Skoči na vsebino

Kako sem izbral pr(a)vi motor??????


klimbra

Priporočene objave

Yamaho sem vozil testno, ostalih nisem in primerjam z malim stromom. 

Nekateri jamrajo da je težka. Samo po kilogramih. Za vozit je fantastična in ni nobene razlike, čeprav je strom lažji za kar nekaj kilogramov, se mi je zdela lahkotna.

Resnično sem pa pričakoval od motorja več, začel v touring in takoj preklopil v Sport ampak tudi tam deluje šele nad 3500 vrtljaji. Za mene kot nezahtevnega motorista super in več kot dovolj.

Za zahtevne pa je lepo mnenje podal Kmet.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Da malo poživim temo: menjal bi motor, pa se mi noben ne dopade :(

Imam Triumph speed four, z njim je vse ok, zame je dovolj lahek in okreten.

Menjal bi ga zato ker vozim v prenizkih obratih, okoli 5000, kjer motor nima prave moči, pri 8000 in več obratih pa je že prehiter za omejitve in moje potrebe. 

No na kratko, iščem motor, ki ima :

-več moči - navora, pri nizkih obratih,

-sama končna hitrost ni najpomembnejša

- lahek za upravljanje, da gre lepo v ovinke in tudi iz njih :)

- višina sedeža naj bo podobna kot pri S4, položaj telesa mogoče bolj kot pri enduri, 

-manjša poraba, 

Moj način vožnje, hm en sosed bi rekel da vozim kot invalid, drugače pa okoli omejitev, bi bilo pa prav, da ima motor pospešek na nivoju sedanjega, pa okreten naj bi bil še bolj, ker sem jaz zmeraj manj. Za vožnjo po ovinkih v breg mi je ER5 bolj ustrezal zaradi nižjih obratov.

Cena rabljenega ca 5.000 eur, malo gor dol po potrebi :) .

Vsak predlog zaželjen.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Versys

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 13. 4. 2016 at 3:54 PM, stjan said:

Da malo poživim temo: menjal bi motor, pa se mi noben ne dopade :(

Imam Triumph speed four, z njim je vse ok, zame je dovolj lahek in okreten.

Menjal bi ga zato ker vozim v prenizkih obratih, okoli 5000, kjer motor nima prave moči, pri 8000 in več obratih pa je že prehiter za omejitve in moje potrebe. 

No na kratko, iščem motor, ki ima :

-več moči - navora, pri nizkih obratih,

-sama končna hitrost ni najpomembnejša

- lahek za upravljanje, da gre lepo v ovinke in tudi iz njih :)

- višina sedeža naj bo podobna kot pri S4, položaj telesa mogoče bolj kot pri enduri, 

-manjša poraba, 

Moj način vožnje, hm en sosed bi rekel da vozim kot invalid, drugače pa okoli omejitev, bi bilo pa prav, da ima motor pospešek na nivoju sedanjega, pa okreten naj bi bil še bolj, ker sem jaz zmeraj manj. Za vožnjo po ovinkih v breg mi je ER5 bolj ustrezal zaradi nižjih obratov.

Cena rabljenega ca 5.000 eur, malo gor dol po potrebi :) .

Vsak predlog zaželjen.

 

lp

jaz ti prodam mojega Street Tripla R... nimaš sploh kaj razmišljati :)

DSC_1576-1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EE, a ni naslov te teme v pretekliku (past time) - kako sem izbral?

Ne moti me, če uporabljate napačen čas, moti pa me, če uporabljate napačno temo za nasvete.

Mislim, da obstaja tema Kako izbrati motor -  celo več.

(funkcionalna pismenost je težava press)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....izbral sem ga po dejstvu, da avto bom imel nemškega proizvajalca ali vsaj pridih le tega, motor bo Italijan oz. vsaj Evropejec, seveda na dveh celindrih in jurja kubičnih.

Tko sem si zožal izbor, in presečna premica je izbrala groma. 

END 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do zdej sem vsak "pravi" motor izbral kar po internetu. Ko sm vidu sliko sm reku:

ta bo pa moj, in to že 4x. Pa ne morš bilivat, prov vsak je bil pravi :D

Ja vem, preveč berem/gledam internet

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎1‎.‎12‎.‎2014 at 13:19, KARMEN1 pravi:

Jaz svojega prvega sploh nisem izbrala :blush: . Prijatelj mi je pripeljal svoj motor, medtem ko sta z ženo kramljala v vaški gostilni, sem jaz peljala dvakrat gor in dol po vaški cesti. Ko sem se vrnila, smo se zmenili za ceno in to je to. Čez nekaj dni mi ga je zopet pripeljal in takrat je ostal pri meni (motor mislim :bike:  ).

Imam pa Yamaho fz6-s. Z njo sem se zelo lepo ujela, čeprav sem ob poskusni vožnji skoraj končala v vaških kantah :kva2: .

To je moj prvi motor, upam da ne zadnji, naslednji ne vem, kateri bo ;) .

Zaenkrat imam rada mojo Yamahico :004 .

To so moje izkušnje.

Sedaj bi jo rada zamenjala s FZ8s, pa ne dobim nič primernega in ne predragega :blush:.

Pa črn mora biti!

Tako da ostajam kar na moji Osici :winkiss:.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ker sem kupila motor kot čisti začetnik, je bil izbran je bil izključno na podlagi rezultatov testov in všečnosti pozicije glede na mojo velikostjo... to, da je imel že v trgovini akrapoviča gor je pa itak samo še pika na i - dolenjci si pač ne moremo pomagat :D

alternativa je bila MV Agustina brutale ampak sem se potem raje odločila za streeta - predvsem iz strahu pred škodo, če se kot začetnik kam v maline z njo zvrnem ter zaradi uvoza in tudi homologacije, ker bi bila prva taka v sloveniji pa se mi v višku sezone ni dalo s tem zezat.

bi bila pa točno taka... predvsem zelooo lepa :)110411top-i.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, KARMEN1 pravi:

To so moje izkušnje.

Sedaj bi jo rada zamenjala s FZ8s, pa ne dobim nič primernega in ne predragega :blush:.

Pa črn mora biti!

Tako da ostajam kar na moji Osici :winkiss:.

Evo je, črna FZ8SA...

:love1:

20160320_135444.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Kako sem izbral prvi motor?

 Prvo sem postavil pogoj, kje se bom vozil, kako se bom vozil, kaj želim od motorja, kakšne so njegove karakteristike, vzdržljivost, suport delov, servisi...  Po nekaj mesečnem razmišljanju sem se odločil, da prodam moje dosedanje vozilo, ter pričel z selekcijo enoslednikov. Hitro je postal izbor zelo ozek in tudi garaža se je izpraznila zato sem sprejel v najožji krog dva modela enoslednikov, katera sta bila za moje želje, potrebe, zahteve...pač top!

V pomoč mi je bil prijatelj, kateri se je z dvoslednikom vedno vozil z mano in sva s skupnimi močmi že v samem idejnem razmišljanju imela enake potrebe, želje...  Ponudbe trgovcev so se začele kopičit in ob nakupu dveh vozil so padale tudi ugodnosti ob nakupu. Reklame ne smem delat in vozila so doma ter čakajo, da se še opremijo po uporabnikovih željah. Navigacija je že zmontirana,g retje ročk tudi, cevna zaščita in nosilci kovčkov bodo v prihajajočih deževnih dneh, zaščito rok,kosti za znižanje vozila, dodatne creeled luči,zaščito luči pa še moram naročit in zmontirat.  Dobro- malo sem se že sprehodil po lokalnih poteh, da sploh vidim, kaj sem nabavil a za prave vožnje bom počakal, da opremim vozilo...

IMG_20160903_093318.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri izbiri "prvega" resnega motorja po 7 letih suše sem imel 2 pogoja: all-road motor in max moč 35kW, v ožji izbor sta prišla Kawasaki KLE in Aprilia Pegaso, sem se pa na koncu vseeno odločil za KLE-ja, nekako mi je lepše sedel kot Aprilia. Lastim si ga dobra 2 meseca, naredil sem 1500km in zaenkrat sem zadovoljen, zdaj pa samo lepo nabirat kilometre in izkušnje. :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm ga izbral dosti po naklučju. imel sem ogledane Pegasote in XT660X pa v tistmu času ni blo na netu nič pametnega. O 250cc nisem na začetku niti razmišljal, pa enkrat zagledam na avto.net tega ki si ga lastim sedaj, ga šel pogledat in uzel iz prve. dons vidim da bi mi blo verjetno žal če bi uzel 600cc. kljub temu da imam 188cm se da z Ninjico čist normalno vozit, max je blo 380km na dan, vse skupi sem jih pa letos prevozil 6k :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, lakl said:

Hitro je postal izbor zelo ozek in tudi garaža se je izpraznila zato sem sprejel v najožji krog dva modela enoslednikov, katera sta bila za moje želje, potrebe, zahteve...pač top!

In kaj je bilo v izboru poleg tenerejke?

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni. Rabim kak vaš nasvet glede menjave motorja.. In sicer trenutno imam bmw k1200r, vozima se 90% v dvoje in 50% z tremi kovčki. Sedaj pa iščem....

Motor bi naj imel 160ks+.. Trenutno pa se odločam med:

- ktm 1290 sd (gt), sem že bil na testni vožnji in me je razočaral z tresljaji in z nemogočo vožnjo na nizkih obratih..

- bmw s1000xr, moram na testno naslednji teden, motorček se mi zdi mogoče preveč usmerjen v enduro, zelo visok sedež in ravna drža

- aprilia tuono 1100, ta mi je zelo všečna, mogoče me skrbi kako bi bilo z 3 kovčki ( nosilčki sem videl da se dobijo), zanima pa me kako se odnese v4 motor, so tresljaji, je možno voziti na nizkih obratih ali je potrebno nonstop menjavati?

- še morda kak predlog?

Popravljeno . Popravil shark90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, shark90 said:

Pozdravljeni. Rabim kak vaš nasvet glede menjave motorja.. In sicer trenutno imam bmw k1200r, vozima se 90% v dvoje in 50% z tremi kovčki. Sedaj pa iščem....

Motor bi naj imel 160ks+.. Trenutno pa se odločam med:

- ktm 1290 sd (gt), sem že bil na testni vožnji in me je razočaral z tresljaji in z nemogočo vožnjo na nizkih obratih..

- bmw s1000xr, moram na testno naslednji teden, motorček se mi zdi mogoče preveč usmerjen v enduro, zelo visok sedež in ravna drža

- aprilia tuono 1100, ta mi je zelo všečna, mogoče me skrbi kako bi bilo z 3 kovčki ( nosilčki sem videl da se dobijo), zanima pa me kako se odnese v4 motor, so tresljaji, je možno voziti na nizkih obratih ali je potrebno nonstop menjavati?

- še morda kak predlog?

Jaz sem imel oz. mam podobne zelje in potrebe pa sem se na koncu odlocil za S1000XR, ceprav sem po defaultu negativno nastrojen proti BMWju.

Tudi men je skrbeli in na zacetku celo malo motilo visoko krmilo,ampak sem se kar kmalu navadil. Enduro usmerjen pa definitivno ni...najbolj enduro je mogoce visoko in siroko krmilo.

Je pa sam motor zelo visok oz. vsaj visina sedeza je dokaj visoka. Ce si slucajno med manjsimi razmisli o znizanju motorja. V primeru,da te zanima glede XRa se kaksna info pa se javi na ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S1000XR je ravno toliko enduro kot goldwing. To je cestni motor pri katerem sediš ravno in komot. Za tvoje potrebe bo izmed naštetih pravšnji, če imaš cekine. Tuono je motor, ki je prišel iz piste in se slekel, za tvoje potrebe precej neprimeren. O ktmju ima ekskluzivno pravico komentiranja @DAMI34 . :D

Aja, imaš še Multistrado, KTM Adventure, pol pa se (s to močjo) počasi konča...

Popravljeno . Popravil dlicen
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!