Skoči na vsebino

Peticija proti živinorejcem in klavnicam


RobiRoberto

Priporočene objave

No, kako pa da ni tu nobenega odziva na mojo trditev, da obstaja humano ubijanje?:eek:
Aja, ni ta pravih tukaj.
Ok, no joke.

Kaj je humano?

Nekaj kar smo si izmislili mi humančki - ljudje.
In smo različni v različnih koncih sveta in v različnem času.
Ubijanje pa ostane in bo ostalo, pa naj se nekateri razpočijo. Ker niso niti zrnce peska v sahari, velja pa tisto kar je postavila in gradi in podira mati Narava. Zato ubija lev, ubija hermelin, ubija kača in še pa još. Seveda to lahko zapakiramo v celofan in se sprenevedamo, da kača rešuje ribo iz vode, ko visi na veji z ribo v gobcu, detel pelje prijateljico na izlet, ko vidimo hermelina na njegovem hrbtu v letu, levinja čuva tele antilope, ko se igra z njo v savani in podobne neumnosti.
Živali imajo večjo inteligenco kot jim jo pripisujemo. Ne samo naši psi in mačke, tudi prostoživeče in divje živali. A vendar tudi ubijajo. Tudi srnca pohrusta kakšno miško, pa je simbol miroljubnosti. 
In potem se vprašajmo ali je "humano", ko zver, tudi in še posebej domači pes trga taisto srno pr živem telesu? Ji odtrga vampe in črevesje ko ona še beži dalje? Je humano, ko se mačka igra z mišjo, katero je poškodovala le toliko, da se mucki igrajo z njo in jo lažje lovijo? Je humano, ko krokar čaka na hrbtu ovce da bo povrgla in še preden pade iz nje že kljuva po jagnjetu?
Kaj sedaj? Bomo ta dogajanja obsodili za "nehumana", barbarska? S strani bitij, ki niso naredila praktično nobene škode svetu, le živijo v niši, ki jim pripada ali so si jo izborili? 
To, kar je sedaj dušebrižniško določil človek, ta uničevalec planeta in bitij na njem pa je tako pozitivno, "humano"?!

Dejte ga malo manj srat!
Prav je, da se poskuša narediti te stvari s čim manj trpljenja.
A zavedati se je treba, da je to le slaba tolažba izrodkov samoimenovanih "civiliziran človek".
Z naravo pa nima prav nič skupnega!

Gre torej zgolj za vaš ego in nič drugega!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, I30 pravi:

Gre torej zgolj za vaš ego in nič drugega!

Pa sej to gre zmeri !

Za naš in tvoj ego :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, twom said:

Pa še ena malenkost.

Vsi moralizirajo in ravnajo samo do točke svojega ugodja, in nič dlje. Zaenkrat še nisem srečal človeka, ki bi se čemu odrekel preko točke svojega ugodja. Se pravi da se odrekamo tistemu kar nas ne moti. Enako z mesom.

1% najbogatejših ima v lasti 40% bogastva, 10% najbogatejših skupaj že 85%, preostalih 90% ima 15% bogastva, od tega ima 70% ljudi vsega 3% bogastva. In stanje se slabša. Vir: wikipedia

Dokler ljudje umirajo (se pobijajo) za kapitaliste, za njihovo bogatenje, dokler ljudje umirajo od lakote in bolezni od nečiste vode, dokler ljudje delajo (delam) za mizerne plače, dokler delodajalci izkoriščajo ljudi (tudi pri nas), dokler..., dokler je stanje na cestah kakršno je, ..., me prav briga za krave v klavnicah (za moje stališče glede mesa preberite kakšno mojo objavo zgoraj).

Ljudje ravnate in se odpovedujete samo do točke svojega udobja, in nič več. 

Globalizacija in kapitalizem (ki si tega imena ne zasluži več) sta se pa izrodila in bi rabila resetiranje (običajno kakšna svetovna vojna,na žalost).

Se popolnoma strinjam. najprej je potrebno začeti pri sebi, preden hočeš spreminjat svet.

Je pa dejstvo, da če bi bilo več intiligentnih, kot butastih ljudi na svetu, bi bilo stanje\sranje, drugačno\boljše kot je.

3. dan brez mesa. Čist OK. Kljub velikim fizičnim naporom v službi, brez težav pretečem še 10 km zvečer.

Za vikend bo pa že pasal piščanček. 

Zdej pa kosilo:

 

20160810_135808_HDR.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že na moto forumu razpredamo take stvari...

...naredim eno povezavo med vsem skupaj:

Veriga.

imamo ladijsko verigo..... gallovo verigo, ki jo BTW vsi uporabljamo na mopedih.... imamo verigo na motorki za jelke na Rakitni podirat.... zlata veriga na vratu od črnogorca.....in še in še verig....

.....in pa prehranjevalna veriga katere zadnji člen je na srečo (ali nesrečo nekaterih) človek.

Odkar obstaja narava in živa bitja, se ta živa bitja prehranjujejo z drugimi živimi bitji. z granitnimi kockami bi se bolj težko.

twom in I30 sta lepo napisala, kako to je potekalo in poteka.

Problem je samo preveč ljudi na svetu in izobilje vsega (polne riti) .... bolj ko ima človek polno rit....bolj si bi jo še polnil.

Zaradi tega (preveč ljudi) je potrebno posledično  izdelati preveč hrane, ker pridobiti v naravi jo je nemogoče v tolikšnih količinah, da prehrani vse ljudi + še vse ostalo nepotrebno hrano za luksuz in za stran metat...

...ampak tako je. Prišli smo do te stopnje, da se nazaj ne da iti...ampak samo še eksponentno raste vse to.

Samo en primer, recimo, ko vidiš kako babnco s transparentom v roki proti pobijanju živali.... o.k. ... tolko je že mogoče pametna, da ne bo šla ravno v pelc montlu na protestni shod.... ne ve pa , da ima na sebi/v sebi mnogo stvari, ki so narejene od najbolj nagravžnih ostankov mrtvih živali. .... največ pa je ravno kozmetike narejene iz teh snovi.

Človek je od nekdaj bil in bo vsejed. Tako je narekovala evolucija. Ne moreš ti zjebat milijon letno evolucijo kar naenkrat, ko si videl žalosten pogled teleta na sliki v klavnici...pa se ti zasmili...in potem začneš klanfat neumnosti in s temi neumnostmi futrat še ostale....in ker smo ljudje po naravi ovce.... se hitro ta krog razširi. Ne razmišlja pa od njih nihče, kako poteka ta cikel prehranjevanja v naravi.

Sem absolutno proti "nehumanemu pobijanju" živali in da se te živali goji v "nehumanih" razmerah..... ampak jebat ga. Lobiji so premočni...in če samo pametujemo tule gor (pa ne samo mi), ne bo nič drugače. Jamramo, kako je draga hrana (meso).... če bi pa imeli recimo farme živali na prostem...ala prosta reja, bi pa bile cene za mnogokratnik višje. To je začaran krog.

Imam srečo, da sem s kmetov in je vse meso pridelano doma, z domačo hrano...in verjetno bom užival tako meso samo še jaz.... otrokom se verjetno ne bo dalo več ukvarjat s tem.... raje jedo Poli salamo, za katero je treba odšteti tisti euro....

.... ker da vzrediš prasca, potrebuješ celo leto ga futrat, mu kidat gnoj, nastiljat.... itd. In da ga imaš s čim nafutrat, moraš celo leto obdelovat njivo, sejati koruzo, žita...korenje, sončnice, peso, saditi krompir.... in če češ sejati in saditi, moraš imeti njivo....in da jo imaš s čim obdelovati, moraš imeti traktor....priključke.....

...in potem moraš imeti čas vse to opravljati... pa ga ni, ker moraš biti 10 ur na dan v službi, da si vse to, kar sem naštel zgoraj, lahko privoščiš.

...in pol ti pride en blokar, ko ti izbulji oči, ko mu rečeš, da je kila prasca 2,5 €  .....  A TOOOOLK  :eek: ... pa sej prasec samo žre, pa se redi... ti ga pa zakolješ pa base narediš.

.... malo sem zabluzu zdele...  :P

.... ampak sej me razumete..... sem malo nor...  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, I30 said:

No, kako pa da ni tu nobenega odziva na mojo trditev, da obstaja humano ubijanje?

Zame humano ubijanje ne obstaja. Izmišljotina za dušebrižnike. Ubijanje je ubijanje. 

Je evtanazija psa bolj humana kot evtanazija človeka? V obeh primerih se ubije živo bitje. 

Lahko govorimo in moraliziramo samo kdaj je potrebno in zakaj, in koliko (hrana, skrajšanje muk, samoobramba)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, twom pravi:

Zame humano ubijanje ne obstaja. Izmišljotina za dušebrižnike. Ubijanje je ubijanje. 

Je evtanazija psa bolj humana kot evtanazija človeka? V obeh primerih se ubije živo bitje. 

Lahko govorimo in moraliziramo samo kdaj je potrebno in zakaj, in koliko (hrana, skrajšanje muk, samoobramba)

Humano ubijanje..  :hmm:

.... v prevodu: Ubito s strani človeka.

 

Če češ jesti, je treba ubiti. Ali žival, ali pa rastlino. Jebat ga. Drugače ne gre.  In ko ubiješ, stori to v trenutku, brez bolečin....in brez da bi žival to vedela (mučenje itd.).

Živali se mučijo pred zakolom, ko jih nekje še vedno redijo v nevzdržnih razmerah..... se pa to po svetu (verjetno) izboljšuje. Nisem strokovnjak iz tega področja in se za to niti ne zanimam, je pa vsaj tako prikazano.

Tko..... dost pametovanja z moje strani, ker nikoli ne prideš do konca..... :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, KARMEN1 pravi:

O tem tudi jaz govorim.

O mučenju pred zakolom in reji v neprimernih razmerah.

 

Kakšne so neprimerne razmere?
Marsikje ljudje živijo v slabših razmerah kot se pri nas zahteva za živali.
O tem pa jaz govorim.
Da postavljamo standarde na podlagi lastne komotnosti. In kdo zagotavlja, da je to najboljše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Zivnorc said:

Humano ubijanje..  :hmm:

.... v prevodu: Ubito s strani človeka.

 

Če češ jesti, je treba ubiti. Ali žival, ali pa rastlino. Jebat ga. Drugače ne gre.  In ko ubiješ, stori to v trenutku, brez bolečin....in brez da bi žival to vedela (mučenje itd.).

Živali se mučijo pred zakolom, ko jih nekje še vedno redijo v nevzdržnih razmerah..... se pa to po svetu (verjetno) izboljšuje. Nisem strokovnjak iz tega področja in se za to niti ne zanimam, je pa vsaj tako prikazano.

Tko..... dost pametovanja z moje strani, ker nikoli ne prideš do konca..... :P

 

Humano ubijanje..  :hmm:

.... v prevodu: Ubito s strani človeka. 

:OK::OK::OK::OK::OK:   . . . dobr si to povedal !

 

"ko jih nekje še vedno redijo v nevzdržnih razmerah"

tole "nekje" ravno ne drzi...globalno gledano zivali zivijo v vedno bolj nevzdrznih pogojih, zato, ker prava zivinoreja zaradi pohlepa in zaradi norega povprasevanja izumira. To kar se dogaja sedaj ni vec zivinoreja ampak industrija.

In ce bi radi zaustavili vlak norosti bo treba najprej izstopiti iz njega... nehat kupovat industrijsko pridelano, procesirano hrano in ostale dobrine iz istega kompozicije. Dokler ne bo zmanjsanja povprasevanja bo industrija mlela, se povecevala ali pa vsaj nizala proizvodne stroske, kar pomeni . . .  se bolj nehumane razmere za zivali in vec strupa v procesirani hrani s katero se basemo. 

BTW: gensko spremenjena koruza ( katera je v prisotna skoraj vseh industrijskih prehrambenih artiklih vkljucno z mesninami) in piscancki na steroidih so zakon !!! :SS

 

 

33 minutes ago, I30 said:

Kakšne so neprimerne razmere?
Marsikje ljudje živijo v slabših razmerah kot se pri nas zahteva za živali.
O tem pa jaz govorim.
Da postavljamo standarde na podlagi lastne komotnosti. In kdo zagotavlja, da je to najboljše?

Pri nas ...

...samo vecino hrane na slo policah ni nasega izvora... 

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mora bit na embalaži izjava vsebine (npr zrezka), da je bila ubita humano ... če te izjave ni, ne vela nć :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, twom pravi:

Najboljš da piše da je krava prostovoljno darovala en kos.

pa krava ni človek, da bi darovala kak kos

vse al pa nič 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, stuhec pravi:

pa krava ni človek, da bi darovala kak kos

vse al pa nič 

pa nj se nauč hodt po sprednjih in lahko donira zadnje krake .... pa bo še nekaj časa žvela .. a zdj štekaš poanto :?

:P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, maus pravi:

pa nj se nauč hodt po sprednjih in lahko donira zadnje krake .... pa bo še nekaj časa žvela .. a zdj štekaš poanto :?

:P

 

ejj ejj

na zemlji smo 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Nearrain pravi:

...globalno gledano zivali zivijo v vedno bolj nevzdrznih pogojih, zato, ker prava zivinoreja zaradi pohlepa in zaradi norega povprasevanja izumira. To kar se dogaja sedaj ni vec zivinoreja ampak industrija.

In ce bi radi zaustavili vlak norosti bo treba najprej izstopiti iz njega... nehat kupovat industrijsko pridelano, procesirano hrano in ostale dobrine iz istega kompozicije. Dokler ne bo zmanjsanja povprasevanja bo industrija mlela, se povecevala ali pa vsaj nizala proizvodne stroske, kar pomeni . . .  se bolj nehumane razmere za zivali in vec strupa v procesirani hrani s katero se basemo. 

BTW: gensko spremenjena koruza ( katera je v prisotna skoraj vseh industrijskih prehrambenih artiklih vkljucno z mesninami) in piscancki na steroidih so zakon !!! :SS

...povzetek.

Vrniti bi se morali vsaj 200 let nazaj, ko svet še ni bil zasvinjan, ko je bilo na svetu toliko ljudi, kot jih še lahko mati zemlja preživi po naravni poti....

...in hrane bi imeli toliko, kolikor bi si jo sami pridelali....

......in ne bi pametovali na motosvetu s peticijami proti živinorejcem...klavnicam......  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Zivnorc said:

...povzetek.

Vrniti bi se morali vsaj 200 let nazaj, ko svet še ni bil zasvinjan, ko je bilo na svetu toliko ljudi, kot jih še lahko mati zemlja preživi po naravni poti....

...in hrane bi imeli toliko, kolikor bi si jo sami pridelali....

......in ne bi pametovali na motosvetu s peticijami proti živinorejcem...klavnicam......  :P

 

ni se treba 200 let nazaj vracat . . .  hrane je zaenkrat dovolj... 

industrializacija proizvodnje hrane se je zacela s hitro prehrano 

Untitled1.pngUntitled2.pngUntitled3.png

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..jaaa.... sej se zastopimo...

mislil sem na to... ko je živinoreja prešla v industrijo...in vse to, kar si napisal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Nearrain pravi:

ni se treba 200 let nazaj vracat . . .  hrane je zaenkrat dovolj... 

industrializacija proizvodnje hrane se je zacela s hitro prehrano 

Untitled1.pngUntitled2.pngUntitled3.png

 

...viš... če pa jest hočem imeti tolikšnega piščanca.... si raje omislim purana...  :P

 

...pa moral bi dati še vzporedne slike, kako so zgledali ljudje leta 1950 pri sedemdesitih .....in leta 2008 pri 48-ih....

:P

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Andrejcer pravi:

Motosvet rabi samo še temo Peticija proti peticijam, pa bo popolen. :dry:

ne, ta je že, rabimo:

peticijo proti peticiji proti peticijam, pol pa bo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, RobiRoberto pravi:

Peticija proti basam ... :OK:

base.jpg

Dejmo jih humano uničit...

:P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!