Skoči na vsebino

SF

Priporočene objave

pred 2 urami, Cartman pravi:

Snec, točno to kar si spesnil je čista šank debata. 

Moderni strojih po 20 kek so vsi vrhunski. Al ma 20 kil več al manj de facto ne vpliva dost. ponekod je težji motor bolši kot lahek.

Če daš 12ooo, pa v tem razmerju nisi pljunil mastnih soldov. Si že "vklaplal razum" in "varčeval"....Kar sem peljal novega...je blo točno razvrščeno po soldih. Razn Harleya, tisto ne sede u neke normalne okvirje motorizma. . 

 

nikoli. Zato vidim čemu bi se izognil z mesečno anuiteto....načeloma motorjev ne menjujem dokler ne povzročajo preveč težav. Trenutno Hondo bom morda menjal ker je za dva dokaj neudobna, če bo možno bom samo dokupil ne SUV. 

V cca 22 letih sem zaradi defekta na cesti ostal 4×, vedno v nedeljo. Nikoli mi ne bi pomagalo nobeno orodje, Asistenca pa vedno. Najmlajši motor je bil ob nakupu star 11 let se mi zdi.  

Del vsote je plačevanje imena. Zato pa potem beremo v enih temah o težavah vrhunskih motorjev. V nasprotnem primeru ne bi bilo nobene okvare. Ampak denar je sveta vladar. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, SF pravi:

kaj več sploh lahko ponudi nek nov potovalni enduro za 10 tisočakov in več v primerjavi z "jajci za 800 eur". Kje je po vaše meja med zdravim razumom in njegovo popolno odpovedjo?

...nekje vmes, recimo rabljen motor za 3-5 k€ :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

...nekje vmes, recimo rabljen motor za 3-5 k€ :P

Pa si res prepričan, da je 3-5x boljši od Peggy? (recimo, da gledamo predvsem povezavo denar/boljši-slabši)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Kmet2 pravi:

:lol1:kere bučke spet , GS ali pa GSA je eden bolj vodljivih motorjev , pa naj bo to serpentina , AC  al pa makedam . Komentirate pa itak samo tisti , ki ga niste imeli ali prevozili z njim vsaj 1kkm .........tok ,da se ugasnite k nimate blage veze in fantazirate v tri dni .

Ni pa motor kriv če si ga kupi veliko pretežek bavarski stric ki se zapelje enkrat na leto na dopust in ne obvlada tud pegasota, če mu bi ga dal .........in to vidite vi .............daj meni  GSA pa ti pokažem po serpentinah ,vi pa z vašim pegasotom, pa da vas vidim .....pa ni to nobeno podcenjevanje , pegaso je sigurno dober motorčeek  za denar ki ga daš, kot Versys za 3k€ (vreden tega denarja) ne mi pa flancat kako je stroj za 20k€ za en kurac po serpentinah , in da seveda pegaso tam kralj serpentin in makedama (oziroma izven asvalta) a ne , proti GS .....mislim.......kaj smo 15let stari .......

No zdej pa nabijejte naprej pa držte se teme ............:P

Daj ne brihtoliraj. Zgodba z GS om se konča za večino lastnikov ko pride blaten vzpon v kaki ne preveč strmi vlaki. Gs je fin za peljat, samo v pogon sem ga moral spravit. In tu je trik. Sam sem imel pri moji višini z zjebanim kolenom kar precejšnje težave, da sem enega od teh, na katerem sem samo sedel postavil s tačke pokonci, ker je teren še malo visel v levo, tako da mi njegove lahkotnosti ni treba prodajat, ker je ne kupim. In ko se bo ta jajc v vlaki ustavil, ga boš za povratek v dolino obrnil samo še ti in Chuck Norris, medtem ko Pegasa obrne skoraj vsak...

Vidiš tu je razlika prijatelj... Postavi se v kožo normalnih uporabnikov te krače, pa ti bodo stvari bolj jasne, ker ti s svojimi izkušnjami pač nisi povprečen uporabnik... Se razumememo sedaj, o čem govorim?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Dr_Jakob pravi:

Pa si res prepričan, da je 3-5x boljši od Peggy? (recimo, da gledamo predvsem povezavo denar/boljši-slabši)

Ja ni , sej to smo že razčistili ..........sej pravim odpoved zdravega razuma :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Borutt said:

Del vsote je plačevanje imena. Zato pa potem beremo v enih temah o težavah vrhunskih motorjev. V nasprotnem primeru ne bi bilo nobene okvare. Ampak denar je sveta vladar. 

Sm bolan mal in sm tecn k poper. 

Zadnji motor za katerga sm slisal da je mel res feler, je bil hyosung comet 650, ko je VSEM sesulo glavo na drugem valju. to je bil slab motor. 

 

Zdej posamicne okvare so okvare. nic drugega. ce crkne benzinska pumpa pac crkne. A je zato motor slab? po moje ne. a na bmfih, ki imajo zelo dobre vozne lastnosti ki odlicno scitijo pilota majo najbols kufre na trgu placas ime, al zelo dobr izdelek? vsakega malo. Ker za imenom mora stat izdelek vreden imena. ce ne, grejo cifre v prepad. 

 

Btw, kaj bi ti raj vozu v sihtu. rt al fjr?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daljnega leta 98 sem si lastil BMW F650 kar je bilo isto kot Pegaso in smo v dveh šli komot do morja, morda zato k sem iz Kopra :D

 

Pa bolj zares. F650 je bil ok za krajše oz. dnevne vožnje za dlje pa ne. Prehitevanje v dveh je že podvig, "polaganje" ovinkov odpade zaradi neustreznega vzmetenja za takšno težo, pa tudi hitrosti nad 110 so bile že mučenje. Iz tega razloga smo leta 2000 prešli na BMW 1150 GS. Ker sem ga naročil brez da bi ga prej preizkusil me je bilo malo strah zaradi njegove teže (precej težji od F650), testnih voženja pa takrat ni bilo.Ko sem ga dobil, sem bil kar presenečen, ker je bil lahkotnejši za manovriranje, kljub večji teži, da o vožni po ovinkih niti ne govorim. V dvoje ali sam vedno izvrsno vodljiv. Z njim prevozil preko 160kkm po vsakršnih cestah, tudi precej makadamske Albanije in BIH prevozil v dvoje, da o Dolomitih ne govorim. Verjmi mi, je svetlobna leta pred F650. Z 1150 gs (še vedno si ga lastim) sem bil izredno zadovoljen in sem mu po 16 letih priskrbel pomoč v obliki 1200 GS LC (WC :winkiss:) Adv. Motor je zelo udoben, močnejši, čeprav ima v nižjih obratih manj navora kot stari, manj troši, samo original gume Anakee III so pa za ku**c. Toliko straha kot z njimi še nisem doživel. Upam da zaradi tega sem z novim počasnejši ko s starim, preverim spomladi ko menjam gume.

 

Vsekakor je razlika med GS in Pegasom ogromna, ampak je pa res da oba pripeljeta do cilja. Če ti je pomembno samo da prideš na cilj, potem sta si motorja podobna, če pa gledaš kako prideš na cilj je pa razlika ooogromna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, SF pravi:

Daj ne brihtoliraj. Zgodba z GS om se konča za večino lastnikov ko pride blaten vzpon v kaki ne preveč strmi vlaki. Gs je fin za peljat, samo v pogon sem ga moral spravit. In tu je trik. Sam sem imel pri moji višini z zjebanim kolenom kar precejšnje težave, da sem enega od teh, na katerem sem samo sedel postavil s tačke pokonci, ker je teren še malo visel v levo, tako da mi njegove lahkotnosti ni treba prodajat, ker je ne kupim. In ko se bo ta jajc v vlaki ustavil, ga boš za povratek v dolino obrnil samo še ti in Chuck Norris, medtem ko Pegasa obrne skoraj vsak...

Vidiš tu je razlika prijatelj... Postavi se v kožo normalnih uporabnikov te krače, pa ti bodo stvari bolj jasne, ker ti s svojimi izkušnjami pač nisi povprečen uporabnik... Se razumememo sedaj, o čem govorim?

Se strinjam deloma  , GSA ima res 40kg več kot Pegaso in z pravo obutvijo pridem točno tja kamor želiš oz. prideš ti z Pegasotom in to z mojim umetnim kolenom :P ,  jaz lahko obrnem ,dvignem tako kravo in nisem kriv če si ti manjši , malce težji in bolj švoh :D ..........evo postavljam se v kožo normalnih in tistih s katerimi sem kar nekaj prevozil  KrucyMucy,KoyKon,NejcGS,Nearrain,Solorider  in še kup drugih ki s to kračo pridejo točno tam kjer ti prideš s pegasotom ........ne vem mogoče pa tudi oni niso normalni uporabniki :O

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Dr_Jakob pravi:

Pa si res prepričan, da je 3-5x boljši od Peggy? (recimo, da gledamo predvsem povezavo denar/boljši-slabši)

Največ izgubiš (denarja) pri novem avtu, motorju. Po nekaj letih se cene stabilizirajo, vozilo je pa še lahko zelo podobno novemu.

Pri tistih na skrajnem dnu pa praktično nimaš skoraj kaj več izgubit, koliko ga še izkoristiš je pa odvisno bolj od sreče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

 sem kar nekaj prevozil  KrucyMucy,KoyKon,NejcGS,Nearrain,Solorider  in še kup drugih........ne vem mogoče pa tudi oni niso normalni uporabniki :O

V bisvu niso...:twak:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, SF said:

V bisvu niso...:twak:

Stari, ma fantje v drugi puberteti, z nekaj prihranki in norimi idejami, da si uresnicijo otroske sanje pa na stara leta kupjo prvi, al pa prvi motor po 40 letih tud niso, no, poprecni uporabniki. 

 

@vandrovec mas prav, al pa nimas prav. ftp je fino napisal, da je kupil novega in zvozil 160ooo. to je to. kupis novo (ce lahko) in naslednjih 10-15 let vozis. top. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, vandrovec said:

Največ izgubiš (denarja) pri novem avtu, motorju. Po nekaj letih se cene stabilizirajo, vozilo je pa še lahko zelo podobno novemu.

Pri tistih na skrajnem dnu pa praktično nimaš skoraj kaj več izgubit, koliko ga še izkoristiš je pa odvisno bolj od sreče...

 

To velja če kupiš novega in čez par let prodaš. Če pa ga imaš dlje časa pa se stvari malo popravijo. Daljnega leta 2000 sem za tedanjih 2.100.000 Sit (cca 9000€) kupil 1150 GS ki po 16 letih in preko 160kkm vreden še okoli 4k€.

Takšna izguba (5k€) za 16 let veselega potepanja je popolnoma zanemarljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, ftp pravi:

Daljnega leta 98 sem si lastil BMW F650 kar je bilo isto kot Pegaso in smo v dveh šli komot do morja, morda zato k sem iz Kopra :D

 

Pa bolj zares. F650 je bil ok za krajše oz. dnevne vožnje za dlje pa ne. Prehitevanje v dveh je že podvig, "polaganje" ovinkov odpade zaradi neustreznega vzmetenja za takšno težo, pa tudi hitrosti nad 110 so bile že mučenje. Iz tega razloga smo leta 2000 prešli na BMW 1150 GS. Ker sem ga naročil brez da bi ga prej preizkusil me je bilo malo strah zaradi njegove teže (precej težji od F650), testnih voženja pa takrat ni bilo.Ko sem ga dobil, sem bil kar presenečen, ker je bil lahkotnejši za manovriranje, kljub večji teži, da o vožni po ovinkih niti ne govorim. V dvoje ali sam vedno izvrsno vodljiv. Z njim prevozil preko 160kkm po vsakršnih cestah, tudi precej makadamske Albanije in BIH prevozil v dvoje, da o Dolomitih ne govorim. Verjmi mi, je svetlobna leta pred F650. Z 1150 gs (še vedno si ga lastim) sem bil izredno zadovoljen in sem mu po 16 letih priskrbel pomoč v obliki 1200 GS LC (WC :winkiss:) Adv. Motor je zelo udoben, močnejši, čeprav ima v nižjih obratih manj navora kot stari, manj troši, samo original gume Anakee III so pa za ku**c. Toliko straha kot z njimi še nisem doživel. Upam da zaradi tega sem z novim počasnejši ko s starim, preverim spomladi ko menjam gume.

 

Vsekakor je razlika med GS in Pegasom ogromna, ampak je pa res da oba pripeljeta do cilja. Če ti je pomembno samo da prideš na cilj, potem sta si motorja podobna, če pa gledaš kako prideš na cilj je pa razlika ooogromna.

Ja, kako prideš na cilj s Pegasom? Te na cilju čaka urgentno vozilo, da te odpeljejo, zaradi utrujenosti? in serviser, da se loti dela.

Sami nakladači.

Pegasu čisto nič ne fali, pa da se pelješ na Nordkapp al pa na Jadranko na kavo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, gusar pravi:

:lol1:

le čemu se ti rolaš ? mogoče zato ker je govora o motorjih ?izven asfalta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajd, ftp, zdej mal pretiravas. Motor ni bil 9 kek. ce poenostavimo, je g/s takrat stal toliko kot danes. (Hornet in Monster sta bla takrat manj kot miljon)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Kmet2 pravi:

Se strinjam deloma  , GSA ima res 40kg več kot Pegaso in z pravo obutvijo pridem točno tja kamor želiš oz. prideš ti z Pegasotom in to z mojim umetnim kolenom :P ,  jaz lahko obrnem ,dvignem tako kravo in nisem kriv če si ti manjši , malce težji in bolj švoh :D ..........evo postavljam se v kožo normalnih in tistih s katerimi sem kar nekaj prevozil  KrucyMucy,KoyKon,NejcGS,Nearrain,Solorider  in še kup drugih ki s to kračo pridejo točno tam kjer ti prideš s pegasotom ........ne vem mogoče pa tudi oni niso normalni uporabniki :O

Po teh podatkih ima pegaso moker 175kg.

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/aprilia/aprilia_pegaso650ie.htm

http://www.motorcycle-market.com/compare.php?motorcycles=Honda-XL 700V Transalp versus Aprilia-Pegaso 650

GSA pa ima kar enormnih 260kg.

To bi pomenilo kar 85kg več.

Tiste ko si naštel gori, ne niso normalni, enga sem v živo videl, kaj je delal.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, SF pravi:

Daj ne brihtoliraj. Zgodba z GS om se konča za večino lastnikov ko pride blaten vzpon v kaki ne preveč strmi vlaki. Gs je fin za peljat, samo v pogon sem ga moral spravit. In tu je trik. Sam sem imel pri moji višini z zjebanim kolenom kar precejšnje težave, da sem enega od teh, na katerem sem samo sedel postavil s tačke pokonci, ker je teren še malo visel v levo, tako da mi njegove lahkotnosti ni treba prodajat, ker je ne kupim. In ko se bo ta jajc v vlaki ustavil, ga boš za povratek v dolino obrnil samo še ti in Chuck Norris, medtem ko Pegasa obrne skoraj vsak...

Vidiš tu je razlika prijatelj... Postavi se v kožo normalnih uporabnikov te krače, pa ti bodo stvari bolj jasne, ker ti s svojimi izkušnjami pač nisi povprečen uporabnik... Se razumememo sedaj, o čem govorim?

Nobeden od omenjenih ni namenjen vožnji po vlaki. To so cestni motorji z videzom nečesa drugega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, ftp pravi:

 

To velja če kupiš novega in čez par let prodaš. Če pa ga imaš dlje časa pa se stvari malo popravijo. Daljnega leta 2000 sem za tedanjih 2.100.000 Sit (cca 9000€) kupil 1150 GS ki po 16 letih in preko 160kkm vreden še okoli 4k€.

Takšna izguba (5k€) za 16 let veselega potepanja je popolnoma zanemarljiva.

naj te malo popravim..izguba vrednosti se računa od aktualnega ekvivalentnega modela .. kolikšna je sedaj ta razlika?

za potrditev - moj boni stara jajca 2009 je bil s 3052km nakupna cena l.2012 5990e.. če mi danes najdeš takega za 4000e mi povej zanj ..ja?torej bi teoretično igubil 2 jurja v 5 sezonah in 50000km..pa ni tako ..ker ga ne dobiš za 4000e ne v italiji,nemčiji,avstriji ,madžarski ali češki..izguba od novega pa je nekih 5000e.. 

pred 12 minutami, ftp pravi:

 

To velja če kupiš novega in čez par let prodaš. Če pa ga imaš dlje časa pa se stvari malo popravijo. Daljnega leta 2000 sem za tedanjih 2.100.000 Sit (cca 9000€) kupil 1150 GS ki po 16 letih in preko 160kkm vreden še okoli 4k€.

Takšna izguba (5k€) za 16 let veselega potepanja je popolnoma zanemarljiva.

daj povej še koliko povprečnih slovenskih plač je to bilo l.2000 ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Cartman pravi:

Sm bolan mal in sm tecn k poper. 

Zadnji motor za katerga sm slisal da je mel res feler, je bil hyosung comet 650, ko je VSEM sesulo glavo na drugem valju. to je bil slab motor. 

 

Zdej posamicne okvare so okvare. nic drugega. ce crkne benzinska pumpa pac crkne. A je zato motor slab? po moje ne. a na bmfih, ki imajo zelo dobre vozne lastnosti ki odlicno scitijo pilota majo najbols kufre na trgu placas ime, al zelo dobr izdelek? vsakega malo. Ker za imenom mora stat izdelek vreden imena. ce ne, grejo cifre v prepad. 

 

Btw, kaj bi ti raj vozu v sihtu. rt al fjr?

Dogajajo se okvare in vpoklici, katere ne bi smele imeti drage znamke. Sem sedaj bolj jasen ?

V šihtu bi najraje vozil rs :jezik:.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Snecer said:

Ja, kako prideš na cilj s Pegasom? Te na cilju čaka urgentno vozilo, da te odpeljejo, zaradi utrujenosti? in serviser, da se loti dela.

Sami nakladači.

Pegasu čisto nič ne fali, pa da se pelješ na Nordkapp al pa na Jadranko na kavo.

 

Jaz sem preizkusil, daj tudi ti. Spravi na Pegasa stvari za dvo-tri tedenski dopust za dve osebi, pa dva gor in gremo na 5kkm kilometerski krog. Povdarjam dopust, se pravi vožnja, ogled zanimivosti, plaža,...cilj, da se odpočiješ.

Pegaso zmore, ampak je vse težje izvedljivo, ker nekaj več zgubiš na poti, malo bolj te utrudi in vse te malenkosti naredijo da dopust ni več dopust.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajd, ftp, zdej mal pretiravas. Motor ni bil 9 kek. ce poenostavimo, je g/s takrat stal toliko kot danes. (Hornet in Monster sta bla malck pod miljon)

 

Borutt Torej bi "prrplacanga" bmfla rs? verjamem. vpoklici so cist kul. stvari gredo naprej, dolocene napake pokaz3 samo cas, in ce dzabe odpravijo, si pac moras utrgat tistih par ur. btw, par dni nazaj sem klepetal z goldwingarjem, da ga je zeblo ko psa, ker jo je moral pelat prejsn teden na vpoklic. motor ima cca 7 let. vpoklici so dost bolsi od ignoriranja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Snecer said:

Po teh podatkih ima pegaso moker 175kg.

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/aprilia/aprilia_pegaso650ie.htm

http://www.motorcycle-market.com/compare.php?motorcycles=Honda-XL 700V Transalp versus Aprilia-Pegaso 650

GSA pa ima kar enormnih 260kg.

To bi pomenilo kar 85kg več.

Tiste ko si naštel gori, ne niso normalni, enga sem v živo videl, kaj je delal.

 

 

Nisem verjel, dokler nisem poskusil. Lažje manovriram GS-a z dvema kot pegasa z dvema. GS ima nižje težišče, kar se zelo pozna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!