Skoči na vsebino

Vetrobrani, naslonjala, sissy bar


garfild

Priporočene objave

Bencin je kolegu zmatiral plastičen vetrobran. Denaturiran alkohol. Prej seveda za vsak slučaj probat na kakšnem vogalčku.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se odločil, da grem po alkohol, mamiku jim jaričevu. :D Še nikoli nisem kupoval alkohol za motor. Prvo grem v šoping zase :alko:. Motor je v drugi liniji.

Alko reši vse :D. Mislim, da se ga bova danes z motorjem oba alkoholizirala.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Merkur in druge trgovine z barvam imajo... ni nek strošek in imaš potem še za diske in druge stvari pucat.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 8. 2016 at 2:19, Arzen pravi:

Bencin, Aceton, aftershave oz. sam da je vsaj 70% alkohol, tudi z odstranjevalcem ličila za oči gre......samo pazi, da ne bo šlo na motor, da ti še laka ne poškoduje. Ponavadi toliko, da navlažiš zadevo v kakšno vato al pa krpo, pobrišeš in potem še pobrišeš normalno z milom in vodo, da se bo šipca bleščala kot nova. Sliki, da vidimo kako ti bo ratal. ;)

Hoteli so mi prodati cel liter alkohola, pa sem jim rekel, da nisem kronik, da malo pa bi. :D. Urejeno z 70% alkoholom.

Hvala vsem za nasvete.

P8030367.JPG

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Scarabeo 500 pravi:

Hoteli so mi prodati cel liter alkohola, pa sem jim rekel, da nisem kronik, da malo pa bi. :D. Urejeno z 70% alkoholom.

Hvala vsem za nasvete.

P8030367.JPG

Scarabeo

Super, res je lepa šipca, sam da si zrihtu. Drugič kar cel liter vzem, bomo dal ostanek kmetu...bo vsaj nek cajta mir pred njim. :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Da ne odpiram teme (čeprav je ta šele v plenicah).

Se da rezat vizir? Imam vizir ki ga moram imet (dolgoa štorija) in bi rad odrezal stran par cm. Npr:

GIA750N902.jpg

Je izvedljivo brez da zgleda kot da je iz vietnama prišlo?

Odkar jo imam (bolje rečeno moram imet) mi je hrup v čeladi neprebavljiv. Če vstane ali jo upognem med vožnjo za par cm je problem rešen.

Napomoč, sicer bom kar gluh ratal... :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne bi tukaj vprašal preden odpiraš novo temo ....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, StaraFeltna pravi:

Da ne odpiram teme (čeprav je ta šele v plenicah).

Se da rezat vizir? Imam vizir ki ga moram imet (dolgoa štorija) in bi rad odrezal stran par cm. Npr:

GIA750N902.jpg

Je izvedljivo brez da zgleda kot da je iz vietnama prišlo?

Odkar jo imam (bolje rečeno moram imet) mi je hrup v čeladi neprebavljiv. Če vstane ali jo upognem med vožnjo za par cm je problem rešen.

Napomoč, sicer bom kar gluh ratal... :/

Zapelji se v Vrzdenec pri Horjulu, tam je firma Krili, sigurno ti jo bojo skrajšali.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kmet2 said:

A ne bi tukaj vprašal preden odpiraš novo temo ....

 

Sej nisem začel nove le iz naftalina sem jo potegnil. Tisto temo pa nisem bral že dolgo... bom pokukal če je kej...

3 minutes ago, Mitja99 said:

Zapelji se v Vrzdenec pri Horjulu, tam je firma Krili, sigurno ti jo bojo skrajšali.

Ziher? Sej ni prav daleč ampak zastonj se nebi vozil tja pa tratil dopust.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, StaraFeltna said:

Sej nisem začel nove le iz naftalina sem jo potegnil. Tisto temo pa nisem bral že dolgo... bom pokukal če je kej...

Ziher? Sej ni prav daleč ampak zastonj se nebi vozil tja pa tratil dopust.

pa sej na horjul je lepa cesta. zelo dosti iz pleksija delajo tudi v Ajdovščini, plastika Mislej

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarišeš kje bi rad odrezal, zalepiš tesakrepp, nato pa z fino žagico počasi odrežeš, nakoncu na fino pobrusiš rob, malo spoliraš in imaš narejeno :) 

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, StaraFeltna pravi:

Sej nisem začel nove le iz naftalina sem jo potegnil. Tisto temo pa nisem bral že dolgo... bom pokukal če je kej...

Ziher? Sej ni prav daleč ampak zastonj se nebi vozil tja pa tratil dopust.

Pokliči in vprašaj 041 608 500

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Imam Hondo NC750XA in pri mojih 190cm+ je nad 100km/h kar velik zračni upor, zdaj pa me zanima, če kupim vezir ki je 16cm višji od originalnega ali lahko pričakujem kaj manj zračnega upora, se bo pri moji višini sploh kaj poznalo?

Popravljeno . Popravil igor1976
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na NC750 S zamenjala vizir.

Veter se je zvišal prav toliko, kot je višji vizir.

Prej sem vse mušice imela na prsih, sedaj jih imam na ramenih , hahaaaa :whistle:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, igor1976 pravi:

Imam Hondo NC750XA in pri mojih 190cm+ je nad 100km/h kar velik zračni upor, zdaj pa me zanima, če kupim vezir ki je 16cm višji od originalnega ali lahko pričakujem kaj manj zračnega upora, se bo pri moji višini sploh kaj poznalo?

Pri tvoji višini in za ta tip motorja ne obstaja šipa (drugačna od originalne), ki bi ti zračni upor zmanjšala za toliko, da bi opazil neko omembe vredno razliko... Razen če ne boš dal gor take šipe, kot jo imajo poštarski motorji. Ali pa zamenjal motor za kakšno večjo potovalno verzijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tvoji višini 190 bi vsekakor povišana šipa (original, ali pa tudi neoriginalna)  http://www.ebay.com/sch/Honda-NC700X-Motorcycle-Windshields/35567/bn_1399775/i.html       ,morala zadostovati. Dodaš pa lahko še deflektor kot na povezavi. http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11518428&display=Honda NC750 XA

Popravljeno . Popravil Gonca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nekaj podobnega ima Goldi v prodaji... A to hočeš prav original Harleyevo zadevo? Ker tudi Rino iz Reke dela batwinge...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Zanima me ali kdo uporablja nastavljiv vizir "clip on" Puig. Gledam tega 6319H, vendar ne vem kako se to kaj obnese, predvsem me skrbi montaža na Mra vizir, ki je na dveh delih bolj zaobljen. Prilagam fotografiji za lažje razumevanje:

http://www.goldi-motorsport.si/moto-oprema/puig/za-kawasaki/i_415_nastavljiv-vizir-clip-on-toniran-dimljen-6319h

https://drive.google.com/file/d/0B5CXshxs4lj1VnMzaERLUjRXLVk/view

 

14469692_10154794451062454_1266524815045129597_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jaz ga uporabljam...sicer pa ne razumem povsem tvojega vprašanja glede montaže. Tako ali tako izbereš za svoj tip motorja in potem mora pasati.  Ne pričakuj pa da po tem ne boš več čutil vetra. Pri meni se je kot + pokazalo to, da je veter usmerjen nekoliko višje, da mi ne razmetava več toliko glave in sam sunek je bolj razbit. Tudi na avtocesti pri 150+ plus lahko komot obračam glavo za bočne poglede, kar prej ni bilo tako enostavno. In to mi zadostuje.

20170401_132006.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem vidim v tem, da imam na mopedu neoriginalni vizir od Mra, ki je na dveh delih bolj izbočen. Če primerjaš mojo sliko in tvojo boš videl, da je pri mojem tam, ko sem na spodnji sliki označil rob, pri tvojem je pa ravno in to me skrbi zaradi montaže. Ta podaljšek je univerzalni, sicer piše da je tud za moj moped, samo verjetno je mišljeno na originalni vizir.

Bi ga pa montiral gor, ravno zaradi tega kar si napisal, da mi ne buta veter direkt v glavo, ker do 130km/h še gre, kar je pa več, me pa konkretno nabija in je prava muka. Bom poklical v trgovino da mi izmeri razmak med nosilci pa da vidim kje bi prišlo montirano. 

2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo včeraj zapeljal do Petrovč, do motocentra Promotor. Nabavil Mra X-Screen podaljšek vizirja. Razlika je občutna, ko sem se peljal dol po avtocesti mi je spet nabijalo, da je bilo veselje. Nazaj pa čisto druga pesem, 150km/h veter pride, samo ne toliko da je motoč kot prej.

http://www.promotor.si/si/kategorija/131/mra-x-creen-dodatno-vetrobransko-steklo/

 

P.S.: Prvič sem v v omenjeni trgovini, fajn trgovina, odlično založena, prijazno osebje, tak da priporočam.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor vidim na povezavi si torej nabavil nosilce posebej in posledično itak ni bilo nič od skrbi kje bodo nalegali na tvojem vizirju? Si jih pač montiral toliko narazen oz. skupaj, da si se ognil omenjeni izbočenosti?  

Super, če je bilo tako simple :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!