Skoči na vsebino

Moto GP 2017


exclan

Priporočene objave

Citiraj

A battle raged at the front between Zarco and Pedrosa, who was now unshackled after playing a brilliant supporting role behind Marquez for the majority of the race, acting as a buffer between his team-mate and Ducati pair Lorenzo and Dovizioso.

http://www.crash.net/motogp/race-report/887252/1/report-pedrosa-wins-marquez-champion

 

Eni so timski igralci... eni pa niso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer špekuliram ampak, če bi MM legel, bi šel Dovi mimo Horheta prej, kot bi en krog odpeljali. Fantje so dovolj britni, da znajo računat, pa dovolj ega imajo vsi, da neredijo kar so.

Men se zdi da so pri Dučetu bolj testirali, koliko lahko zategnejo uzdo pri Horhetu.

In DA, načeloma sem proti moštvenim ukazom, ker rad gledam dirkanje ne pa F1.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

56 minutes ago, BIF said:

Če bo čas si poglejte dirko še en krat. Za Dovija so bili odločilni krogi najkasneje do 18 kroga...takrat se je dirka prelomila v njegovo slabo. Ves čas je Lorenzota tiščal v ovinkih, kjer ga je Lorenzo evidentno bremzal. Tudi po časih je bil b vmesnih sektorjih po 2 desetinki na krog hitrejši od pedrencota. Jasno da Dovi ni riskiral, saj je dal več kot evidentno vedeti pedrencetu, da je hitrejši. Do takrat je imel Dovi še dobre gume, hiter tempo in vodilna skupina je bila zgoščena. Če bi ga pedrenco takrat spustil...oz. ga ne oviral, kar ga dejansko je...bi Dovi imel še dovolj možnosti pritisniti pa Pedroso in se obesiti MM-u za rit in ga z provociranjem prisiliti v morebitno napako...TO je bila edina Dovi-jeva možnost....če se bi to zgodilo v nekaj krogih bi moral opraviti le še z Žarkotom in nsalov bi bil v roki. Ampak pedrenco je že veliko krat pokazal da je rit in se tudi tokrat na očitne ukaze iz boksov ni odzval, kaj šele na zdravo ekipno pamet...nekje po 18 krogu je postalo jasno, da je načrt propadel, ker se je potem začela skupina širiti, gume imajo vedno slabši oprijem, pedrenco pa ni odnehal....zato je Dovi potem tudi popustil...Taktika je bila dobra in se bi morebiti še izšla, če ne bi pedrenco evidentno nagajal....seveda pa bi moral Dovi še sprovocirati MM v zdrs in padec....kar pa je bilo vsem jasno da ne bo lahko...ampak vsaj poskusil bi.

Izšlo se je kot se je...MM si je zagotovo zaslužil naslov...junak letošnje sezone je gotovo Dovi....peder sezone pa Lorenzo...kot že velikokrat do slej. S takšnim karakterjem kot ga ima, ga ne bi vzeli niti pri Shineray-u...

ČE bi Dovi bil hitrejši od LOrenza, BI GA NAJ PREHITEL! Ker pa Dovi NI bil hitrejši od Lorenza, pa ga ni mogel prehiteti, čisto enostavno! To, da se mu je zaganjal v rit, je premalo, treba je zapeljati MIMO, kar pa je druga pesem! Zakaj pa potem takem ni Dovi, ko se je Lorenzo skegljal odpeljal s po vašem SVETLOBNO hitrostjo naprej in zmagal? Aja, zato, ker se je vlegel v pesek, ko je probal! Še enkrat, TO JE INDIVIDUALNI ŠPORT, vsak se naj za svojo pozicijo sam potrudi! Glede na to, kako očitno so iz Ducatijevega moštva sugerirali in  ukazovali Lorenzu, bi jaz moštvo zelooooo ostro kaznoval!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Demon pravi:

Glede na to, kako očitno so iz Ducatijevega moštva sugerirali in  ukazovali Lorenzu, bi jaz moštvo zelooooo ostro kaznoval!

...je torej evidentno, da so imeli pripravljeno drugačno taktiko, ki je Lorenzo ni upošteval...

...in ker razmišljaš kot razmišljaš moštva NE bo nihče kaznoval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, Demon said:

ČE bi Dovi bil hitrejši od LOrenza, BI GA NAJ PREHITEL! Ker pa Dovi NI bil hitrejši od Lorenza, pa ga ni mogel prehiteti, čisto enostavno! To, da se mu je zaganjal v rit, je premalo, treba je zapeljati MIMO, kar pa je druga pesem! Zakaj pa potem takem ni Dovi, ko se je Lorenzo skegljal odpeljal s po vašem SVETLOBNO hitrostjo naprej in zmagal? Aja, zato, ker se je vlegel v pesek, ko je probal! Še enkrat, TO JE INDIVIDUALNI ŠPORT, vsak se naj za svojo pozicijo sam potrudi! Glede na to, kako očitno so iz Ducatijevega moštva sugerirali in  ukazovali Lorenzu, bi jaz moštvo zelooooo ostro kaznoval!

 Se strinjam. Dovi bi ga prehitel, ce bi ga lahko. Preseneca me, kako ga vsi dajete v nic. Pa sej ni idiot, nasprotno. Ze sam ve kdaj je treba prehiteti, in tudi BI, ce bi lahko. Je pokazal ,da zna prehitet tudi trse orehe. Saj je tudi sam povedal, da ni bilo brzine danes.  Nisem fan Lorenza, niti priblizno, ampak nic kaj ni naredil narobe danes. Dovi ni mogel mimo, ni niti enkrat nakazal, resno prisel ob bok ali kaj podobnega. In, ker ni uposteval ukazov, je naredil tisto za kar vecina trdi da je prav, dirkanje brez ukazov. Valencia danes (in cel vikend, pa ga ni bremzal Lorenzo) ni bila Dovijeva pista ali dan... Pa zato nisem nic manj njegov fan. In navijam zanj z vsem srcem, pa to ne pomeni pljuvati po drugih in iskat krivce. Potrudil se je zelo, po najboljsih moceh, in tudi dobil zasluzeni aplavz. Premagal ga je Marquez, poglejte si malo njegovo statistiko v GP. VSI ostali, so bili zadaj. pika.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, BIF said:

...je torej evidentno, da so imeli pripravljeno drugačno taktiko, ki je Lorenzo ni upošteval...

...in ker razmišljaš kot razmišljaš moštva NE bo nihče kaznoval...

Ti si popolnoma izgubil stik z realnostjo!:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, BIF pravi:

Ni problema...ne ljubi se mi polemizirat. Pač vidiš kar želiš videt.

jaz isto mislim kot ti. Lažje je peljati, če nimaš nobenega pred seboj, kajti Lolek ni imel nobenega, ker je Pedrosa bil dosti naprej. Skoraj 20 krogov ga je zadrževal stran od MM. Pa če tudi jih ne bi dobil Lolek ne bi nič zgubil. Če bi ga spustil in si rekel ajde  da te vidimo kaj boš naredil in da meni ne bodo očitali, da sem spet štrene mešal.

Snecko: Rossi je car! :OK:

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, vandrovec pravi:

MM ni imel danes skoraj kaj izgubit, tudi, če bi padel, bi moral Dovi zmagat...padel bi skoraj, Dovi pa ni mogel zmagat

 

V času napake Dovija je bil dobro sekundo za Zarcojem. Misliš, da nebi mogel zmagat? Nikoli ne veš, če bi MM padel, bi se dirka lahko drugače odvijala, je pa res, da je bil pred Dovijem Dani.

pred 2 urami, BIF pravi:

Če bo čas si poglejte dirko še en krat. Za Dovija so bili odločilni krogi najkasneje do 18 kroga...takrat se je dirka prelomila v njegovo slabo. Ves čas je Lorenzota tiščal v ovinkih, kjer ga je Lorenzo evidentno bremzal. Tudi po časih je bil b vmesnih sektorjih po 2 desetinki na krog hitrejši od pedrencota. Jasno da Dovi ni riskiral, saj je dal več kot evidentno vedeti pedrencetu, da je hitrejši. Do takrat je imel Dovi še dobre gume, hiter tempo in vodilna skupina je bila zgoščena. Če bi ga pedrenco takrat spustil...oz. ga ne oviral, kar ga dejansko je...bi Dovi imel še dovolj možnosti pritisniti pa Pedroso in se obesiti MM-u za rit in ga z provociranjem prisiliti v morebitno napako...TO je bila edina Dovi-jeva možnost....če se bi to zgodilo v nekaj krogih bi moral opraviti le še z Žarkotom in nsalov bi bil v roki. Ampak pedrenco je že veliko krat pokazal da je rit in se tudi tokrat na očitne ukaze iz boksov ni odzval, kaj šele na zdravo ekipno pamet...nekje po 18 krogu je postalo jasno, da je načrt propadel, ker se je potem začela skupina širiti, gume imajo vedno slabši oprijem, pedrenco pa ni odnehal....zato je Dovi potem tudi popustil...Taktika je bila dobra in se bi morebiti še izšla, če ne bi pedrenco evidentno nagajal....seveda pa bi moral Dovi še sprovocirati MM v zdrs in padec....kar pa je bilo vsem jasno da ne bo lahko...ampak vsaj poskusil bi.

Izšlo se je kot se je...MM si je zagotovo zaslužil naslov...junak letošnje sezone je gotovo Dovi....peder sezone pa Lorenzo...kot že velikokrat do slej. S takšnim karakterjem kot ga ima, ga ne bi vzeli niti pri Shineray-u...

Pa daj no... Dovi je sam povedal, da ga Lorenzo ni zadrževal, če bi zmogel hitreje bi ga lahko vsaj poskušal prehitet. Lorenzo mu je delal pace. Ko je bilo treba iti stopničko višje je Lorenzo šel in ujel vodilna dva, Dovi pa je zaostal. Ne nabijaj kar nekaj.

pred 1 uro, BIF pravi:

...je torej evidentno, da so imeli pripravljeno drugačno taktiko, ki je Lorenzo ni upošteval...

...in ker razmišljaš kot razmišljaš moštva NE bo nihče kaznoval...

Dej prosim umiri se. A si nek užaljen Rossi fan, ki ne more prebolet naslova MM-ja? Tudi jaz sem zelo privoščil Doviju, ampak enostavno danes ni imel kaj. Naslov je zakockal v Assnu in Misanu. Bo naslednje leto dal več od sebe takrat ko bo šansa, ne pa "gledal na prvenstvo".

Gremo na pavzo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, KennyJR said:

Dej prosim umiri se. A si nek užaljen Rossi fan, ki ne more prebolet naslova MM-ja? Tudi jaz sem zelo privoščil Doviju, ampak enostavno danes ni imel kaj. Naslov je zakockal v Assnu in Misanu. Bo naslednje leto dal več od sebe takrat ko bo šansa, ne pa "gledal na prvenstvo".
 

 A Espargaro pa ni imel nic pri tem? Tam je bila nula, ne pa manj tock...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol lahko gledamo tudi silverstone itd... Nima smisla... Dovi je na zgoraj omenjenih dirkah naredil bedarijo, ker ni želel tvegati in je raje pobral varne pike... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Demon pravi:

Še enkrat, TO JE INDIVIDUALNI ŠPORT, vsak se naj za svojo pozicijo sam potrudi! Glede na to, kako očitno so iz Ducatijevega moštva sugerirali in  ukazovali Lorenzu, bi jaz moštvo zelooooo ostro kaznoval!

Je ja. Sploh ker so vozniki mehanični geniji in lastnoročno šravfajo, švasajo, razvijajo, nastavljajo motorje. Ni moto dirkanje, ki bi bilo individualen šport. MGP vozniki so brez strojev vredni nič. In jasno je, kdo stroje razvija, izdeluje, nastavlja. Moštvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, KennyJR said:

Pol lahko gledamo tudi silverstone itd... Nima smisla... Dovi je na zgoraj omenjenih dirkah naredil bedarijo, ker ni želel tvegati in je raje pobral varne pike... 

 Ja zakaj pa ne bi gledal vsake dirke. A samo od Assna naprej stejejo tocke al kaj? Desjtvo je, da bi takrat lahko pridelal 10, 15, 20 pik...  tista nula ima veliko smisla. Ali bi bilo kaj drugace pa ne vem. In ti tudi ne. Pa ga ne opravicujem, Marc je bil boljsi letos in to je to. Zivicira me, k ti pa tocn ves kje je izgubil sezono, dirka kjer je bil skegljan, pa nima smisla?

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, jvalant pravi:

 Ja zakaj pa ne bi gledal vsake dirke. A samo od Assna naprej stejejo tocke al kaj? Desjtvo je, da bi takrat lahko pridelal 10, 15, 20 pik...  tista nula ima veliko smisla. Ali bi bilo kaj drugace pa ne vem. In ti tudi ne. Pa ga ne opravicujem, Marc je bil boljsi letos in to je to. Zivicira me, k ti pa tocn ves kje je izgubil sezono, dirka kjer je bil skegljan, pa nima smisla?

Ja seveda ima smisel, samo kaj bi pa lahko tam naredil? NIČ. V Assnu in Misanu je pa mel vse v svojih rokah. Zato tvoje razmišljanje nima smisla...

pred 14 minutami, jskrablin pravi:

Je ja. Sploh ker so vozniki mehanični geniji in lastnoročno šravfajo, švasajo, razvijajo, nastavljajo motorje. Ni moto dirkanje, ki bi bilo individualen šport. MGP vozniki so brez strojev vredni nič. In jasno je, kdo stroje razvija, izdeluje, nastavlja. Moštvo.

Ko je Rossi prehiteval Lorenza v Motegiju 2013, ko se je le ta še boril za naslov ste bili vsi vključno z Rossijem kontra mnenja, tko da prosim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, KennyJR pravi:

Dej prosim umiri se. A si nek užaljen Rossi fan, ki ne more prebolet naslova MM-ja?

 

pred 4 urami, BIF pravi:

Izšlo se je kot se je...MM si je zagotovo zaslužil naslov...junak letošnje sezone je gotovo Dovi....peder sezone pa Lorenzo...kot že velikokrat do slej. S takšnim karakterjem kot ga ima, ga ne bi vzeli niti pri Shineray-u...

...upam, da nisi kratkoviden...ker ostalo ti gre malo težje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, jskrablin said:

Je ja. Sploh ker so vozniki mehanični geniji in lastnoročno šravfajo, švasajo, razvijajo, nastavljajo motorje. Ni moto dirkanje, ki bi bilo individualen šport. MGP vozniki so brez strojev vredni nič. In jasno je, kdo stroje razvija, izdeluje, nastavlja. Moštvo.

MGP stroji brez pilotov so pa tudi vredni NIČ. Zaenkrat še jih ne "pilotira" računalnik po pisti. Vsi se pritožujete nad F1 kako je bedna za gledat, kakšna kuhna je tam, a z vašimi komentarji VSI podpirate tudi kuhinjo v MotoGP! Lorenzo je naredil PRAVILNO, on se sam bori za svojo pozicijo! Če pa ga Dovi ni bil sposoben prehiteti, pa je ostal za njim! S tem Lorenzo ni pomagal Marcu, ki pomoči niti ni potreboval. Zaradi takšnih razmišljanj kot jih imate vi, bo počasi propadel tudi MotoGP, tako kot je propadla Formula 1....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Demon pravi:

MGP stroji brez pilotov so pa tudi vredni NIČ. Zaenkrat še jih ne "pilotira" računalnik po pisti. Vsi se pritožujete nad F1 kako je bedna za gledat, kakšna kuhna je tam, a z vašimi komentarji VSI podpirate tudi kuhinjo v MotoGP! Lorenzo je naredil PRAVILNO, on se sam bori za svojo pozicijo! Če pa ga Dovi ni bil sposoben prehiteti, pa je ostal za njim! S tem Lorenzo ni pomagal Marcu, ki pomoči niti ni potreboval. Zaradi takšnih razmišljanj kot jih imate vi, bo počasi propadel tudi MotoGP, tako kot je propadla Formula 1....

Na žalost se moram strinjati s teboj, čeprav ne maram jokice ....

Mislim pa, da je razmišljal pravilno, dokler MM ni v pesku, tudi Doveta ni potrebno spustiti naprej po Mapi 8, če bi se to zgodilo, bi mu sigurno dal priložnost, vsaj mislim tako... Se je pač boril za čim boljše mesto, saj je to cilj dirkanja, ali pač ne ????

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, HD-Dyna said:

Na žalost se moram strinjati s teboj, čeprav ne maram jokice ....

Mislim pa, da je razmišljal pravilno, dokler MM ni v pesku, tudi Doveta ni potrebno spustiti naprej po Mapi 8, če bi se to zgodilo, bi mu sigurno dal priložnost, vsaj mislim tako... Se je pač boril za čim boljše mesto, saj je to cilj dirkanja, ali pač ne ????

Pa saj to pravim, zakaj bi on naj Dovija spustil pred sebe, če pa je Marc tako ali tako pred njima in krepko močnejši?!?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čestitam vsem, ki so zmagal ... unim ki pa niso, pa tut čestitam, saj so se borili kot tapravi dirkači...

iz vsega tega povzemam, da vsem čestitam :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

čestitam vsem, ki so zmagal ... unim ki pa niso, pa tut čestitam, saj so se borili kot tapravi dirkači...

iz vsega tega povzemam, da vsem čestitam :P

Preveč dober si zadnje cajte ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Demon pravi:

Pa saj to pravim, zakaj bi on naj Dovija spustil pred sebe, če pa je Marc tako ali tako pred njima in krepko močnejši?!?!?

Zato ker jokica ni sposoben, ne zna, ne zmore,in NOČE tiščat MM-a v rit in ga tako prisilit v napako....čeprav težko verjetno, pa vseeno je TO edina možnost. Če bi bil vsaj fer bi to možnost dal Doviju....ti je zdaj jasno????  In kakorkoli obračali MotoGP je individualni šport pod okriljem EKIPE. Nikakor pa ni šport za kratkovidne egoiste.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, BIF said:

Zato ker jokica ni sposoben, ne zna, ne zmore,in NOČE tiščat MM-a v rit in ga tako prisilit v napako....čeprav težko verjetno, pa vseeno je TO edina možnost. Če bi bil vsaj fer bi to možnost dal Doviju....ti je zdaj jasno????  In kakorkoli obračali MotoGP je individualni šport pod okriljem EKIPE. Nikakor pa ni šport za kratkovidne egoiste.

Pa kaj tebi ni jasno? Dovi NI bil sposoben Lorencota prehitet, po polovici dirke, ga ni bil sposoben več niti sledit in ti misliš, da bi Dovi Marqueza ujel, in ga s siljenjem v "rit" prisilil v napako? Popolnoma zgrešeno mišljenje! Jaz bi razumel, če bi Lorenzo spustil Dovija naprej ker bi Marquez odstopil ali se vozil okoli 11 mesta zadaj, kjer bi Dovi imel še kakšno minimalno možnost za osvojitev naslova. Ker pa je Marc bil absolutno boljši od Dovija in tudi pred njim, pa ni bilo enega razloga, da bi ga spustil naprej. Pa še počasnejši je bil od Lorenza...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!