Skoči na vsebino

SF

Priporočene objave

Ne crne, saj v tem je trik! To, da je motor goden za obisk preše na Dinosu, ko prevozi 50000 km je slovenska posebnost. Poglej koliko starih motorjev vozijo v tujini... 

500 m od doma crkne tudi nov BMW, KTM ali Yamaha...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SF sej si sam odgovoril, meje ni, ponavad se kupi iz "ostanka denarja" novo. 

Zakaj je fajn novo: ker je napredek, ker ima full gađetov, ker ti že sam moped skor kavo skuha

A je vredno, oziroma a je kalkulacija na strani novga mopeda: ne ni.

Ampak je pa fajn met novo, to je isto kot če devico fašeš v pojslo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, SF pravi:

Ok ma kaj boš z devico počel v postelji? Motor je za vozit, kafe naj pa kakšna bolj izkušena kuha... hehehe

najprej jo bom "vpeljal", kot vsak nov moped, ne smeš jo gont čez obrate, po prvem servisu "pa ubi boga u njoj" :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj novo? de se 50 000-70 000km  ne ukvarjas z nicemer. de ni treba menjat vzmetenja. de te ni strah pocasnega razkroja stroja, ki se kaze s porabo olja, metanjem z brzine ipd.  Plus, precej novih ni placanih z gotovino, ampak s takimi in drugacnimi financnimi produkti. pa mal je odvisno od namena uporabe. Tud ta pegaso ima tocno dolocen opis del. poleti ni dost dober, ane?

 

Jest mislim novejse in drazje je v absolutu bolse. cena/zabava pa k sreci ni premo sorazmerje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res so stari motorji (še bolj avtomobili) poceni vendar jima manjka kar nekaj tehničnih pripomočkov, kot npr, elektronski vbrizg, ABS, nastavitve trdote, ...

Če jih ne potrebuješ, krasno, a sčasoma zna manjkati. Kolega ima 16 let starga Pegasa z vplinjači in porabo 6,5 litra. Novejši 650 ccm so pod 4 litre. Ko se pelješ na Grossglockner ti vplinjači začnejo kašljati. Pa tudi na dolgih potovanjih je zmeraj skrb, da nekaj odpove (kako tesnilo, veriga za odmično, ležaji, ventili. Enostavno pri starem je več možnosti, da je stvar izrabljena.

Vsekakor pa za malo denarja dobiš kar nekaj muzike in z malo sreče dobro voziš kar nekaj časa.

Sam sem kupil tri rabljene motorje (čeprav bi leta 2009 lahko dobil novega VN900 za 6400€) pač zaradi prioritet. Imel sem dovolj denarja za novega ampak nisem želel toliko zapraviti nabavo (raje za vožnjo) in do sedaj nisem obžaloval. Rabljenega sem pač kupil nekaj let kasneje (lepše barve) razlik v opremi ali tehniki pa ni bilo (razen, da je imel dodano šipo, ogrevane ročke, alarm in naslon, kar bi me stalo dodatnega jurja.

(pri avtomobilih je teh razlik precej več - tempomati, avtomatski menjalniki, samodejno telefoniranje, brezkontaktno odklepanje, manjše porabe - pa tudi redko dobiš zelo star avto z malo prevoženimi kilometri in ne tako zdelanim podvozjem - zlasti na slovenskih cestah)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko starih kljus kupil in vozil , brez problema  je šel parkrat do Paklenice še stari R65  , nikoli problemov . Če imam pa denar si pa zagotovo kupim novo ...... in SF se bomo enkrat zmenili za kakšno kavo poleti pa pridi s tem pegasotom jaz bom z 1190 jih zamenjava in narediva en krogec od 100km , takrat boš s prve roke vedel kaj ti nudi Pegaso in kaj 1190  in zakaj je eden 800 drugi pa 16k+€   .....se pa pride kamor češ tud z štirko za 200€ :P

Je pa res da ni toliko boljši kot je dražji ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 6 minutami, Kmet2 pravi:

Veliko starih kljus kupil in vozil , brez problema  je šel parkrat do Paklenice še stari R65  , nikoli problemov . Če imam pa denar si pa zagotovo kupim novo ...... in SF se bomo enkrat zmenili za kakšno kavo poleti pa pridi s tem pegasotom jaz bom z 1190 jih zamenjava in narediva en krogec od 100km , takrat boš s prve roke vedel kaj ti nudi Pegaso in kaj 1190  in zakaj je eden 800 drugi pa 16k+€   .....se pa pride kamor češ tud z štirko za 200€ :P

Je pa res da ni toliko boljši kot je dražji ;)

No sej to je tisto! Ni toliko boljši, kot hočejo zanj...

Pegaso ni moj, ampak od našega skupnega znanca. Sicer pa dvomin, da 1190 omogoča metanje po terenu z nasmeškom na obrazu...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, SF pravi:

Pegaso ni moj, ampak od našega skupnega znanca. Dvomin, da 1190 omogoča metanje po terenu z nasmeškom na obrazu...:fyou:

Je bil že parkrat na strani ,vedno poberem sam in vedno nasmejan , med drugim je bil na tleh v Durmitorju na enem lepem hribčku , nasmeh so slikali Pik1 in Dami :fyou:.....imaš v vtisih iz dnevnih voženj .......

Drugače pa jasno da ni isto metat po tleh 800 al pa 16k€ , moj post se je bolj navezoval na samo vožnjo z motorji in ne metanjem po tleh ker tam kjer boš ti šel z pegasotom bom šel tudi jaz z 1190 in to lažje kot ti :P težka sta isto s tem da ima pegaso neprimerno slabše vzmetenje za teren in za tvoje metanje po terenu itd ..... da pa ne govoriva o vožnji s sopotnikom in prtljago , no tam ....eh brezveze ......

Skratka želel sem ti samo povedat bistvo da imam rajši nov motor če si ga lahko privoščim , če sem s tem tvegal popolno odpoved zdravega razuma , ti sporočam , da je men še vedno fajn :cool:druge pa vrjetno okrog mene boli :P

 

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Kmet2 pravi:

Skratka želel sem ti samo povedat bistvo da imam rajši nov motor če si ga lahko privoščim , če sem s tem tvegal popolno odpoved zdravega razuma , ti sporočam , da je men še vedno fajn :cool:

 

A je res treba vse izvlečt iz tebe? A ti je pa nerodn to takoj povedat?:grupni:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Cartman pravi:

Eh ja......levo je topla vida. Levo v pipi. 

Motor pa zdrav razum se izkljucujeta. srce se smeje ko je pamet zaklenjena v klet. In ce bi mel vecji budget, bi kupu drazji motor. A bi se mel z njim bistveno bols? Verjetno ne. Malcek pa gotovo. Pomembno se mi zdi met pravi motor za tvoje potrebe, vse ostalo....se da debatirat. LowBudgetBikerji mamo sreco, da v tem tisocletju prakticno ni blo slabga izdelka. Ce rabis raketo, sta k5 pa r1 2006 blazna stroja. Ce rabis SUV mas capote vare in strome za zelo dostopne cene. Ko primerjas z novimi novimi....so jajca in podrtije. Ko si na cesti so odlicni stroji. 

Zato pa nekateri kupujejo motorje na podlagi podatkov in grafov :lol1:. Papir prenese vse :jezik:.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, SF pravi:

Naj po dolgem času spet pljunem na karbid...

Pred kratkim sva z našim forumskim prijateljem za potrebe zimske vožnje iskala poceni motor, ki ga ne bo škoda za vožnjo po soli, padanje na snegu in podobno. Na koncu je možakar kupil rabjeno, 15 let staro Aprilio Pegaso 650, poreklo jug Italije. Cena neverjetnih 800 eur. Včeraj sva jo na novo obula in vsak s svojim motorjem odšla na prvo bolj pravo vožnjo. Vmes me je pod krino stavka: "Stari dej probej, men se zdi tole mal postani" uspel pripravit do zamenjave motorjev.

Potem pa šok! Motor za slabega jurja???? Tako udoben, miren, neverjetno vodljiv? 

Motorje (predvsem tiste dražje) se ponavadi kupi iz denarja, ki ga ljudje ne potrebujejo, še več pa se jih kupi tako, da se postrga vse prihranke... Na tej točki sva se začela spraševati, kaj več sploh lahko ponudi nek nov potovalni enduro za 10 tisočakov in več v primerjavi z "jajci za 800 eur". Je sploh vredno? Sama sva prišla do zaključka, da ko sešteješ vse pluse kot so podobne vozne lastnosti, udobje, enostavnejše servisiranje in ne nazadnje odsotnost bolečine, ko motor leti po tleh, ne obstaja nobena zdravorazumska razlaga, zakaj plačat za motor več kot 1000, morda 1500 eur. Kje je po vaše meja med zdravim razumom in njegovo popolno odpovedjo?

Saj to jaz že dolgo pravim. Menjaš "gostilno" ali pa ne zahajaš več vanjo pa bo naenkrat motor vse zmogel in bo kos vsaki nalogi.

Trg rabljenih motorjev je velik, cene ugodne in če ti motorja ne kupuje gostilna, se lahko za mare pare odlično in poceni voziš.

pred 6 urami, Frenk 67 pravi:

Čist OK, če se boš okol bajte vozu, K ti crkne 500km od doma, je pa druga zgodba.

še lepše je, ko kaj crkne na novem pa ne morejo v čudni državi odpraviti ...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pač večna dilema.

Je vino za 100+ eur, 100 x boljše od tistega za 1 eur (z obema se lahko napiješ)

se jed z 5 in več hodi za 100 € splača, poti čevapom za 5€ (z obemi se naješ)

je BMW za 100k+€ toliko boljši od cliota ta 10K (oba te pripeljet ana cilj)

 

itd...:?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

To je pač večna dilema.

Je vino za 100+ eur, 100 x boljše od tistega za 1 eur (z obema se lahko napiješ)

se jed z 5 in več hodi za 100 € splača, poti čevapom za 5€ (z obemi se naješ)

je BMW za 100k+€ toliko boljši od cliota ta 10K (oba te pripeljet ana cilj)

 

itd...:?

 

Mogoče se snobovsko sliši sam je pač tako ........če maš denar ni dileme.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, SF pravi:

Ne crne, saj v tem je trik! To, da je motor goden za obisk preše na Dinosu, ko prevozi 50000 km je slovenska posebnost. Poglej koliko starih motorjev vozijo v tujini... 

500 m od doma crkne tudi nov BMW, KTM ali Yamaha...

napisal je 500 kilometrov.. no saj zaradi yamah ima pa moj boni povišano porabo , ker vozi 17kg orodja s sabo .. tudi 500km od doma je bilo orodje uporabno..

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

Zakaj je fajn novo: ker je napredek, ker ima full gađetov, ker ti že sam moped skor kavo skuha

A je vredno, oziroma a je kalkulacija na strani novga mopeda: ne ni.

Ampak je pa fajn met novo, to je isto kot če devico fašeš v pojslo :P

 

skor skuha.. kam pa navežeš đezvo pa žličko - nikamor .. ker se bojiš da ti bo lepo barvo spraskalo..

lahko pa vzameš eno profesionalko , ki vse že obvlada pa ji daš samo na novo himen zašit..

pred 4 urami, Cartman pravi:

Zakaj novo? de se 50 000-70 000km  ne ukvarjas z nicemer. de ni treba menjat vzmetenja. de te ni strah pocasnega razkroja stroja, ki se kaze s porabo olja, metanjem z brzine ipd.  Plus, precej novih ni placanih z gotovino, ampak s takimi in drugacnimi financnimi produkti. pa mal je odvisno od namena uporabe. Tud ta pegaso ima tocno dolocen opis del. poleti ni dost dober, ane?

 

Jest mislim novejse in drazje je v absolutu bolse. cena/zabava pa k sreci ni premo sorazmerje. 

samo koliko let ti že nisi kupil novega motorja ? :hmm:

pred 4 urami, Darko3g pravi:

Res so stari motorji (še bolj avtomobili) poceni vendar jima manjka kar nekaj tehničnih pripomočkov, kot npr, elektronski vbrizg, ABS, nastavitve trdote, ...

Če jih ne potrebuješ, krasno, a sčasoma zna manjkati. Kolega ima 16 let starga Pegasa z vplinjači in porabo 6,5 litra. Novejši 650 ccm so pod 4 litre. Ko se pelješ na Grossglockner ti vplinjači začnejo kašljati. Pa tudi na dolgih potovanjih je zmeraj skrb, da nekaj odpove (kako tesnilo, veriga za odmično, ležaji, ventili. Enostavno pri starem je več možnosti, da je stvar izrabljena.

Vsekakor pa za malo denarja dobiš kar nekaj muzike in z malo sreče dobro voziš kar nekaj časa.

(pri avtomobilih je teh razlik precej več - tempomati, avtomatski menjalniki, samodejno telefoniranje, brezkontaktno odklepanje, manjše porabe - pa tudi redko dobiš zelo star avto z malo prevoženimi kilometri in ne tako zdelanim podvozjem - zlasti na slovenskih cestah)

načeloma se strinjam s tabo.. sploh kar se tiče izrabe mehanskih delov ..a - kot zmeraj - imam nekaj pomislekov : koliko možnosti imaš dobiti kakršenkoli rezervni del za pol leta star model ali pa za 15 let staro kljuse na "dolgih potovanjih" ? koliko možnosti imaš , da boš motor usposobil za vožnjo s svojim orodjem in znanjem ter materialom , ki ti je na voljo v danem trenutku brez prisotnosti pooblaščenega servisa in rezervnih delov? 

lažje je s sabo peljati komplet tesnil za agregat , semeringe in kakšen ležaj za 1 cilinder kot za 4 cilindre..in lažje je to zamenjati in usposobiti za vožnjo .. če ti crkne senzor za odmično gred ali pa se ti uščije injektor nekje bolj stran boš kaj? aja worldwide service - za te komentarje je zadolžen pa bambi ..

(koliko avtov ima serijski tempomat oz.pri kakšni nakupni vrednosti je le ta vgrajen že serijsko?)

pred eno uro, Cartman pravi:

Eh ja......levo je topla vida. Levo v pipi. 

Motor pa zdrav razum se izkljucujeta. srce se smeje ko je pamet zaklenjena v klet. In ce bi mel vecji budget, bi kupu drazji motor. A bi se mel z njim bistveno bols? Verjetno ne. Malcek pa gotovo. Pomembno se mi zdi met pravi motor za tvoje potrebe, vse ostalo....se da debatirat. LowBudgetBikerji mamo sreco, da v tem tisocletju prakticno ni blo slabga izdelka. Ce rabis raketo, sta k5 pa r1 2006 blazna stroja. Ce rabis SUV mas capote vare in strome za zelo dostopne cene. Ko primerjas z novimi novimi....so jajca in podrtije. Ko si na cesti so odlicni stroji. 

reče se ji "lepa vida" .. in je levo ob potoku .. :P

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kmet2 pravi:

Mogoče se snobovsko sliši sam je pač tako ........če maš denar ni dileme.....

Načeloma ja, ampak če odšteješ mastne pare, da dobiš težek tank, ker so šparali pri lahkih modernih materialih ipd. pol se res vprašaš, če si za vloženo dobil ekvivalent.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snecer pravi:

Načeloma ja, ampak če odšteješ mastne pare, da dobiš težek tank, ker so šparali pri lahkih modernih materialih ipd. pol se res vprašaš, če si za vloženo dobil ekvivalent.

 

Seveda nisi , to je jasno vsakomur . Se pa vsak sam odloča ......popolnoma mi je odpovedal zdrav razum :P

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ti je tako... a se splača it na kafe do paklenice, ko pa se lahko sprehodiš 50 m od doma, do prvega kafiča.

 

za vsak nakup lahko tako primerjaš. Tudi kruh dobiš od 1€/kg pa do 6€/kg. Vsak za sebe ve, kaj se mu "splača", ker ima vsakdo drugačne prioritete.

a bi dal za telefon 700+€ ??? Pa ga moraš polnit vsaki dan...

jaz imam nokio že kar nekaj let, kupil za 20€ pa še zdrži okoli 14dni bez polnjenja. A se pol splača novega kupit????

 

To vsak zase ve kaj rabi in kaj hoče. Ljudje smo si različni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, ftp pravi:

To ti je tako... a se splača it na kafe do paklenice, ko pa se lahko sprehodiš 50 m od doma, do prvega kafiča.

ne vidim nobenega pametnega razloga , zakaj bi v popolni motoristični opremi hodil peš na kavo v 50m oddaljen kafič.. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, SF said:

Na tej točki sva se začela spraševati:

1). kaj več sploh lahko ponudi nek nov potovalni enduro za 10 tisočakov in več v primerjavi z "jajci za 800 eur".

2). Je sploh vredno?

3). Sama sva prišla do zaključka, da ko sešteješ vse pluse kot so podobne vozne lastnosti, udobje, enostavnejše servisiranje in ne nazadnje odsotnost bolečine, ko motor leti po tleh, ne obstaja nobena zdravorazumska razlaga, zakaj plačat za motor več kot 1000, morda 1500 eur.

4). Kje je po vaše meja med zdravim razumom in njegovo popolno odpovedjo?

 

ad1.

en kup tehničnih gadgetov, ki te v bistvu distancirajo od prvinskosti užitkov motorizma. ogrevane ročke, električno nastavljiv vetrobran, ipd...

ad2.

kakor komu. veliko pozerjem je to must have, več lučk in stikal kot je, lažje se lulček dvigne. pa naj si bo to pred devico ali pa pred amortizirano milfačo.

ad3.

odvisno za kaj rabiš. za to kar si v uvodnem postu napisal res ne obstaja... za sterilne vožnje po magistralkah in avtocestah je najbrž res nujno, da si lastiš potovalno enduro z vsaj 1 ali več razmerjem KM/kg, z vsaj enostranskim spiskom tričrkovnih kratic gadgetov, pomaga pri samozavesti. ko vlečeš iz blata ti je najbrž odveč že to, da imaš elektronski vbrizg in veš da ti bo razmišljanje v času potrebnem za sušenje tega sistema samo še povečalo rano na želodcu.

ad4.

kje? v glavi in percepciji.

če bi vprašal kaj je meja, bi bil odgovor debelina denarnice in prostor v garaži. za poziranje motor za 10+k, še bolje nekaj za okoli 20k, za "ljubiteljsko" vožnjo v stilu Ni3ousa rabljen moped vrednosti 1k. poleg še pa nekaj stratosferičnega, za obisk ravnin na nemških avtocestah...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, thumper pravi:

ne vidim nobenega pametnega razloga , zakaj bi v popolni motoristični opremi hodil peš na kavo v 50m oddaljen kafič.. 

 

Narkomani so pripravljeni storiti marsikaj, da pridejo do mamil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Snecer said:

Načeloma ja, ampak če odšteješ mastne pare, da dobiš težek tank, ker so šparali pri lahkih modernih materialih ipd. pol se res vprašaš, če si za vloženo dobil ekvivalent.

 

Snec, točno to kar si spesnil je čista šank debata. 

Moderni strojih po 20 kek so vsi vrhunski. Al ma 20 kil več al manj de facto ne vpliva dost. ponekod je težji motor bolši kot lahek.

Če daš 12ooo, pa v tem razmerju nisi pljunil mastnih soldov. Si že "vklaplal razum" in "varčeval"....Kar sem peljal novega...je blo točno razvrščeno po soldih. Razn Harleya, tisto ne sede u neke normalne okvirje motorizma. . 

 

25 minutes ago, thumper said:

 

samo koliko let ti že nisi kupil novega motorja ? :hmm:

 

nikoli. Zato vidim čemu bi se izognil z mesečno anuiteto....načeloma motorjev ne menjujem dokler ne povzročajo preveč težav. Trenutno Hondo bom morda menjal ker je za dva dokaj neudobna, če bo možno bom samo dokupil ne SUV. 

V cca 22 letih sem zaradi defekta na cesti ostal 4×, vedno v nedeljo. Nikoli mi ne bi pomagalo nobeno orodje, Asistenca pa vedno. Najmlajši motor je bil ob nakupu star 11 let se mi zdi.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!