Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - novo plenjenje motoristov


Snečer

Priporočene objave

pred 2 urami, Snecer pravi:

Če bi mel že v štartu tečaj, ne bi bilo pik? to ti hočejo povedat :) 

 

 

Hehe..ne..sj na samem tecaju je bilo vse ok..in instruktorji so vredu in človeški....vedo da vsak rad kdaj da gas.....je pa recimo v mojem primeru totalni nesmisel...

Ob Friday, September 30, 2016 at 9:02, Xebec pravi:

"Voznik začetnik, ki bo imel vozniško dovoljenje za kategorijo A2 ali A in B, bo moral opraviti program dodatnega usposabljanja za kategorijo A2 ali A in program dodatnega usposabljanja za kategorijo B."

 

To že ampak jaz nisem voznik začetnik (po zakonski opredelitvi). Potem bodo tudi to morali spremeniti in boš voznik začetnik po vsaki novi pridobljeni kategoriji za tisto kategorijo. Ker voznik začetnik si do 21 leta, ali 2 leti potem ko dobiš prvo polno kategorijo (A oz. B).

 

Se strinjam, pridobiti znanje iz čim večih virov je dobro, ampak take obvezne zadeve se ponavadi hitro spremenijo v klavnico, kjer je samo važno koliko glav štemplajo.

 

Da ne bo pomote, ni problem cena ampak zabijanje časa po takih zadevah. Ker ko bo to obvezno se jim bo promet povečal za 1000% in bojo hitro ugotovili da nimajo kadra in potem bo vsak lolek ratal inštrukor varne vožnje.

Ja si voznik zacetnik po novo pridobljeni kategoriji....tako si je pred letom dni razlagal policaj...sodnica....le predavatelj letos na varnji voznji je bil drugacnega mnenja...

ali kdo ve kaj vec in se mi po krivem czel izpit?:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce poenostavim.....za enak hitrostni prekrsek recimo 98km/h v naselju..kar je kazen 9 pik in 1000€...

- z avtom: (ker nisem več mlad voznik)...plačam polovicko torej 500 in dobim 9 pik..konec problemov

- z motorjem (sem se mlad voznik)...odvzem na mestu...kazni ne mores plačat polovičke torej 1000....potem pa zdravstveni okoli70€...psiholog 60€... predlog za zacasno vrnitev vozniske do koncnega sklepa...neka taksa na sodiscu 30€...potem pride koncna odlocba za odvzem....das predlog za pogojni izpit spet taksa okoli 30€...in pol se vsak sodnik kak mu je volja odloči koliko bo trajal pogojni od 6 mescev do 2 let...zelooo so različne te odločitve sodnikov...je povedal sam predavatelj na varni voznji....no ja in v casu pogojne ne smes narediti nobenega prekrska oz. Lahko 1 ali 2 piki...kar je prava redkost..ce dobis 3 gre izpit.....in v casu pogojne nujna varna voznja 250€....

Tak na hitro..vse skupaj te pride 1500...lahko da sem se kaj pozabil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, duce750 pravi:

Ja vseeno si voznik zacetnik. Mam tudi 8 let za B...lani sem naredil za A....in ja ko sem dobil 9 pik z motorjem je sel izpit....letos pa ko sem bil na tecaju varne voznje..ker je bilo obvezno zaradi 1 leto pogojnega..mi pa rece predavatelj tam...da to je pa cudno...da po njegovi interpretaciji zakona nisem bil voznik začetnik....vglavnem...sj nevem...aja pa varno voznjo sem delal z ostalimi ki so imeli odvzem z avtom...nisem imel varne voznje za motor...je reku un majster ko sm se prjavu...mah sj ni vazn....????...kira kozlarija

Naj... so te.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

B kategorijo sem naredil leta 2001. A Kategorijo, leta 2007. Leta 2008 sem v naselju Ročinj peljal 93 km\h (že odbil tolreanco 5 km|h). Dobil sem kazen 1000 eur. 9 kazenskih točk ter trajno prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja A kat. Zaradi tega, KER SEM BIL MLADI VOZNIK ZA A kat. + prepoved vožnje vseh motornih vozil za 6 mesecev. ( tako je odločil sodnik Igor v NG) Po pritožbi, ki sem jo seveda izgubil,  sem plačal še 350 eur dodatnih stroškov. Hočeš rečt , da so me Naj...?

Skor ne vrjamem...

37 minutes ago, Borutt said:

Naj... so te.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, duce750 pravi:

Mi lahko kaj vec prosim poves na zs?

 

pred eno uro, skalar36 pravi:

B kategorijo sem naredil leta 2001. A Kategorijo, leta 2007. Leta 2008 sem v naselju Ročinj peljal 93 km\h (že odbil tolreanco 5 km|h). Dobil sem kazen 1000 eur. 9 kazenskih točk ter trajno prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja A kat. Zaradi tega, KER SEM BIL MLADI VOZNIK ZA A kat. + prepoved vožnje vseh motornih vozil za 6 mesecev. ( tako je odločil sodnik Igor v NG) Po pritožbi, ki sem jo seveda izgubil,  sem plačal še 350 eur dodatnih stroškov. Hočeš rečt , da so me Naj...?

Skor ne vrjamem...

 

Si lahko večkrat voznik začetnik ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Borutt said:

 

Si lahko večkrat voznik začetnik ?

Da. Za različne kategorije. Zdej si pa podrobno preberi:

Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A ali B, čeprav ima že vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G več kot dve leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno. Kdaj v slupini. Kdaj pa sam :P

Ko so me pa dobili pa sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Si lahko večkrat voznik začetnik ?

Jaz imam veljavno vozniško za moped od 14. leta starosti. Ko sem precej lun kasneje opravil še izpit B kategorije, sem za B pristal v kategoriji voznik začetnik. Z dveletno veljavo vozniške za B v kolikor ne bi opravil tečaja varne vožnje za B kategorijo. Jaz bi rekel da si lahko večkrat voznik začetnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi tastari smo itak zmeraj začetniki .. zato ker ni mladih , ki bi znali delat še kaj drugega kot po tipkovnici klofat moramo delat po cele dneve .. pol se pa na vsake 2 tedna na moped vsedemo smo pa začetniki...verjetno bi bilo najbolje , da se takrat namesto na furo zapeljemo na tečaj varne vožnje .. 10 tečajev 1200e .. a pol dobimo 500e popusta pri zavarovanju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, Borutt said:

 

Si lahko večkrat voznik začetnik ?

jst si to definicijo razlagam da ko enkrat opravis izpit iz A1, A ali B kategorije, pol po dveh letih ne mors vec bit voznik zacetnik

jst B kategorijo imam ze 8 let in ko sem opravil letos se za A, so mi rekli da nisem voznik zacetnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, skalar36 pravi:

Da. Za različne kategorije. Zdej si pa podrobno preberi:

Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A ali B, čeprav ima že vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G več kot dve leti.

Tako gledano imaš prav. Se pa vsi trudimo imeti kategorijo A in o teh začetnikih, v povezavi s posedovanjem B kategorije,  teče pisana beseda.

pred 5 urami, jskrablin pravi:

Jaz imam veljavno vozniško za moped od 14. leta starosti. Ko sem precej lun kasneje opravil še izpit B kategorije, sem za B pristal v kategoriji voznik začetnik. Z dveletno veljavo vozniške za B v kolikor ne bi opravil tečaja varne vožnje za B kategorijo. Jaz bi rekel da si lahko večkrat voznik začetnik.

Menda se pogovarjamo o kategorijah A in B. Si tudi tukaj lahko dvakrat voznik začetnik  ?

pred 25 minutami, fishy pravi:

jst si to definicijo razlagam da ko enkrat opravis izpit iz A1, A ali B kategorije, pol po dveh letih ne mors vec bit voznik zacetnik

jst B kategorijo imam ze 8 let in ko sem opravil letos se za A, so mi rekli da nisem voznik zacetnik

Točno tako. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, fishy said:

jst si to definicijo razlagam da ko enkrat opravis izpit iz A1, A ali B kategorije, pol po dveh letih ne mors vec bit voznik zacetnik

jst B kategorijo imam ze 8 let in ko sem opravil letos se za A, so mi rekli da nisem voznik zacetnik

No to ni res. Žal. Ne it skozi vse to, kar sem šel jaz. Za A si mladi voznik 2 leti, pa tudi če imaš opravljene vse ostale kategorije. Potrebno je prebrati zakon. Meni so ga 2 odvetnika in 3 sodniki. 1 sodnica v Šk. Loki, drug sodnik je bil Igor v NG. Tretji je pa moj bratranec. Vsi so se strinjali, da sem mladi voznik ker sem imel A kategorijo 9 mesecev, B pa 6 let. Za A sem bil mladi voznik in pika!

 

1 hour ago, Borutt said:

Tako gledano imaš prav. Se pa vsi trudimo imeti kategorijo A in o teh začetnikih, v povezavi s posedovanjem B kategorije,  teče pisana beseda.

Menda se pogovarjamo o kategorijah A in B. Si tudi tukaj lahko dvakrat voznik začetnik  ?

 

Nič "tako gledano". Imam prav in pika. Preberi podrobno!

Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A ali B, čeprav ima že vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G več kot 2 leti! 

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, skalar36 pravi:

No to ni res. Žal. Ne it skozi vse to, kar sem šel jaz. Za A si mladi voznik 2 leti, pa tudi če imaš opravljene vse ostale kategorije. Potrebno je prebrati zakon. Meni so ga 2 odvetnika in 3 sodniki. 1 sodnica v Šk. Loki, drug sodnik je bil Igor v NG. Tretji je pa moj bratranec. Vsi so se strinjali, da sem mladi voznik ker sem imel A kategorijo 9 mesecev, B pa 6 let. Za A sem bil mladi voznik in pika!

 

Nič "tako gledano". Imam prav in pika. Preberi podrobno!

Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A ali B, čeprav ima že vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G več kot 2 leti! 

Tebi ne verjamem nič, ker niti prepisati ne znaš. Poglej si spodaj, kaj piše v zakonu. Ker tebi manjkajo dve pomembni besedi. Pravzaprav je pa govora o vozniku začetniku in ne o vozniku začetniku določene kategorije. Torej ne moreš biti vsakič voznik začetnik. 

 Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil katere od kategorij A2, A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, skalar36 said:

Nič "tako gledano". Imam prav in pika. Preberi podrobno!

Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A ali B, čeprav ima že vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G več kot 2 leti! 

tle se men zdi da si oznacu in povecu sam tisto da bi bila definicja podobna tvoji razlagi

mors oznact tud prva pridobitev A2 ali A ali B

ce bi pisalo A2 ali A, in B

pol bi se nekak drzali da si voznik zacetnik tud ko nardis izpit za motor, ceprav ze imas izpit za avto vec kot 2 leti

tiste kategorije za frcote, prcote, bubemare in biceske pa itak da ti ne bojo veljal ko nardis izpit za neko "glavno" kategorijo

Popravljeno . Popravil fishy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, skalar36 pravi:

Nič "tako gledano". Imam prav in pika. Preberi podrobno!

Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A ali B, čeprav ima že vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G več kot 2 leti! 

a ni razlika tudi v B in B1 kategoriji? pomojem imata borutt in fishy prav..

B1 kategorija (16 let)
V kategorijo B1 spadajo štirikolesa.
Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM in G.

B kategorija (18 let ali vsaj 16 let za vožnjo s spremljevalcem)
V kategorijo B spadajo motorna vozila, razen vozil A1, A2, A, F in G, katerih največja dovoljena masa ne presega 3.500 kg in poleg sedeža za voznika nimajo več kot osem sedežev.
Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, B1 in G.

Popravljeno . Popravil blazzarss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, Borutt said:

Tebi ne verjamem nič, ker niti prepisati ne znaš.

A misliš, da se toliko rad vozim z motorjem, da sem zaradi tega naredil 2 vozniška dovoljenja.

Nč, grem tožit "državo" ker so me "najebal"...po tvoje.

 

 

20161002_170957_HDR.jpg

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

A misliš, da se toliko rad vozim z motorjem, da sem zaradi tega naredil 2 vozniška dovoljenja.

Nč, grem tožit "državo" ker so me "najebal"...po tvoje.

 

20161002_170957_HDR.jpg

Imaš dve vozniški dovoljenji ? :eek:

Vsaka oseba ima lahko le eno vozniško dovoljenje. Imetniku veljavnega tujega vozniškega dovoljenja se slovensko vozniško dovoljenje izda oziroma njegova veljavnost podaljša, če odda tuje vozniško dovoljenje.

Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek oseba, ki ima več kot eno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil iste oziroma istih kategorij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, skalar36 said:

A misliš, da se toliko rad vozim z motorjem, da sem zaradi tega naredil 2 vozniška dovoljenja.

Nč, grem tožit "državo" ker so me "najebal"...po tvoje.

 

 

20161002_170957_HDR.jpg

To je potrdilo da si opravil neko kategorijo jaz imam tudi dve ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Borutt said:

Imaš dve vozniški dovoljenji ? :eek:

Vsaka oseba ima lahko le eno vozniško dovoljenje. Imetniku veljavnega tujega vozniškega dovoljenja se slovensko vozniško dovoljenje izda oziroma njegova veljavnost podaljša, če odda tuje vozniško dovoljenje.

Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek oseba, ki ima več kot eno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil iste oziroma istih kategorij.

Nimam. Enega imam. Prvega so mi odvzeli. Ker sem kot mladi voznik v naselju prekoračil hitrost 43 km\h v naselju. Ker sem bil mladi voznik kategorije A, čeprav sem imel B kategorijo 6 let.

Itak lahko vse preveriš sam, sej imate vse v računalnikih. Sem videl na lastne oči, ko sem oddal vlogo za nabavo...

8 minutes ago, ludiluka said:

To je potrdilo da si opravil neko kategorijo jaz imam tudi dve ;) 

Ja. Na obeh listih lepo piše kategorija "A". Potrdila imata druge datume. Če imaš veljavno vozniško dovoljenje kategorije (vstavi poljubno) se ne moreš za to isto kategorijo prijaviti na občinske teste, ker te sistem ne spusti naprej. Tudi preverjeno iz prve roke.

 

20161002_172625_HDR.jpg

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno si najprej za avto naredil in si bil zacetnik 2 leti.... Ko si naredil za motor neomejeno, nisi zacetnik. Ce so ti pa kr vzel, so te pa zgleda nasponal. Tko kot, ce ti vzamejo za avto, pa se enkrat naredis, nisi zacetnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ko sem še enkrat naredil res nisem bil več zaćetnik. V izpitu imam datum ko sem prvič opravil izpit.Čudno se mi zdi, da bi me našponali, glede na to, da sem poiskal kar nekaj pravnih mnenj.

No glede na to, da sem se na kazen pritožil(odvetnik), da nisem več mladi voznik je sledilo še to:

Zavrnitev pritožbe.

 

20161002_172655_HDR.jpg

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!