Skoči na vsebino

Jajc od servisa


Priporočene objave

Mislim, dobim MP3-ja iz servisa - original servis - pa me spremlja praskajoč zvok in metal ropotanje spredaj nekje. Ko pregledam celo zadevo doma najdem tole. Kličem potem prvi dan iz tujine (dopust), se zmenimo za ponedeljek, da se slišimo, ko jih dobim 10 minut pred zaprtjem in nič ne vedo o težavi in še potem se jim ne mudi in bodo se oglasili čez 2 dni "pogledati".

Totalno razočaran..

 

13895596_10208390885642932_5216471647498497645_n.jpg

13892250_10208390885762935_7782297810913017523_n.jpg

Še Youtube video kako to izgleda..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa niso normalni, to je lahko smrtno nevarno. En velik dobropis ti morajo dati tamle na servisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi menjal servis za tako. Tisti ki ti je predal motor v takem stanju je totalno neodgovoren. Ni izgovorov za predat motor v takem stanju. VSAK motor pred izdajo stranki MORA biti pregledan, da je primeren za vožnjo. Če je kaj za popravit se mora obvestiti lastnika. Če lastnik ne želi popraviti nečesa vitalnega za varnost pa naj podpiše mali zapisnik da se odpelje na lastno odgovornost pri ugotovljenih pomanjkljivostih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, je pa takih servisov precej, tudi za avto, zato sem začel jaz sam šraufat stvari in se mi je podobno zgodilo na avtu, da nisem pravilo zategnil dva šraufa in je kolo zablokiralo med vožnjo. Sem si pa vsaj sam kriv in sem zaj.. zastonj. To da mi je pooblaščen serviser recimo uničil menjalnik na avtu, in še plačaš jim za "strokovno opravljeno delo", je bila zadnja stvar s katero me je servis zafrknil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa o takih ki ti na svojo pamet menjajo kao fuč svečke in starih začuda več ni... ipd cvetke ko si jim prinesel motor za menjat zavorne ploščice... ali pa dokaj ustaljena prkasa da ti menjajo kos ki ga plača zavarovalnica z novim pa jih zalotiš da barvajo rabljenega... :/

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne maram blatenja in pluvanja po servisih/serviserjih, ampak tole je naravnost smrtno nevarno, in mislim da si zaslužijo objavo imena. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Cartman said:

ne maram blatenja in pluvanja po servisih/serviserjih, ampak tole je naravnost smrtno nevarno, in mislim da si zaslužijo objavo imena. 

pa prijavo tudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Epilog: prišel je serviser in s sabo prinesel vijak, oba pa je privijačil na roko z "imbus ključem", brez moment ključa. To je ustavilo ropot na bremzah (logično), še vedno pa mi niso popravili težave, zaradi katere sem jim peljal motor - levo kolo je popustilo ob obremenitvah in tako vsake toliko izgubim kontrolo nad motorjem - kot bi vozil po luknjah na cesti.

Sedaj mislim da je vredno povedati, za kateri servis se gre: PVG v Ljubljani. Danes kličem še v Koper, kaj bodo imeli za povedati oni o tem medtem pa se priporočam za nasvete, kdo bi poservisiral mojega Piaggiota in kaj lahko naredim s to prijavo..

Edit: da povem še uradni razlog za to stanje: na teh motorjih vse odpada, od vijakov, do filtrov za olje in zrak - skratka italianski Harley..

pred 21 urami, StaraFeltna pravi:

Jaz bi menjal servis za tako. Tisti ki ti je predal motor v takem stanju je totalno neodgovoren. Ni izgovorov za predat motor v takem stanju. VSAK motor pred izdajo stranki MORA biti pregledan, da je primeren za vožnjo. Če je kaj za popravit se mora obvestiti lastnika. Če lastnik ne želi popraviti nečesa vitalnega za varnost pa naj podpiše mali zapisnik da se odpelje na lastno odgovornost pri ugotovljenih pomanjkljivostih.

Še vprašal sem jih, če so preverili in če je za na tehničnega. Odgovor: "ja, smo šli na testno vožnjo". Da pa bi se tole zgodilo v 2km, pa ne verjamem.

Popravljeno . Popravil tuksinet
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, tuksinet pravi:

skratka italianski Harley..

Ejga sosed, mal lepš se obnašaj, če ne bom čez barje pršou !

Kake poka ... italijanski Harley.... kitajska jajca :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, tuksinet said:

Epilog: prišel je serviser in s sabo prinesel vijak, oba pa je privijačil na roko z "imbus ključem", brez moment ključa. To je ustavilo ropot na bremzah (logično), še vedno pa mi niso popravili težave, zaradi katere sem jim peljal motor - levo kolo je popustilo ob obremenitvah in tako vsake toliko izgubim kontrolo nad motorjem - kot bi vozil po luknjah na cesti.

Sedaj mislim da je vredno povedati, za kateri servis se gre: PVG v Ljubljani. Danes kličem še v Koper, kaj bodo imeli za povedati oni o tem medtem pa se priporočam za nasvete, kdo bi poservisiral mojega Piaggiota in kaj lahko naredim s to prijavo..

Edit: da povem še uradni razlog za to stanje: na teh motorjih vse odpada, od vijakov, do filtrov za olje in zrak - skratka italianski Harley..

Še vprašal sem jih, če so preverili in če je za na tehničnega. Odgovor: "ja, smo šli na testno vožnjo". Da pa bi se tole zgodilo v 2km, pa ne verjamem.

No shit? Pa kaj si mislil da bodo priznali malomarnost?. In ne Piaggio niso lih prva jajca so eden najbolj spodobnih italjanov (menda še vedno) tako da ni "Ducati" sindroma da je treba vsake 1000 km vse vijake zatisnit. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebelacesta, PVG (Piaggio) mi je predlagal servis Lučka - Živec s.p... Berem po forumu pa me kar mrazi. Kam čem ga zapeljat, da mi ga bodo uredili tako kot je treba? Če je treba grem na drugo stran države je_emti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, tuksinet pravi:

Jebelacesta, PVG (Piaggio) mi je predlagal servis Lučka - Živec s.p... Berem po forumu pa me kar mrazi. Kam čem ga zapeljat, da mi ga bodo uredili tako kot je treba? Če je treba grem na drugo stran države je_emti.

 

Če ga boš peljal k Živcu, ti bo žal, da si sploh kdaj motor imel. Polom od mehanika.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Trstu vem za enega spodobnega. Cene pa kot naše če te je tega morda strah. Servis ima 5 mehanikov in vse dobro oganizirano (ni za prehvalit je pa solidno) če boš nucal ti dam konakt. Upam da boš našel kaj doma, ker če ne je res patetično. Sicer pa maš toliko spodobnih moto servisov okoli ali si garancijsko vezan k tistim šalabajzerjem?

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, ninjafan pravi:

Če ga boš peljal k Živcu, ti bo žal, da si sploh kdaj motor imel. Polom od mehanika.

Ja dobr, kam pa potem? In da ne omenim, da sem jih vprašal, če imajo kak feedback za tega serviserja - naj bi 10 let sodelovali z njim in še enkrat nobene pritožbe...... 

pred 5 minutami, StaraFeltna pravi:

V Trstu vem za enega spodobnega. Cene pa kot naše če te je tega morda strah. Servis ima 5 mehanikov in vse dobro oganizirano (ni za prehvalit je pa solidno) če boš nucal ti dam konakt. Upam da boš našel kaj doma, ker če ne je res patetično. Sicer pa maš toliko spodobnih moto servisov okoli ali si garancijsko vezan k tistim šalabajzerjem?

Garancijsko mislim da je že vse poteklo - 2011 model motorja mislim da je.. tudi ne vem kaj vse je prejšnji lastnik plačal tako da..

Popravljeno . Popravil tuksinet
Dvojni submit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, gusar pravi:

Jest sem z Wombergerjem v Britofu pri Kranju že 6 let čisto zadovoljen.

Kako zdaj? Pred nekaj tedni si želel v Černobil, zdaj pa prodajaš zaradi bolezni?

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Scarabeo 500 pravi:

Kako zdaj? Pred nekaj tedni si želel v Černobil, zdaj pa prodajaš zaradi bolezni?

Scarabeo

ja tko pride ,pr teh letih je to čez noč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, gusar pravi:

ja tko pride ,pr teh letih je to čez noč.

Drži se, pa čimprej se pozdravi.

LP Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, gusar pravi:

ja tko pride ,pr teh letih je to čez noč.

drži se, držim pesti!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da bi morali biti tisti vijaki zavarovani z lepilom (loctite 243) original so bili sigurno varovani. in tisto odsraufanje se nikukr ne bi smelo zgoditi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo res. Dandanes redko kateri mehankar na pooblaščencih zna kak šrauf zašraufat, vsi bi samo z nekimi laptopi in testeri okol laufal. No hvala bogu za Yamaho in Boštjana na Deltateamu, mehankar starega kova, ki ve kaj dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za dobre želje.Drugače je vse v redu razen kolkov zaradi katerih ne morem več kot pol ure sedet na motorju.V zadnje sem se moral od Kranja do Postojne trikrat počivat.Za operacijo se pa še nisem odloču.Saj je treba čakati okrog dve leti.Takrat bom pa verjetno že prestar za na cesto.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 5. 8. 2016 at 15:49, gusar pravi:

Jest sem z Wombergerjem v Britofu pri Kranju že 6 let čisto zadovoljen.

Meni so servisirali prednje vilice in sem z njimi tudi zadovoljen. Imaš še servis v Velenju a ne vem če je pooblaščen za Piaggo. Tudi sam sem se predvsem zaradi propada prodajalca in ukinitve servisne mreže naučil osnovne servisne stvari (olje, filter, jermen) narediti sam. Ravno danes je dobil nov jermen. Je pa moj skuter očiščen in ne tak kot tvoj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!