Skoči na vsebino

Moto GP 2017


exclan

Priporočene objave

pred 11 urami, Cartman pravi:

Pa kje? Pod Gigijem je bil RSV4 v WSBK merilo, zdej štenge gledajo od delč, Ducati pa je konkurenčen. V GP Desmo16 po ravnem beži vsem, Aprilija je 15-20km/h zadej. Ne pozabimo, Dall'igna  je v prvi vrsi "motorista" v sezoni 15 so največ delali na motorju...., 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Superbike_World_champions

jaz ne vidim nobenega merila ..eno leto eni , drugo leto drugi ..merilo - ja pa kaj še ..

je pa letos eno mesto za  lorenzom z ducatijem 2017 in eno mesto pred ianonejem s suzukijem 2017 .. 

če vas veliko trdi , da je ducati top in da beži vsem drugim , potem je večkratni prvak lorenzo na ducatiju lahko merilo uspešnosti aprilije ..

na zadnji dirki ducatiji niso bežali nikomur .. zanimivo , ker je bila najdaljša ravnina v sezoni ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po treh dirkah, Ducati v primerjavi z lanskim letom ni naredil praktično nobenega napredka.Se mi zdi ,da je celo slabši kakor lani,al so pa drugi naredili tolk večji napredek. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qatar:
2016: Dovi, 2. mesto, 42:30,47, suho, 21 stopinj
2017: Dovi, 2. mesto, 39:00,5, suho, 21 stopinj

Argentina:
2016: Laverty, 4. mesto, 34:50,2, suho, 25 stopinj (dirka skrajšana s 25 na 22 krogov + menjava motocikla)
2017: Bautista, 4. mesto, 41:51,6, mokro, 17 stopinj

COTA:
2016: Iannone, 3. mesto, 44:08,9, suho, 26 stopinj
2017:Dovi, 6. mesto, 44:12,8, suho, 23 stopinj

Naj se kdo rece, da je Ducati skret od motocikla! Edini razliki v uvrstitvi do zdaj botruje to, da nimajo vec Iannoneta, pa da imajo "namesto" njega Lorenza! :lol1:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, thumper pravi:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Superbike_World_champions

jaz ne vidim nobenega merila ..eno leto eni , drugo leto drugi ..merilo - ja pa kaj še ..

je pa letos eno mesto za  lorenzom z ducatijem 2017 in eno mesto pred ianonejem s suzukijem 2017 .. 

če vas veliko trdi , da je ducati top in da beži vsem drugim , potem je večkratni prvak lorenzo na ducatiju lahko merilo uspešnosti aprilije ..

na zadnji dirki ducatiji niso bežali nikomur .. zanimivo , ker je bila najdaljša ravnina v sezoni ..

tako je, če gledaš končne rezultate. Pol pa se nikjer ne vidi recimo Pedrosine sezone s sedmimi zmagami. Pa Biaggijevga kostoloma v sezoni 11, spremembe pravil ko so Apriliji uzel precej moči....ne da bi Checi hotu kej uzet. Stric je mel sezono kariere, itakrat nabit aprilijo ni bil mačji kašelj. 

 

pred 3 urami, Zok pravi:

Qatar:
2016: Dovi, 2. mesto, 42:30,47, suho, 21 stopinj
2017: Dovi, 2. mesto, 39:00,5, suho, 21 stopinj

Argentina:
2016: Laverty, 4. mesto, 34:50,2, suho, 25 stopinj (dirka skrajšana s 25 na 22 krogov + menjava motocikla)
2017: Bautista, 4. mesto, 41:51,6, mokro, 17 stopinj

COTA:
2016: Iannone, 3. mesto, 44:08,9, suho, 26 stopinj
2017:Dovi, 6. mesto, 44:12,8, suho, 23 stopinj

Naj se kdo rece, da je Ducati skret od motocikla! Edini razliki v uvrstitvi do zdaj botruje to, da nimajo vec Iannoneta, pa da imajo "namesto" njega Lorenza! :lol1:

 

tele primerjave povedo zelo malo. ker so ble dirke tako specifične, jih jez sploh nebi delal. Katarska recimo je mela 20 krogov, lani 22. fastest lap pa celo sekundo slabši ko lani.  Argentine 2016 nima smisla omenjat, V Texasu...jah, Ianonne je bil lani 10sec za Marcom, Dovi letos 14. Čist za hec, peti Zarco je bil samo 7sec zadaj, torej bi bil šesti tudi s samo 10sec zaostanka!

Pa tud to meni ne pove kej dosti.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Cartman pravi:

tako je, če gledaš končne rezultate. Pol pa se nikjer ne vidi recimo Pedrosine sezone s sedmimi zmagami. Pa Biaggijevga kostoloma v sezoni 11, spremembe pravil ko so Apriliji uzel precej moči....ne da bi Checi hotu kej uzet. Stric je mel sezono kariere, itakrat nabit aprilijo ni bil mačji kašelj. 

Pa tud to meni ne pove kej dosti.... 

pač je tako .. za sam štart v dirki se ne dobi točk..dobi se jih na ciljni črti.. tega si nisem jaz izmislil .. in trenutno še zmeraj obstaja možnost prvaka 2017 brez zmage.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Marcel-F said:

Po treh dirkah, Ducati v primerjavi z lanskim letom ni naredil praktično nobenega napredka.Se mi zdi ,da je celo slabši kakor lani,al so pa drugi naredili tolk večji napredek. 

 

1 hour ago, Cartman said:

tele primerjave povedo zelo malo. ker so ble dirke tako specifične, jih jez sploh nebi delal. Katarska recimo je mela 20 krogov, lani 22. fastest lap pa celo sekundo slabši ko lani.  Argentine 2016 nima smisla omenjat, V Texasu...jah, Ianonne je bil lani 10sec za Marcom, Dovi letos 14. Čist za hec, peti Zarco je bil samo 7sec zadaj, torej bi bil šesti tudi s samo 10sec zaostanka!

Pa tud to meni ne pove kej dosti.... 

Seveda povedo zelo malo. Ampak vseeno dovolj da je jasno, da Ducati ni nekonkurencen, in da ni slabsi kot lani. Na koncu stejejo samo tocke in nic drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pizda, ne strinjam se z vama. Zarco je najvec pokazal s petmi krogi v katarju, in čvrst manevr z Rossijem pove več kot par petih mest. Če bi šteli samo naslovi in pike na papirju, je Lorenzo neprimerno večji frajer kot Gardner, Schwantz, Stoner ....pa se usi norca z njega delate. Tako de ne. suhe cifre niso vse. Razn ko vama ustreza?  

 

Ducatijev zaostank u Texasu, po moje edini primerlivi dirki z lansko, je bil skoraj 50% večji kot lani. Slabo pelejo vsi GP17.. V primerjavi s konkjurenco, morda le ni tako suveren kot je bil gp16?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti Zarcov "cvrst manever" lahko jemljes tudi kot igro na sreco - ce bi bil konkretno hitrejsi, bi lahko pravi cas prisel pred Rossija, le ta bi ga opazil, in verjetno ne bi prislo do dotika. Sicer ce bi ta manever poskusil z Lorenzom, bi ga le ta oznacil za agresivnega ("respect my opinion"), a ob takih pogojih bi bilo cisto fer prehitevanje.

Po dotiku je bilo kontakta konec - kolikor poznam sport, ne verjamem, da bi se Zarco potegnil nazaj - sorry za tole, ne bom te vec poskusal prehitet. Ekipe in sponzorji vlagajo hude milijone za to, da bi pridobili kaksno desetinko na krog, in ni ga dirkaca, ki bo izpustil moznost dobiti kako dodatno piko. Preprosto mu je ritem padel - lahko, da mu je padla motivacija, morda se je utrudil, pnevmatike se obrabljajo, obnasanje motocikla se s praznjenjem tanka spreminja, Rossi je dobil opozorilo, pa tudi sicer vozi v drugi polovici dirke drugace, bolje... ...nekaj je slo drugace, in resnicno ne verjamem, da je Zarco odnehal da se ne bi se enkrat butnila - ali pa da ne bi dobil kaksne kazni...

Seveda to je samo en vidik, lahko, da gre za skrbno nacrtovan manever, ki je spodletel zaradi enega sicer ne toliko pomembnega dejavnika - varjant je veliko. Ne bi pa rekel, da ta manever vec pove kot nekaj petih mest. Konec koncev je le samo en manever. Ce bo taksnih manevrov vec, si pa lahko (vsaj jaz) izoblikujem popolnoma drugacno mnenje o njegovem nacinu napadanja. Je talentiran, ampak na koncu sezone stejejo tocke. Ceprav priznam . zaradi taksnih manevrov je MotoGP to, kar je. :)

Sicer pa kar se tice ekip, proizvajalcev, konstruktorjev - tu pa resnicno stejejo samo tocke.

Zakaj se delamo norce iz jokice, je pa najbrz jasno. :P Pac je karakterno daaalec od tistega, kar bi - vsaj jaz osebno - hotel imeti za prijatelja, kaj sele za vzornika.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej? Kaj je bol zgovorno? De stalno isce priko za napad in bo ugriznil vsakega, Al peto mesto za factory piloti? 

Pa spet ceb sam tocke stele, Yamaha nebi rozmana nikoli nazaj uzela. Honda Stonerja....bolanga in porazenga....zarco, spet on, je dve leti iskal solidno ekipo v GP, Rins Rabat in Folger so meli vsi prej urejene zadeve....tocke in pike so za talanje dorninega denarja in zgodovinske knjige. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej pravim - ugriznil je dvakrat. S tem, da je prvic potem padel in odstopil. Upam, da bo tako nadaljeval - to je tisto, kar dela MotoGP zanimiv.

Ravno zato - da bi prinesli vec tock... :P No, pa tudi karizma ne skodi, s tem popularnost, posledicno dvig prodaje, ki je tudi cilj (ali pa posledica) dirkanja.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Cartman pravi:

pizda, ne strinjam se z vama. Zarco je najvec pokazal s petmi krogi v katarju, in čvrst manevr z Rossijem pove več kot par petih mest. Če bi šteli samo naslovi in pike na papirju, je Lorenzo neprimerno večji frajer kot Gardner, Schwantz, Stoner ....pa se usi norca z njega delate. Tako de ne. suhe cifre niso vse. Razn ko vama ustreza?  

 

Ducatijev zaostank u Texasu, po moje edini primerlivi dirki z lansko, je bil skoraj 50% večji kot lani. Slabo pelejo vsi GP17.. V primerjavi s konkjurenco, morda le ni tako suveren kot je bil gp16?

pa saj lorenzo je večji frajer in po naslovih in po zsluženem denarju .. stoner je itak imel nekaj sreče z naslovoma..

gp17 - to ti skušamo dopvedat - odkar je lorenzo v ekipi je samo slabše.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Zok pravi:

 

 Ampak vseeno dovolj da je jasno, da Ducati ni nekonkurencen, in da ni slabsi kot lani.

 

pred 3 urami, thumper pravi:

 

gp17 - to ti skušamo dopvedat - odkar je lorenzo v ekipi je samo slabše.. 

 

No, zmenta se.

 

Kar se GP17 tice, Jorge ga je zadnji dobil za pelat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se je za zment?

GP17 je konkurencen, Horhe ni. :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Cartman pravi:

No, zmenta se.

Kar se GP17 tice, Jorge ga je zadnji dobil za pelat. 

aha .. in priznal , da je zaradi svoje nesposobnosti zapravil par mesecev razvoja - nekaj s konfiguracijo sedeža ane.. kar se lorenza tiče - počakajmo kaj mu uspe narediti .. malce dvomim , da bi se pri ducatiju tako zeloooo zakalkulirali..ali pač..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, thumper pravi:

aha .. in priznal , da je zaradi svoje nesposobnosti zapravil par mesecev razvoja - nekaj s konfiguracijo sedeža ane.. kar se lorenza tiče - počakajmo kaj mu uspe narediti .. malce dvomim , da bi se pri ducatiju tako zeloooo zakalkulirali..ali pač..

Mnenje...MM bi rad vidu na dukatiju...Jenifer eh...konkurenca za Abrahama...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, thumper pravi:

aha .. in priznal , da je zaradi svoje nesposobnosti zapravil par mesecev razvoja - nekaj s konfiguracijo sedeža ane.. kar se lorenza tiče - počakajmo kaj mu uspe narediti .. malce dvomim , da bi se pri ducatiju tako zeloooo zakalkulirali..ali pač..

Stari nevidzen si. Ducati se ziher ni zakalkuliral, ker oni se nikol niso, model k je zadnjo dirko 2016 zmagal z naskokom pa je u treh mescih popolnoma pozabu kako se dirka? Ja, to je ful bol verjetno. 

Smesno. 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajd, eno vprasanje za struckote motogp scene:

veckrat sem videl na dirk. kombinezonu Markeca (mogoce tudi na drugih) da mu na rami utripa led lucka.

Kaj hudica je to za ene fore.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, branko1 pravi:

Ajd, eno vprasanje za struckote motogp scene:

veckrat sem videl na dirk. kombinezonu Markeca (mogoce tudi na drugih) da mu na rami utripa led lucka.

Kaj hudica je to za ene fore.

 

 

 

Status Airbaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/27/2017 at 6:32 PM, thumper said:

pa saj lorenzo je večji frajer in po naslovih in po zsluženem denarju .. stoner je itak imel nekaj sreče z naslovoma..

gp17 - to ti skušamo dopvedat - odkar je lorenzo v ekipi je samo slabše.. 

  Deja vu, ni res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!