Skoči na vsebino

Nastavitev predvžiga tomos automatic


Tim Ašenberger

Priporočene objave

Pozdravljeni

imam tomos automatic in noče vžgati, poskusil sem čisto, čisto in zares čisto vse. Potem pa sem malo prej na netu prebral da bi lahko bile krive platine. In jaz sploh nimam pojma kje so platine in kaj so platine. Omenjena sta bila tudi magnet in zgornja mrtva točka in sta v povezavi z nastavitvijo platin. Našel sem nek opis kako nastaviti platine, ampak ga čisto nič ne razumem:

Platine naštelaj (ko so dokonca odprte) 0,4 mm . Ko šđtelaš vžig naj bi bil bat 2-4 mm pred ZMT (zgornja mrtva točka) takrat ko platine začnejo odpirati,in takrat naj bi bil magnet od jedra vžigalne tuljave odmaknjen od 10-12mm.Ko imaš platine točno nastavljene (0,4mm) odvij nosilno ploščo (jo sučež levo ali desno)in tako nastaviš vžig.Običajno ima ta plošča na kateri je vse skupaj pritrjeno(platine,kondenzator in špule)šlic vijaki naj bi bili pri pravilni nastavitvi približno v sredini.Če si slučajno demontiral magnet pazi ,da namestiš pravilno nazaj KAILO. :OK:

Ali mi lahko kdo prosim pojasni tale opis nastavitve platin.

p.s : kaj je vžigalna tuljava in kje se nahaja????

hvala že v naprej
 

 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!