Skoči na vsebino

Tomos T12 Popravilo


AnejM2001

Priporočene objave

Pozdravljeni. Rad bi obnovil tomosa t12, letnik 1965. Sedaj dela, ampak gre samo okrog 40 - 45 km/h. Zamenjal sem karburator (uplinjač) in sčistil rezervoar. Zanima me, zakaj še vedno gre samo okrog 45 km/h. Zadnja triba ima 31 ali 32 zob in je tudi skoraj nova, zamenjana pred okoli 1 letu. Velikost dize je 50, mogoče rabim večjo? Hvala in LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko si star? In koliko veš o mopedih?

Če je letnik 1965 je do sedaj že en kup "mojstrov" šarilo po motorju. Potrebno je videti kako je z obrabo in splošnim stanjem mootorja in kaj bi ti sploh hotel od njega?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz imena se vidi, da sem letnik 2001, torej 14.. 15 decembra. Moped sem dobil od sorodnika. Rad bi, da bi motor šel okrog 60 km/h in delal skoraj kot nov.. Uplinjač sem zamenjal in kupil sem novo dizo velikosti 60. O mopedih vem splošne stvari.

Popravljeno . Popravil AnejM2001
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK.

Izpuh je lahko problem, pri tem letniku se izpuh da razdreti. Odstraniš izpuh (odviješ vijake na cilindru in nosilcu) . Preglej če je krivina (del, ki je privit na cilinder) zamašena (malo saj je normalno, če pa jih je 2-3 mm ali več jih moraš odstraniti) . Odstraniš jih lahko "mehansko" (s kakšno žico) ali pa jih skuriš (v tem primeru bo odpadla barva ali potemnel krom (če je slučajno še)) . Enaka procedura je z ostalim delom izpuha (odviješ zadnjo matico in razstaviš dušilec (če je še notri) očistiš cevki, luknje (kar pač vidiš in dosežeš) .

Bolj verjetno imaš probleme z obrabo cilindra/bata, ampak tega naj se loti nekdo, ki je kaj takega že počel. Če gre zaganjač (kurbel) preveč na lahko oz. če se ko počasi pritisneš na zaganjač ne čuti povečevanje upora, je verjetno problem obraba. Ima slučajno še alu cilinder?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem za cilinder, ampak kolikor vem je v motorju bat velikosti 62. Lahko tudi slikam motor, če je potrebno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, AnejM2001 pravi:

42 mam.. moja napaka

42mm je 60 kubikov in bi ti mogu iti okoli 80kmh...

se pravi je bat zanič in je potrebna menjava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, AnejM2001 pravi:

sej.. zato nevem kaj je.. v soboto bom spucal auspuh in spucal notranjost motorja...

cese prav spomnimima zadnji del izpuha,ko ga vzameš dol samo tisti del dve cevki z luknjami...tiste je potrebno skrajšat...pa ne preveč ker bo glasnejši...poizkušaj in reži po malo...pol pa ko je izpuh brez tega zadnjega zoženga dela održeš oz skrajšah izpuh za malo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, sesir pravi:

cese prav spomnimima zadnji del izpuha,ko ga vzameš dol samo tisti del dve cevki z luknjami...tiste je potrebno skrajšat...pa ne preveč ker bo glasnejši...poizkušaj in reži po malo...pol pa ko je izpuh brez tega zadnjega zoženga dela održeš oz skrajšah izpuh za malo

in potem naj bi šlo bolj hitro?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, AnejM2001 pravi:

in potem naj bi šlo bolj hitro?

razlika konkretna...na tomosih je pač vse pomembno...svečka,zračni filter,da vse ok.pa se izpuh ošravfaj in poglej kak je kaj izpušni kanal na cilindu...odšravjaj svečko in nastavi z kurbnom da bo bat pokril cel izpušni kanal in potem kanal malo pošmirkljaj z bolj finim šmirklom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, sesir pravi:

razlika konkretna...na tomosih je pač vse pomembno...svečka,zračni filter,da vse ok.pa se izpuh ošravfaj in poglej kak je kaj izpušni kanal na cilindu...odšravjaj svečko in nastavi z kurbnom da bo bat pokril cel izpušni kanal in potem kanal malo pošmirkljaj z bolj finim šmirklom

ok, hvala.. bom proval v soboto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!