Skoči na vsebino

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Za par dni se odpravljamo na vzhod Francije. Žal ne z motorji. Najhitrejši transfer do Strasbourg-a bi bil verjetno prek Nemčije. Ker pa se že zelo dolgo nisem vozil čez Švico razmišljam tudi o tej opciji... Je kdo v zadnjem času kaj po Švici vozil, nekje na relaciji Insbruck - Zurich - Basel...

Se v Švici cestnine obračunavajo po odsekih, ali je treba imeti nalepko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potrebuješ vinjeto, obstaja samo za eno leto, stane 40 chf. Razen vinjete ne plačas ničesar drugega (npr. ne plačuješ tunelov). Na obstoječi relaciji se je praktično nemogoče izogniti AC ne da bi podvojil čas potovanja (ceste gredo čez vasi in polovico časa imaš omejitev 50 km/h)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Upam da sem našel pravo temo sicer me popravite.

Od letošnje jeseni je zagotovljena redna zimska prevoznost ceste: Pavličevo sedlo -Jezersko in sicer naše slovensko cestno- komunalnio podjetje skrbi za prevoznost ceste v zimskem času od odcepa za Logarsko dolino  do priklopa na glavno cesto, ki pelje na Jezersko na avstrijski strani .

Prej je bila cesta uradno zaprta od 1,11 do 31 ,4, v praksi pa odvisno od zime in snega  pa občasno so ta plavi pisali položnice za neupoštevanje datumov.

Ironija pa je, da je letos ravno narava (vetrolom in sneg) poskrbela za popolno neprevoznost ceste ,je bilo ravno danes v poročilih, da so uspeli zagotoviti prevoznost ceste:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
Ob 12. 4. 2018 ob 18:11, basbas pravi:

A veš kakšna je cesta čez Mokrine iz italijanske strani.

 

Ob 12. 4. 2018 ob 18:15, basbas pravi:

Lansko leto je bilo vse nekaj razbito ,pa semafor na semafor.

En semafor je za tunel (4 min max).

image.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ne vem če paše v to temo, je pa o cestah. Na ljubljanski obvoznici, razcep  Kozarje je nov asfalt in rumene črte. A je to začasen ukrep ali kakšna novotarija za večjo varnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Darko3g pravi:

Ne vem če paše v to temo, je pa o cestah. Na ljubljanski obvoznici, razcep  Kozarje je nov asfalt in rumene črte. A je to začasen ukrep ali kakšna novotarija za večjo varnost?

na podlagi pravilnika

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/2016-01-0159/#IX. PREHODNA IN KONČNI DOLOČBI

glej prilogo 4

https://www.uradni-list.si/files/RS_-2016-004-00002-OB~P004-0000.PDF

 

so rumene črte začasne, ki se, ko se dela končajo, morajo umakniti.

to ni nova zadeva, od takrat, ko odstavni pas ni več označen z rumeno, kot je bil včasih ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Darko3g pravi:

Hvala, zdelo se mi je, da je obnova že končana, pa sem vprašal.

pomoje bodo tam še širili 3 pas .. kot mi je znano ... se pa že nekaj časa nisem tam peljal ... verjetno ni končano oziroma čaka kakšen tehnični pregled .. ne vem, vem samo to, da so rumene črte začasna prometna ureditev ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ne vem kje bi sicer vprašal, pa bom tukaj, kako je s cesto Logatec - Idrija - Most na Soči, baje je gradbišče oz delo na cesti? Naj moderator prestavi v bolj primerno temo, če je treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, 4janic pravi:

Ne vem kje bi sicer vprašal, pa bom tukaj, kako je s cesto Logatec - Idrija - Most na Soči, baje je gradbišče oz delo na cesti? Naj moderator prestavi v bolj primerno temo, če je treba.

Ja, je kar na dolgi relaciji vse razsuto...na zadnje, ko sem šla mimo, na nekaterih delih ni bilo več koščka asfalta, delovni stroji sstojijo vsepovsod, naštela sem 6 semaforjev (enkrat več, drugič manj) na vozišču je večinoma pesek...

Z motorjem se da normalno mimo, je malo sitno ma nič hujšega...

Najhuje je da boš ves od prahu in, če naletiš na kakega cepca v SUV-ju pred sabo, boš še cel speskan.

Če se prav spomnim je delo na cesti nekje od Dolenje Trebuše pa do skoraj do Sp.Idrije.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, 4janic pravi:

Ne vem kje bi sicer vprašal, pa bom tukaj, kako je s cesto Logatec - Idrija - Most na Soči, baje je gradbišče oz delo na cesti? Naj moderator prestavi v bolj primerno temo, če je treba.

na promet.si se marsikaj dobi :P

ps. ni panike

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če delajo so zapore in gradbišče, če pa ne delajo jih pa klinc dela, ker ne delajo in so luknaste ceste :P

p.s.

pred enim tednom so mi pravili, da še vedno delajo :dry: 

 

https://www.promet.si/portal/sl/razmere.aspx

 

vidi se samo, da je upočasnjen promet

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

če delajo so zapore in gradbišče, če pa ne delajo jih pa klinc dela, ker ne delajo in so luknaste ceste :P

p.s.

pred enim tednom so mi pravili, da še vedno delajo :dry: 

delajo že par let, ampak se da

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, 4janic pravi:

Ne vem kje bi sicer vprašal, pa bom tukaj, kako je s cesto Logatec - Idrija - Most na Soči, baje je gradbišče oz delo na cesti? Naj moderator prestavi v bolj primerno temo, če je treba.

 

Ni panike, malo počakaš pa je. Če te pa motijo semaforji, pa zavij proti Cerknemu in vse to obvoziš.

Pa še vstaviš se pri Brunarici Slap na postrveh al pa kavici.

http://brunarica-slap.com/

 

LP

 

 

 

Popravljeno . Popravil Janezs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je tako kot v prejšnjih letih, tj. malo makedama in nekaj semaforjev ni problema, samo, da ni guzve in da se se vedno da polagat ovinke tam kjer ni peska. upam, da cesta ni prevec prasna, sprobam verjetno v soboto in porocam. hvala za info vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.s.: vidim na promet.si tudi, da je počasen promet tudi na cesti Kobarid - Žaga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Ella pravi:

Ja, je kar na dolgi relaciji vse razsuto...na zadnje, ko sem šla mimo, na nekaterih delih ni bilo več koščka asfalta, delovni stroji sstojijo vsepovsod, naštela sem 6 semaforjev (enkrat več, drugič manj) na vozišču je večinoma pesek...

Z motorjem se da normalno mimo, je malo sitno ma nič hujšega...

Najhuje je da boš ves od prahu in, če naletiš na kakega cepca v SUV-ju pred sabo, boš še cel speskan.

Če se prav spomnim je delo na cesti nekje od Dolenje Trebuše pa do skoraj do Sp.Idrije.

 

 

pred 5 urami, 4janic pravi:

če je tako kot v prejšnjih letih, tj. malo makedama in nekaj semaforjev ni problema, samo, da ni guzve in da se se vedno da polagat ovinke tam kjer ni peska. upam, da cesta ni prevec prasna, sprobam verjetno v soboto in porocam. hvala za info vsem!

Delo na cesti ni od Doljne Trebuše pa do Spodnje Idrije. Precej manj je. Nakako tale odsek je delo na cesti. Grem skoraj vsak vikend tam zkozi. Na prometnih informacijah piše, da je delo na cesti samo še do 1.6.2018. Torej do jutri, če verjameš.

image.png.c58720ffe8191b7ed31c6de1fa742422.png

Popravljeno . Popravil Janezs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Happy to report da je cesta razen kratkega makadama (cca 500 m) zelo lepo prevozna, samo za vozit in uživat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem šel danes mimo Idrije do Mosta na Soči, ni več niti 1m makadama, so te dni asfaltirali (vsa težka mašinerija je še vedno tam). :yea2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Xebec pravi:

kako je na cesti Logatec-Most na Soči? Ne bi rad mel spet 20 kil frišnega asfalta zapečenga na moped...

v redu, bi en teden nazaj, še 2 semaforja, pa drugače bp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes z emailom:

Kot ste verjetno že slišali, se bodo v naslednjem mesecu pričela pripravljalna dela za izgradnjo galerije in rekonstrukcijo ceste v Zali . Glede  na predstavljeno s strani direkcije RS za infrastrukturo in kot je razvidno iz prilog bo izgradnja terminsko  potekala v treh fazah s pričetkom v letošnjem letu in zaključkom konec leta 2020 .

 

Prva faza ( okvirni časovni termin julij – december 2018 ) predvideva očiščenje brežin in  izgradnjo podajno lovilnih sistemov in mrež na dveh odsekih od km  8,460 do 8,595 km  in od km 6,500 do 6,950 km  .

Za obe lokaciji je predvidena izvedba določenih del pod popolno zaporo ceste v trajanju 28 dni od 23.7.2018 do 20.8.2018 . Ostala dela bi se izvedla pod polovično zaporo ceste v predvidenem trajanju 80 dni . Za dela , kjer obstaja nevarnost proženja  kamenja , so predvidene tudi občasne popolne zapore v trajanju do 30 minut.

 

Druga faza ( okvirni časovni termin julij 2019 – december 2019 ) predvideva začetek izgradnje galerije od km 8,460 do km 8,595 .

V tem času se predvideva popolna zapora ceste v ocenjenem trajanju časa 30 dni , predvidoma julija 2019 in ne avgusta kot je sicer navedeno v prilogi . Dodatno se predvideva še več vikend ( cca. 5 – 6 ) popolnih cestnih zapor ( sobota,nedelja ) . V ostalem času bi promet potekal pod polovično zaporo ceste . Skupaj naj bi dela v letu 2019 trajala cca. 150 dni .

 

Tretja faza ( okvirni časovni termin april 2020 – september 2020 ) predvideva nadaljevanje in zaključek izgradnje galerije od km 8,460 do km 8,595 .

V tem času se predvideva več popolnih vikend zapor ceste ( cca. 5 – 6 ), ostala dela bi potekala pod polovično zaporo ceste . Skupaj naj bi dela v letu 2020 trajala cca. 180 dni .

 

Predviden potek obvoza za čas popolnih zapor ceste

Za ves promet nad skupno maso teže vozila 7,5 ton je predviden potek obvoza Logatec – Nova Gorica – Tolmin – Sp.Idrija  ( podaljša vožnjo za cca. 170 km in cca. 3,5 ure v eno smer )

Za vozila do skupne mase 7,5 ton je predviden potek obvoza Logatec – Žiri – Govejk – Marof – Sp.Idrija  ( podaljša vožnjo za cca 10 km in cca. 15 min. v eno smer ) .

Enako velja za avtobusni promet ( 50 sedežni preko Gorice, manjši cca. 25 sedežni preko Žirov )

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!