Skoči na vsebino

KTM-isti


supermoto00

Priporočene objave

Pravkar, Nearrain pravi:

Cene kompletnih kitov so si kar podobne.

ko vse sestejes je ohoho. Ce ne mislis dirkat na relijih Je skoda denarja. 

Ja, drag hec je tole. Spomladi sem na obisku tovarne KTM-a spoznal tale dva modela - https://www.facebook.com/muddlifecrisis/ Ko sem vprašal za ceno priprave motorja (oba sta na 690) je rekel da ~ 15k funtov, vključno s ceno nabave motorja. To je ~ 17k € po trenutnem menjalnem tečaju... je bil pa funt precej dražji ne tako dolgo nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, jskrablin said:

Ja, drag hec je tole. Spomladi sem na obisku tovarne KTM-a spoznal tale dva modela - https://www.facebook.com/muddlifecrisis/ Ko sem vprašal za ceno priprave motorja (oba sta na 690) je rekel da ~ 15k funtov, vključno s ceno nabave motorja. To je ~ 17k € po trenutnem menjalnem tečaju... je bil pa funt precej dražji ne tako dolgo nazaj.

 

Torej premium motor.  G/S, CrossTourer, Tenere WorldCrosser...Explorer 1200, KTM1290 sej kar naenkat use tolk stane....Če je to TISTI motor....pismo....ne vem, si nit ne predstavlam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah... sam to sta posebej po željah lastnikov za RTW 'izlet' prilagojena motorja. Začetna teža pa je ranga 60 - 80 kil manj (suhe teže) kot pri zgoraj naštetih. S tem, da je tudi 'premium' motorje za v malo grše pogoje dodatno prilagajat. Pa ko jih enkrat naložiš s prtljago, rabiš poleg še dvigalo da jih iz kakega jarka dobiš.

 

Po drugi strani pa te tud kak obupno zastarel DR 650 ali kaj podobnega pripelje na drug konec sveta. Vsak dela v okviru svojih zmožnosti, prepričanj in želja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Nightmare said:

Kot je že bilo rečeno sta to dva enaka motorja v drugih barvah. Vzameš tstega, ki ti je lepši. 

 

 

Lp, Samo

Ne drži, razen agregata se kar močno razlikujeta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, motolover said:

Ne drži, razen agregata se kar močno razlikujeta.

Kolikor vidim je razlika le v hodu vzmetenja in kapaciteti tanka. Sem pa vseeno napisal prehitro saj sta SM verziji enaki in sem sklepal, da je tu enako.

 

http://www.husqvarna-motorcycles.com/enduro/dual-sport/701-enduro/

 

http://www.ktm.com/enduro/690-enduro-r-2016/

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem peljal KTM 690 enduro, je bila edina stvar katera me je zmotila ta, da je motor "rear heavy". Polozaj rezervoarja dela svoje. Ko se peljes malo hitreje po terenu, sploh pri kasnem skoku, al pa ko cez kak prevoj/pukel  prtegnes, se prvi konec odlepi od tal, zadnji konec pa po "polzasto" ostane na tleh. Tudi pri drsenju cel ovinek se ta teza zadaj cist drugace obcuti kot pri motorju s klasicno pozicijo tanka. Verjetno bi se bilo treba navadit in malce adaptirat tehniko. 

jskrablin bos ti kaksno primaknil...tvoje obcutke/opazanja?

 

KTM690EnduroR2013AdventureTouringEnduroStripped.jpg

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist A kategorije sem že skoraj 30 let. V teh letih sem imel kar "nekaj" motorjev različnih znamk. Meni je KTM pustil največji pečat. Vsaj zame je to znamka, ki pri meni kotira na vrhu, če tudi ga ne vozim več. Nazadnje sem 6 let vozil SD990.

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Nearrain pravi:

jskrablin bos ti kaksno primaknil...tvoje obcutke/opazanja?

Bom, ko enkrat pridem do prilike zadevo resno peljat. Takoj ko sem ga pripeljal domov sem pobral teleskope dol in jih dal servisirat... danes zložim sprednji del nazaj skup. Pol pa ko bo vreme nehalo zalivati. Verjetno se bo res poznalo pri > 1/2 polnem keslu, da je gorivo zadaj. Po navadni cesti ni bilo čutiti kake posebnosti.

 

Recimo pri EXC-ju se ornk pozna, če je poln kesl - prav pritiska na sprednji del... balanco je občutno 'težja' v rokah. Sam ajd, ~ 9kg goriva na drugače 100kg težkem mopedu se ornk pozna. Na 690 pa je poln kesl nekje ~ 12kg goriva na skupno suho težo ~ 145 - 150kg. Povem ko bo par kilometrov za mano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, DAMI34 pravi:

ni ravno neki oblikovni presežek :P

KTM pač, kaj si pa drugega pričakoval :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri 690 se poln /prazen rezervoar malenkostno opazi (ni pa neke drastične razlike) . Bolj problem je premehka zadnja vzmet (če si težji kot 75 kg) pa zadnji konec hitro "zabije" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, kawasaki5 said:

Motorist A kategorije sem že skoraj 30 let. V teh letih sem imel kar "nekaj" motorjev različnih znamk. Meni je KTM pustil največji pečat. Vsaj zame je to znamka, ki pri meni kotira na vrhu, če tudi ga ne vozim več. Nazadnje sem 6 let vozil SD990.

L.p.

Imel SD990 stiri leta. V svojih cajtih res vrhunski motor. Od novega do predaje novemu lastniku niti enega problema z njim, pa sem mu duso vadil ob vsaki priloznosti. Res motor za izzivljanje... pravi fun bike z dvema manama. Nemogoce ga Je pocasi vozit in pretirano Je "zejen". 

My ex ... :(

IMG_0549.JPG

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, franc pravi:

Pri 690 se poln /prazen rezervoar malenkostno opazi (ni pa neke drastične razlike) . Bolj problem je premehka zadnja vzmet (če si težji kot 75 kg) pa zadnji konec hitro "zabije" .

lp

Fedro se verjetno da dobiti z drugo trdoto... vsaj za EXC-ja so v ponudbi tri "od-do" izbire za zadnji amortizer. Za 690 morem preveriti, ko se bom kmal lotil sag (posedanje) štelat. Spomladi gre še zadnji amortizer na servis, sprednje vilice so po servisu kot nove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, jskrablin said:

Fedro se verjetno da dobiti z drugo trdoto... vsaj za EXC-ja so v ponudbi tri "od-do" izbire za zadnji amortizer. Za 690 morem preveriti, ko se bom kmal lotil sag (posedanje) štelat. Spomladi gre še zadnji amortizer na servis, sprednje vilice so po servisu kot nove.

Sag golden rule -  33% celotnega hoda, ko sedis na njem  in 10%  hoda pod motorjevo lastno tezo na kolesih.  +/-

Fedr pa mislim, da bos dobil pr K Tech -u .  Sem ga menjal na Hondi na moje kile, poslal v IT kompletno amortizacijo nastelat  . . .  Druga pesem, drug motor. 

15 minutes ago, Nearrain said:

Sag golden rule -  33% celotnega hoda, ko sedis na njem  in 10%  hoda pod motorjevo lastno tezo na kolesih.  +/-

Fedr pa mislim, da bos dobil pr K Tech -u .  Sem ga menjal na Hondi na moje kile, poslal v IT kompletno amortizacijo nastelat  . . .  Druga pesem, drug motor. 

Vecina folka  brezuspesno drkari po fedru in klika lefo/desno, ce motor niha/zadbija, ker je feder premehek. Hocem rect . . . dokler ne resis sag-a je vsako klikanje in sarjenje po fedru brcanje v temo. 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, bom poračunal in upošteval te cifre, ko se spravim sag štelat. Pol pa se bo itak takoj po nastavljenem static sagu vidlo, a je fedra ustrezna.

Danes sem še zadnje ležaje menjal. Uro pa pol dela... ni slabo glede na to da sem nazadnje ležaje v kolesu menjal na Tomosakiju, kaka dva desetletja nazaj. Nič več 'lufta' na zadnjem kolesu. Zdaj pa ob prvi priliki gonit hudiča :yea2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, malo uspel testirati danes. Sprednje vzmetenje je itak novo, tako da zdaj boljše pobira že neravnine na cesti. Na makedamu sem ga nalašč zagonil skoz par ne tako malih lukenj, pa je vse pobralo brez problemov. Zadnji amortizer je ok takole preko palca, po servisu pa bo verjetno še precej boljši. 

Motor je hiter... ni potrebno kaj veliko odpirati, pa gre nezdravo hitro, sploh po kakem neasfaltnem odseku. ABS dela OK na asfaltu, na makedamu pa pozabi... zadnje kolo prehitro aktivira ABS, občutek na pedalu je 'gumijast'. Ko ga izklopiš, se da z zadnjo zavoro zavirati bolj agresivno brez da blokira. Sprednja zavora grize precej agresivno, pa jo je treba izven asfalta dozirati z nekaj občutka.

Teža polnega kesla zadaj se pozna. Sploh pri malo bolj agresivnem pospeševanju na off camber površini začne hitro počez it... nekako podobno kot takrat, ko sem na EXC-ju vozil nekaj prtljage zadaj. Se bo za navadit. Delno se bo dalo to obnašanje omiliti z aftermarket izpušnim loncem (verjetno Wings). Original je ogromna, težka zadeva. Pa greje se nenormalno... danes ni bilo lih vroče zunaj, motorja nisem nekaj gonil, pa je vseeno po parih minutah na mestu bil še vseeno dovolj vroč, da bi te opekel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, jskrablin said:

Evo, malo uspel testirati danes. Sprednje vzmetenje je itak novo, tako da zdaj boljše pobira že neravnine na cesti. Na makedamu sem ga nalašč zagonil skoz par ne tako malih lukenj, pa je vse pobralo brez problemov. Zadnji amortizer je ok takole preko palca, po servisu pa bo verjetno še precej boljši. 

Motor je hiter... ni potrebno kaj veliko odpirati, pa gre nezdravo hitro, sploh po kakem neasfaltnem odseku. ABS dela OK na asfaltu, na makedamu pa pozabi... zadnje kolo prehitro aktivira ABS, občutek na pedalu je 'gumijast'. Ko ga izklopiš, se da z zadnjo zavoro zavirati bolj agresivno brez da blokira. Sprednja zavora grize precej agresivno, pa jo je treba izven asfalta dozirati z nekaj občutka.

Teža polnega kesla zadaj se pozna. Sploh pri malo bolj agresivnem pospeševanju na off camber površini začne hitro počez it... nekako podobno kot takrat, ko sem na EXC-ju vozil nekaj prtljage zadaj. Se bo za navadit. Delno se bo dalo to obnašanje omiliti z aftermarket izpušnim loncem (verjetno Wings). Original je ogromna, težka zadeva. Pa greje se nenormalno... danes ni bilo lih vroče zunaj, motorja nisem nekaj gonil, pa je vseeno po parih minutah na mestu bil še vseeno dovolj vroč, da bi te opekel.

bova malo zamenjala za kak kilometer :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 21. 10. 2016 at 1:44 PM, Nearrain said:

Imel SD990 stiri leta. V svojih cajtih res vrhunski motor. Od novega do predaje novemu lastniku niti enega problema z njim, pa sem mu duso vadil ob vsaki priloznosti. Res motor za izzivljanje... pravi fun bike z dvema manama. Nemogoce ga Je pocasi vozit in pretirano Je "zejen". 

Ker imam že nekaj časa željo, da bi nadomestil Duka s Super Dukeom za vožno po mestu, me zanima, ali je potem ta motor neprimeren za tako nalogo? Se z Akrapovič izpuhi in mapo za gorivo ni umirilo cukanje na neko znosno mero?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, suntrace14 said:

Ker imam že nekaj časa željo, da bi nadomestil Duka s Super Dukeom za vožno po mestu, me zanima, ali je potem ta motor neprimeren za tako nalogo? Se z Akrapovič izpuhi in mapo za gorivo ni umirilo cukanje na neko znosno mero?

Mapa in Izpuhi ne.

Veliko bolj znosnejsega je naredila zamenjava prednjega zobnika. Z enim zobom manj spredaj je postal motor dosti bolj userfriendly za po mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma se strinjam z Neareinom, ampak tudi mape imajo velke razlike, predvidevam da bo 2017 rain mode kot pr mojem. Tu se pa da mirno na 2500 vozit, ker je samo cca 100 konjičev in nabija velik manj.. Sicer pa za ta naslov, bi bil Unionjack, pa tema Superduke 1290 čist primeren, kjer se lahko razpiše o vožnji po mestu. Nenazadnje, če hočeš kam pridet, je potrebno tudi skozi mesto iti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

Načeloma se strinjam z Neareinom, ampak tudi mape imajo velke razlike, predvidevam da bo 2017 rain mode kot pr mojem. Tu se pa da mirno na 2500 vozit, ker je samo cca 100 konjičev in nabija velik manj.. Sicer pa za ta naslov, bi bil Unionjack, pa tema Superduke 1290 čist primeren, kjer se lahko razpiše o vožnji po mestu. Nenazadnje, če hočeš kam pridet, je potrebno tudi skozi mesto iti.

O cem ti to?  Spet kr neki trolas . . . 

SD 990 ne ponuja menjave map vozniku. 

Lahko pa serviser (ali kdo drug) to naredi s priklopom racunalnika. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Nearrain pravi:

O cem ti to?  Spet kr neki trolas . . . 

SD 990 ne ponuja menjave map vozniku. 

Lahko pa serviser (ali kdo drug) to naredi s priklopom racunalnika. 

se opravičujem, sem mislil da je govora o SD1290 (Suntrace je napisal-superduke-my bad). Če prineseš pojočo travico, bom pihnilo vanjo in boš videl, da mi je žal. :P

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, suntrace14 pravi:

Ker imam že nekaj časa željo, da bi nadomestil Duka s Super Dukeom za vožno po mestu, me zanima, ali je potem ta motor neprimeren za tako nalogo? Se z Akrapovič izpuhi in mapo za gorivo ni umirilo cukanje na neko znosno mero?

Tole je pa moj bivši. Kot je že povedal Nearrain je edina rešitev manjši prednji voznik. Sam tega nisem prakticiral. Drugače pa res super motorček, edino "naporen" za vozit, ker si vse skozi v prekršku.

2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 10. 2016 at 10:30, Nearrain pravi:

 

 

KTM 690 enduro R    VS  Husqvarna 701 enduro

Kateri bi bil za v stalo prpeljat?  Po"srcu sta itaq oba KTM-ja 

PROS & CONS please

2012-KTM-690EnduroR4.jpg701enduro-1.jpg

od modela 2017 bi sigurno husqvarno ker ima " ta noro" duke-r mašino s 75 konji ;) na hitro jo na oko ločiš po beli grafiki( ne modri kot je prva 2016, za več poguglaj...) mene moti samo manjko obratomerja ker tista pusta "exc stajl armaturka" ne opraviči 10k€ price tag kljub ostalim vrhunskim komponentam.

če je še kak lastnik 690ke pa bi bil vesel. če se mi javi po PS in malo izmenjamo izkušnje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!