Skoči na vsebino

Moto GP 2017


exclan

Priporočene objave

pred eno uro, Demon pravi:

MGP stroji brez pilotov so pa tudi vredni NIČ. Zaenkrat še jih ne "pilotira" računalnik po pisti. Vsi se pritožujete nad F1 kako je bedna za gledat, kakšna kuhna je tam, a z vašimi komentarji VSI podpirate tudi kuhinjo v MotoGP!

Pilota se lahko zamenja, jih je veliko na svetu. Precej več kot je strojev na katerih dirkajo. F1 je bedna zaradi prevelikega vpliva aerodinamike, ki onemogoča sledenje in normalno prehitevanje. Moštveni ukazi pa niti v F1 niti v MGP niso prepovedani. In meni je precej jasno da se moštvo, ki ti omogoča luksuz tipa dirkanje v MGP posluša. Če se mene vpraša, bi bil naslednji dan brez pogodbe. Če meni ne verjameš pejd v službi šefu povedat, da nalog ki jih imaš v pogodbi ne boš izvajal. Leta nazaj je Ferrari vrgel Prosta iz avta, ker se je neprimerno vedel. Tako preprosto je to. Vozniki MGP so ne glede na slavo in ostalo navlako okoli zgolj in samo zaposleni v precej večjih organizacijah.

MGP ne ponuja zanimivega dirkanja zaradi tega, ker ne bi bilo moštvenih ukazov. Ampak zato, ker imaš vedno več precej izenačenih strojev in ker se lahko en drugemu vozijo tik za ritjo in prehitevajo. V F1 tega ni. Si pa lahko pogledaš kako dirko iz Avstralije - V8 Supercars. Tam pa se vozi par centimetrov za ritjo onemu spredaj, kdaj pa kdaj po dveh kolesih skoz ovinek. Razlogi za to so čisto tehnične narave. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Demon

Pa kaj tebi ni jasno? Dovi NI bil sposoben Lorencota prehitet, po polovici dirke, ga ni bil sposoben več niti sledit in ti misliš, da bi Dovi Marqueza ujel, in ga s siljenjem v "rit" prisilil v napako? Popolnoma zgrešeno mišljenje! Jaz bi razumel, če bi Lorenzo spustil Dovija naprej ker bi Marquez odstopil ali se vozil okoli 11 mesta zadaj, kjer bi Dovi imel še kakšno minimalno možnost za osvojitev naslova. Ker pa je Marc bil absolutno boljši od Dovija in tudi pred njim, pa ni bilo enega razloga, da bi ga spustil naprej. Pa še počasnejši je bil od Lorenza...

 

Ne...Ti ne razumeš...ker imaš težave ali pa nočeš.

Ti bom razložil na osnovnošolskem nivoju. Če bi vsi v tej dirki padli in bi zmagal Lorenzo in pobral vse točke....kaj se bi spremenilo....NIČ!!!!!...upam, da do sem razumeš...

Dovi se je boril za naslov SVETOVNEGA PRVAKA...sicer z minimalnimi možnostmi pa vseeno....tudi to verjetno razumeš...

Če si v tem primeru Lorenzo...premoreš ščepec morale, si sposoben regulirat svoj egoizem, si vsaj pismen in bereš navodila, če čutiš minimalno pripadnost ekipi, ki te plačuje, fujtra, omogoča, da se sploh voziš in imaš minimalne človeške standarde....potem DAŠ EKIPNEMU KOLEGU MOŽNOST!!!!

Čisto vseeno je, kdo, kako in kje voziš....če si pravi ded...daš kolegu možnost. Kaj bo on naredil v tem primeru ni relevantno. Relevanto je to, kako se je Lorenzo obnašal. Izgovarjanje da je čakal da bo MM padel je kozlarija. MM ne pade kar tako in to vemo VSI....edina možnost je ta, da bi ga v padec prisilil Dovi...in te možnosti Lorenzo ni žele dati ekipnemu kolegu.

Zdaj razumeš????

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, ArcaneWater pravi:

Ne razumem zakaj se nekateri tolk usajate? Dovi je rekel da je mu Lorenzo bil v pomoč, da se je lahko potegnil za njemu, in da sta bila oba na limitu. Zej če ste bolj pametni kakor tist ki je bil glavni akter v tej zgodbi pa svaka čast.

ker je vsega konec se ni prelivalo na ogenj. Drugo leto bo zavesa med njiju! 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, solorider pravi:

ker je vsega konec se ni prelivalo na ogenj. Drugo leto bo zavesa med njiju! 

Zna biti da res. Definitivno pa si s tem Lorenzo ne dela usluge. Kar si mislimo gledalci ni tako važno. Kar si misli moštvo, pa je kr. Vsak, ki je kdaj delal v ekipi v kateri je bil vsaj en spodoben egoist zelo dobro ve, kaj mislim. Ponavadi smo se ga na hitro znebili. Al pa se je on znebil podpore vseh ostalih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

45 minutes ago, BIF said:

@Demon

Pa kaj tebi ni jasno? Dovi NI bil sposoben Lorencota prehitet, po polovici dirke, ga ni bil sposoben več niti sledit in ti misliš, da bi Dovi Marqueza ujel, in ga s siljenjem v "rit" prisilil v napako? Popolnoma zgrešeno mišljenje! Jaz bi razumel, če bi Lorenzo spustil Dovija naprej ker bi Marquez odstopil ali se vozil okoli 11 mesta zadaj, kjer bi Dovi imel še kakšno minimalno možnost za osvojitev naslova. Ker pa je Marc bil absolutno boljši od Dovija in tudi pred njim, pa ni bilo enega razloga, da bi ga spustil naprej. Pa še počasnejši je bil od Lorenza...

 

Ne...Ti ne razumeš...ker imaš težave ali pa nočeš.

Ti bom razložil na osnovnošolskem nivoju. Če bi vsi v tej dirki padli in bi zmagal Lorenzo in pobral vse točke....kaj se bi spremenilo....NIČ!!!!!...upam, da do sem razumeš...

Dovi se je boril za naslov SVETOVNEGA PRVAKA...sicer z minimalnimi možnostmi pa vseeno....tudi to verjetno razumeš...

Če si v tem primeru Lorenzo...premoreš ščepec morale, si sposoben regulirat svoj egoizem, si vsaj pismen in bereš navodila, če čutiš minimalno pripadnost ekipi, ki te plačuje, fujtra, omogoča, da se sploh voziš in imaš minimalne človeške standarde....potem DAŠ EKIPNEMU KOLEGU MOŽNOST!!!!

Čisto vseeno je, kdo, kako in kje voziš....če si pravi ded...daš kolegu možnost. Kaj bo on naredil v tem primeru ni relevantno. Relevanto je to, kako se je Lorenzo obnašal. Izgovarjanje da je čakal da bo MM padel je kozlarija. MM ne pade kar tako in to vemo VSI....edina možnost je ta, da bi ga v padec prisilil Dovi...in te možnosti Lorenzo ni žele dati ekipnemu kolegu.

Zdaj razumeš????

Očitno si ti kratkoviden in na nivoju osnovnošolca, glede na to, da poskušaš žalit mene. Če bi ti videl in poslušal Dovijev intervju, kjer je sam priznal, da NI bil hitrejši od Lorenza in da ga Lorenzo NI oviral, pa še drugo dejstvo, ko je Lorenzo končal v pesku, je Dovi imel prosto pot, dal je gas in po par ovinkih sam končal v pesku. Torej, koliko rezerve je imel Dovi? Očitno nič... Verjamem pa v to, da dirkači veliko bolje vedo in vidijo, pa čeprav zate, za izrednega poznavalca dirk, z veliko izkušnjami na vrhunskih tekmovanjih kot je MotoGP, so pač zate kratkovidni egoisti. Pa še to dirkač, ki ni egoist, nebo nikoli svetovni prvak.:smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si mi mislimo o vsem tem je popolnoma nepomembno. Pomembno pa je, kaj si o tem mislijo pomembni možje pri Ducatiju. Izraz na obrazu in geste Điđija pa, saj kar se mene tiče, povejo vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Demon pravi:

 Verjamem pa v to, da dirkači veliko bolje vedo in vidijo, pa čeprav zate, za izrednega poznavalca dirk, z veliko izkušnjami na vrhunskih tekmovanjih kot je MotoGP, so pač zate kratkovidni egoisti. Pa še to dirkač, ki ni egoist, nebo nikoli svetovni prvak.:smoke:

Ostalega nimam namena več komentirat...pač ne gre. Bom ti dal še drugo perspektivo...Zarko je bil hitrejši od MM-a...MM je vozil pred Pedroso. Pedrosa je bil hitrejši od Zarkoja in ga tudi prehitel. Po tvojem ekspertnem znanju in poznavalstvu...zakaj pri pizdi materini se je pedrosa vozil ZA MM-om(do njegovega padca), če je bil na koncu najhitrejši. Po tvoji logiki torej zato ker je bil počasnejši od MM-a in Zarkoja, ki ga je vseeno kasneje prehitel.

Ti bom povedal zakaj, ker težje dojemaš....ker NI kratkovidni egoist in je ekipnemu kolegu dal vse možnosti za osvojitev naslova...še več...kot ekipni kolega, bi MM-u tudi ščitil hrbet pred morebitnimi napadi Dovi-ja, če bi bilo to potrebno....

pred 10 minutami, Joker pravi:

Kaj si mi mislimo o vsem tem je popolnoma nepomembno. Pomembno pa je, kaj si o tem mislijo pomembni možje pri Ducatiju. Izraz na obrazu in geste Điđija pa, saj kar se mene tiče, povejo vse.

Ja...samo je treba videt širšo sliko, da dojameš. Vsem pa to pač ne gre....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super dirka, kar nekaj presenečenj.

Pozitivno sem presenečen nad MM-om, ker kljub praktično prvenstvu skoraj v žepu se je še zmeri boril DO KONCA , kar je pravi odnos in drža, ki se spodobi za prvaka! Cincanje, "mlačna" vožnja in varno taktiziranje se ne spodobi za take kalibre :). Kapo dol.

Je pa MM živ dokaz, da za prvaka rabiš 3 sestavine: TALENT, TRDO DELO in pa ŠČEPEC SREČE Moram kar reči, da se ga slednja kar drži. Kako pravijo angleškogovoreči, LUCK FAVOURS THE BRAVE a ne? Bo pa legenda postal sigurno...

Navijal in močno držal sem pesti za Zarcoja, škoda za prvo zmago, vendar vrhunski rezultat za rookija, dec je iz pravega testa in komaj čakam kaj bo imel za pokazat drugo sezono. Edino malo majn jokavski fris bi lahko imel po dirki, vseeno je bil drugi, prehitel MM itd a držo je imel kot da mu je umru najljubši hrček. Malo bi se pa lahko poveselil hehe.

Pedrosa dokazuje, da če ima prave pogoje in mentaliteto še zmeraj noro hiter, samo spet je bil v nepravem momentu, ker je malo zjebal Zarcoja ampak ajde nej mu bo:ras:. Edino malo majn mi je všeč igranje pridnega fantka in druge violine, ne rečem  pač je to team play, samo jaz osebno ne podpiram teh timskih for (zato sem tudi nehal gledati F1).

Lorenzo malo pohecal Dovija, sam iskreno nisem videl neke silne možnosti za prvenstvo tudi če bi ga izpustil naprej, oba sta vozila na limiti , mogoče mu je Jorge res celo malo uslugo naredil. Tisto da se mu je Dovi parkrat skor v rit prgonu je pa tako...eno je lovit break point ko imaš nekoga hitrega pred sabo, da ti ga diktira in se lahko globlje spustiš, drugo je pa bit spredaj in iskat brake point. Tudi če bi ga spustil, njegove možnosti so bile dosti borne. Dovi je tudi priznal da kaj dosti več ni imel za pokazat pa tudi ni deloval da bi mu zameril. Se bodo že zmenli med sabo, briga me :). Skratka Horhetu nisem nevem kaj zameril...čakam drugo sezono akj bo pokazal, ko ne bo prisilno igral drugo violino.

Yamahe...mnja to da sta na hitro menjala za 2016 okvir, marsikaj povej o 2017 M1, nažalost samo okvir brez konkretnega setup-a še ni recept za večji uspeh. Drugo leto! Upam, da đamahini inženirji staknejo glave in pogruntajo te pereče probleme. Če ne drugega imajo pa dobre klavirje ajde. Stari ponovno pokazal, da ni od muh. Upam da v sezoni 2018 pokaže malo več pameti (brez glupih diletanstkih taktik in neumnosti...se ne spodobi za njegovo kilometrino) in da ga bližanje 4-tega križa ne bo zjebalo preveč v telesnem smislu.

 

Dobro je blo...komej čakam 2018.

 

 

Popravljeno . Popravil axaQ4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena iz F1, ki je po mnenju mnogih nezanimiva, čeprav bi se za letošno sezono to težko reklo pa še dirkalniki znova izgledajo tako, kot bi F1 vedno morala...

Celo Lewis Hamilton, ki je pregovorno vase zagledan, zmore držati besedo in pokazati veliko mero fair playa.

Na letošnji VN Madžarske, kjer je prehitevanje težko, ga je, na ukaz iz boksov, Bottas spustil predse, ker je imel več možnosti, da prehiti še Raikkonena pred seboj. Ker mu to ni uspelo, je v zadnjem ovinku počakal Bottasa in ga spustil nazaj predse na 3. mesto čeprav je bilo to v delu sezone, ko bi mu vsaka izgubljena točka lahko na koncu še kako manjkala, saj je Vettel tedaj vodil v skupnem seštevku...

http://www.telegraph.co.uk/formula-1/2017/07/30/hungarian-grand-prix-2017-live-race-updates-lewis-hamilton-latest/

In popolnoma enako bi lahko storila gospoda na rdečih dirkalnikih iz Bologne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, BIF said:

Ostalega nimam namena več komentirat...pač ne gre. Bom ti dal še drugo perspektivo...Zarko je bil hitrejši od MM-a...MM je vozil pred Pedroso. Pedrosa je bil hitrejši od Zarkoja in ga tudi prehitel. Po tvojem ekspertnem znanju in poznavalstvu...zakaj pri pizdi materini se je pedrosa vozil ZA MM-om(do njegovega padca), če je bil na koncu najhitrejši. Po tvoji logiki torej zato ker je bil počasnejši od MM-a in Zarkoja, ki ga je vseeno kasneje prehitel.

Ti bom povedal zakaj, ker težje dojemaš....ker NI kratkovidni egoist in je ekipnemu kolegu dal vse možnosti za osvojitev naslova...še več...kot ekipni kolega, bi MM-u tudi ščitil hrbet pred morebitnimi napadi Dovi-ja, če bi bilo to potrebno....

Ja...samo je treba videt širšo sliko, da dojameš. Vsem pa to pač ne gre....

Hahahaha, BRAVO, sicer pa, WHATEVER!:lol1:

17 minutes ago, Joker said:

Še ena iz F1, ki je po mnenju mnogih nezanimiva, čeprav bi se za letošno sezono to težko reklo pa še dirkalniki znova izgledajo tako, kot bi F1 vedno morala...

Celo Lewis Hamilton, ki je pregovorno vase zagledan, zmore držati besedo in pokazati veliko mero fair playa.

Na letošnji VN Madžarske, kjer je prehitevanje težko, ga je, na ukaz iz boksov, Bottas spustil predse, ker je imel več možnosti, da prehiti še Raikkonena pred seboj. Ker mu to ni uspelo, je v zadnjem ovinku počakal Bottasa in ga spustil nazaj predse na 3. mesto čeprav je bilo to v delu sezone, ko bi mu vsaka izgubljena točka lahko na koncu še kako manjkala, saj je Vettel tedaj vodil v skupnem seštevku...

http://www.telegraph.co.uk/formula-1/2017/07/30/hungarian-grand-prix-2017-live-race-updates-lewis-hamilton-latest/

In popolnoma enako bi lahko storila gospoda na rdečih dirkalnikih iz Bologne...

UUUUUU, ravno zato pa je F1 tako zanimiva in tako gledana zadnja leta!:worship:

 

25 minutes ago, axaQ4 said:

Je pa MM živ dokaz, da za prvaka rabiš 3 sestavine: TALENT, TRDO DELO in pa ŠČEPEC SREČE Moram kar reči, da se ga slednja kar drži. Kako pravijo angleškogovoreči, LUCK FAVOURS THE BRAVE a ne? Bo pa legenda postal sigurno...

Navijal in močno držal sem pesti za Zarcoja, škoda za prvo zmago, vendar vrhunski rezultat za rookija, dec je iz pravega testa in komaj čakam kaj bo imel za pokazat drugo sezono. Edino malo majn jokavski fris bi lahko imel po dirki, vseeno je bil drugi, prehitel MM itd a držo je imel kot da mu je umru najljubši hrček. Malo bi se pa lahko poveselil hehe.

 

Dobro je blo...komej čakam 2018.

 

 

Bravo, točno tako kot si napisal!:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kljub raznoraznim nesoglasjem tukaj na forumu in še marsikje drugje, je pa treba priznat, sezona pa je bila NORO DOBRA! Iz rezultatov se vidi, da je bilo zelo tesno!

Screen Shot 2017-11-13 at 07.59.52.png

Screen Shot 2017-11-13 at 11.40.19.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Joker pravi:

Še ena iz F1, ki je po mnenju mnogih nezanimiva, čeprav bi se za letošno sezono to težko reklo pa še dirkalniki znova izgledajo tako, kot bi F1 vedno morala...

sorite, ker je offtopic ... a F1 še obstaja :?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DinDiin pravi:

Najboljs, da Lorenzota BIF zamenja! :lol1: 

Vsaka čast. To si se sam domislil te modrosti, ali si moral prepisat od kod? Ali si to prbral v kakšni "referenčni" moto reviji pa si prepisal?

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole je Horhe komentiral:

http://novice.najdi.si/predogled/novica/ba2d8a55b2fac5e208f5a4502abdc935/Avtomanija-Com/Avtomobilizem/Lorenzo-Pomagal-sem-Doviziosu

»Andrea je imel ves konec tedna težave na tej stezi, saj ni uspel doseči pravega ritma. Vedel sem, da ga moram spustili naprej, a po drugi strani sem razmišljal logično, da mu utiram pot do boljših časov na stezi, to pa bi pomenilo, da bi se približali vodilni skupini. Mogoče je na prvi pogled bilo videti kot, da to počnem nalašč, a Dovi se mi je po dirki vendarle zahvalil za pomoč, kar je dovolj jasno sporočilo. Če kdo misli, da je bila moja vožnja sramota, potem o motoršportu nima pojma,« je bil jasen Španec.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam pojma! Pa tudi "kupim" ne vsega, kar sklobasajo za javnost.

Če na zid napiše nekdo "pi***"...še ne pomeni da je treba spustit hlače...

Popravljeno . Popravil BIF
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

Takole je Horhe komentiral:

http://novice.najdi.si/predogled/novica/ba2d8a55b2fac5e208f5a4502abdc935/Avtomanija-Com/Avtomobilizem/Lorenzo-Pomagal-sem-Doviziosu

»Andrea je imel ves konec tedna težave na tej stezi, saj ni uspel doseči pravega ritma. Vedel sem, da ga moram spustili naprej, a po drugi strani sem razmišljal logično, da mu utiram pot do boljših časov na stezi, to pa bi pomenilo, da bi se približali vodilni skupini. Mogoče je na prvi pogled bilo videti kot, da to počnem nalašč, a Dovi se mi je po dirki vendarle zahvalil za pomoč, kar je dovolj jasno sporočilo. Če kdo misli, da je bila moja vožnja sramota, potem o motoršportu nima pojma,« je bil jasen Španec.

fajn mu je utirou pot .. u grabn :huh:

to je sam hec .. vsi teli vrhunski športniki imajo verjetno, tako ali drugače, svoje računice ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, BIF pravi:

Nimam pojma! Pa tudi "kupim" ne vsega, kar sklobasajo za javnost.

Če na zid napiše nekdo "pi***"...še ne pomeni da je treba spustit hlače...

seveda ne, lahko sicer poskusiš lizat :P

mislim, da svetovni prvak, pa čeprav je jokica več ve o motošportu kot mi2. Sedaj, tako uradno verzijo nam turi tudi Ducati. Kaka je kuhinja zadaj ne bi vedel, to vedo samo posvečeni in mi ne bomo nikoli zvedeli.

pred 5 minutami, maus pravi:

fajn mu je utirou pot .. u grabn :huh:

 

nekaj mora bit na tej MAPI8, če se spomniš tudi na predzadnji dirki je dobil komando naj vklopi mapo8, pa mu je prec zadnje kolo odneslo, mar ne :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno...mi lahko tukaj stojimo na glavi. Profesionalne ekipe to rešujejo za zaprtimi vrati.

Je pa malce kontradiktorno gornji navedbi Lorenza....kako je v bistvu pomagal....zato je verjetno tudi dobival ukaze iz boksov, da naj spusti Dovija naprej....verjetno zato ker mu je res preveč pomagal.... mah...jebe mi se za to kuhno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, BIF pravi:

Jasno...mi lahko tukaj stojimo na glavi. Profesionalne ekipe to rešujejo za zaprtimi vrati.

Je pa malce kontradiktorno gornji navedbi Lorenza....kako je v bistvu pomagal....zato je verjetno tudi dobival ukaze iz boksov, da naj spusti Dovija naprej....verjetno zato ker mu je res preveč pomagal.... mah...jebe mi se za to kuhno....

jah, dve opciji je imel:

1. da ga vleče za sabo ali

2. da ga spusti naprej, pa tera izpred sebe :P

ps. ne se sekirat, je kar je

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, DAMI34 pravi:

jah, dve opciji je imel:

1. da ga vleče za sabo ali

2. da ga spusti naprej, pa tera izpred sebe :P

ps. ne se sekirat, je kar je

Moral ga vlečt za sabo, ker ga Dovi ni mogel prehitet. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!