Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - novo plenjenje motoristov


Snečer

Priporočene objave

pred 13 urami, sesir pravi:

Vsem tudi takim je namenjen brezplačni dprti motoristi dan na začetku sezone,z inštruktorji varne vožne

Ravno taki ne hodijo na te zadeve.

pred 3 urami, thumper pravi:

 

če bi gledali na cesto.. če drugi ne gleda mu tudi smernik od prvega ne pomaga nič ..

 

To je eno in isto, taki bodisi ne gledajo ,bodisi jim dol visi za ostale...saj vidim tukaj v LJ, kako vozi folk, glave so vsepovsod samo na cesti ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kaj je zdaj kaj bolj jasno, bo spomladi treba že na varno vožnjo za motoriste? Mediji to na široko razpravljajo že od lanskega leta, pa sem prejšnji teden spet na eni televiziji videl da se bo to uvedlo, oziroma da "baje" že velja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, OldSchool Kawi pravi:

Kaj je zdaj kaj bolj jasno, bo spomladi treba že na varno vožnjo za motoriste? Mediji to na široko razpravljajo že od lanskega leta, pa sem prejšnji teden spet na eni televiziji videl da se bo to uvedlo, oziroma da "baje" že velja..

(1) Voznik začetnik, ki ima v Republiki Sloveniji stalno ali začasno prebivališče in je v Republiki Sloveniji opravil vozniški izpit in pridobil vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A in B, mora opraviti program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt eno vprašanje, če imaš A2 izpit in greš recimo temu prostovoljno na ta tečaj in kasneje narediš A neomejeno, je potem spet potrebno delat varno vožnjo, ali velja od A2 kategorije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

(1) Voznik začetnik, ki ima v Republiki Sloveniji stalno ali začasno prebivališče in je v Republiki Sloveniji opravil vozniški izpit in pridobil vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A in B, mora opraviti program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov.

skoči v temo Suzuki, pa preveri nazive mopedov, da vse štima, oz sporoči kaj ne štima!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Arcanewater pravi:

@Borutt eno vprašanje, če imaš A2 izpit in greš recimo temu prostovoljno na ta tečaj in kasneje narediš A neomejeno, je potem spet potrebno delat varno vožnjo, ali velja od A2 kategorije?

Kakor sedaj kaže, nisi več voznik začetnik, če imaš kategorijo A2 več, kot dve leti oziroma si starejši od 21 let in pri pridobivanju kategorije A ni treba ponovno opravljati varno vožnjo.

Vendar sem opazil neke nedoslednosti pri definiciji voznik začetnik v povezavi s podaljšanjem vozniškega dovoljenja oziroma z opravljanjem varne vožnje. Se bom pozanimal pri odgovornih za nastanek omenjenih členov in bom sporočil. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, DAMI34 pravi:

skoči v temo Suzuki, pa preveri nazive mopedov, da vse štima, oz sporoči kaj ne štima!!!

Glavno, da je V-Strom na vrhu :P.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Borutt pravi:

Glavno, da je V-Strom na vrhu :P.

Itak, to je pa špica, sam vrh, nadmotor v temi Suzuki :P

ps. kako naj voznik ve, kaj je in kaj ni, če se še organ mora pozanimat pri odgovornih, kako je na situaciji :(

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Arcanewater pravi:

@Borutt eno vprašanje, če imaš A2 izpit in greš recimo temu prostovoljno na ta tečaj in kasneje narediš A neomejeno, je potem spet potrebno delat varno vožnjo, ali velja od A2 kategorije?

 

pred 25 minutami, Borutt pravi:

Kakor sedaj kaže, nisi več voznik začetnik, če imaš kategorijo A2 več, kot dve leti oziroma si starejši od 21 let in pri pridobivanju kategorije A ni treba ponovno opravljati varno vožnjo.

Vendar sem opazil neke nedoslednosti pri definiciji voznik začetnik v povezavi s podaljšanjem vozniškega dovoljenja oziroma z opravljanjem varne vožnje. Se bom pozanimal pri odgovornih za nastanek omenjenih členov in bom sporočil. 

Ma sem kar sam ugotovil bistvo in namen. 

Stvar je takšna, da je nekdo voznik začetnik do dopolnjenega 21. leta starosti in dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil katere od kategorij A2, A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G (na grobo razloženo). Potem pa je obveznost voznika začetnika, da naredi tečaj varne vožnje. Poleg tega se izda vozniško dovoljenje za kategorije A2 ali A in B za dve leti. Vozniško dovoljenje se podaljša, ko voznik opravi program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov za eno izmed kategorij A2 ali A in B. Kar pomeni, da mora voznik, kateri prvič pridobi kategorijo A2 ali A in B, opraviti tečaj varne vožnje za vsako kategorijo oziroma za A2 ali A in za B, če želi podaljšati vozniško dovoljenje. 

Upam, da sem vsaj malo razjasnil. 

 

Pravkar, DAMI34 pravi:

Itak, to je pa špica, sam vrh, nadmotor v temi Suzuki :P

 

Smetiš. Bom poklical moderatorja in te bo zbrisal :P.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

sm vidu plenjenje motoristov s strani policije s pištolami :P

najprej gredo na cesto ... oplenjo par automobilistov in kolesarjev, pa kakšen skuter in z naplenjenim denarjem častijo motoriste s pasuljem :lol1: 

valda da je hec, da se nau kdo obregnu ob kake ćlene ali ćlenke :huh: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oplenili smo mi, motoristi, Darsovo kuhno.

Spraznili kufe aparat, avtomat z vodo, pojedli piškote, pasulj, na.koncu pa sopupe dobile še rožco.In vse.to đabe...

Jst mislm, da.so najdli @maus ove mljone....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, C eagle pravi:

oplenili smo mi, motoristi, Darsovo kuhno.

Spraznili kufe aparat, avtomat z vodo, pojedli piškote, pasulj, na.koncu pa sopupe dobile še rožco.In vse.to đabe...

Jst mislm, da.so najdli @maus ove mljone....

 

ja sj ... oplenl ste me :cry:

če dobr, da sm meu skoz roko na tošlnu in KR registracijo mam :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, maus said:

ja sj ... oplenl ste me :cry:

če dobr, da sm meu skoz roko na tošlnu in KR registracijo mam :ras: 

KR mej jo.  :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!