Skoči na vsebino

Moto GP 2017


exclan

Priporočene objave

Ob 17. 2. 2017 ob 9:05, roko pravi:

1 Viñales ESP Movistar Yamaha MotoGP (YZR-M1) 1m 28.549s [Lap 13/101] 
2. = Marc Marquez ESP Repsol Honda Team (RC213V) 1m 28.843s +0.294s [14/96] 
3. ^ Dani Pedrosa ESP Repsol Honda Team (RC213V) 1m 29.033s +0.484s [61/65] 
4. ˅ Jonas Folger GER Monster Yamaha Tech 3 (YZR-M1)* 1m 29.042s +0.493s [12/63] 
5. ˅ Cal Crutchlow GBR LCR Honda (RC213V) 1m 29.101s +0.552s [72/85] 
 

WSBK:

1. Xavi Fores ESP Barni Ducati 1199R 1m 31.412s 
2. Jonathan Rea GBR Kawasaki Racing ZX-10R 1m 31.823s 
3. Marco Melandri ITA Aruba.it Racing Ducati 1199R 1m 32.216s 
4. Michael van der Mark NED PATA Yamaha YZF-R1 1m 32.440s 
5. Leon Camier GBR MV Agusta RC F4 RR 1m 32.591s 

Zanimiva primerjava se ponuja: GP vs. WSBK - sam sem mislil, da je manjša razlika ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, ArcaneWater pravi:

Ta stran od Oxleya je pravi balzam za dušo .... tudi sodeluje pri komentarjih in dodatno razlaga tehnične stvari... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Fazer03 pravi:

WSBK:

1. Xavi Fores ESP Barni Ducati 1199R 1m 31.412s 
2. Jonathan Rea GBR Kawasaki Racing ZX-10R 1m 31.823s 
3. Marco Melandri ITA Aruba.it Racing Ducati 1199R 1m 32.216s 
4. Michael van der Mark NED PATA Yamaha YZF-R1 1m 32.440s 
5. Leon Camier GBR MV Agusta RC F4 RR 1m 32.591s 

Zanimiva primerjava se ponuja: GP vs. WSBK - sam sem mislil, da je manjša razlika ...

 

 

Poleg tega da je PI bolano hitra pista, so WSBK  stroje zadnjih par let hudo "poneumili" Zdej res preverjajo, ali imajo serijske grušte, prepovedali so menjavo večine zadev v termo delu, ventili bati ojnice gred..serijsko. Letos so jim prepovedali baterije, in so dobili še delujoč alternator...morda bi bli SBKji kak drobec hitrejši, pa so imeli slabo vreme. prvi dan čist moker.  Par let nazaj, pa je Biaggi na RSV4 Brno odpelal za drugo startno vrsto. 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Cartman said:

 

Poleg tega da je PI bolano hitra pista, so WSBK  stroje zadnjih par let hudo "poneumili" Zdej res preverjajo, ali imajo serijske grušte, prepovedali so menjavo večine zadev v termo delu, ventili bati ojnice gred..serijsko. Letos so jim prepovedali baterije, in so dobili še delujoč alternator...morda bi bli SBKji kak drobec hitrejši, pa so imeli slabo vreme. prvi dan čist moker.  Par let nazaj, pa je Biaggi na RSV4 Brno odpelal za drugo startno vrsto. 

 

 Hja, men je pa to vsec... Vecina serijskega, pa par sekund zaostanka. Kakor jaz vidim stvari, to ne mece slabe luci na superbike... ampak ne drugo stran ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jvalant pravi:

 Hja, men je pa to vsec... Vecina serijskega, pa par sekund zaostanka. Kakor jaz vidim stvari, to ne mece slabe luci na superbike... ampak ne drugo stran ;)

Točno tako...prej sramotno za gp mopije,da so "serije" tako blizu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, sesir said:

Točno tako...prej sramotno za gp mopije,da so "serije" tako blizu

Mogoce niti ne sramotno za sam GP, prej opozorilo za vse brihtne buce, kako skupaj so si vsi, in kaksne malenkosti odlocajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, jvalant pravi:

Mogoce niti ne sramotno za sam GP, prej opozorilo za vse brihtne buce, kako skupaj so si vsi, in kaksne malenkosti odlocajo...

Pa men se pa zdi...ne vem no so bili tudi bolj skupaj a takrat so bli superbike mopiji zelo blizu gp mopijem...Zdaj pa vesoljsko tehnologijo proti "seriji" pa le malo večje razlike....

Meni se zdi zelo čudno sploh,ker imam moto gp dirkače za vesoljce

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, jvalant pravi:

 Hja, men je pa to vsec... Vecina serijskega, pa par sekund zaostanka. Kakor jaz vidim stvari, to ne mece slabe luci na superbike... ampak ne drugo stran ;)

Nisem polemiziral o lučeh. samo fazerju03 sem naštel par stvari ki so se spremenile v zadnjih treh sezonah. Odkar je DORNA lastnik obeh serij, se trudijo mal povečat razlike. in zmanjšat stroške za konkurenčen stroj v WSBK. Dogajali so se tud absurdi, da je mel Petruccijev ART GP  dirkalnik manj moči kot Biaggijev WSBK, saj je imel Max lahko mašino samo za 2 dirki vikenda, mel neoimejeno benza, in imel dostop do odmičnih gredi, kar je v GP prepovedano......

men je oboje fajn. da so motorji stock, al pa de se iz serijalca potegne vse kar se da....pa neka lomi....GP je pa druga zadeva. perfekcija v vsemu. Še zmer mi ne gre u glavo, da je Bautista na RCV sezono odpelal brez strojeloma s tremi motorji, saj je na uvodnih dveh dirkah dva razbil....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, sesir said:

Pa men se pa zdi...ne vem no so bili tudi bolj skupaj a takrat so bli superbike mopiji zelo blizu gp mopijem...Zdaj pa vesoljsko tehnologijo proti "seriji" pa le malo večje razlike....

Meni se zdi zelo čudno sploh,ker imam moto gp dirkače za vesoljce

  Serijska tehnologija je sama po sebi precej zmogljiva... dokaz je na dlani... Ja, se pa nekatere prevec kuje v zvezde.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, jvalant pravi:

  Serijska tehnologija je sama po sebi precej zmogljiva... dokaz je na dlani... Ja, se pa nekatere prevec kuje v zvezde.

Mogoče ti ali kdo drug ve čase superbike na grobniku v času ko imel wayne rainey rekord?Nekaj se mi sanja o 1.34 se pravi okoli 5s ??

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, sesir pravi:

Mogoče ti ali kdo drug ve čase superbike na grobniku v času ko imel wayne rainey rekord?Nekaj se mi sanja o 1.34 se pravi okoli 5s ??

kiks,  1:28,867 je Marka Jermana absolutni

v soboto 14.6.2014 na treningu celo  1:28,747

vir

http://www.delo.si/sport/avtomoto/jerman-hitrejsi-od-tekmecev-in-rekorda-huda-nesreca-remseta.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, gsxf750 pravi:

kiks,  1:28,867 je Marka Jermana absolutni

v soboto 14.6.2014 na treningu celo  1:28,747

vir

http://www.delo.si/sport/avtomoto/jerman-hitrejsi-od-tekmecev-in-rekorda-huda-nesreca-remseta.html

Ker je Jerman vozu wsbk motor l.90 na grobniku?

Pa tudi,če bi ne smatram njega pred 27leti za neko referenco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne najdem cajtov superbike iz l.1993 na grobniku...

Našel sem alpe adria čase iz 1992

1. Drmeš 16:27.44  - best 1:37.91
2. Leljak 16:33.08 – best 1:37.32
3. Ukušić 16:34.86 – best 1:38.80
4. Štimac 17:00.86 – best 1:40.28
5. Josipović 17:00.86 – best 1:40.13
6. Šeović 17:33.62 – best 1:43.12
7. Lesički 17:45.08 – best 1:45.20

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, sesir pravi:

Ker je Jerman vozu wsbk motor l.90 na grobniku?

Pa tudi,če bi ne smatram njega pred 27leti za neko referenco

Nisem prebiral teme in sem reagiral le na tvoj zadnji post, očitno površno prebran.

Absoluten rekord je Marko odpeljal v 2014, če se ne motim in je s tem popravil do takrat veljaven absolutni Raineyev ispred ... let.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, gsxf750 pravi:

 

Absoluten rekord je Marko odpeljal v 2014, če se ne motim in je s tem popravil do takrat veljaven absolutni Raineyev ispred ... let.

 

 

Čase boljše od raineya je vozil že prej..a ne na dirki in se ni štelo za uraden čas...nekak tak je folk razlagu,ki njegovi prijatelji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, jvalant pravi:

  Serijska tehnologija je sama po sebi precej zmogljiva... dokaz je na dlani... Ja, se pa nekatere prevec kuje v zvezde.

Končno neki malega našel...

Po mojem mnenju so bili moto gp motorji l.90 daleč pred serijo in je težko primerjat...

Recimo nekje po kawasaki zxr l93 pa so se razlike zelo manjšale...

Zanimivo,da je imel wsbk motor takrat že 0.199 komaj zaostanka...Seveda pa govorimo o štirih letih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak so včasih rekli...da vsaka sekunda je milijon....al nekak tak....moramo vedet da so tudi MotoGp poneumli zadnja leta s kupno elektroniko... tudi gumarja sta različna kar je eden večjih faktorjev. Sem prepričan da če bi pustili MotoGp kot v starih časih bi bile razlike še za par sekund večje (neomejeno motorjev in gumarska vojna). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, kewo pravi:

Neuradni njegov je 1:27:6, mislIm da leto 2015 na Q1.

Daj to še grobniku povej,ker oni imajo drugačen čas za uraden

IMG_20170222_174849_651.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj je napisal neuradni..daj malce bolj pozorno beri no ..ne bomo se zdaj zaradi resnice vžigali..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, thumper pravi:

saj je napisal neuradni..daj malce bolj pozorno beri no ..ne bomo se zdaj zaradi resnice vžigali..

Se strinjam...avtomatsko sem prebral uradni...žal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, IBA pravi:

kak so včasih rekli...da vsaka sekunda je milijon....al nekak tak....moramo vedet da so tudi MotoGp poneumli zadnja leta s kupno elektroniko... tudi gumarja sta različna kar je eden večjih faktorjev. Sem prepričan da če bi pustili MotoGp kot v starih časih bi bile razlike še za par sekund večje (neomejeno motorjev in gumarska vojna). 

:hmm: ja. GP so mal obrzdali s pravili. Ampak tud lani so padli rekordi krogov. Nazadovali niso. Kaksne tezke dirke ko je slo Michelinu za nohte, kot Jerez, so bli pocasnejsi. Kjer pa se je vse postavlo prav, so leteli. Par litrov ekstra bencina in par mashin vec na sezono je precej izniclo manjko v elektroniki. 

Philip island sm poguglal. Cajt dirke 2014 40:46 2016 40:48. Drobizno glede na to da je michelin igral res na ziher. Namenoma sem spustil 2015, ker mislim da je bil tam glavni faktor za brzino nora borba. 40:33!!!!

 

kako hitro se ucijo geniji v ekipah in tovarnah.... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Cartman pravi:

:hmm: ja. GP so mal obrzdali s pravili. Ampak tud lani so padli rekordi krogov. Nazadovali niso. Kaksne tezke dirke ko je slo Michelinu za nohte, kot Jerez, so bli pocasnejsi. Kjer pa se je vse postavlo prav, so leteli. Par litrov ekstra bencina in par mashin vec na sezono je precej izniclo manjko v elektroniki. 

Philip island sm poguglal. Cajt dirke 2014 40:46 2016 40:48. Drobizno glede na to da je michelin igral res na ziher. Namenoma sem spustil 2015, ker mislim da je bil tam glavni faktor za brzino nora borba. 40:33!!!!

 

kako hitro se ucijo geniji v ekipah in tovarnah.... 

Gp razvoj "stoji" zaradi vseh omejitev!Po moje bedastoča!

Moto gp bi moral biti vrh...

Še ko Jerman vozi wsbk je imelo ne vem koliko prvih mest drugačne,boljše gume...

Zgolj mnenje,da se gume razvijajo,dirkalniki nazadujejo zato so ti časi tako podobni....

Recimo jz...raceland pirelli super corsa spravil cajt na 52.xx ne spomnim točno.neki sanja o 52.5s....potem Dunlop gp in cajt spravil na 51.7s kar še vedno rekordni čas s športnim mopijem

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!