Skoči na vsebino

Nauči se parkirati prosim!!!


Bmflar

Priporočene objave

govora je o kretenih in debilih ki najraje parkirajo na prostor ali na vmesno črto pri dveh prostorih za invalide.. .. ne o neumnih.. :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še tablica bi se morala videti in ura ter datum fotke pa še video bi moral prilepit pa za nekatere še nebi bilo dovolj dokazov .. :mad:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, thumper pravi:

še tablica bi se morala videti in ura ter datum fotke pa še video bi moral prilepit pa za nekatere še nebi bilo dovolj dokazov .. :mad:

Je bilo to vse v medijih...a bilo nujno,ker ena teta kradla v sparu...haha

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas v Prekmurju, vsaj v Murski Soboti opažam, da so invalidska mesta ob trgovskih centrih, pošti, bankah, itn. vsa zaparkirana (z mentalnimi invalidi). Ker gre za privat zemljiča, Policija tega sploh ne kazni dokler kdo tega ne prijavi. Žalostno, mogoče bi se v tej smeri moralo kaj urediti. Mogoče bi @Borutt znal kaj več povedati kakšna ima Policija pooblastila na takih parkiriščih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa tudi res, da ponekod pretiravajo s številom parkirnih mest za invalide.
Pri nas je na enem parkirišču devet parkirnih prostorov od tega so štirje za invalide ... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resnična anekdota.

S prijatlom(paraplegik) greva en za drugim vsak s svojim avtom po avtocesti. Me pokliče če se lahko na pumpi ustaviva. Pridem do njega in me poprosi, če mu dam iz zadnjega sedeža jakno, ker ima v njej denarnico, da bo lahko cestnino plačal (takrat so še cestnino pobiral), ker je ne doseže. Vozil je namreč kombi predelan za invalide. Sam bi moral izvleč izza prednjega zica voziček, ga postaviti zunaj, zlesti na njega in tako bi lahko dosegel na zadnjem sedežu denarnico. In nato v obratnem vrstnem redu nazaj. Vzelo bi mu pol ure.

Hotel sem samo prikazati kako je za nas ena stvar malenkost za invalida pa ta malenkost velik problem.

Ker imam kar nekaj znancev invalidov spoštujem tisti ubogi parking, ki je namenjen samo njim. Nikoli nisem in ne bom parkiral na mestu za invalide.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Andrejcer pravi:

Pri nas v Prekmurju, vsaj v Murski Soboti opažam, da so invalidska mesta ob trgovskih centrih, pošti, bankah, itn. vsa zaparkirana (z mentalnimi invalidi). Ker gre za privat zemljiča, Policija tega sploh ne kazni dokler kdo tega ne prijavi. Žalostno, mogoče bi se v tej smeri moralo kaj urediti. Mogoče bi @Borutt znal kaj več povedati kakšna ima Policija pooblastila na takih parkiriščih.

Glede pooblastila policije si že sam odgovoril v drugem stavku. Ampak vseeno prilagam nekaj branja. 

 

50.  parkirišče je prometna površina, ki je namenjena ustavljanju in parkiranju vozil;

(3) Če so parkirna mesta označena s predpisanimi označbami na vozišču ali na drugi prometni površini, je dovoljena ustavitev ali parkiranje le v skladu s temi označbami.

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:

17.  na označenem parkirnem prostoru za invalide, razen za osebe iz prvega odstavka 66. člena tega zakona;

(1) Nadzor nad izvrševanjem določb tega zakona izvaja policija.

 

(1) Javno dobro je stvar, ki jo v skladu z njenim namenom ob enakih pogojih lahko uporablja vsakdo (splošna raba).

(2) Zakon določa, katera stvar je javno dobro in kakšni so pogoji za njegovo uporabo.

(3) Na javnem dobru se lahko pridobi tudi posebna pravica uporabe pod pogoji, ki jih določa zakon.

 

1.5.1. javna površina je površina, katere raba je pod enakimi pogoji namenjena vsem, kot so javna cesta, ulica, trg, tržnica, igrišče, parkirišče, pokopališče, park, zelenica, rekreacijska površina in podobna površina;

2.       grajeno javno dobro so zemljišča, namenjena takšni splošni rabi, kot jo glede na namen njihove uporabe določa zakon oziroma predpis, izdan na podlagi zakona in na njih zgrajeni objekti, če so namenjeni splošni rabi;

2.1.    grajeno javno dobro državnega pomena je grajeno javno dobro, ki sodi v omrežje gospodarske javne infrastrukture državnega pomena in javna površina na njih;

2.2.    grajeno javno dobro lokalnega pomena je grajeno javno dobro, ki sodi v omrežje gospodarske javne infrastrukture lokalnega pomena in javna površina na njih, kakor tudi objekti ali deli objektov, katerih uporaba je pod enakimi pogoji namenjena vsem, kot so cesta, ulica, trg, pasaža in druga javna prometna površina lokalnega pomena, tržnica, igrišče, parkirišče, pokopališče, park, zelenica, športna oziroma rekreacijska površina in podobno;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za takšne, ki parkirajo na mestu za invalide, pa sami to niso, imam zelo preprosto rešitev. Ko se vrača nazaj k avtu, ga pač povoziš. Tako postane invalid in ima pravico tam parkirati. :sleep2::blush:

Takšnim ne moreš dopovedati nič, ker so invalidni v glavo in bodo to počeli še naprej, saj se nič ne zgodi. Osebno nisem še nikoli slišala ali videla, da bi kdo dobil kazen za parkiranje na prostoru za invalide. Kar me preseneča, glede na pogostost takšnih primerov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem že parim, ko so prišli iz avta reku, da se mi zdi da je to namenjeno fizičnim in ne mentalnim invalidom. Ponavadi sam butast gledajo, kar potrjuje moj point.

Enkrat sem bil pa jst u zadregi, ker sem spregledu, da ma znak na armaturi. :twak:

Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Frenk 67 pravi:

Jst sem že parim, ko so prišli iz avta reku, da se mi zdi da je to namenjeno fizičnim in ne mentalnim invalidom. Ponavadi sam butast gledajo, kar potrjuje moj point.

Enkrat sem bil pa jst u zadregi, ker sem spregledu, da ma znak na armaturi. :twak:

Jest se sam postavim s telefonom in slikam, tko da vidjo ... Ponavad takoj odpelje :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konkretno v Šentjerneju pred Šparom je redar pisal kazni vsem ki so parkirali na mestu za invalide. Cca 2 meseca nazaj.

Je pa res smešno, ker parkirnih mest je vsaj 200, avtov je bilo pred šparom 15 od tega kr 4 na mestu za invalide.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HD-Dyna pravi:

Jest se sam postavim s telefonom in slikam, tko da vidjo ... Ponavad takoj odpelje :blush:

Dobra fora:OK:.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se je meni tudi zgodilo .. sta bla dva mlada v bmwju, prvo je bejba stopila ven, poštimana kot se spodobi - pač tipična grešitelja sta zgledala .. sem jima namenil tak očitajoč pogled in odkimajočo glavo .. pol je pa bejba šla okoli in z zadnjih sedežev vzela voziček za fanta .. nerodna situacija za popizdit, sem se jima ponižno opravičil .. no, sta bila vseeno hvaležna, da je komu mar za take zadeve ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HD-Dyna pravi:

Jest se sam postavim s telefonom in slikam, tko da vidjo ... Ponavad takoj odpelje :blush:

Dobra fora:OK:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Texo pravi:

to se je meni tudi zgodilo .. sta bla dva mlada v bmwju, prvo je bejba stopila ven, poštimana kot se spodobi - pač tipična grešitelja sta zgledala .. sem jima namenil tak očitajoč pogled in odkimajočo glavo .. pol je pa bejba šla okoli in z zadnjih sedežev vzela voziček za fanta .. nerodna situacija za popizdit, sem se jima ponižno opravičil .. no, sta bila vseeno hvaležna, da je komu mar za take zadeve ..

A se je teb to 2x zgodil?:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

Konkretno v Šentjerneju pred Šparom je redar pisal kazni vsem ki so parkirali na mestu za invalide. Cca 2 meseca nazaj.

Je pa res smešno, ker parkirnih mest je vsaj 200, avtov je bilo pred šparom 15 od tega kr 4 na mestu za invalide.

Ponavadi je pr nas tako. Sami egoisti. Se delajo da ne vejo kam so parkiral. Pa neizmerno se jim mudi. Lisice na vsa štiri kolesa pa mesec javnih del bi jim dotalal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, VS800 said:

A se je teb to 2x zgodil?:P

2x se mi je MS zgodil .. :twak: .. kr louda in louda in pol pizdarijo nardi .. :P;)

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Yoghurt pravi:

Za takšne, ki parkirajo na mestu za invalide, pa sami to niso, imam zelo preprosto rešitev. Ko se vrača nazaj k avtu, ga pač povoziš. Tako postane invalid in ima pravico tam parkirati. :sleep2::blush:

Takšnim ne moreš dopovedati nič, ker so invalidni v glavo in bodo to počeli še naprej, saj se nič ne zgodi. Osebno nisem še nikoli slišala ali videla, da bi kdo dobil kazen za parkiranje na prostoru za invalide. Kar me preseneča, glede na pogostost takšnih primerov.

Nevednost ne more biti izgovor. 

pred 27 minutami, Quest pravi:

Ponavadi je pr nas tako. Sami egoisti. Se delajo da ne vejo kam so parkiral. Pa neizmerno se jim mudi. Lisice na vsa štiri kolesa pa mesec javnih del bi jim dotalal.

Zaradi lisic je avto še vedno tam. Torej niso rešitev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, HD-Dyna pravi:

Si že puvedu ja :blush:

To je zato, da nou Damiju dolgčas. :kva2:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Borutt pravi:

Zaradi lisic je avto še vedno tam. Torej niso rešitev. 

Imaš prav. Avto ni nič narobe naredil. Lastnika na sramotilni steber. Prvo pa v katran pa v perje povaljat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!