm solo vožnje je zdržala meni).

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, XTR pravi:


Tudi zadnja je multi..https://youtu.be/pkrSFi479j0?t=186  Kljub temu ne pričakuj kakšne izjemne kilometrine. (~5kkm solo vožnje je zdržala meni).

 

tukaj http://www.bridgestone.de/motorrad-reifen/ranges/battlax/bt-016-pro/# pod tehnologije, razlagajo, da je samo prednja guma 3 komponentna...si mogoče vozil mitas na cb1000r?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem, sem že omenil. Primerjati jih ne morem. Aja od teh 5kkm je bilo še 1000km utekanja motorja, pa nisem pretirano hiter. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, XTR pravi:

Nisem, sem že omenil. Primerjati jih ne morem. Aja od teh 5kkm je bilo še 1000km utekanja motorja, pa nisem pretirano hiter. 

 

ja saj dami tut pravi, da so tu tu z mitas, prednja celo manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, siks pravi:

ja saj dami tut pravi, da so tu tu z mitas, prednja celo manj.

tut zadnja 4500 nekje. S20 naredi zadnja nekoliko več, vsaj meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, MiNa pravi:

Koliko je "zdržala" prejšnja?

 

menjal sem pri 13700, bila je že blizu tw oznake, tak da do planta bi šlo 15k

spredaj pa je bla še za 15 :)

ni se mi dalo čakat sem preventivno set menjal

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni na 636 mi je sprednja zdrzala tocno 10.000 km,zadnjo pa morem obcasno zgat pred vikijem al na kriziscih ker mi na sredini ostaja prevec profila :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... no, prepričal ste me ... :sleep2:

... da bom z mitaskami baje lahko šel čist na kolen ... :D

... pa da vidmo zdej ... :eek:

 

20160830_212634.jpg

20160830_212750.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, pik1 pravi:

.

... no, prepričal ste me ... :sleep2:

... da bom z mitaskami baje lahko šel čist na kolen ... :D

... pa da vidmo zdej ... :eek:

 

20160830_212634.jpg

20160830_212750.jpg

Jaz sem slišal, da greš z Dunjo na koleno :lol1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Borutt pravi:

Jaz sem slišal, da greš z Dunjo na koleno :lol1:.

.

... klevete ... :eek:

... in "prazno nabijanje" :sleep2:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas, mitas, mitas...baje da ni za 1000ccm motorje in zlo nevarna, no na 1301ccm čist qul dela :P

IMG_20160902_141257.jpgIMG_20160902_141253.jpg

edin mau vijola je postala drug dan :D

IMG_20160903_183748.jpgIMG_20160903_183836.jpg

 

Sam LIMAAAA :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, DAMI34 said:

Mitas, mitas, mitas...baje da ni za 1000ccm motorje in zlo nevarna, no na 1301ccm čist qul dela :P

IMG_20160902_141257.jpgIMG_20160902_141253.jpg

edin mau vijola je postala drug dan :D

IMG_20160903_183748.jpgIMG_20160903_183836.jpg

 

Sam LIMAAAA :P

 

sam nikol ne štekam, ljudje dajo blazne denarje za ornk motor, pol pa na gumah šparajo :cool:

Sem slišal, k je en prjatu od prjatlovga prjatla prjatu reku da so nevarne, in da je padu k jo je pregrel, in to na 600rr-tko da-za turing motorje do 50KM je dobra, za tisočake pa ni. Jest se mam tok rad da....aja...jest....ja, jest bom tud spet mitas kupu-se rad vozm po robu :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, cb1300 pravi:

sam nikol ne štekam, ljudje dajo blazne denarje za ornk motor, pol pa na gumah šparajo :cool:

Sem slišal, k je en prjatu od prjatlovga prjatla prjatu reku da so nevarne, in da je padu k jo je pregrel, in to na 600rr-tko da-za turing motorje do 50KM je dobra, za tisočake pa ni. Jest se mam tok rad da....aja...jest....ja, jest bom tud spet mitas kupu-se rad vozm po robu :004

anede, anede :D

no čist normalna računica:

BT16pro zadnja, podobna kilometrina, podobna cena, torej jaz z zadnjo ne vidim nekega dobička, oziroma šparanja. Je še kr nekaj gum v tem ali boljšem rangu, ki naredijo podobno kilometrino, stanejo približno enako ali pa kakih 10€ več. Bom tut pošteno povedal, zaradi vseh kratic, ki jih ima moped si lahko privoščim tut malce bolj turno gumo ali slabši oprijem, nočem si pa kratit užitkov v vožnji in Mitaska mi jih nudi. Kljub vsemu pa iščem še kako malce bolj vzdržljivo zadnjo, ker se mi ne da vsak mesec pri vulkanizerju viset.

prva Mitas, je pa dobiček. Z njo naredim 9kkm, z ostalimi podobnimi, recimo BT16pro, S20 pa tja 3-4. S tem, da še z oprijemom nisem več zadovoljen, ko ta preseže polovico.

Če vzamem v zakup slabosti Mitask (drsenje po belih črtah, občutljivost na vročih kačicah, previdnost v začetku nagiba na mokrem) se zaenkrat zlo sigurno in varno peljem, predvsem pa uživam.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, dlicen pravi:

Dami, imam te na sumu, da si postal delničar al nekaj... :)

Kolkor kompletov sem skuril, bi mi že lahko dal kako delnico...haha

No, mislim, da sem dovolj kritično pisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!